30.06.11, 21:59
Od jutra rusza system viaTOLL dla pojazdów, głównie dla tych powyzej 3,5 tony. Tymczasem, mimo licznych apelów i protestów mieszkańców Oleśnicy, aby nie wprowadzać opłat za przejazd obwodnicą tego miasta dla ciężarówek, Grabarczyk pokazał, że ma gdzieś, że ludzie znów będą miec pod oknami piekło i wspaniałomyślnie zatwierdził oddany zaledwie 4 lata temu króciutki odcinek trasy S-8 jako płatny. Kawałeczek lepszej drogi i już od razu opłaty! Nie trzeba byc jasnowidzem żeby przewidzieć, ze zdecydowana większość TIR-ów będzie omijać tę obwodnicę, wjeżdżając do miasta. Grabarczyk widać wprowadza ,,zachodnie standardy". Tam obwodnice miast są bezpłatne. Naczelna idea budowy obwodnicy zostanie przekreślona. Podobnym kuriozum są stawki za przejazd autostradami dla osobówek - aż 20 groszy na kilometr! Większość wybierze w takiej sytuacji przejazd przez Oławę itp. Nie ma się co łudzić, ze będzie inaczej. Znamienne, ze w tym samym czasie dzięki Pawlakowi za tysiąc metrow sześciennych gazu będziemy płacić aż o 135 dolarów więcej od Anglików! Tego już nie widzą, tylko łupią kierowców. Zajmujcie się dalej chwastami i innymi wyimaginowanymi problemami. Widać, ze realne problemy większosci nie przeszkadzają. Zobaczymy jak długo.
--
fotoforum.gazeta.pl/5,2,fiat-stilo.html
Edytor zaawansowany
 • fiat-stilo 30.06.11, 22:00
  Drogi objęte opłatami
  --
  fotoforum.gazeta.pl/5,2,fiat-stilo.html
 • jl-c 01.07.11, 08:04
  Żaden rozsądny przewożnik trasę Legnica-Opole nie będzie robił przez Wrocław, Oławę, bo w godzinach szczytu TIR jechałby 6-8h, tylko pojedzie A4 w 2,5h i spali dużo mniej paliwa. Nie ma co siać paniki już dziś transport musi mieć wykupywane winiety, choć nie wiem czy obowiązują one wszystkie pojazdy >3,5t. W Niemczech obowiązuje identyczny system.
 • fiat-stilo 01.07.11, 08:13
  Ja nie pisałem o opłatach na autostradach i związanymn z tym omijaniem ich w kontekście ciężarówek, ale osobówek. Nie chodzi o same opłaty jako opłaty(bo na Zachodzie autostrady w wielu miejscach są płatne), ale o ich wysokość. Dlaczego nie odniesiesz się do kuriozalnego pomysłu płatnych obwodnic? Na zachodzie masz je bezpłatne.
  --
  fotoforum.gazeta.pl/5,2,fiat-stilo.html
 • mieszkajacywpl 01.07.11, 08:32
  Nie odnosi się, bo musiałby dotknąć sedna problemu. A tu o grę chodzi. heh
 • jl-c 01.07.11, 09:24
  Podałeś jako przykład obwodnice Oleśnicy w ciągu drogi S8. Obecnie bezpłatna dla samochodów osobowych i generalnie wszystkie drogi ekspresowe mają być dla osobówek bezpłatne. Problem faktycznie może dotyczyć AOW.

  Obwodnica Oleśnicy to 3 węzły w sumie ok 10 km, czy jakiś TIR bedzie zjeżdżał z obowdnicy, tracił czas i pchał się przez miasto żeby zaoszczędzić 2 pln? Wątpie.

  Pozatym A2 już jest płatna ale nie wiem czy wiesz pod Poznaniem pomiędzy 3 zjazdami można jeździć za darmo. Znasz jakieś inne płatne obwodnice w PL?
 • fiat-stilo 01.07.11, 16:13
  Gdyby wprowadzenie płatnej obwodnicy Oleśnicy nie było problemem tak jak piszesz, samorzadowcy z tego miasta nie pisali by tylu protestów i apeli.
  KLIK i jeszcze wielu innych. Skandalem jest to, że mimo że Grabarczyk i GDDKiA doskonale zdają sobie sprawę, że ludzie znów będą mieć gehennę, tak, gehennę, nie zmienia tej decyzji. Wiedzą także, iż ludzie w Oleśnicy kilkadziesiąt lat czekali na tę obwodnicę, by po zaledwie 4 latach spokoju znów mieć piekło. Podobnie z AOW. I nie pisz tu o osobówkach, bo w Olesnicy problem dotyczy ciężarówek. Wprowadzanie płatnych obwodnic jest po prostu cyniczne.
  --
  fotoforum.gazeta.pl/5,2,fiat-stilo.html
 • jl-c 02.07.11, 15:46
  fiat-stilo napisał:

  > I nie pisz tu o osobówkach, bo w
  > Olesnicy problem dotyczy ciężarówek. Wprowadzanie płatnych obwodnic jest po pro
  > stu cyniczne.

  I naprawde myślisz że każdy TIR zjedzie z S8 żeby stać w Oleśnicy w korkach zaoszczędzając 2-5 pln? TIR jak stoi to na siebie nie zarabia, kierowcy trzeba zapłacić, pójdzie wiecej paliwa. Ogólnie taki przejazd byłby droższy niż 5 pln.

  A burmistrz Oleśnicy co ma robić? Musi protestować żeby mieć czyste ręce chociaż wiadomo że miasto mu sie nie zapcha.
 • mieszkajacywpl 01.07.11, 07:23
  Masz rację. Niestety wiekszość tego narodu utraciła chyba trwale instynkt samozachowawczy. Zobaczymy kogo wybiorą w najbliższych wyborach. To jest jedyny moment, kiedy ludzie mogą się wypowiedzieć i pokazać swoje niezadowolenie z tego, co się dzieje. Jestem coraz bardziej przekonany, że jedynie wyborcy konserwatywno-liberalni, to ludzie, którym zależy na autentycznym rozwoju własnym, swoich rodzin i swojego kraju.
 • girardengo 01.07.11, 07:35
  Czyli jadąc BUSEM o dmc 3.5t z PRZYCZEPKĄ, mamy zestaw pow. 3.5t i za odcinek
  A4 - Granica Państwa (Jędrzychowice) - Brzezimierz w sumie 288,3km zapłacimy 57,66zł
 • girardengo 01.07.11, 07:40
  A co jest "lepsze" to opłata za transport ciężarowy będzie i tak wyższa, czyli wzrosną koszty przewoźników... i kto za to zapłaci? Pan tan Pani i ci Państwo.
 • fiat-stilo 01.07.11, 16:20
  Co obiecywali przed wyborami? Zrealizowali te obietnice?
  --
  fotoforum.gazeta.pl/5,2,fiat-stilo.html
 • j.laskowice 04.07.11, 00:27
  Czemu zaraz bydlaki?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka