Dodaj do ulubionych

Kapitan Wrona pilot bohater.

01.11.11, 19:14
Dziś w Warszawie pilot wylądował bez podwozia z 230 pasażerami.
Brawo.
--
Jeśli mędrcy zawodzą, to nie znaczy, że głupcy zbawią świat.
Edytor zaawansowany
  • adamogo 01.11.11, 19:59
    Fajnie, tylko czy on lądował w Laskowicach, czy na pokładzie był ktoś z naszego miasta, naszej gminy, czy sam pilot ma tutaj rodzinę? Gratulacje dla pilota, ale ręce opadają, jak ktoś, nie wiadomo, czy z powodu własnych kompleksów, czy z powodu, za przeproszeniem, własnej głupoty, próbuje z lokalnego forum zrobić forum ogólnopolskie albo międzynarodowe i kopiować tematy z ogólnopolskich serwisów informacyjnych, na których większość forumowiczów bywa.
    Trąbią o tym w mediach od kilku godzin, ale nie, ktoś musi o tym napisać na forum lokalnym, bo Laskowice to ciemnogród i jego mieszkańcy wszystkie informacje czerpią tylko z forum lokalnego... A samo wydarzenia w oczach petita urasta zapewne do rangi Laskowickiego być albo nie być.
    --
    djmixer1 - Na forum od lutego 2005 roku. Postów - dużo, postów jakościowych - brak.
  • neologin 01.11.11, 20:16
    Adamogo, jeśli nie podoba Ci się forma tego forum to tu nie zaglądaj. Prześliedziłem Twoje posty i jedyne co robisz na tym forum to krytykujesz innych forumowiczów lub same forum.
    Nie ma nic zdrożnego, aby podzielić się na forum informacjami z Polski i świata i podyskutować na ten temat. Forum, blog czy facebook tworzą sami uczestnicy. Mają prawo tu pisać, jeśli to nie jest sprzeczne z regulaminem forum.
    Co do kapitana Wrony to dziś powstał jego log na facebooku: www.facebook.com/BrawoKapitanTadeuszWrona i lubią go nie tylko mieszkańcy Warszawy.
  • adamogo 01.11.11, 20:29
    No wiesz, zawsze marzyłem o tym, aby forum Jelcza - Laskowic było forum, gdzie poruszane są problemy mieszkańców naszego miasta i gminy, a za to mamy forum polityczne (wiadomo, jakie poglądy preferowane a jakie negowane), antyklerykalne i informacyjne (nie lokalne, tylko ogólnopolskie i międzynarodowe). Są fora tematyczne, fora lokalne, informacyjne... dlaczego z tego forum zrobił się taki śmietnik? Nie dziwi, że nowe forum cieszy się coraz większą popularnością, bo każdy wie, w jakim dziale i na jaki temat pisze.
    --
    djmixer1 - Na forum od lutego 2005 roku. Postów - dużo, postów jakościowych - brak.
  • brrr78 02.11.11, 07:57
    "No wiesz, zawsze marzyłem o tym, aby forum Jelcza - Laskowic było forum, gdzie poruszane są problemy mieszkańców naszego miasta i gminy"
    A ja zawsze marzyłem o tym, aby na forum Jelcza-Laskowic poruszane były tematy przez mieszkańców miasta i gminy Jelcz-Laskowice, nie tylko dotyczące naszego miasta i gminy. Po co się ograniczać?

"mamy forum polityczne"
    Myślisz, że polityka, nawet ta na szczeblu krajowym, nie dotyka naszego miasta i gminy?

"antyklerykalne"
    Skoro klerycy nie umieją obronić swoich racji, to ich problem.
    --
    "ZChN to najkrótsza droga do dechrystianizacji Polski" - Jarosław Kaczyński
  • adamogo 02.11.11, 10:40
    brrr78 napisał:
    "> A ja zawsze marzyłem o tym, aby na forum Jelcza-Laskowic poruszane były tematy
    > przez mieszkańców miasta i gminy Jelcz-Laskowice, nie tylko dotyczące naszego m
    > iasta i gminy. Po co się ograniczać"

Po co się ograniczać? A no po to, aby nie było bałaganu, wszędobylskiego syfu i jednego, wielkiego, lokalnego śmietnika, który panuje na tym forum. Podczas przeglądania tematów o pociągach do Wrocławia, problemach z prądem, lokalnych wypadkach i tym podobnych, trafiam na tematy o tym, jak "Polska dostarczała broń libijskim terrorystom", o "Niezwykłym geście Palikota", o "Kawałach o PiS i Kaczyńskim", i wiele, wiele podobnych, niepotrzebnych tematów... Dziwię się, że jeszcze żadna stacja telewizyjna nie nakręciła programu o tym śmiesznym forum, które zwie się lokalnym.
    Zajrzyj sobie na forum Jawora (na gazeta.pl), Świdnicy (gazeta.pl), Wałbrzycha (gazeta.pl), Siechnic (nawet osiedla mają swoje działy), czy Oleśnicy. Tam są poruszane tematy lokalne! Tematy, które zajmują się sprawami mieszkańców miasta i okolic, sprawami lokalnymi, którymi rozwijające się społeczeństwo lokalne jest zainteresowane. Nie ma ciągłej walki z Kościołem, wyrażania swojego poparcia dla SLD i Palikota czy zwalczania konserwatywnych poglądów. Ludzie zajmują się prawdziwymi problemami i mają administratorów i moderatorów z prawdziwego zdarzenia, którzy nie traktują forum jako swojego podwórka, na które wstęp mają tylko osoby myślące jak Pan i Władca, czyli tutejszy administratorsmile

"> Myślisz, że polityka, nawet ta na szczeblu krajowym, nie dotyka naszego miasta
    > i gminy?"

Nie, nie myślę tak. smile Normalnie padłem, jak to przeczytałem. No jasne, że polityka scentralizowana dotyka tej lokalnej, w mniejszym lub większym stopniu, ale jakoś nie widzę tematów odnoszących się sensu stricto do powiązań między władzą centralną a lokalną.

"> Skoro klerycy nie umieją obronić swoich racji, to ich problem."
    Klerycy? To są na tym forum? Kurczę, nie wiedziałemsmile Nie wiesz, że między pojęciem "kleryk" a "klerykał" jest duża różnica? Później ludzie się dziwią, że poziom tego forum jest niższy niż IQ pluszowego konika Joli Rutowiczsmile
    --
  • adamogo 02.11.11, 10:43
    Jeszcze jeden przykład, że ten, kto nadzoruje forum, nie radzi sobie z tym zadaniem. Temat o pilocie samolotu, który wczoraj awaryjnie lądował w Warszawie, a panuje kompletny off-top smile
    --
  • brrr78 02.11.11, 11:56
    Widzę, że masz jakieś kompleksy: włączasz TV Trwam, a tam polityka; włączasz radio Maryja, a tam polityka, idziesz do kościoła, a tam polityka. Może zmień przyzwyczajenia.
    Podajesz świetne przykłady forów, które zajmują się tematyką lokalną: pierwszy z brzegu Jawor, umarł śmiercią naturalną. Ostatni wpis prawie miesiąc temu o sprzedaży auta: ale tam się dzieje, chyba znów odwiedzę to miasta, żyją tam bardzo ciekawi ludzie. Z kolei w Świdnicy ostatni wpis z 27.10 o kupnie auta. Jakiż to lokalny, bardzo ciekawy temat. Może powinieneś zgrać tych forumowiczów i pośredniczyć w transakcji. Dziwię się, że ktoś tam zagląda, chyba tylko Ty.
    --
  • adamogo 02.11.11, 12:45
    No i kolejny z tego forum, który zamiast sensownie odpowiadać, doszukuje się jakiś błędów, oczywiście z marnym skutkiem.
    Dobrze prosperujące forum miasta Jawor jest, ale nie na portalu gazeta.pl (wiadomo, forma nie pozwala). W przypadku w/w. miasta podałem przykład forum z gazeta.pl, na którym są poruszane lokalne problemy (mimo, iż ich forum na tym portalu prawie nie funkcjonuje).
    Co do Świdnicy ,także mają świetne forum, oczywiście nie na portalu gazeta.pl. Powód wymienienia, jak wyżej. Czyli prosty wniosek, świetne forum dla małego miasteczka może funkcjonować, ale nie na portalu gazeta.pl smile

TV Trwam nie posiadam w pakieciesmile Radio? Nie słuchamsmile Kościół? Bywam w różnych, jestem zwolennikiem churchingu, i idę tam, gdzie duchowny nie miesza się do polityki. Masz jeszcze coś do moich przyzwyczajeń?

Na następnym raz postaraj się bardziej, bo takimi wypowiedziami doprowadzasz mnie do śmiechusmile No i zamiast uciekać się do tanich sztuczek w poszukiwaniu pomyłek, odpowiadaj na meritum, oczywiście, jeśli potrafisz.

--
  • brrr78 02.11.11, 14:39
    Jeśli prześledzisz cały wątek, to skwitowaniem Twej marnej egzystencji na tym forum będzie puenta: " No i kolejny z tego forum, który zamiast sensownie odpowiadać, doszukuje się jakiś błędów, oczywiście z marnym skutkiem."

W ten oto sposób płynnie przeszliśmy od kapitana Wrony do churchingu - czyli ukrytej opcji antyklerykalnej: nie pasuje Ci kazanie, to zmieniasz kościół.

Skoro nie odpowiada Ci formuła tego forum, to po co tracisz tutaj czas? Twojej krytyki nie można zaliczyć do konstruktywnej, po prostu jest słaba, nic nie wnosząca. Po prostu 2xh: hipokryta z Chwałowic.
    --
  • makler4 02.11.11, 13:47
    Tylko to forum się liczy i jest czytane. A dzieje się tak, bo nie ma tu innych zakazów po za netykietą. Reszta to pikusie, które prędzej czy później znikną. Na tych erzatzach mamy lokalne sprawy typu "wasze ulubione piosenki", wynurzenia o stadionie we Wrocławiu, bądź reklamę swoich zdjęć (ostatnie z Sobótki). Adamogo, na tamtych forach, po jednym takim wpisie jakie tu robisz ostatnio kilkanaście już byś był usunięty. Tu masz pluralizm, póki nikogo nie obrazisz możesz wyrażać swoje zdanie. To dlatego to forum wszyscy czytają i tak się dobrze ma.
    --
    Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty - Francesco Vincent Zappa
  • adamogo 02.11.11, 14:15
    Kolejny zazdrosny? smile
    Prześledziłem nowe forum i zauważyłem, że także jest czytane (niektóre tematy mają po kilkadziesiąt, kilkaset lub nawet ponad 1000 wyświetleń), a że mniej wypowiedzi? Po prostu jest nadal w fazie rozwoju.

Netykieta na tym forum? Nie rozśmieszaj mniesmile
    Prześledziłem inne tematy na nowym forum i zauważyłem, że wybrałeś odpowiednie dla siebie, czyli do Twojej marnej wypowiedzi, próby manipulacji i zaniżenia znaczenia nowego forum. Oczywiście poodzianek czy mixerek łykną i podchwycą temat.
    "Wasze ulubione piosenki" - temat z off-topic, czyli działu, którego tutaj nie ma i nie będzie, bo całe forum lokalne jest jednym, wielkim off-topemsmile
    "Stadion we Wrocławiu" - dział sport, miłe zaskoczenie dla mnie, dużo ciekawych tematów, zwłaszcza związanych z lokalną aktywnością sportową naszych mieszkańców.
    "Zdjęcia" - podobny temat do tematu z tego forum, tylko w ładniejszej szacie i bardziej czytelny.

Jakie tutaj wpisy zamieszczam, że byłbym usunięty? Za prawdę, krytykę, która Ciebie bardzo boli, bo pokazuje, jaki jesteś malutki i że nie masz nic sensownego do powiedzenia? Pisz więcej o nowym forum, nawet negatywnie. Będziesz jak Papież i cały Kościół, który krytykując Harrego Pottera i książki Browna, zrobił im ogromną reklamęsmile

Wiesz, na prawdziwym forum, gdzie są jakieś zasady, zniknęło by 90% tematów z tego forum, w pierwszej kolejności o pilocie, o którym praktycznie nikt w temacie nie wspomina. Dlatego tak mnie to bawi. Zapytasz, dlaczego się udzielam? Za dużo wolnego czasu i wiele radoścismile

Pluralizm? Ponownie się ośmieszasz. Wiesz, co dokładnie kryje się pod tym pojęciem, czy tylko po prostu wyjmujesz je z kapelusza? Pluralizm chłopie na tym forum nie istnieje, a przykładów na to są dziesiątki.
    --
  • brrr78 03.11.11, 10:59
    To takie bolesne, iż stworzyło się coś, co nie rozwija się prawidłowo, co kuleje. Forum działa prawie rok, a użytkowników jest nieco ponad stu, a najczęściej udzielającym użytkownikiem jest admin. Może problem tkwi w tobie? Chcesz zwrócić uwagę na swoje forum, obrażając tutaj innych użytkowników. Kreujesz się na inteligenta, a używasz języka prostaka.
    Piszesz, że na tym forum nie można się swobodnie wypowiadać, a u Ciebie jest aż 1 (słownie: jeden) wątek w dziale polityka - bułahaha!
    Może do prowadzenia forum po prostu się nie nadajesz, a dyktat nie jest najlepszym sposobem zarządzania forum!

PS. Tak się tu zdzierasz, to ile dostajesz kasy za reklamy na tamtym forum? smile
    --
  • peter126 01.11.11, 20:28
    Petit (mały) chciałby zostać wielkim. Wielkim bohaterem, który nam ciemnogrodzianom z zachodniej rubieży Polski dostarcza cennych informacji ze świata. Dziękujemy Ci petitku, ty nasz lokalny Kapitanie Ameryko! My w swoich chałupkach nie wiemy co się na świecie dzieje, bo mamy dostęp przez internet tylko bezpośrednio do tego forum i do niczego więcej. Informuj nas jakby coś jeszcze się wydarzyło na świecie. Niech to od dzisiaj będzie twoją misją.
    Tak czy inaczej, brawa dla kapitana Wrony i wielkie dzięki dla lokalnego Kapitana Ameryki za poinformowanie o tym.
  • jl-c 02.11.11, 06:54
    W pełni się zgadzam z Tobą, jak mnie to interesuje to mam pełne informacje na ten temat na każdym portalu.

Brak moderatora tego forum z prawdziwego zdarzenia pozwala nabijać licznik forum.
  • poodzian 02.11.11, 07:02
    Ja uważam, że moderator nie powinien ingerować w to czy post dotyczy Jelcza-Laskowic czy nie. Skoro ludzie lubią tu zaglądać i tu chcą coś skomentować i wyrazić swoje zdanie, to nie można im w tym przeszkadzać. To forum trwa tak długo i ma tak dużo wpisów, bo jest najlepsze i najciekawsze. Innych było i jest kilkanaście ale są szczątkowe - zaglądają tam tylko moderatorzy.
    --
    "ŚMIEJMY SIĘ Z GŁUPICH, CHOĆ I PRZEWIELEBNYCH" - Ignacy Krasicki
  • adamogo 02.11.11, 10:46
    poodzian napisał:
    "Innych było i jest kilkan
    > aście ale są szczątkowe - zaglądają tam tylko moderatorzy.

Zaglądam na nowe forum Jelcza - Laskowic, a tam ponad 110 zarejestrowanych
    użytkowników. Chyba jest to forum z największą liczbą moderatorów w Polsce, co nie poodzianku? Nie możesz po prostu napisać, że zazdrościsz?

--
  • mszczyglod_1 01.11.11, 20:18
    Brawa się należą, tylko że gdyby mu się nie udało, wszyscy by psy na nim wieszali. A tak nawet nikt w LOT nie ma jego aktualnego zdjęcia;/
  • adamogo 01.11.11, 20:33
    No cóż, taka nasza (i nie tylko) mentalność. Bezpiecznie wylądował, bo jest doświadczonym pilotem, zachował zimną krew, ćwiczył na symulatorach podobne zdarzenia... a gdyby doszło do ogromnej tragedii, to zostałby zmieszany z błotem. Po ostatnich tragediach z udziałem naszych pilotów w mediach rozpętała się burza, że nasi piloci niedoświadczeni, że bałagan w szkoleniach, że to, że tamto, a dzisiaj nagle o ogromnych umiejętnościach polskich pilotów! Kiedyś Bronek powiedział, że nasz pilot to i na drzwiach od stodoły by poleciał, więc jak jest naprawdę? Medialna hipokryzja, którą masy z chęcią łykają. Od zera do bohatera i od bohatera do zera. Świat zwariował.
    --
  • librys 01.11.11, 20:45
    Oczywiście, że to lokalne forum. Nie przeszkadza mi to, że pisze się tu o ważnych sprawach jakie dzieją się w Polsce i w świecie. Ja czytam i piszę tylko w wątkach, jakie mnie interesują. Nie zaglądam tam, gdzie mnie to nie interesuje.
  • jemileczka 02.11.11, 08:16
    "Ja czytam i piszę tylko w wątkach, jakie mnie interesują."

Skandal! Ty czytać w wątkach, ty interesować. Za tak sklejone zdanie dostałbyś w podstawówce pałę! Moje dzieci, które chodzą do pierwszej klasy, śmieją się z ciebie. Do szkoły matole!
  • aureolka1 02.11.11, 09:13
    Mamy lokalnego Miodka?
  • adamogo 02.11.11, 10:14
    Lepszy lokalny Miodek, niż lokalna Joanna Krupa smile
    --
  • librys 02.11.11, 20:38
    ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCIUROCZYSTE OBCHODY ŚWIĘA NIEPODLEGŁOŚCI
    Tak piszą na oficjalnej stronie naszego UMiG. Ciekawe jaką ocenę powinien dostać ten urzędnik, który zamieścił taką informację?
  • peter126 01.11.11, 21:05
    W takim wypadku chyba trudno uznać pilota winnym niewysunięcia się podwozia. Z całą pewnością nie był też pijany. Ale faktem jest, że wylądował jak the beściak.
  • panjarekp 02.11.11, 14:47
    Po ostatnich katastrofach lotniczych jakie miały miejsce w naszym kraju, takie spektakularne wydarzenie, jak wylądowanie bez podwozia, było bardzo nam potrzebne. Zadziałały procedury i szkolenia. W tym fachu nie może być fuszerki, brawa dla załogi.
  • peter126 02.11.11, 15:39
    Oglądając powtórki tego lądowania wyraźnie można dostrzec, że kapitan Wrona nie uczył się latać na drzwiach od stodoły.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka