Dodaj do ulubionych

Simlock Nokia E52

05.01.11, 23:22
Nie wiecie gdzie mogę ściągnąć simlocka do Noki E52 w rozsądnej cenie? U nas w Laskowicach chcą od 150 do 200zł.
Edytor zaawansowany
  • tomi-114 06.01.11, 10:20
    wpisz sobie w google ten temat i wyskoczy ci jak samemu mozna to zrobic.ja w tamtym roku sam zmienialem oprogramowanie z angielskiego na polskie noki 6500 c.sciagnelem 2 programy.poczytalem na forach i potem w ciagu 30 minut to zrobilem.po co wydawac kase na takie zeczy,jak mozna to samemu zrobic,a dodam ze robilem to pierwszy raz,bylem kompletnym laikiem
  • jones-2 06.01.11, 21:40
    niestety nie jest to możliwe domowymi sposobami, przeczytałam juz wszystko na forach
  • mooreland 06.01.11, 22:27
    Jest to mozliwe do zrobienia w domu! Sam posiadam E52 ktora miala simlocka w Orange. Teraz jest w Erze. Nie wpisuj tylko na oslep kodow bo bedziesz mial mase roboty.
    Nie czytaj kretynizmow na forach, bo gdyby byly one prawdziwe, to ludzie nie dawaliby za ta przyjemnosc 200 zl ! Sprawdz przede wszystkim ile razy byla dokonywana proba wpisywania kodu deaktywujacego blokade. Jezeli sa tutaj tacy cwaniacy co mowia, ze to pikus, to spisz umowe i daj 100 zl i niech odblokuja. Ja zaplace w Twoim imieniu 500 zl jezeli cwaniaczek odblokuje, pod warunkiem, ze nie zaniesie do kombinatorow z punktu uslugowego. Ich zdjecie nie kosztuje teoretycznie nic. Dziela sie tylko pieniedzmi z ludzmi z punktow firmowych. Kazdy telefon ma swoj imei i najlatwiej sciagnac poprzez ten kod. Jak? Prosze troche sie douczyc.
  • tomi-114 07.01.11, 17:42

mooreland jak wiesz jak to zrobic to podziel sie z kolega ta informacja,po co ma sie doszkalac.a tak swoja droga niby gdzie ma sie doszkolic jak fora mu odradzasz?jak wiesz jak to zrobic,to podziel sie to wiadomoscia a nie tu cwaniakujesz,jak bym wiedzial jak to zrobic to bym powiedial,sam szukalem dzisiaj na forach i tam zeczywiscie tylko conieco pisze,ale nic konkretnego bo to nowy model,w starszych tel.bez problemu mozna to zrobic bo jest pelno informacji o tym.
  • mooreland 07.01.11, 20:02
    Starsze telefony nie maja SYMBIANA i juz wszystko wiadomo. czyli chcesz, zebym wygenerowal Ci kod dla twojej Nokii o numerze imei XXXXXXXX z blokada w sieci ??????????.
    Najdrozsze jest usuniecie blokady w ORANGE. Debile z TPSA zlozyly 3 kody gdzie ERA i PLUS maja kod banalnie prosty.
    Niestety, nic na tym swiecie nie ma za darmo. Nawet za pokrojenie chleba na maszynce biora juz 30 gr!
    Pozdrawiam i jeszcze raz apeluje, abys nie czytal nawet KRETYNSKICH rad z forum o zdejmowaniu locka.
  • girardengo 07.01.11, 20:18
    <quote>Jest to mozliwe do zrobienia w domu! Sam posiadam E52 ktora miala simlocka w Orange. Teraz jest w Erze. (...) Jezeli sa tutaj tacy cwaniacy co mowia, ze to pikus, to spisz umowe i daj 100 zl i niech odblokuja. Ja zaplace w Twoim imieniu 500 zl jezeli cwaniaczek odblokuje, pod warunkiem, ze nie zaniesie do kombinatorow z punktu uslugowego. </quote>

Ja tutaj widzę małą nieścisłość... Na początku odnoszę wrażenie, że sam twierdzisz że to pikuś, (bo skoro można to w domu) a potem to negujesz i chcesz zapłacić 500zł.

Sam trochę siedzę w temacie, zawsze samodzielnie sobie z każdego telefonu ściągałem blokadę, chyba że nie było sprawdzonego sposobu w necie to wolałem oddać do serwisu.
    Co do tej nokii na chwilę obecną nie odważyłbym się w domu grzebać.

Jeśli jesteś taki mądry, to oświeć nas i powiedz jak to się stało, że Ty nie masz sim-locka w swojej e52.
  • mooreland 07.01.11, 21:11
    Tak, to nic trudnego i mozna to zrobic w domu. Kazdemu numerowi imei przypisany jest kod znoszacy blokade. Jeszcze raz bo nie zrozumieles pewnie. Kazda nokia E52 (jak i inne telefony) maja swoj numer IMEI. Telefony kodowane sa u producenta na zyczenie danej sieci. Kazda siec moze w max. 2 minuty odblokowac Ci telefon, jezeli spelniasz warunki ku temu. Powtarzam ! MAX.2MIN ! Kazda siec zleca producentowi wedlug jakiego kodu ma zakladac locka. Jezeli potrafisz wygenerowac kod dla danej sieci to masz zdjeta blokade wlasnie w 2 min. Nie oznacza to oczywiscie, ze kod do tego samego aparatu we wszystkich sieciach jest identyczny. W przypadku E52 jest inny w kazdej sieci. Sadzisz, ze na jakiej zasadzie zdejmowane so locki w E52 przez telefon za 150 zl? Wlasnie na takiej, tyle ze wiekszosc magikow oferujacych tego typu uslugi ma po prostu wtyki w salonie firmowym, ktory ma prawo do zdejmowania locka z telefonu. Pieniazki ida powiedzmu 3/4- 1/4 i koniec. Wszystko juz jasne? Istnieje grupa ludzi, bardzo nieliczna, ktora w ramach hobby rozgryzla sposob szyfrowania. Ci z Krakowa , goszczacy podobno "specjalistow" z "Niemiec" maja dopracowane to najlepiej. Zdejma kod nawet w przypadku kiedy 3 razy wciskales zly kod deaktywujacy blokade.
    Pozdrawiam
  • girardengo 07.01.11, 23:52
    Tak, masz tu rację.

Ale nie możemy mieć pretensji, że takie kody nie są dostępne - to jest biznes.

Poza tym, ja już dawno jetem w PLAY, telefony mam na dzień dobry bez sim-locka, a jak już jakiś mi wpadnie w ręce a jest z tej sieci to nigdy nie ma problemu z jego darmowym usunięciem w salonie PLAY.
    Lekkim off topem, ale właśnie ostatnio odnoszę wrażenie, że ta sieć jest najbardziej przyjazna klientowi.
  • mooreland 08.01.11, 06:00
    Girardengo! W cywilizowanych krajach od kilku lat nie ma lockow na telefonach. W Polsce takie praktyki w dniu dzisiejszym stosuje tylko ORANGE ! Uwazam, ze kazdy kupujacy zdaje sobie sprawe czy kupuje telefon z blokada czy nie. Nokia E52 (ktora sam posiadam) jest telefonem z dolnej strefy sredniej klasy. Swoja popularnosc zawdziecza rozbudowanym funkcjom. Sa telefony znacznie tansze i znacznie lepsze. Telefon w Polsce stal sie wyznacznikem statusu spolecznego, ale znam ludzi rozsadnych , dysponujacych bardzo duzymi pieniedzmi i korzystajacymi z NOKIA 6310. Telefon zawsze sluzyl mi do rozmow telefonicznych a dodadtki typu "kamera" czy MP3 sa dla mnie zbedne.
    Niestety, wiele modeli dobrych telefonow, bez problemu osiagalnych w Rosjii czy nawet na Ukrainie jest w Polsce nieosiagalnych. Ludzi takze przeraza menu w jezyku angielskim. Nie rozumiem tego, bo poruszanie sie po funkcjach telefonu z j, angielskim wymaga znajomosci powiedzmy 50 slowek angielskich i odrobiny myslenia a pierwszym okresie.
    Pozdrawiam
  • lenser 07.01.11, 22:03
    Hej jones-2, nie wiem jak dzisiaj, ale dwa lata temu chcieli ode mnie za zdjecie simlock'a w Nokia N95 8Gb 150-200zl. Znalazlem GSM serwis na ulicy Olesnickiej we Wrocku i gosciu sciagnal simlock'a za 30zl. Na moje pytanie dlaczego sciaga za 30zl skoro inni chca 150 i wiecej odpowiedzial, ze tak samo sciaga sie simlocka ze starego telefonu jak z nowego tyle ze serwisanci patrza jak drogi telefon a ten w tamym czasie byl jednym z najwyzszej polki i stad takie ceny. Podaje nr tel do niego: 71 322 28 15. Nie obiecuje niczego, ale warto sprobowac smile Pozdrawiam
  • girardengo 08.01.11, 00:03
    Nie mówię, że tam jest źle... ale nie zawsze najtaniej znaczy dobrze.

Telefon jest z górnej półki, jest na dzisiaj drogi. Najpewniejszy sposób to opisany przez MOORELANDA sposób KODEM. Nie ingerujesz w ten sposób w soft. Telefon nie będzie się zawieszał, albo któregoś dnia się wyłączy i będziesz musiał wgrać mu nowy flash.

Cena adekwatna do wartości słuchawki. Ja bym nie ryzykował zarobku 20/30zł przy możliwości uwalenia słuchawki za ponad 1000zł (chociaż taką e52 można nabyć za ok. 600zł - więc cena locka powinna powoli spadać)

Można jeszcze by się zastanowić nad kartą X-SIM / TURBO SIM - która w momencie używania omija sim-locki w większości telefonów... jednak w tym modelu akurat nie działa. Jednak dla innych ludzi którzy nie boją odciąć uciąć 2mm ze swojej karty SIM może to być dobrą alternatywą - koszt takiej karty to 3 - 6 zł + wysyłka smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.