• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Dynamo Shimano w osi koła - problem.

• 05.05.13, 19:37
    Czy ktoś z forumowiczów miał do czynienia z dynamem Shimano DH-3N30?
    To dynamo zamontowane jest w osi przedniego koła i według mnie stawia zbyt duże opory toczenia. Po obrocie koła wyczuwalny jest nierówny opór, narastający skokowo, tak jakby były za mocno zaciśnięte łożyska na konusach. Czy można to wyregulować, czy tak musi być?
    Edytor zaawansowany
    • 05.05.13, 20:02
      Witaj.

Podjedź do serwisu na Oławską 219 w godz. 12-17, porównamy opory do innego dynama.

Koło z dynamem trzymane w rękach, pracuje ciężej niż zamocowane w widelcu.
      • 06.05.13, 10:45
        nie wiem czy mysle o tym samym, ale nie moge sei zgodzic. mam dwa rowery, w jednym dynamo jest standardowe zamontowane na widelcu i koleczko dotyka opony i tak napedza, a w drugim mam dynamo w piascie, i to dynamo w piascie stawie duuuzomniejszy opor, prawie niewyczuwalny
        • 06.05.13, 12:49
          Jeżeli ten post jest do mnie, to chyba się nie rozumiemy.
          Oczywiście, że dynamo w piaście prawie nie generuje oporu, w każdym razie ten opór jest nie wyczuwalny podczas normalnej jazdy np. "jadę do pracy 7km". Miałem na myśli, że nie zaciśnięte w widelcu dynamo, wg mnie pracuje ciężej niż założone w rowerze, ale może to tylko moje odczucie.
          Dynamo butelkowe, z tego co kiedyś czytałem z pobranej 100% mocy od rowerzysty oddaje 30% na zasilenie żarówki... więc to już jest przeżytek.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.