Dodaj do ulubionych

poród w oławie

27.12.10, 23:21
Witam, wiem, że już kiedyś poruszany był ten temat ale chciałabym zasięgnąć świeżych informacji. Jestem dwa miesiące przed porodem, napewno będę miała cesarkę, co powinnam wziąć dla siebie i dziecka, jak z pomocą położnych po zabiegu. Jakie są Wasze wrażenia po porodzie w oławskim szpitalu?
Edytor zaawansowany
  • pug307 27.12.10, 23:32
    Oddział ginekologiczno-położniczy w Oławie jest zaliczany do jednych z najlepszych na Dolnym Śląsku, także pod względem opieki nad ciężarnymi itp. Dość powiedzieć, ze do niedawna był to jeden z nielicznych szpitali, gdzie można było rodzić w wodzie.
  • karmelusia 28.12.10, 09:15
    dla dziecka wez na pewno pieluszki a ubranka oni maja zazwyczaj swoje .dziecko myja tylko woda wiec tez zadnych kosmetyków nie bierz dla dziecka
  • mooreland 28.12.10, 16:29
    Ty tez tam rodziles pug307? Piszesz jakies bzdury o porodach w wodzie. Lansowal je niezyjacy juz Marek Nowak, owczesny szef. Konstruowane bylo nawet lozko do porodow w wodzie. Nie wiem czy projekt doczekal sie prototypu ale wiem, ze referaty Nowaka na temat porodow w wodzie byly wszedzie odrzucane. W koncu Nowak, znienawidzony przez personel powrocil na "matki lono" czyli do Wroclawia na Dyrekcyjna i tam dokonczyl zywota schodzac na zawal miesnia secowego w wieku 53 lat. Nie opowiadaj tutaj glupot ludziom o cudownych porodach w wodzie. Od tego sie juz dawno odchodzi. Okazalo sie to niewypalem, dlaczego tlumaczyc nie bede.
    Z drugiej strony polecam porodowke w Olawie. Wroclawskie Kliniki czy Dyrekcyjna nie umywaja sie do dodzialu w Olawie.
  • tiges_wiz 28.12.10, 13:50
    moja zona rodzila najpierw na Brochowie, pozniej w Olawie.
    wolala Olawe.

położna była super, lekarka średnia.

--
    Najlepszym dowodem na istnienie inteligencji pozaziemskiej jest to, że się z nami nie kontaktują
  • ktos.pl 08.01.11, 20:14
    Ja jestem po porodzie w Oławie i także miałam cesarkę. Na poród w tym szpitalu narzekać nie mogę. Dla siebie weź butelkę wody i ewentualne wyniki badań czy karty wcześniejszych pobytów szpitalnych. Dla dzidziusia weź pieluchy, mokre chusteczki i sudocrem bądź Linomag(o pieluchy i mokre chusteczki zostaniesz poproszona tuż po przewiezieniu na salę pooperacyjną). Nic więcej nie potrzebujesz, ponieważ dziecko jest ubrane w szpitalny kaftanik i owinięte jest pseudo becikiem. Żadnych kosmetyków pielęgnacyjnych nie musisz brać. Podkłady też nie będą Ci potrzebne smile Pozdrawiam i życzę spokonego CC smile
  • olina29 09.01.11, 22:30
    ktos.pl jak długo byłaś unieruchomiona w łóżku, położne Ci pomagały (chodzi o zmianę podpasek)? co z dzieckiem jest z Tobą czy donoszą Ci na karmienie, pozwoliły Ci karmić piersią? (znieczulenie) no i jak wyglądał sam zabieg (jeśli coś pamiętasz), miałas lewatywę i założony cewnik? jestem strasznie ciekawa no i chciała bym być przygotowana i nie dać się niczym zaskoczyć smile 3 czy 4 doby leżałaś?
  • zdziwiona100 10.01.11, 14:52
    Ja również miałam robioną cesarkę w oławskim szpitalu i mogę odpowiedzieć na Twoje pytania. Choć tuż po porodzie byłam zniesmaczona i niezadowolona, to teraz po upływie dwóch lat,w perspektywie ponownego porodu i po usłyszeniu baaardzo wielu różnych opinii na ten temat - zmieniam zdanie i daję pozytywną opinię temu szpitalowi. Tym razem jednak poproszę=zapłacę za pomoc położnej. A co do Twoich pytań:

-w łóżku unieruchomionym leży się około 24 godzin, i przez tą dobę pielęgniarka zmienia Ci podpaski i pomaga w higienie.
    - przez te 24 godziny dziecko przynoszą Ci wtedy, kiedy tylko zechcesz i pozwalają karmić - tu był mój problem, pielęgniarka nakrzyczała na mnie, że moje dziecko nie potrafi ssać mojej piersi....... ale same spokojnie dałyśmy radę z moją córą - trzymam kciuki, żeby i Tobie się udałosmile
    -zabieg pamiętam cały, pamiętam moment zakładania cewnika, może nie za przyjemny, ale spokojnie do przeżycia, znieczulenie też nie takie straszne, jeśli chcesz możesz widzieć co Ci robią wystarczy popatrzeć w "klosz" lampy, ja wolałam patrzeć na męża, który stał za dziwną szybą, córcię pani doktor przyłożyła mi do twarzy tuż po tym jak ją wyciągnęli, później zabrali i tam był z nią już mąż
    -po wyjęciu dziecka - zszycie i dalej nie wiem co...bo już byłam tak przejęta, że gdzieś tam jest moje dziecko, że chyba trwało to góra 30 minut i już byłam w sali pooperacyjnej i tam od razu przywieziono mi córeczkęsmile
    - wracając do jeszcze jednego pytania: owszem była lewatywa.
    - po 4 dniach byłam już w domu.

Jedyną radę jaką mogę Ci dać to staraj się jak najszybciej wstać i wziąć prysznic (tylko poproś kogoś o pomoc, jeżeli będziesz się słabo czuć).

Życzę powodzenia!!!!
  • ktos.pl 02.06.11, 16:08
    Tak samo wyglądałaby moja odpowiedź smile
  • kasjan007 02.06.11, 19:45
    Moje trzy wnuczki urodziły się w Oławie. Opieka super.
  • rob.tus 10.01.11, 10:58
    Żona rodziła na kamieńskiego we wrocławiu. Też szpital "przyjazny matce"
    Oława również cieszy się dobra opinia.
    Jednak mam swoją teorie na ten temat: to zależy bardziej od ekipy przyjmującej poród, a nie ogólnie od szpitala. Żona rodziła tak długo, że zmieniła się ekipa. Pierwsza była do bani, o wszystko musiała się prosić, no i musiałem sie wydrzeć na kogoś. Polecam iść z mężem. Kobietę to mają w du...żym poważaniu. Zmieniła się ekipa i po 20minutach było po sprawie.
    Poza tym na Kamieńskiego są osobne sale porodowe, kolorowe i spore, więc niby ok, ale wszystko zależy od ludzi.
  • katjamd 10.01.11, 15:35
    Wszystkim przyszłym mamom polecam przeczytanie tej strony. dotykmamy.pl/
    Wymagajcie tego od lekarzy położników i neonatologów.
    A tego wymagajcie od siebie www.laktacja.pl/index.php
  • mgr_ekspert_specjalista 10.01.11, 18:58
    Wszystko pięknie i ładnie jak piszesz, katjamd, ale zwróć uwagę (na drugiej stronie, którą podałaś, jest mapka), że wśród obecnych na liście "Szpitali przyjaznych dziecku" nie ma żadnego szpitala w woj. dolnośląskim, a w całym kraju jest ich tylko 83!!! Matka w dolnośląskim szpitalu może w samotności walczyć o laktację, a i tak pielęgniarka poda dziecku butelkę...
    Życzmy sobie zatem światłego i życzliwego personelu na porodówkach, bo każda matka chce dla dziecka jak najlepiej!
    Pozdrawiam smile
    --
    Nasza tzw. demokracja to w rzeczywistości feudalizm odwrócony. Trzysta lat temu elity uciskały bydło. Teraz bydło uciska elity. Żałosne...
  • katjamd 10.01.11, 19:32
    Nigdzie pielęgniarka nie poda butelki jeśli mama karmi piersią. Chodzi o to aby mama chciała karmić piersią. Panują trzy mity wśród mam: pierwszy, że jak karmią to tyją, drugi, że nie mają dość dobrego pokarmu, trzeci, że mają za małe piersi. Wszystkie te mity są nieprawdą dlatego podałam adres tej strony.
  • mgr_ekspert_specjalista 10.01.11, 20:26
    "Nigdzie pielęgniarka nie poda butelki jeśli mama karmi piersią".
    Oficjalnie-tak. Nieoficjalnie-owszem, poda, np. gdy wycieńczonej porodem kobiecie uda się zasnąć, a dziecko zacznie płakać.
    "Chodzi o to aby mama chciała karmić piersią. Panują trzy mity wśród mam: pierwszy, że jak karmią to tyją, drugi, że nie mają dość dobrego pokarmu, trzeci, że mają za małe piersi. Wszystkie te mity są nieprawdą dlatego podałam adres tej strony".
    Nie wiem, kogo Ty chcesz oświecać, bo te mity to chyba "za komuny" krążyły i wraz z nią dawno się skończyły. Wówczas to środowisko medyczne zabraniało ojcom wstępu na oddział, że o obecności przy porodzie nie wspomnę. Porody rodzinne w wielkim wysiłkiem forsował pewien Profesor z Łodzi, a do niektórych "światłych inaczej" położników do dzisiaj to nie dotarło. Propagowane było również karmienie sztuczne na oddziale, a pielęgniarki wmawiały kobietom, że dziecko płacze, bo się nie najada ich mało treściwym pokarmem. Kobiety sobie tego same nie wymyśliły, że mają "za mało" pokarmu, bo jak niby miałyby to same ocenić...
    Ja mam akurat aktualną wiedzę w takich tematach i zapewniam Cię katjamd, że dzisiejsze kobiety chcą karmić piersią, a te Twoje mity już dawno odeszły do lamusa, na szczęście. Proponuję się dokształcić, a potem wypowiadać smile
    Pozdrawiam smile
    --
    Nasza tzw. demokracja to w rzeczywistości feudalizm odwrócony. Trzysta lat temu elity uciskały bydło. Teraz bydło uciska elity. Żałosne...
  • katjamd 10.01.11, 21:05
    Bądź łaskawa wypowiadać się w swoim imieniu. Nie wszystkie przyszłe mamy " mają akurat aktualną wiedzę w takich tematach" jak ty. Ja napisałam do tych mniej oświeconych od ciebie. Nie każda przyszła mama tytułuje siebie mgr, ekspert i specjalistką. Niektóre mają 16 lat i nie zdążyły zjeść wszystkich rozumów jak ty.
  • mgr_ekspert_specjalista 10.01.11, 21:38
    No akurat ja się wypowiadam w swoim imieniu, to ty (podobnie jak duża cześć personelu szpitalnego "starej daty") zatrzymałaś się 20 lat temu i powtarzasz jakieś komunały, które już dawno nowoczesna medycyna obaliła. Poza tym, skoro nie precyzujesz, że post kierujesz tylko do 16-letnich mam (o których bezpodstawnie z góry twierdzisz, że są "nieoświecone"), a zamieszczasz go na publicznym forum, to jest on do wszystkich i każdy może go komentować. Zastanów się sama, co piszesz. Traktujesz młode matki jak stado bezmózgich krów. Mity mają to do siebie, że są powtarzane wśród starszego pokolenia, choć nawet moja ciotka, która była płaska jak deska, 20 lat temu karmiła piersią i miała dużo pokarmu, choć wg ciebie nie powinna, bo miała za małe piersi. Zanim zaczniesz wciskać ludziom coś, w co niby wierzą, to zastanów się, skąd młoda matka w dzisiejszych czasach czerpie informacje, wg ciebie wierzy w mity, a wg mnie takie przesądy nie są dla niej wiarygodnym źródłem wiedzy. Niby jesteś kobietą, a przeczysz kobiecej intuicji i wiedzy o tym,że każda matka chce dla dziecka jak najlepiej. Jesteś tak antypatyczna, ze chyba jesteś starą panną i nie masz dzieci.

--
  • katjamd 11.01.11, 10:17
    PAS smile
  • mgr_ekspert_specjalista 12.01.11, 00:02
    No tak jest najwygodniej katjamd, schować głowę w piach i odwrócić kota do góry ogonem... Zamiast odnieść się do pytania oliny29 i skomentować to, że choćby tutaj na 4 osoby komentujące poród aż 2 czyli połowa, spotkały się z problemami (jedna z "zapłatą za pomoc", druga z chamstwem personelu i koniecznością interwencji ze strony męża), Ty wciąż twierdzisz, że problemy okołoporodowe to nie wina personelu tylko "mitów" krążących wśród młodych mam. Jakoś dziwnym trafem tylko Ty widzisz ten temat w taki sposób... bo nawet nie skomentowałaś tego co napisałam, że w naszym województwie nie ma żadnego szpitala z listy przyjaznych matce i dziecku. Jesteś ginekologiem czy położną, że nie potrafisz przyznać mi racji??? Nie ma dnia, abym nie słyszała o skandalach na dolnośląskich porodówkach, oczywiście w większości z winy personelu. W naszym województwie jest największa umieralność noworodków w skali kraju! Klinika na Dyrekcyjnej to średniowieczny lazaret, ale oczywiście dla Wrocławia ważniejsza jest budowa stadionu na Euro 2012. Z największej liczby nieprawidłowości słynie klinika na Chałubińskiego, do tego stopnia, że parę lat temu nowy kierownik nie mógł wytrzymać sabotażu ze strony współpracowników. Niestety na gierkach personelu cierpią matki i noworodki! Oto najnowszy skandal, przeczytajcie ku przestrodze!
    kamiennagora.naszemiasto.pl/artykul/730022,wroclaw-koszmar-rodzicow-na-porodowce,2,id,t,nk.html#dodaj-komentarz
    Także dobrze olina29 zrobiła, że zdecydowała się na Oławę. Podobno jeszcze Trzebnica jest w miarę normalna. Dużo Wrocławianek "ucieka" tam rodzić.
    Życzę wszystkim "ciężaróweczkom" szczęśliwego rozwiązania i pamiętajcie, że możecie ufać tylko sobie. Znając realia, weźcie ze sobą męża z kopertą w kieszeni.
    Pozdrawiam smile

--
  • przebudzonyx 13.01.11, 12:01
    Niestety jest tak jak napisałaś sad

Sporo Wrocławianek "ucieka" także do Oławy.

Czytałem kiedyś, że od męża z kopertą lepsza jest wredna teściowa, która narobi hałasu gdy pacjentka jest olewana i to się sprawdza !!!

Gdy widzą, że ktoś jest grzeczny i spolegliwy to go olewają - niestety tak to działa w wielu placówkach (nie tylko służby zdrowia).

--
    Bo jestem grzesznikiem i o tym wiem
    O tym wiem, że jestem grzesznikiem.
  • mongrovia 13.01.11, 13:02
    A czego wy prosty ludu chcecie za te 200 zl skladki miesiecznej???? Chcecie dowolnej liczby wizyt u lekarza pierwszego kontaktu, u specjalistow, badan, porodow w dodzie i zmiany podpasek! Jestescie chyba chorzy! Moze jeszcze znieczulenie doledzwiowe na kase chorych?
    Wy nie myslicie! Nikt przy zdrowych zmyslach nie zrobi nic poza tym co musi! I maja racje lekarze. Musza sie cenic, bo motloch wejdzie im na glowe. jak sie nie podoba to prywatnie marsz!
  • soeinmyst 13.01.11, 13:05
    nie wiem jak wy, ale ja mam juz serdecznie dosyc tego idioty moo...ze to nie znajdzie sobie jakiegos lepszego zajecia ....spieprzaj dziadu !!!
  • mgr_ekspert_specjalista 13.01.11, 13:49
    Kiepska prowokacja, mongrovia/mooreland/wilk189... "prosty ludu, motłoch, jesteście chorzy, nie myślicie".... te inwektywy to chyba o sobie piszesz, bo chyba już zapomniałeś, jak niedawno sam wieszałeś psy na służbę zdrowia łącznie z p. minister:
    forum.gazeta.pl/forum/w,24395,114353298,114353298,Zbrodnicza_dzialalnosc_Pani_Kopacz.html
    Napiszę Ci to samo co Ty teraz: "Maja racje lekarze. Musza sie cenic, bo motloch wejdzie im na glowe. jak sie nie podoba to prywatnie marsz!" Zastanów się i odnieś Twoje własne słowa do swojej wypowiedzi z linku!!!
    I jeszcze dodam od siebie, że zaćma Twojego Teścia nie jest ważniejsza od bezpieczeństwa i zdrowia dwóch osób: ciężarnej i jej dziecka!!!
    Jesteś za prywatą, inni też. "Załatwiłeś" teściowi operacje w Budziszynie, czemu nie doczytałeś w linku, że ci rodzice też chodzili prywatnie do ginekologa, oprócz tego płacą składki i to na pewno więcej niż 200 zł, a zobacz jak ich potraktowano! A gdyby to była Twoja córka???
    Łudziłam się, że spuścisz z tonu swoich wypowiedzi i okażesz trochę empatii chociaż w takim temacie jak ten. Ale Tobie jest wygodniej psioczyć na forum na ciężarne, że chcą godnie rodzić w znieczuleniu, niż podejść do żula i opieprzyć go za to, że w ogóle nie płaci składek, a jak się po pijaku przewróci, to go pogotowie zabiera na SOR, gdzie za Twoje pieniądze dostaje znieczulenie i ma zrobiony komplet badań łącznie z TK i RM w pierwszej kolejności!!!
    Pozdrawiam.
    --
  • mieszkajacywpl 13.01.11, 14:44
    "psioczyć na forum na ciężarne, że chcą godnie rodzić w znieczuleniu"... Wszystko zaczyna się od polityki niestety. Pytanie w związku z tym - czy kobiety głosując zastanawiają się czy opcja, którą tak chętnie popierają zapewni konkretnie im godny dostep do służby zdrowia, a potem zapewni dobre szkoły, gdzie ich dzieci zostaną przygotowane do odpowiedzialnego życia? Przecież nic nie bierze się z niczego. Skoro popiera się opcję, która w róznych konstelacjach nie sprawdziła się już 5 razy, to jak można się łudzić, ze będzie lepiej. Ludzie mają to na co zasłogują, czyli to na co głosują i nie ma inaczej.
  • out_of_the_blue 13.01.11, 22:27
    O ile mi wiadomo, mooreland nie płaci składki zdrowotnej w Polsce. W związku z tym żaden jelczański matoł nie jest leczony za jego pieniadze.
    I jeszcze jedno "mądra inaczej" kobieto. jakim prawem, prosty motłoch bedzie rozmawiał o tym jak leczy? zajrzyj do netu a zobaczysz kto chodzi do specjalistow. Na kandydoze Twoje kolezanki polecaja kilka ząbków czosnku na noc do pochwy !!!!! Który to wiek? V a moze już VI ? To sa bezmozgowce, ktore wiedza tyle o medycynie co Mikoj o funkcjonowaniu samorzadu lokalnego !
    Nie jestes wiele madrzejsza od nich. nawet glupsza. Wozek dla dziecka - jaki? Pytasz na forum? Proponuje PORSHE DESIGN po 7 tys zl. Sama narzekałaś, że z pieniedzmi krucho. Z pieniedzmi krucho, ale trzeba sie sasiadom pokazac! Boso , ale w ostrogach, prawda?
  • mieszkajacywpl 13.01.11, 14:07
    Masz w pewnym sensie rację. Dlatego należy zlikwidowac to przymusowe, nie nie warte ubezpieczenie, które idzie na utrzymanie admistracji i pozostawić ludziom te "200 zł", żeby sami zadecydowali jak je wydadzą na zdrowie. Ludzie sie ubezpiecza dobrowolnie i bedą miec lepszą opiekę. Nigdzie nie jest powiedziane, że za składkę należy utrzymywać tysiace urzędasów przy okazji opieki zdrowotnej.
  • pug307 13.01.11, 18:37
    Zgadzam się z mongrovią, że pacjenci wymagają Bóg wie czego. Te wymagania niejednokrotnie pobudzają media, wmawiając, że wszystko się należy pacjentom za tą nędzną składkę.
  • mgr_ekspert_specjalista 13.01.11, 18:41
    Czekałam na ten odzew, pug307. Tylko potwierdziłeś, że jesteś jednym z jego wcieleń. Bez odbioru!
    --
  • katjamd 19.01.11, 12:40
    W odpowiedzi na twój zjadliwy komentarz mgr, ekspert, specjalistko dalszy ciąg mitów rozwiewa Międzynarodowy Konsultant Laktacyjny w artykule:
    www.edziecko.pl/pierwszy_rok/1,79400,8942216,Karmienie_piersia___prawdy_i_mity.html.
    Zaproponuj Międzynarodowej Konsultantce Laktacyjnej aby "się dokształciła, a potem wypowiadała" bo przecież "mity juz dawno odeszły do lamusa" i "mity to chyba "za komuny" krążyły i wraz z nią dawno się skończyły".
  • mgr_ekspert_specjalista 13.01.11, 20:12
    No właśnie, soeinmyst, ja się już na nim i jego klonach sparzyłam, dlatego przestrzegam smile i pozdrawiam smile
    --
  • cytrynac4 14.01.11, 21:30
    Byłem pugiem307, teraz jestem cytrynąc4.
    Chyba już pisałem, że nie jestem mongrovią/moorelandem:
    Chciałbym ustosunkować się do Pańskiego wpisu w wątku pt: ,,Prezent Świąteczny od MONGROVII!". Napisał Pan tam, cytuję: ,,a megi odchodzi czy "ją" zostawiasz?
    zanim zaczniesz obrażać, przeczytaj swój tekst- chaotyczny i pełen błędów. Może i część siedzi na gałęzi ale się rozwija(mam nadzieję)a ty z niej spadłeś i rozwój poszedł na marne. "
    Otóż chcę powiedzieć, że już od jakiegoś czasu przeglądałem to forum i w końcu założyłem konto o nicku megi2.0. Jednak z uwagi, że studiuję dziennie, a posiadanie konta niejako zmuszało mnie do pisania i częstego wchodzenia na forum, co wiąże się zawsze ze stratą czasu, postanowiłem kilka dni temu usunąć konto. Jednak jeszcze przez kilka dni ciekawość zmuszała mnie niejako do wchodzenia i czytania forum. Kiedy jednak natknąłem się wczoraj na powyższy wpis, musiałem zareagować i założyć nowe konto, aby móc o tym napisać, że nie mam nic wspólnego z mongrovią, a świadczą o tym liczne rzeczowe dowody, które za chwilę przytoczę.
    Przede wszystkim to, że w wątku z pytaniem:,,Czy popieracie działania ekologów?" napisałem, że proszę o Wasze opinie, a szczególnie mongrovii oraz to, że w wątku o ,,dożynaniu watahy w Podkowie", dzienniku ,,Rzeczpospolita" oraz o pewnej kontrowersyjnej imprezie jednego kandydata PO mój wpis był zaraz następnym albo popierającym mongrovię, nie oznacza, że ja nim jestem! To, że chciałem poznać jego poglądy na temat np. ekologów wynikało z tego, że podobnie jak Pani Dorota uważałem, że ma wiedzę, a dodatkowo zgadzałem się z wieloma jego poglądami, głównie dotyczącymi polityki krajowej. Dodatkowo, dyskusja na forum dawała szansę dyskutowania z mongrovią, pracownikiem naukowym, jak równy z równym, pisząc do siebie na ,,ty" itp. Normalnie dystans między studentem, a pracownikiem uczelni jest wręcz ogromny.
    A teraz czas na dowody, ze nie jestem mongrovią:
    Tekst linka
    Napisałem, że wraz z najbliższą rodziną oddałem 4 głosy na Mikoja i Pana Konopkę.
    Czy mongrovia ma tutaj w Polsce jeszcze 3 osoby z rodziny, dodatkowo mieszkające na terenie naszej gminy i mogące tutaj głosować? Czy w ogóle mongrovia może głosować w naszej gminie? To jaskrawy przykład Pańskiej pomyłki, panie mszczyglod_1.
    Inny przykład:
    Tekst linka
    Tu z kolei mongrovia napisał, ze wg niego Szczęśniak był jeszcze gorszym burmistrzem niż Putyra.
    Tekst linka
    Jak to się ma do mojego wpisu, ze ludzie zmarnowali szansę powrotu p. Szczęśniaka? Poza tym mongrovia przed wyborami pisał żeby zbojkotować te wybory - II turę, czy więc nagle po wyborach tak pisałby o Szponarze? Także podczas ciszy wyborczej, choć mógł tego Pan nie widzieć, Panie mszczyglod_1, gdyż wpisy zostały skasowane ze względu własnie na ciszę, mongrovia pisał, że nie lubi Putyry, ale Szponar jest znacznie gorszym kandydatem. Jak to się ma do mojego wpisu, w którym załuję, że ludzie nie dali szansy sprawdzenia się p. Szponarowi, tylko ponownie wybrali gnuśnego Putyrę?
    I jeszcze jeden przykład:
    Tekst linka
    W tym wątku założonym przez surro-und pisze on o możliwej podwyżce podatków. Ja niejako wyrażam swój negatywny stosunek do ewentualnej podwyżki, pisząc o ,,marionetkach, które i tak to przegłosują". Z kolei kilka postów dalej mongrovia zaczyna atakować kat_jakuba, pisząc o tym, że w J-L ceny za wodę i ścieki są niższe niż na Podkarpaciu, a więc niejako dając aprobatę dla podwyżki.
    Mógłbym jeszcze mnożyć przykłady, świadczące o tym, ze megi2.0 nie był mongrovią. Przypominam, panie mszczyglod_1, że już raz Pan się pomylił, pisząc, że 33bond jest Łukaszem Dudkowskim, a okazało się, że to pan Tomasz, były radny Rady Gminy. To, że w wielu kwestiach zgadzałem się z mongrovią, nie znaczy, ze nim byłem! Podobnie rozumując, należałoby uznać Panią Dorotę oraz jeszcze parę innych osób za poczwarę moorelanda, gdyż czasem też przyznawali mongrovii rację. Poza tym od mongrovii odróżniał moje posty styl pisania. Nie chodzi tu nawet o wyzwiska.
    Panie mszczyglod_1, nie oczekuję od Pana wiele, oczekuję tylko wycofania się z tezy, ze byłem poczwarą mongrovii oraz słowa Przepraszam. Jeśli dalej Pan mi nie wierzy, możemy spotkać się i wtedy zobaczy Pan na własne oczy, że piszę prawdę, mówiąc, że nie mam nic wspólnego z mongrovią, nawet go nie znam. Nikt nie chce być fałszywie utożsamiany z kimkolwiek innym, niezależnie z kim.
    Pozdrawiam.
    Tu jest cały wątek: Tekst linka
  • cytrynac4 14.01.11, 21:47
    Co do admina, to nie wiem czemu mnie zablokował, a jeśli myślał, że jestem mongrovią/moorelandem to się grubo mylił!
  • justyna_olawa 16.01.11, 18:01
    Jako etatowy pracownik Szpitala w Oławie , śmiało mogę polecic wszystkim kobietom poród w tej jednostce. Żaden wrocławski szpital nie zapewni Wam takich warunków. Nie wymagajcie od lekarzy uśmiechu i matczynej opieki. Sa przepracowani, zmęczeni a maja prawo do zycia rodzinnego. Szpital to tylko praca dla nich i nic wiecej. Czy Wy w swoich zakladach udzielacie sie społecznie? Robicie coś za darmo? Nie po to kończyliśmy studia aby tyra po 12-14 godzin, aby godnie życ.
  • przebudzonyx 17.01.11, 07:18
    Teraz to mnie wystraszyłaś:
    "Szpital to tylko praca dla nich i nic wiecej."

Rozumiem więc, że faktycznie mają los pacjentów "w poważaniu" skoro to "tylko praca" - no chyba, że ktoś dopłaci, bo wtedy już nie jest "za darmo".
    Wydaje mi się, że zawód lekarza jest jednak inny od mechanika samochodowego czy ślusarza i wymaga innego podejścia, bo zajmują się ludźmi, a nie przedmiotami, które można kopnąć gdy zdenerwują lub odłożyć ich naprawę na później, bo "nie cierpią".

"Czy Wy w swoich zakladach udzielacie sie społecznie? Robicie coś za darmo?"

W swojej pracy mam kontakt z ludźmi i często robię coś "za darmo", z resztą poza pracą też.

Czy naprawdę lubisz i szanujesz ludzi, którzy wszystko robią tylko za pieniądze i "za darmo" Ci nie pomogą choćbyś cierpiała i działaby Ci się krzywda ?
    Czy uważasz, że ludzie (zwłaszcza lekarze) właśnie tak powinni działać ?
    --
    Bo jestem grzesznikiem i o tym wiem
    O tym wiem, że jestem grzesznikiem.
  • mieszkajacywpl 17.01.11, 07:32
    Każdy zawód jest ważny. Trzeba go wykonywać z pełnym zaangażowaniem, żeby to miało jakiś sens. Chciałbyś, żeby partacz naprawiał Twój samochód..??
    A wypowiedź tego "przedstawiciela perosnelu szpitala w Oławie" powinna z urzędu doprowadzić do zamkniecia tego "przybytku", jako miejsca potencjalnie niebezpiecznego dla pacjentów. Kontrole i podwyżki nic już nie pomogą. taki szpital należałoby zamknać Ktoś w twarz mówi pacjentom, że ma ich gdzieś..Ale ostatecznie ludzie maja to co chcą. Ludzie chcą państwowej słuzby zdrowia to ich traktują "po państwowemu".
  • mieszkajacywpl 17.01.11, 07:26
    hmm...ta wypowiedź to według mnie jest antyreklama szpitala w Oławie. Jak "przepracowany, zmeczony i smutny" personel moze własciwie zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo kobiet i urodzonych dzieci? Państwowa słuzba zdrowia w pełnej krasie. Ja bym tam nie rodził..Niech sobie personel odpocznie i zajmie się swoimi rodzinami..heh!
  • cytrynac4 17.01.11, 17:19
    A ja tak, bo ten oddział cieszy się naprawdę dobrą opinią, proszę zauważ ile kobiet spoza powiatu oławskiego tam rodzi, nawet osoby z Wrocławia itd. To w dużej mierze zasługa właśnie doświadczonego personelu, w tym jednej osoby z naszego miasta, a mianowicie dr Reszki.
  • mapig 18.01.11, 16:55
    Chyba p. Reszka nie działa za bardzo na pozytywne postrzeganie oławskiego oddziałusad A poza tym oławski oddział można zomaczyć zwiedzając go jeszcze przed przybyciem, a to dla leżących tam pacjentek nie jest za intymne. Ale każda sytuacja ma zawsze plusy i minusy a zawsze to ludzie stwarzają tę dobrą lub złą opinię.
  • dorka1986 18.01.11, 17:50
    Sama słyszałam różne opinie na temat porodu w Oławie (zarówno dobre, jak i złe). Jedno się tylko powtarza "bierz męża ze sobą". Ogólnie, im więcej słyszę o porodzie, tym bardziej skłaniam się ku adopcji. Im jestem starsza, tym bardziej się boję. Pewnie dlatego, że już wszystkie moje koleżanki mają dzieci i często drążą temat (przeżywają, jakie to straszne) podczas spotkań. Musiałam się odseparować i staram się unikać spotkań, bo wpadnę w "coś" jeszcze. Moja mama to nie narzekała na nic. O porodzie mówi tylko tyle, 3 min. i po sprawie, nawet nie poczułam, że rodzęwink ale ona twarda kobieta jest, a nie tak jak ja. Pozazdrościćwink Może zanim ja dojdę do tego etapu (własna rodzina) w życiu to coś się zmieni. Oby nie na gorsze. Trzeba myśleć pozytywniewink Pozdrawiamwink
  • imprezka1109 22.01.11, 16:14
    Wszpitalu w Oławie w moim przypadku miałam pokarm wszystko pięknie ładnie a itak podawali dziecku mleko w butelce bo byłam po cesarce i niby nie chcieli mnie przemęczać a potem dziecko przyzwyczaiło sie do butelki i inaczej nie chciało jeść
  • surro-und 28.01.11, 13:21
    Polecam Oleśnicę -świetni lekarze naprawdę specjaliści z Wrocka / niedawno rodziła w Oleśnicy córka / jest bardzo zadowolona z opieki i lekarzy.
  • pawlaczka14 01.02.11, 21:20
    JA MIAŁAM CESARKĘ WE WRZEŚNIU.
    OGÓLNIE TO OK.
    Po cesarce całą dobę leżysz plackiem i faszerują Cię lekami przeciwbólowymi.Na drugi dzień rano każą wstać - i tu się zaczyna koszmar... boli jak cholera, ale da się przeżyć smile potem przywożą Ci dzidziusia.No i tu zależy na jaką zmianę trafisz...Ja trafiłam bardzo źle:
    mój mały był bardzo głodny a ja nie miałam wcale pokarmu i przez 5 godz. wył a ja z bólu się zwijałam przy nim.Nikt przez te 5 godz. do nas nie zajrzał.A jak poszłam po pielęgniarkę żeby mi pomogła to jeszcze z ryjem do mnie wyleciała...w końcu dostałam dla małego butelkę.Na drugi dzień była inna zmiana i już było wszysko super. Rada dla Ciebie:JAK BĘDĄ CWANIAKOWAĆ TO SIĘ NIE BÓJ I OPIERDOL!!! JAK NIE MASZ POKARMU TO GO NIKT NIE WYCZARUJE U CIEBIE W CYCKACH I MUSZĄ DAĆ CI BUTELKĘ. u NAS EFEKT BYŁ TAKI PRZEZ TO ZMUSZANIE DO KARMIENIA PIERSIĄ ŻE BRODAWKI MI POPĘKAŁY DO KRWI. MASAKRA.NIE DAJ SIĘ TAK ZAŁATWIĆ.
  • ktos.pl 13.06.11, 21:16
    Coś w tym jest smile
    Faktycznie, jeżeli będą mieć jakieś problemy do tego co robisz to nie bój im się postawić. Podczas przewijania pieluchy dziecko mi się zsikało i lekko pomoczyło "becik", w który zawijają dzieciatko i poprosiłam o nowy. W odezwie oberwało mi się po głowie, żebym uważała co robię, bo oni nie mają tego w ogromie i następnego nie dostanę. Dlatego weź na wszelki wypadek swój becik smile Aha...butelkę mleka dla dziecka dostaniesz kiedy będziesz tylko chciała...wystarczy poprosić smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka