Dodaj do ulubionych

Rekordowo dobry rok dla województwa dolnośląskiego

19.12.13, 18:51
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/bg/va/rdzg/lukE60bQZFDwo9C6RB.jpg

Dzięki pracy i zaangażowania władz województwa dolnośląskiego, a w szczególności wyżej widocznego marszałka województwa Rafała Jurkowlańca (Platforma Obywatelska) budżet województwa dolnośląskiego z roku na rok dynamicznie się powiększa, co w sposób bezpośredni wpływa na rozwój i jakość życia na Dolnym Śląsku. Już budżet za 2012 rok był pod wieloma względami rekordowy, kiedy to osiągnięto najwyższe w historii tego samorządu dochody w wysokości 1 mld 674 mln zł. W tymże 2012 roku województwo wydało 802 mln zł (w tym 326 mln zł na drogi wojewódzkie) i było pod tym względem na pierwszym miejscu w kraju. Dla porównania w 2007 roku było to 269 mln zł, a więc nastąpił trzykrotny wzrost. Rok 2013 był jeszcze lepszy, ale szczególnie imponująco wygląda właśnie przyjęty budżet województwa na 2014 rok. To rekordowy budżet w historii Dolnego Śląska: po raz pierwszy po stronie wydatków zostanie przekroczona granica 2 mld zł. Znacząco zwiększy się również wydatki na inwestycje, udziały i akcje (czyli wydatki majątkowe, w tym inwestycyjne): w nadchodzącym roku wyniosą one 945 mln zł, czyli aż o 230 mln zł więcej niż w bieżącym 2013 roku. Daje to gwarancję na dalszy dynamiczny rozwój województwa dolnośląskiego.
Edytor zaawansowany
 • tlk115 06.11.14, 18:57
  Mijająca kadencja władz województwa dolnośląskiego była jednoznacznie udana. Nigdy wcześniej nasz region nie rozwijał się tak dynamicznie. Te wszystkie inwestycje czy remonty są naprawdę imponujące. Wystarczy wspomnieć chociażby o budowie nowoczesnego szpitala na wrocławskich Stabłowicach, wybudowaniu trzech nowych mostów, m.in. w Brzegu Dolnym (na który mieszkańcy czekali bez mała 20 lat), znaczącego odcinka wschodniej obwodnicy Wrocławia wraz z mostem nad Odrą, zakupach taboru kolejowego dla kolei dolnośląskich w postaci nowoczesnych szynobusów, budowie wałów, także w Jelczu przez DZMiUW podlegający pod marszałka województwa czy remontach dróg wojewódzkich, m.in. drogi wojewódzkiej nr 395 Wrocław-Strzelin. To tylko część z licznych inwestycji zrealizowanych w mijającej kadencji. Mimo tak wielu inwestycji, sytuacja budżetowa województwa dolnośląskiego pozostaje dobra i stabilna. Podsumowując, będę głosować na któregoś z kandydatów do sejmiku wojewódzkiego z listy Platformy Obywatelskiej i o to samo proszę wszystkich, którym na sercu leży dobro i rozwój Dolnego Śląska. Kandydaci PO to najlepszy wybór dla naszego regionu.
 • j.laskowice 06.11.14, 21:21
  Na szczęście mamy Dalgiewicza i nie musimy wybierać miedzy PO a PiS.
 • proszenieregulowacodbiornikow 06.11.14, 22:09
  Jesteś świetnym fantastą zaklinaczem rzeczywistości. do niedawna, by nie wybierać między PO i PiS miałeś Janushka ze Świńskim Ryjem. Możesz mi w przybliżeniu podać jego obecne notowania wyborcze?

  --
  Intelektualista to podobno człowiek automatycznie sypiący cytatami z ludzi, których twórczości nic nie czytał
 • tlk115 12.11.14, 10:25
  Czy p. Dalgiewicz i ISRZJ-L startują do sejmiku wojewódzkiego i wystawiają kandydatów do sejmiku?
 • cdn-777 08.11.14, 10:03
  Zwłaszcza Pilawa głosujący przeciw przeznaczeniu 1,5 mln zł na dokumentację dotyczącą obwodnicy Oławy
 • tlk115 12.11.14, 10:24
  Pilawa nigdy nie był przeciwko budowie obwodnicy Oławy, chciał jedynie, aby powstała ona za pomocą innych działań niż proponował Hreniak. Pilawa wraz z posłem Kaczorem odbyli dziesiątki różnych spotkań, na których zabiegali o obwodnicę dla Oławy i w istocie znalazła się ona na liście rezerwowej kontraktu terytorialnego, co jeszcze nie tak dawno wydawało się w ogóle nierealne. Gdyby Pilawa i PO byli przeciwko obwodnicy, to aktywny członek oławskiego stowarzyszenia ,,Obwodnica dla Oławy" p. Robert Kozioł nie startowałby z listy PO do Rady Powiatu (w okręgu miasto Oława), a startuje.
 • tlk115 13.11.14, 09:57
  Do Rady Powiatu, podobnie jak do sejmiku dolnośląsiego również będę głosował na któregoś z kandydatów z listy PO, a do Rady Miejskiej z Koalicji 2014.
 • tlk115 27.05.15, 00:19
  Pomimo takiego, a nie innego wyniku niedawno zakończonych wyborów prezydenckich oraz niezależnie od wyniku nadchodzących jesiennych wyborów parlamentarnych (nawet gdyby PiS nie tylko wygrał, ale też utworzył rząd) NIE ma zagrożenia dla dalszego funkcjonowania rządzącej w województwie dolnośląskim (sejmiku i zarządzie województwa) koalicji. Jak bowiem pamiętamy, pół roku temu, po wyborach samorządowych utworzyła się koalicja: PO ( wraz z ludźmi prezydenta Wrocławia Dutkiewicza) - PSL. W zgodnej opinii obserwatorów i osób dobrze zaznajomionych w dolnośląskiej polityce, ta koalicja przetrwa do końca kadencji, czyli do 2018 roku. Liczę na dalszą dobrą współpracę władz naszej gminy z władzami województwa dla dobra naszej gminy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka