Dodaj do ulubionych

Inwestycje drogowe w gminie J-L

05.02.13, 01:28
Szkoda, że do tej pory nie doczekał się realizacji remont ulic: alei Młodych, Inżynierskiej, Techników i Fabrycznej aż do skrzyżowania z Wrocławską. A warto wspomnieć, że już w 2008 roku gmina miała wykonany projekt oraz uzyskane pozwolenie na budowę. Całość kosztorysu miała wynosić 23 mln złotych. Najdroższy w realizacji miał być odcinek ul. Techników między bazą PKS, a ,,Uśmiechem" - około 8 mln złotych. Z kolei znacznie dłuższy odcinek, obejmujący aleję Młodych, Inżynierską oraz odcinek Techników od alei Młodych do bazy PKS miał kosztować 5-6 mln złotych. Gmina starała się o dofinansowanie remontu tego dłuższego odcinka ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego województwa dolnośląskiego na lata 2007-2013, priorytet drogi, zadanie „drogi dojazdowe do stref aktywności gospodarczej”. Bezskutecznie. Pod koniec 2008 roku niestety także negatywnie oceniono wniosek gminy J-L o dofinansowanie ze ,,schetynówek" przebudowy Fabrycznej (dotacja 1.699.800 zł) oraz Inżynierskiej (1.634.700 zł). Niestety, na przynajmniej dobrych kilka lat wizja remontu tych wszystkich wspomnianych dróg została oddalona.Szkoda, bo jak widać chęci były, ale zabrakło szczęścia.
Obserwuj wątek
   • motorrek Re: Inwestycje drogowe w gminie J-L 05.02.13, 08:02
    Z tymi drogami to wyskoczyłęs jak Filip z konopii - człowieku o jakich Ty inwestycjach mówisz skoro droga na Hirszfelda do dzisiaj nie została należycie zbudowana i sterczy na obrzeżu ślepy kikut drogowy za 1,7 mln PLN z 2007r, mało tego nie ma winnego za tak skandaliczny wydatek!!!
   • przebudzonyx Re: Inwestycje drogowe w gminie J-L 05.02.13, 19:47
    Wszystkim krajom rosną długi - tak działa system kreowania pieniądza w dzisiejszych czasach ...

    Najciekawsze jest komu i za co tak naprawdę wszyscy są je dłużni - jeśli chcesz wiedzieć - obejrzyj to:

    www.youtube.com/watch?v=lvH2yQbc108
    --
    We wszystkim trzeba mieć umiar, nawet w umiarze.
    • mieszkajacywpl Jak to za co? 05.02.13, 21:42
     Za realizacje tzw. zdobyczy socjalnych przez rządy - za państwowe szkoły, państwowe leczenie, państwowe emerytury, za wszelkie możliwe dotacje, subwencje i za zatrudnienie w administracji, która tym wszystkim zarządza. Zdecydowana wiekszość ludzi, wyborców wierzy, że co najwyżej warzywniki mogą być prywatne, a wszystko inne powinno byc państwowe, bo jest lepsze i nie wazne ile to kosztuje. Takie myślenie napędza coraz wiekszy dług. To jest proste jak budowa cepa.
     A komu? - tym, którzy otrzymali ustawowe prawo do tworzenia pieniadza. To chyba oczywiste.
    • subik Re: Inwestycje drogowe w gminie J-L 16.02.13, 11:51
     wtedy kiedy ruszysz dupe i zaczniesz cos dzialac czy straajkować a nie siedzisz wygodnie i piszesz na stronach wypociny, kiedys nie bylo komputerów i ludzie wychodzili na dwor żeby był jakis skutek a teraz to myśla ze politycy fora czytaja hahahaha
      • przebudzonyx Re: Inwestycje drogowe w gminie J-L 17.02.13, 22:23
       Obietnice obietnicami, co sprytniejsi opracowują gadżety, które pozwolą wygrać, bo jak wiadomo hotentotów przekupuje się paciorkami, a że większość wyborców w swojej ignorancji zachowuje się jak oni to też metoda się sprawdza ...
       --
       We wszystkim trzeba mieć umiar, nawet w umiarze.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka