Dodaj do ulubionych

Ignorancja i lekceważenie mieszkańców

30.07.12, 09:46
Mieszkańcy naszej gminy borykają się z wieloma różnego rodzaju problemami, chociażby takimi jak czekające od wielu lat drogi na utwardzenie tłuczniem, po których ludzie poruszając się toną w błocie, niesprawne oświetlenie i jego brak, pozatykana i od lat nieprzetykana burzówka, powodująca powstawanie rozlewisk na drogach.

Tymczasem z rozmów z tymi ludźmi wynika, że trójka jaśnie panów (Putyra, Mitek, Stajszczyk) oraz radni i działacze Wspólnoty Samorządowej (do której należy także Mikołajczyk) wykazują się generalnie brakiem należytego zrozumienia i poważnego podejścia do realnych problemów mieszkańców. Z relacji wiem, że nie ma co zwracać się do radnych WS, gdyż nie ma co w ich przypadku liczyć na należytą pomoc, w przeciwieństwie do radnych opozycji, np. Krzysztofa Woźniaka, którzy na poważnie podchodzą do tych kwestii i autentycznie chcą pomóc ludziom.

Zresztą wystarczy sobie przypomnieć zachowanie Putyry i części dzisiejszych działaczy Wspólnoty Samorządowej w sprawie składowania przez jednego biznesmena w pobliżu Dziupliny słomy, co skutecznie uprzykrzała źycie mieszkańcom jako m.in. wylęgarnia szczurów, robactwa i smrodu. Czy naprawdę nie mieli oni instrumentów, aby szybko i skutecznie pomóc ludziom?

Czy obecnie rządzący naszą gminą i działacze WS nie wychodzą przypadkiem z założenia: jak mnie jest dobrze to OK, a to że inni mają problemy, to co ja tam się będę przejmować?

Nie tylko na podstawie powyższego przykładu zadam pytanie: czyje w końcu interesy reprezentują włodarze i radni WS (Koch, Mikoj, Łukasik i inni): biznesmenów czy zwykłych mieszkańców?!!! Czy pamiętają dla kogo i komu mają służyć i pomagać?

Edytor zaawansowany
 • przebudzonyx 31.07.12, 14:23
  Odpowiem Ci - oni reprezentują swoje interesy, a skoro wyborcy im pozwalają na to, że są one oderwane od potrzeb wybierających ich ludzi to mają to na co zasługują.

  Taka to jest wada obecnej "Idiokracji" wink
  --
  We wszystkim trzeba mieć umiar, nawet w umiarze.
 • tlk115 31.07.12, 15:22
  Arogancja Putyry i tych niewykształconych kukieł z WS sięga zenitu.
 • hersst 31.07.12, 18:35
  tlk115 napisał:

  > Arogancja Putyry i tych niewykształconych kukieł z WS sięga zenitu.

  widać nisko masz zenit ( walisz teksty na zamówienie polityczne - nie ładnie !)
 • tlk115 31.07.12, 19:21
  hersst napisał:

  > tlk115 napisał:
  >
  > > Arogancja Putyry i tych niewykształconych kukieł z WS sięga zenitu.
  >
  > widać nisko masz zenit ( walisz teksty na zamówienie polityczne - nie ładnie !
  > )

  Niech mnie piorun trzaśnie i zabije, jeśli piszę na zamówienie polityczne.
 • kasjan007 31.07.12, 18:50
  tlk115 napisał:

  > Arogancja Putyry i tych niewykształconych kukieł z WS sięga zenitu.

  Dziwi mnie,że się dziwisz. Skądeś te władze się wzięły. Co poradzisz, skoro większości(podobno)wyborców posmakowały jabłuszka, szarlotka i spodobał się Putyrobus? Ktoś kiedyś tu na forum wspominał o referendum w sprawie odwołania burmy, ale chyba sprawa rozmyła się. A oni na prawdę zasługują na to,aby odesłać ich do domu.
 • mieszkajacywpl 01.08.12, 12:34
  10/10
  Powstaje pytanie dlaczego polscy ludzie na to pozwalają..?
 • tlk115 14.08.12, 08:17
  Najwyraźniej działacze WS w sprawie realnych problemów mieszkańców wychodzą z takiego założenia: ,,A co ja tam się będę przejmować? Jak ja tam nie mieszkam i ten problem mnie nie dotyczy, to po co się nim zajmować?"

  Czytają to forum, na którym sygnalizowane trapiące mieszkańców sprawy, więc ich psim obowiązkiem jest działanie na rzecz ich rozwiązania.

  Najczęściej to tylko przeczytają, a później nawet palcem nie kiwną. Co więcej, jeszcze się wielce oburzą, jeśli napiszesz prawdę o tym co dotychczas było dla nich świętością czy autorytetem. I to mimo, że nie mają kompletnie wiedzy ani tego nie doświadczają, co ten ich autorytet wyprawia. Tak było w przypadku jednego infantylnego radnego, tak też jest z wieloma innymi radnymi w innych sprawach.
 • tlk115 14.08.12, 08:25
  Dość tej ignorancji!
 • dorka1986 04.09.12, 09:42
  Dziś trafiłam na artykuł jak inni mieszkańcy radzą sobie z lokalnymi władzami, link.
 • przebudzonyx 05.09.12, 08:07
  Ciekawy artykuł smile

  Można by w ten sposób zwalczać może nie od razu złych włodarzy, ale chociaż złe uchwały - tylko czy nie okazałoby się, że w miejsce zmienionej dzięki referendum uchwały za chwilę pojawia się kolejna mająca takie samo znaczenie ?

  Czy takie referendum jest wiążące tzn. wymusza zmianę czy jest tak jak z tymi ws ustaw, że marszałek sejmu wrzuca je "do szuflady" i ma w nosie na co ludzie zagłosowali nawet nie poddając tego głosowaniu w sejmie ?
  --
  We wszystkim trzeba mieć umiar, nawet w umiarze.
 • mariposa1976 06.09.12, 12:04
  Ja też próbowałam jakieś 2 lata temu poruszyć kilka problemów z władzami naszego miasta. Zero odwetu od kogokolwiek,a pukałam do różnych drzwi. Mnie przede wszystkim boli stan "centrum" J-L. Śmieci,brud,błoto,trawa po pas i obskurne namioty warzywniaków...oto wizytówka Naszego miasta.

  Czy będziemy mieli w końcu tyle siły i przeciwstawimy się temu? Musi być silna grupa,która tego chce,bo jednostka na pewno nie da rady.

  Pozdrawiam smile
  --
  "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi."

  Jan Paweł II (Karol Wojtyła)
 • tlk115 25.09.12, 16:22
  Ciekawe co na ten temat mają do powiedzenia czołowi agitatorzy Putyry, żyjący u niego na garnuszku jak cdn-777 czy platfus101 (ten ostatni dodatkowo obrażał przeciwników Putyry, nazywając ich pieniaczami)?
 • bar-tii 26.09.12, 15:49
  To co zawsze, chwalmy Kazimierza Odnowiciela, bo przyjdzie Szponar i nam koryta spod ryja zabierze !!!
  i jeszcze karze pracować na rzecz mieszkańców. Brrr, ohyda, jak tak można ?!
 • tlk115 27.09.12, 18:17
  forum.gazeta.pl/forum/w,24395,139166928,139213227,Re_Marsz_mieszkancow_przeciwko_obecnej_wladzy.html
  Warto dodać, że wszyscy lokalni oszuści i hochsztaplerzy także bali się Marka Szponara, który jest człowiekiem uczciwym, pracowitym i kompetentnym i nie toleruje łamania prawa.
 • hersst 28.09.12, 11:41
  tlk115 napisał:

  > forum.gazeta.pl/forum/w,24395,139166928,139213227,Re_Marsz_mieszkancow_przeciwko_obecnej_wladzy.html
  > Warto dodać, że wszyscy lokalni oszuści i hochsztaplerzy także bali się Marka S
  > zponara, który jest człowiekiem uczciwym, pracowitym i kompetentnym i nie toler
  > uje łamania prawa.

  Burmistrz jest przedłużeniem władzy centralnej w terenie. Został wybrany przez naszą społeczność w demokratycznych wyborach (a nie z listy partyjnej) stąd jego mandat jest bardzo silny. Jeśli masz coś przeciw proponuję zacząć protest przeciwko tym na górze (ryba śmierdzi od głowy). Jutro jest marsz w Warszawie , bierz stosowny transparent i zap...laj.
  Przestań agitować i siać ferment bo to staje się nudne.
 • tlk115 28.09.12, 15:55
  hersst napisał:

  > Burmistrz jest przedłużeniem władzy centralnej w terenie. Został wybrany przez
  > naszą społeczność w demokratycznych wyborach (a nie z listy partyjnej) stąd jeg
  > o mandat jest bardzo silny. Jeśli masz coś przeciw proponuję zacząć protest pr
  > zeciwko tym na górze (ryba śmierdzi od głowy). Jutro jest marsz w Warszawie , b
  > ierz stosowny transparent i zap...laj.
  > Przestań agitować i siać ferment bo to staje się nudne.

  Drogi pachołku Putyry (możesz zaprzeczać ile chcesz), każdy ma prawo do oceny władzy, bo jesteśmy wyborcami i podatnikami, przekaż to swojemu pryncypałowi. Ja za nikim nie agituję, mam prawo wyrażać opinię. Jaki związek mają lokalni biznesmeni-cwaniacy z ,,tymi na górze"? Skąd ,,ci na górze" mają o tych lokalnych praktykach wiedzieć? Jeśli chodzi ci o sprawność państwa i jego instytucji (np. WIOŚ, PIP czy WINB), to zarówno za rządów PiS jak i teraz PO było i jest ono tak samo niewydolne. Nie ma tu żadnych różnic. Może wg ciebie mieszkańcy, żyjący w gehennie dalej powinni w niej żyć i nie walczyć o swoje prawa, aby przypadkiem nie urazić kilku nieustannie łamiących prawo cwaniaczków, ignorujących prawo i mieszkańców? Do tego często chodzących bezczelnie i obłudnie do kościoła na msze święte, biegnących do Komunii, kolegujących się z burmistrzem i proboszczem (na szczęście już byłym)? Nie daj Boże jeszcze, jak jakiś cwaniaczek jest kolegą Putyry czy proboszcza (byłego) to już dosłownie wg ciebie jest niesłychane jak tak można postępować i walczyć o swoje.
  Stosujesz filozofię: każdy kto popiera Putyrę jest święty, nawet jeśliby kradł, oszukiwał, łamał prawo, zabijał itp. Nie bardzo wiem, jaki związek ma ogólnopolski marsz z ww sytuacjami na terenie naszej gminy. To właśnie burmistrz, a nie ,,ci na górze" powinien w takim przypadku zareagować.
  Wasza bezczelność nie zna granic, sugerowanie mieszkańcom, aby nie walczyli o swoje prawa, umniejszanie wagi problemów jakie ich dotyczą, czy używanie sformułowań ,,zap...laj" świadczy jedynie o twoim prymitywizmie i głupocie. Oraz o skrajnym cynizmie i antyspołecznej postawie. Może chcesz pomieszkać na osiedlu przy Techników i przekonać się o gehennie mieszkańców? Może wg ciebie to piekło mieszkańców to sianie fermentu?!!!
  Patrząc na twoje wpisy, w których wyraz ,,Polacy" czy ,,Polska" piszesz z małej litery, nieznajomość zasad interpunkcji, rozpoczynanie zdania wyrazem z małej litery, a przede wszystkim przytłaczająca większość twoich postów, składająca się jedynie z jednego zdania (jakbyś miał problem z formułowaniem dłuższych, złożonych wypowiedzi), sam sobie wystawiasz laurkę.
  Doprawdy dziwna jest sytuacja, kiedy już kilkakrotnie prosiłem cię i wywoływałem cię po nicku do udzielenia odpowiedzi (np. w temacie o wskaźnikach zadłużenia Rostowskiego, szkodzących Polsce czy o Zarządzie Powiatu Oławskiego itd.), a ty ani razu mi nie odpowiedziałeś, mimo, że dany wątek czytałeś. Celowo milczałeś przez kilka dni, aby dany wątek spadł niżej i aby nie udzielić odpowiedzi. To także świadczy o poziomie jaki reprezentujesz. Jeśli ktoś prosi o opinię, to się jej jemu udziela, a nie czyta prośbę i chowa głowę w piasek.
  Normalni forumowicze, jak np. kat_jakub, a_lidka czy p. Dorota wiedzą i zdają sobie sprawę z piekła w jakim żyją liczni mieszkańcy naszego miasta i gminy, solidaryzują się z nimi, jedynie ty to bagatelizujesz. Oni jak i ja nie używamy w przeciwieństwie do ciebie słów typu ,,zap...laj". Sam sobie wystawiasz świadectwo.
  Na koniec mam do ciebie dwa pytania/prośby. Proszę, abyś na nie odpowiedział:
  1. Czy twoim zdaniem mieszkańcy, którzy żyją w piekle spowodowanym działalnością kilku łamiących prawo cwaniaków-biznesmenów, powinni siedzieć cicho i nie walczyć o swoje prawa, do chociażby życia w czystym środowisku?
  2. Zapewne popierasz obecną egzotyczną koalicję powiatową: Wspólnota Samorządowa vel PSL - PiS - SLD - bokser Kościelak, bijący w głowę swojego kontrkandydata o fotel burmistrza Wiązowa. Wskaż mi proszę chociaż jedną inwestycję powiatową, jaką od podstaw przeprowadziła obecna koalicja, rządząca już od dwóch lat. Nie chodzi mi bynajmniej o takie, które przygotował Szponar, a ta ekipa tylko zrealizowała, ale chodzi o inwestycje, które od podstaw zrodziły się w obecnej koalicji.
  Czekam na odpowiedź.
 • tlk115 07.10.12, 09:41
  Żadnej odpowiedzi, jak zwykle zresztą.
 • tlk115 13.11.14, 09:38
  Trzeba skończyć z ignorancją Putyry i jego świty.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka