Dodaj do ulubionych

Solidarni z Ukrainą.

21.02.14, 20:21
Patrzę przez okno i widzę tylko jedną świeczkę zapaloną w oknie sąsiednich bloków, zastanawiam się gdzie się podziała solidarność moich rodaków. Czy może już zapomnieliśmy jak było w czasie stanu wojennego.Zapalmy tę świeczkę pokażmy, że my mieszkańcy Laskowic solidaryzujemy się z umęczoną Ukrainą.
Edytor zaawansowany
 • niko-65 21.02.14, 20:31
  Ja zapaliłem i innych zachęcam.
 • przebudzonyx 24.02.14, 11:44
  Ukraina nas w stanie wojennym popierała ?

  Jeszcze żyją dziadkowie, którzy pamiętają jak ich rodziny na Ukrainie przed laty banderowcy traktowali - z opowieści wiem, że byli gorsi od ss manów - dlatego pewnie wielu ma ambiwalentne uczucia wobec tamtejszych wydarzeń.

  Polecam ciekawy artykuł oraz komentarze

  dwagrosze.com/2014/02/rozlam-ukrainy-naszym-interesie.html#more-4847
  --
  We wszystkim trzeba mieć umiar, nawet w umiarze.
 • niko-65 24.02.14, 16:39
  Zbrodnie UPA nie podlegają dyskusji ale wyciąganie teraz tej karty, gdy decyduje dla Ukrainy być albo nie być jest nie na miejscu. Rosjanie teraz szczególnie wyciągają sprawę Banderowców a z Rosjanami nie powinniśmy grać w jednej drużynie. Wielokrotnie bywałem na Ukrainie i nie spotkałem się z jakąkolwiek niechęcią a wręcz przeciwnie z dużą sympatią. Wielu Ukraińców pracowało w Polsce i o dziwo ma o nas dobre zdanie. Naród ubogi zerkający trochę z zazdrością na Polskę.
  Co do artykułu to tezy tam zawarte są dość oryginale. Wynika z nich, że zagorzeniem dla polski jest Ukraina a nie Rosja. Co tam Rosja tylko 3 758 tys. żołnierzy w służbie czynnej gdy my mamy przecież aż 100 tys. Co tam ich broń atomowa, potężne siły pancerne i lotnictwo.
 • przebudzonyx 24.02.14, 21:06
  Nie na miejscu to jest stawianie tam pomników Banderze, traktowanie go jak bohatera i udawanie, że "nic się nie stało".

  Skoro Polacy przeprosili za drobne i sporadyczne akcje wobec Żydów, czy potrafili pojednać się z Niemcami to chyba coś jest na rzeczy, że nie było podobnego gestu z Ukraińcami ?

  Co do zagrożenia czy zdajesz sobie sprawę, że angażowanie się w tą sprawę jest właśnie przeciw Rosji czy tego nie dostrzegasz ?

  Politycy się angażują bo są marionetkami w rękach Merkel i taki mają nakaz "z Unii", która sponsoruje akcję - tak to Niemcy rozgrywają sprawę rękami Polaków i jakby co to będzie na nas, i nikt się nie zdziwi, że znowu jakiś główny rosyjski inspektor weterynarii zablokuje na kolejne miesiące eksport żywności z Polski.

  Dzisiaj wojny często są niedostrzegalne przez zwykłych ludzi bo są to wojny ekonomiczne - w podlinkowanym artykule jest ciekawy wątek o MFW.

  --
  We wszystkim trzeba mieć umiar, nawet w umiarze.
 • emerytka2004 01.03.14, 18:35
  Dlaczego od kolejnych władz Rosji domagamy się przeprosin za Katyń i ciągle nam mało, a nie żądamy podobnych gestów od Ukrainy? Jak zobaczyłam na wiecu na Majdanie Kaczyńskiego obok Tiachnyboka,nacjonalisty ukraińskiego,zwolennika Stepana Bandery zatrzęsło mną. Rozumieją to ci,których rodziny pochodzą z Kresów. A inni,którzy nie wiedzą, niech wcześniej sięgną do źródeł historycznych. wolna Ukraina-oczywiście,że tak. Ale Polska nie może wspierać banderowców.
 • proszenieregulowacodbiornikow 01.03.14, 18:59
  I zagrałaś na nutkę sowiecką. Te kilkadziesiąt ofiar to zastrzeleni faszyści.
  Gotowa do wyjazdu na Krym wspierać ruskich w mundurze bez oznakowań?
  --
  Intelektualista to podobno człowiek automatycznie sypiący cytatami z ludzi, których twórczości nic nie czytał
 • serek5555 27.02.14, 13:16
  Trochę mnie śmieszy takie wystawianie świec w imię jedności i solidarności.
  Jak się ma rozum to każdy popiera ich w głębi serca, a nie z okiennych parapetów robić "choinkę".
  --
  Pozdrawiam smile
 • buciar 28.02.14, 04:50
  Świeczkę palę,ale 11 lipca.
  Dla przypomnienia banderoentuzjastom - w Dniu Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu
  I wszystko w temacie.
 • librys 06.03.14, 06:13
  Ja też jestem za Ukraińcami. Za prawowitym i demokratycznie wybranym Janukowyczem. Samozwańcy z Majdanu to wywrotowcy opłacani przez obce służby. Takie są fakty. Nasza propaganda wciska nam kit.
 • kat_jakub 06.03.14, 08:31
  librys napisał:

  > Za prawowitym i demokratycznie wybranym Janukowycz
  > em. Samozwańcy z Majdanu to wywrotowcy opłacani przez obce służby. Takie są fak
  > ty.

  Nasza propaganda wciska nam kit.

  Nie musisz pisać, że twoja propaganda wciska nam kit. Od dawna wiemy, którzy dla ciebie są nasi.

  полезный идиот big_grin
 • djmixer1 06.03.14, 20:13
  Prawda kłuje w oczy.
  Przez te głupawe ruchy majdanowców, Ukraina starci najpierw Krym (nie zbrojnie ale w referendum), a później się podzieli. Podział będzie na bogaty wschód i biedny zachód.

  --
  „Nie spotkałem nikogo, kto stracił wiarę po przeczytaniu Marksa i Lenina, natomiast wielu straciło ją po spotkaniu z własnym proboszczem” Ksiądz Józef Tischner
 • proszenieregulowacodbiornikow 06.03.14, 21:49
  Proszę administratora o usuwanie rosyjskich propagandzistów.
  --
  Intelektualista to podobno człowiek automatycznie sypiący cytatami z ludzi, których twórczości nic nie czytał
 • librys 27.12.14, 14:53
  djmixer1 napisał:

  > Prawda kłuje w oczy.
  > Przez te głupawe ruchy majdanowców, Ukraina starci najpierw Krym (nie zbrojnie
  > ale w referendum), a później się podzieli. Podział będzie na bogaty wschód i biedny zachód.
  >

  Tak się właśnie stało jak napisałeś w marcu tego roku. A w naszym kraju wciąż manipuluje się informacją, podając bardzo stronniczo o sytuacji na Ukrainie. Zrobiliśmy krzywdę temu narodowi, który został podzielony i kilka pokoleń będzie straconych.
 • librys 21.02.15, 18:43
  Tu miałeś kolego rację.


  djmixer1 napisał:

  > Prawda kłuje w oczy.
  > Przez te głupawe ruchy majdanowców, Ukraina starci najpierw Krym (nie zbrojnie
  > ale w referendum), a później się podzieli. Podział będzie na bogaty wschód i bi
  > edny zachód.
  >
 • heymdal 06.03.14, 22:47
  Odmóżdżenie Polaków postępuje. Propaganda w mediach promuje bandytów, którzy obalili rząd na Ukrainie. Wystarczy, że ktoś zacznie myślec i kojarzyć fakty, to poczuje się jak w Folwarku zwierzęcym.
 • librys 07.03.14, 05:55
  Były premier Czech Wacław Klaus stwierdził że zachowanie Władimira Putina "jest racjonalne", a Rosja została wciągnięta w konflikt na Ukrainie. Klaus stwierdził też za zaostrzenie sytuacji winę ponoszą Unia Europejska i Stany Zjednoczone, bo zbyt mocno zaangażowały się w przemiany w Kijowie.
 • okioko 07.03.14, 19:11
  Naród ukraiński będzie płacić ogromne "frycowe" za dążenia nowych władz swojego kraju do przystąpienia do eurokołhozu.
  Za wolna-polska.pl:
  "Według raportu zamieszonego w gazecie Kommersant.ua, ministerstwo finansów sługusów Waszyngtonu w Kijowie, którzy aspirują do miana rządu, przygotowało plan oszczędności obniżający emerytury Ukraińców o połowę z poziomu 160 dolarów do 80 dolarów, by zachodni bankierzy, którzy pożyczą Ukrainie pieniądze, mogli zostać spłaceni kosztem ukraińskiej biedoty".
  --
  Precz z komuną!
 • djmixer1 15.04.14, 06:32
  Samozwańcza hunta z Kijowa chce spacyfikować obywateli nie chcący podporządkować się ich rządom.
  Hunte wspierają amerykańscy agenci.
  --
  „Nie spotkałem nikogo, kto stracił wiarę po przeczytaniu Marksa i Lenina, natomiast wielu straciło ją po spotkaniu z własnym proboszczem” Ksiądz Józef Tischner
 • proszenieregulowacodbiornikow 15.04.14, 18:29
  a co to jest "hunta"?

  --
  Intelektualista to podobno człowiek automatycznie sypiący cytatami z ludzi, których twórczości nic nie czytał
 • librys 24.04.14, 06:21
  Ciekawa sytuacja. Terroryści z Majdanu zostali uznani przez część Europy jako rząd. A ci, którzy nie chcą się samozwańcom podporządkować, za separatystów.
 • norbert1253 24.04.14, 16:15
  Jest pewna zasadnicza różnica Majdan a terrorystami ze wschodu. Majdan przez 4 miesiące demonstrował pokojowo mimo tego, że jego uczestnicy ginęli w niewyjaśnionych przypadkach. Na wschodzie od razu wzięto się za rozbrajanie milicji i po ulicach biega to towarzystwo z kałasznikowami. Mając wsparcie rosyjskich zielonych ludzików łatwo sterroryzować ludność. A Rosjanie niech się wykażą wyrozumiałością dla separatystów ale w Czeczenii.
 • djmixer1 03.05.14, 09:19
  Samozwańczy rząd z Kijowa wysłał zomowców na protestujących ludzi na wschodzie Ukrainy. Dlaczego społeczeństwa międzynarodowe nie potępiają tego niecnego czynu. Giną ludzie. Rząd Polski popełnił wielki błąd, popierając samozwańców z Majdana.
  --
  „Nie spotkałem nikogo, kto stracił wiarę po przeczytaniu Marksa i Lenina, natomiast wielu straciło ją po spotkaniu z własnym proboszczem” Ksiądz Józef Tischner
 • proszenieregulowacodbiornikow 03.05.14, 11:06
  Na pewno ukraiński rząd postąpił jak Jaruzelski. By uniknąć inwazji zaczął tłuc rosyjskich agentów wojskiem. W tym wypadku jest to słuszny krok.
  --
  Intelektualista to podobno człowiek automatycznie sypiący cytatami z ludzi, których twórczości nic nie czytał
 • makler4 04.05.14, 19:22
  Współwinnymi obecnej sytuacji na Ukrainie są te rządy, które popierają obecny tymczasowy pro banderowski rząd na Ukrainie. Obecny tymczasowy rząd na Ukrainie nie reprezentuje interesów narodu ukraińskiego - siłą obalili poprzedni rząd i teraz prowadzą walkę bratobójczą.
  Nie popieram polityki Rosji. Sprzeciwiam się popieraniu przez rząd polski neonazistów i oferowanie im znacznej pomocy na dozbrojenie i nie tylko. USA popiera bo ich przemysł zbrojeniowy szuka rynków zbytu, a inne kraje dystansują się w tym temacie. Propaganda w polskich mediach jest jak widać jest bardzo skuteczna.
  --
  Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty - Francesco Vincent Zappa
 • proszenieregulowacodbiornikow 04.05.14, 19:38
  Ciesze się, że Ukraina skutecznie odcięła rosyjskie łapska sięgające po jej terytorium. Rząd Ukrainy działa w imieniu Ukrainy a nie Rosji. I to jest reprezentowanie interesu Ukrainy a nie Rosji. Wyprowadzenie wojska na ulice i strzelanie do prosyjskich zdrajców jak do psów jest wprawdzie kontrowersyjne, ale skuteczne.
  --
  Intelektualista to podobno człowiek automatycznie sypiący cytatami z ludzi, których twórczości nic nie czytał
 • djmixer1 05.05.14, 20:59
  Czy nasi politycy biorą pod uwagę jakie konsekwencje mogą być z popierania samozwańczego rządu na Ukrainie? Czy zdają sobie sprawę, że może to doprowadzić do wojny? Dlaczego nie biorą przykładu z Czech i Węgier? Dlaczego dajemy się sterować przez Amerykanów.
  --
  „Nie spotkałem nikogo, kto stracił wiarę po przeczytaniu Marksa i Lenina, natomiast wielu straciło ją po spotkaniu z własnym proboszczem” Ksiądz Józef Tischner
 • norbert1253 05.05.14, 21:47
  Piszesz jak kremlowski brygadier sieciowy a jest ich na polskich forach internetowych co nie miara. Czytając te komentarze ma się wrażenie, że Polacy w całej rozciągłości popierają Putina i Rosję. Tak jest tylko w sieci, bo w realu stosunek do naszego wschodniego sąsiada jest z goła inny.
 • djmixer1 05.05.14, 22:15
  Putin nie jest moim idolem. Nie mogę znieść propagandy jaka jest uprawiana w polskich oficjalnych mediach, gdzie separatystów z Majdanu uznano za prawowitą władzę, a ich odpowiedników ze wschodu Ukrainy jako terrorystów. Jedni i drudzy są sterowani i opłacani przez dwa wrogie obozy. A u nas podaje się tylko jedną prawdę. Tak jak za PRLu nie mówiło się prawdy, tak teraz jeszcze gorzej manipuluje się opinią publiczną. A Polacy bez zastanowienia łykają tą propagandę. Nasi ojcowie i dziadkowie byli ostrożniejsi i nie dawali się tak mamić. Ruszcie trochę głową, pomyślcie.
  --
  „Nie spotkałem nikogo, kto stracił wiarę po przeczytaniu Marksa i Lenina, natomiast wielu straciło ją po spotkaniu z własnym proboszczem” Ksiądz Józef Tischner
 • norbert1253 05.05.14, 23:08
  Właśnie skończyłem oglądać wiadomości na kanale rosyjskim. Polecam jak znasz choć trochę język rosyjski www.1tv.ru/ . Obejrzyj i zobaczysz jak działa sowiecka propaganda. Odnośnie majdanu i separatystów ze wschodniej Ukrainy. Zobacz jak wyglądali i byli uzbrojeni ci pierwsi a jak wyglądają i są uzbrojeni prorosyjscy buntownicy w Słowiańsku. Ostatnio strącili dwa Ukraińskie śmigłowce. Tak dla Twojej informacji takiego samolotu nie można strącić koktajlem młotowa, pałką, bronią krótką a nawet strzałem z kałasznikowa. Tu trzeba użyć pocisku kierowanego typu "igła". Zapewniam Cię, że w sklepie z militariami takich nie sprzedają a jedynym źródłem zaopatrzenia jest tutaj Rosja.
  Reakcja Polskich władz jest jak najbardziej adekwatna do zagrożenia. To jest poważny problem a Putin nie ma wyznaczonej granicy swojej ekspansji. To między innymi od nas zależy jak daleko zajdzie.
 • buciar 06.05.14, 06:41
  A można łaskawie czuć obrzydzenie do jednych i drugich,czy koniecznie przyjąć twarde stanowisko po stronie Ukraińców ,by nie być posądzonym o współpracę z KGB?
  To jak? Pozwolicie?
 • norbert1253 06.05.14, 10:08
  Obrzydzenie można czuć i jest to sprawa indywidualna. Takiego sąsiada jednak mamy i to się nie zmieni. Trzeba mimo trudnej historii budować jakoś z nim przyszłość. W interesie Polski jest aby Ukraina istniała bo jest ona buforem między Rosją a nami. Lepiej mieć za sąsiadów Ukrainę niż Rosję. Putin wielokrotnie dawał przykłady tego, że jest nieobliczalny i bezwzględny. A jak już Ukraina istnieje to lepiej żeby była prozachodnia niż prorosyjska.
 • okioko 06.05.14, 18:36
  Wygląda na to, że sami Ukraińcy nie chcą własnego Państwa. Jedni chcą być Europejczykami (unijnymi), a drudzy Rosjanami. Tak jakby nie było innych pośrodku. Sam Janukowycz pierzchnął do Rosji, mimo że przed rozróbą na majdanie jawił się jako obrońca państwowości ukraińskiej. Biorąc pod uwagę bieżące wydarzenia to należy wątpić, czy Ukraina pozostanie w przyszłości w obecnych granicach. Smutne to, ale niewiele możemy jako Polska z tym zrobić.
  --
  Precz z komuną!
 • buciar 06.05.14, 22:03
  norbert1253 napisał:

  > Obrzydzenie można czuć i jest to sprawa indywidualna. Takiego sąsiada jednak ma
  > my i to się nie zmieni. Trzeba mimo trudnej historii budować jakoś z nim przysz
  > łość. W interesie Polski jest aby Ukraina istniała bo jest ona buforem między
  > Rosją a nami. Lepiej mieć za sąsiadów Ukrainę niż Rosję. Putin wielokrotnie daw
  > ał przykłady tego, że jest nieobliczalny i bezwzględny. A jak już Ukraina istn
  > ieje to lepiej żeby była prozachodnia niż prorosyjska.

  Sąsiadujemy z Rosją,Norbert.W granicach Białorusi i Obwodu K.
  Oby nam się ta wolna Ukraina tylko nie odpłaciła pięknym za nadobne,tak jak to oni potrafią najlepiej.
  Ano zobaczymy.
 • poodzian 26.07.14, 15:08
  Bananowy rząd z Kijowa strzela do ukraińskich obywateli, którzy nie chcą jego dyktatu.

  --
  "ŚMIEJMY SIĘ Z GŁUPICH, CHOĆ I PRZEWIELEBNYCH" - Ignacy Krasicki
 • proszenieregulowacodbiornikow 26.07.14, 17:42
  Dziwne jak na Ukraińców, bo chcą być Rosjanami. I coś dużo tam obywateli z rosyjskimi paszportami i i "zielonych ludzików".
  --
  Intelektualista to podobno człowiek automatycznie sypiący cytatami z ludzi, których twórczości nic nie czytał
 • serek5555 05.05.14, 19:51
  Ponoć Rosję mają ochotę przejąć Chiny.
  --
  Pozdrawiam smile
 • djmixer1 11.05.14, 18:14
  Amerykańskie służby specjalne przebrane za ukraińskie wojsko mordują Ukraińców na wschodzie Ukrainy.
  m.onet.pl/wiadomosci/swiat,qpjtd?utm_medium=referral&utm_source=onetnews
  Teraz widać jak bardzo pomymilili się nasi rządzący popierając marionetkowy rząd z Majdanu.
  --
  „Nie spotkałem nikogo, kto stracił wiarę po przeczytaniu Marksa i Lenina, natomiast wielu straciło ją po spotkaniu z własnym proboszczem” Ksiądz Józef Tischner
 • proszenieregulowacodbiornikow 11.05.14, 21:22
  I co z tego, że mają amerykańskie mundury? Cytując klasyka:
  Niech pan pójdzie do sklepu. W każdym można kupić takie mundury. Kto je nosi, skoro nie nasze wojsko? To są lokalne siły samoobrony W.Putin.
  --
  Intelektualista to podobno człowiek automatycznie sypiący cytatami z ludzi, których twórczości nic nie czytał
 • przystojna 11.05.14, 22:37
  Współczuję Ukraińcom, którzy są sterowani przez dwa wrogie obozy mające na uwadze tylko swoje interesy, a nie dobro mieszkańców Ukrainy.
 • norbert1253 12.05.14, 10:05
  Tydzień temu w programie Barbary Włodarczyk "Sąsiedzi" ukraiński dziennikarz Żenia Klimakin powiedział tak:
  "Polacy macie dużo szczęścia, że się wyrwaliście z tego radzieckiego błota".
  Ukraińcom się to nie udało.
 • makler4 14.08.14, 13:05
  Czy unia albo amerykańcy wysłali na ukrainę pomoc humanitarną?

  --
  Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty - Francesco Vincent Zappa
 • proszenieregulowacodbiornikow 14.08.14, 14:31

  --
  Intelektualista to podobno człowiek automatycznie sypiący cytatami z ludzi, których twórczości nic nie czytał
 • proszenieregulowacodbiornikow 14.08.14, 14:37
  ruscy tradycyjnie wygłupili się i wysłali konwój Dziadka Mroza długo przed grudniem
  bombki im się zakurzą
  chyba, że użyją ich na miejscu
  --
  Intelektualista to podobno człowiek automatycznie sypiący cytatami z ludzi, których twórczości nic nie czytał
 • norbert1253 14.08.14, 20:54
  Z Rosjanami jest tak, jak wypuszczają z więzień to znaczy, ze zaraz będą zamykać na nowo. Jak coś dają to zaraz coś będą zabierać. Rosyjskie przysłowie mówi, że darmowy jest tylko ser w łapce na myszy. Więc спасибо.
 • proszenieregulowacodbiornikow 14.08.14, 21:52
  OWP, Kaddafi, IRA, Rote Armee Fraktion, Donbas. Rosja ma długie tradycje wspierania terrorystów. Poza tym, Europa od jakiegoś czasu przestała wspierać terrorystów. Więc konwoje dla zielonych ludzików z Rosji, które przypadkiem zabłąkały się do Donbasu odpadają.
  --
  Intelektualista to podobno człowiek automatycznie sypiący cytatami z ludzi, których twórczości nic nie czytał
 • librys 14.08.14, 22:14
  Amerykanie mają dłuższą i bogatszą tradycję w wspieraniu terrorystów.
 • norbert1253 14.08.14, 22:56
  Radzę wrócić do podręczników historii. USA to trochę ponad dwa wieki a Rosja ponad 4 wieki ekspansji. Radzę zacząć edukację od Iwana Groźnego.
 • djmixer1 14.08.14, 23:11
  To przypomnij sobie co Amerykanie zrobili z rdzenną ludnością czyli Indianami. Strzelali do nich jak do kaczek, a resztki pozamykali w rezerwatach. Kiedy przestaniecie łykać pro amerykańską papkę, a włączycie myślenie?
  --
  „Nie spotkałem nikogo, kto stracił wiarę po przeczytaniu Marksa i Lenina, natomiast wielu straciło ją po spotkaniu z własnym proboszczem” Ksiądz Józef Tischner
 • norbert1253 15.08.14, 00:14
  Wróć jednak proszę do dobrych podręczników. Z pistoletów skałkowych to sobie mogli nadal do Indian strzelać. Epidemia odry dokonała zniszczenia ale skąd Ty o tym możesz wiedzieć.
 • petit7 15.08.14, 08:24
  Amerykanie zaanektowali ziemie Indian i ich zniszczyli, podobnie było z Inkami w Ameryce południowej, czy z aborygenami w Australii. Co teraz gimbôw uczą w szkołach?
  --
  Jeśli mędrcy zawodzą, to nie znaczy, że głupcy zbawią świat.
 • proszenieregulowacodbiornikow 15.08.14, 08:43
  Do czasów Washingtona to były kolonie brytyjskie nie amerykańskie. Możesz przybliżyć mi wkład USą w upadek imperium inkaskiego i ludności Australii? To bardzo ciekawe. Twoja wiedza historyczna jest porażająca.
  --
  Intelektualista to podobno człowiek automatycznie sypiący cytatami z ludzi, których twórczości nic nie czytał
 • makler4 14.08.14, 22:28
  "Czwarty miesiąc kijowska junta dokonuje ludobójstwa na ludności w południowo-wschodniej części kraju. W tym przypadku, jednym ze sponsorów ukraińskiego faszyzmu jest państwo polskie. Polskie władze ingerują w wewnętrzne sprawy innego kraju poświęcając nie tylko interesy swoich obywateli, ale również ich życie.

  Na rozkaz Waszyngtonu, nasz zachodni sąsiad zapewnił wsparcie polityczne, dyplomatyczne i wojskowe dla nacjonalistów i oligarchów którzy destabilizują i niszczą Ukrainę. Co więcej, w naszym kraju prowadzi działania prywatna firma militarna Ministra Spraw Wewnętrznych RP B.Senkiewicza „ASBS Othago”. Na rękach tych ludzi jest krew kobiety, dzieci i osób starszych! Sienkiewicz – zbrodniarz wojenny!"

  Dziś nasza CyberArmiia przeprowadziła ataki na główne cele polityczne i finansoweh w polskim internecie – strony prezydenta i Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie:

  www.prezydent.pl
  --
  Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty - Francesco Vincent Zappa
 • norbert1253 15.08.14, 00:17
  O jakiej "naszej CyberArmii" piszesz? Nasz co znaczy jaka?
 • proszenieregulowacodbiornikow 15.08.14, 10:17
  To jakiś kolaborant. Jaki naród ma na myśli pisząc "nasza"?
  --
  Intelektualista to podobno człowiek automatycznie sypiący cytatami z ludzi, których twórczości nic nie czytał
 • tlk115 22.08.14, 21:49
  Kacapy i opłacani przez nich separatyści mordują we wschodniej Ukrainie niewinną ludność cywilną. Są do tego stopnia cyniczni, że wysyłają rzekomą pomoc humanitarną do kraju, którego sami zaatakowali. Oby Ukraińcom udało się powstrzymać zalew tej zdziczałej hołoty, dla której nie istnieją żadne wartości i która odpowiada za zestrzelenie malezyjskiego samolotu. Putin jest zdolny do wszystkiego, w 1999 roku kazał służbom wysadzić w powietrze bloki mieszkalne z własnymi obywatelami, aby mieć pretekst do ataku na Czeczenię i zrzucić na nią odpowiedzialność. Precz z Putinem, kacapami i ich zwolennikami w Polsce!
 • norbert1253 22.08.14, 23:04
  W 100% masz rację. Mamy znowu problem na wschodzie.
 • makler4 23.08.14, 05:56
  Problem na wschodzie to mamy od dawna. A zaczął się od podburzania tzw. majdanowców i obalenia rzadu Janukowycza. Nieprzemyślana, krótkowzroczna polityka prowadzona przez Polskie władze, szczególnie przedstawicieli prawicy spowodowało, eskalację konfliktu i perturbacje ekonomiczne.
  Na zachodzie nikt już nie bierze poważnie tzw. polskiej racji stanu i polskich rusofobicznych polityków.
  --
  Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty - Francesco Vincent Zappa
 • norbert1253 23.08.14, 09:42
  Część naszego społeczeństwa ma kompleks bitej żony. Polega on na tym, że mąż wraca z pracy i okłada biedną kobietę z jakiś absurdalnych powodów. Ona uważa, że jest winna tej sytuacji, coraz bardzie się stara a i tak obrywa. Jak widać problem nie tkwi w niej tylko w jej psychopatycznym partnerze. Podobna jest sytuacja Polski. Rosja co pewien czas wprowadza sankcje na nasze produkty z jakiś absurdalnych powodów. Co pewien czas spuszcza nam łomot w ten sposób. Pojawiają się wtedy głosy, że jak bylibyśmy bardzie ulegli, spolegliwi, pokorniejsi wobec Moskwy to by tego nie było. Mylne myślenie, psychol zawsze znajdzie powód żeby wybić żonę. Psychol wyładowuje w ten sposób swoje frustracji i często czerpie z tego przyjemność. Trudno, firmy nie mogą budować swoich planów biznesowych tylko w oparciu o rynek Rosyjski. Muszą wiedzieć to, że w każdej chwili mogą usłyszeć „нет, не надо”.
 • proszenieregulowacodbiornikow 23.08.14, 23:37
  makler4 i jego koledzy to typy, który po prostu lubią być walone w d...
  problem w tym, że cały czas mówią, jak to się boi tego walenia w d... i jak im z tym źle, ale czekają pokornie na kolejny raz
  nie mogą sobie po prostu odmówić
  takie charaktery w ośrodkach zamkniętych nazywa się "cwelami"

  --
  Intelektualista to podobno człowiek automatycznie sypiący cytatami z ludzi, których twórczości nic nie czytał
 • makler4 24.08.14, 09:36
  www.wiocha.pl/1137002,Winston-Churchill
  --
  Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty - Francesco Vincent Zappa
 • proszenieregulowacodbiornikow 24.08.14, 10:04
  "Wielka Brytania nie ma sojuszników. wielka Brytania ma interesy"
  Że przypomnę o 1939. Gdzie byli Brytyjczycy?
  To już teraz zmieniłeś obywatelstwo z cweloruskiego na brytyjskie?
  --
  Intelektualista to podobno człowiek automatycznie sypiący cytatami z ludzi, których twórczości nic nie czytał
 • makler4 12.09.14, 07:58
  Ja już nie oglądam polskiej telewizji. Wolę CNN gdzie nie ma tyle propagandy i zakłamania dotyczącego spraw na Ukrainie.

  --
  Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty - Francesco Vincent Zappa
 • norbert1253 12.09.14, 17:37
  Proponuję Ci tą telewizję www.1tv.ru/ tutaj jest sama prawda. Ba, Правда jest nawet tam cytowana. Co chwilę przewijają się wypowiedzi Władimira Władimirowicza a co do prawdomówności tego człowieka to chyba nikt w Układzie Słonecznym w nią nie wątpi.
 • proszenieregulowacodbiornikow 12.09.14, 19:55
  Nie ściemniaj. Taki wykształcony to ty nie jesteś. Skoro nie oglądasz polskich wiadomości CNN, to jaką wersję obcojęzyczną? W oryginale CNN to ty raczej nie oglądasz. Z języków obcych znasz może rosyjski. W stopniu podstawowym co najwyżej.
  --
  Intelektualista to podobno człowiek automatycznie sypiący cytatami z ludzi, których twórczości nic nie czytał
 • makler4 13.10.14, 20:41
  Dość propagandy.
  Poczytajcie mądry artykuł:
  www.ngopole.pl/2014/02/05/wydarzenia-na-ukrainie-jak-nas-oglupiaja/
  --
  Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty - Francesco Vincent Zappa
 • proszenieregulowacodbiornikow 13.10.14, 21:14
  Nie bójmy się nazwać rzeczy po imieniu. Ten pan kreujący się na alfę i omegę w sprawie Ukrainy pewnie oglądał jakieś anglojęzyczne newsy. Nie przeczę. W TV Russia.
  Ten typ nie rozróżnia OUN-B od OUN-M. I jak tu dyskutować z człekiem oczadziałym od ruskiej telewizji po angielsku?
  --
  Intelektualista to podobno człowiek automatycznie sypiący cytatami z ludzi, których twórczości nic nie czytał
 • niko-65 14.10.14, 11:32
  Przynajmniej raz w roku bywam na Ukrainie i trochę znam ten kraj. Uważam, że Ukraińcy wykazywali się wyjątkową cierpliwością i wyrozumiałością w stosunku do swoich rządzących. Myślę że u nas taka banda złodziei nie przetrzymała by roku. Janukowicz i oligarchowie traktowali tan kraj jak prywatny folwark. W dużych miastach ludzie sobie jakoś radzą ale prowincja to już dramat. Stan dróg koszmarny.
 • buciar 14.10.14, 21:26
  kresy24.pl/57233/dzien-ludobojcow-swietem-narodowym-ukrainy-szokujaca-decyzja-poroszenki/
 • buciar 14.10.14, 22:50
  Myślę, że te przejawy entuzjazmu dla ukraińskich szowinistów, świadczą o ewidentnym braku wiedzy - co nie jest takie dziwne, bo podstawa programowa (z historii) - począwszy od szczebla szkoły podstawowej, przez gimnazjum, aż po uniwersytety - nie zmieniła się od kilkudziesięciu lat i nadal zbliżona jest do faktografii rodem z "Czterech pancernych" lub "Przygód kapitana Klossa".
  O ile, po 1989r. wprowadzono do programu nauczania historii jakieś elementy wiedzy o zbrodniach stalinowskich, to o wiedza o zbrodniach ukraińskich nadal pozostaje na poziomie bibuły rozprowadzanej w drugim obiegu. A przecież ilościowo, zbrodnie banderowców przewyższają osiągnięcia rosyjskie. Trzeba przy tym pamiętać, że zbrodnie leninowsko -stalinowskie przeciw Polakom, były wycinkiem szerszego systemu totalitarnego - charakterze ideologicznym, który dotykał też milionów samych Rosjan. Zbrodnie ukraińskie miały zaś charakter typowo nacjonalistyczny, by nie powiedzieć rasowy. Samo urodzenie jako Polak, niosło za sobą wyrok śmierci - i to niezwykle okrutnej.
  Rosjanie mordowali wrogów swojego systemu w sposób przemysłowy - i chyba nawet można tak powiedzieć, względnie humanitarny - śmierć przez strzał w tył głowy, trwa ułamek sekundy. Poza jakimiś losowymi przykładami (sadystyczni komendanci syberyjskich łagrów), nie da się powiedzieć, by skazanych przez sowiecki reżim na śmierć torturowano - dla samej perwersyjnej przyjemności.
  To, co wyrabiali na kresach banderowcy, można porównać tylko do najbardziej barbarzyńskich praktyk antycznych lub średniowiecznych azjatyckich despotii - mordowali ludzi setkami tysięcy, poprzez tortury, których nie powstydziliby się watażkowie oddziałów Attyli, Czyngis chana lub księcia Vlada. Ktoś, kto widział wystawę ze zdjęciami ofiar banderowców i posłuchał relacji tych, którym udało się przeżyć - o ludziach rozrywanych końmi, ćwiartowanych ręcznymi piłami lub łopatami, wbijanych na pale, palonych żywcem i mordowanych w jeszcze inny barbarzyński sposób - ten nie będzie zadawał głupich pytań, dlaczego nie należy się podniecać sukcesami politycznymi banderowców.
  Należy przy tym pamiętać, że Ukraina jest państwem młodym, o bardzo krótkiej historii i niestety tym, co stanowi jej spoiwo ideologiczne i historyczne, a zatem konstytuuje jej państwowość, jest gloryfikowanie UPA i jej działalności, a tym samym masowych mordów na Polakach. O ile Rosjanie przeprosili za Katyń - przynajmniej półgębkiem - przyznając się też do "błędów i wypaczeń" stalinizmu, to Ukraińscy nacjonaliści są dumni z popełnianych zbrodni.
  Jaka jest przyczyna tej omerty na temat ukraińskich zbrodni, w programach naszych szkół?
  Myślę, że może chodzić o duże wpływy niemieckie w naszych "elitach". Wiadomo, że Ukraińcy zawsze byli progermańscy - w SS służyły przecież całe dywizje ukraińskie. Jeżeli czołowi polscy politycy, sprawujący u nas niemal nieprzerwanie rządy od ponad dwudziestu lat, finansowani byli sowicie przez wywiad niemiecki, to trudno się dziwić, że w polskich szkołach, na lekcjach historii nie uczą dzieci o zbrodniach popełnianych przez politycznych wspólników sponsorów naszych "elit".
  Konflikt ukraińsko - rosyjski w żaden sposób nie dotyczy Polski. Nie mamy powodu, by popierać żadnej ze stron - obie są raczej wrogie Polsce i powinniśmy oba te kraje traktować z dystansem. Nie ma żadnego powodu, by narażać Polskę na rozmaite zagrożenia (gospodarcze lub nawet militarne) mieszaniem się konflikt między naszymi potencjalnymi wrogami. Chociaż póki co, Rosja nie wysuwa pod naszym adresem żadnych roszczeń terytorialnych, podczas gdy na Ukrainie, banderowcy jawnie domagają się oddania Ukrainie rzeszowszczyzny.
  Niestety - okazuje się, że nawet rozmaici PiS-owcy zapatrzeni w Wodza Jarosława, nie mają pojęcia nie tylko o gospodarce, ale podniecając się "ukraińską rewolucją" i wspierając tym samym środowiska skrajnie wrogie Polsce, nie mają również elementarnego pojęcia o historii własnego kraju...
  Szkoda, że dziś także poszczekujemy na Rosję - w obcym interesie (bo w swoim, to podkulamy ogon), znów wymachujemy pluszową maczugą i napinamy cudze muskuły licząc na to, że Zachód w razie czego nas obroni - podobnie jak 1939...
 • przebudzonyx 15.10.14, 10:47
  Zgadzam się z Twoim wpisem.

  Nie bez powodu moi dziadkowie mówili, że nie ma gorszego bydlaka niż Ukrainiec.

  Oczywiście zdarzają się wyjątki i uprzedzeń do nich nie mam - np. do niedawna trenowałem z młodym Ukraińcem, który mieszkał i pracował w Jelczu-Laskowicach, ale jako narodowi im nie ufam bo pokazali kim są i nigdy za zbrodnie nie przeprosili a wręcz jak piszesz szczycą się nimi i pokrzykują o chęci kontynuacji.

  W tym kontekście pomaganie Ukraińcom przypomina zachowanie człowieka, który gdy mu naplują w twarz mówi, że to deszcz pada.

  Pomagać to powinniśmy w razie potrzeby Węgrom bo tych przyjaciół poznaliśmy w biedzie ...

  To, że rząd z Wiejskiej ich tak mocno popiera pokazuje tylko jak odległy jest on od narodu którym rządzi, ale to chyba już każdy wie, że sprzedawczyki służą tym kto więcej płaci ...
  --
  We wszystkim trzeba mieć umiar, nawet w umiarze.
 • proszenieregulowacodbiornikow 27.12.14, 15:50
  sprawa jest grubsza
  na razie wolę grać z Ukraińcami niż ruskimi
  bufor kulturowy i przestrzenny oddzielający od putinowego barbarzyństwa i dziczy azjatyckiej jest dla mnie istotny
  --
  Intelektualista to podobno człowiek automatycznie sypiący cytatami z ludzi, których twórczości nic nie czytał
 • djmixer1 27.12.14, 18:21
  Tak sprawa jest bardzo gruba.
  To ćwierćinteligencie jedź sobie do swoich przyjaciół, bo pewnie masz korzenie ukraińskie, skoro ci się tak podobają.
  http://www.upadeknarodu.cba.pl/zbrodnie-ukraincow/kobieta_przerznieta_pila.jpg
  http://www.bliskopolski.pl/pliki/rzez-wolynska.jpg
  http://www.isakowicz.pl/news_images/2490.jpg

  --
  „Nie spotkałem nikogo, kto stracił wiarę po przeczytaniu Marksa i Lenina, natomiast wielu straciło ją po spotkaniu z własnym proboszczem” Ksiądz Józef Tischner
 • subik 27.12.14, 18:46
  zajmijcie sie swoimi rzeczami i Polską , my nie umiemy sobie poradzic ze swoim krajem a co dopiero chcesz im pomagać? zobacz jak szastają nasza kasa w rządzie, praca do konca życia , żrą w sejmie, kłóca sie robia polewki i nic zadnej odpowiedzialnosci . Sprzeciw sie czegoś jak na ukrainie to to samo bedzie na dodatek nie mamy jaj jak oni i siedzimy w domu cicho......kasa fiskalna praktycznie wszedzie juz od 20. 000zł przychodu na rok, wg nich to jest mega zarobek!!! doją ile wlezie
 • proszenieregulowacodbiornikow 27.12.14, 19:28
  Ukraina jest naszym tymczasowym sojusznikiem. Przeciw Rosji. Póki co.
  Tak, nieudaczniku. Naucz się, ze sojusze mogą być płynne. Taka jest polityka. Ta prawdziwa a nie wydumana przez ciebie i innych fantastów.

  --
  Intelektualista to podobno człowiek automatycznie sypiący cytatami z ludzi, których twórczości nic nie czytał
 • djmixer1 27.12.14, 21:06
  "To Unia Europejska jest winna jatce na Ukrainie, nie Putin" Tak piszą w Anglii.
  wiadomosci.onet.pl/swiat/the-telegraph-to-ue-sprowokowala-jatke-na-ukrainie-nie-putin/0trbv
  --
  „Nie spotkałem nikogo, kto stracił wiarę po przeczytaniu Marksa i Lenina, natomiast wielu straciło ją po spotkaniu z własnym proboszczem” Ksiądz Józef Tischner
 • proszenieregulowacodbiornikow 28.12.14, 00:24
  ojej
  to niedobrze
  szkoda, że nie ma materialnego dowodu na militarny udział Europy
  a i zapomniał pan dziennikarz, ze Ukraina jest państwem suwerennym, niezależnym od Rosji, więc może kierować swoje kroki gdzie chce
  do UE lub NATO włącznie
  Rosji nic do tego
  tylko on nie wie, szkoda, że nie zobaczył chociaż nowinek w atlasie geograficznym od kilkunastu lat
  dziwi mnie jednak fakt, że w Polsce są osobniki nieudaczne i niedouczone, które mimo bliskości granicznej Ukrainy też o tych zmianach nie wiedzą i nabierają się na taka fantastykę niedouczonego dziennikarza

  --
  Intelektualista to podobno człowiek automatycznie sypiący cytatami z ludzi, których twórczości nic nie czytał
 • marek.287 28.12.14, 08:01
  Unia Europejska i nasi przywódcy popełnili duży błąd. Kontynuacja polityki zapoczątkowanej przez Kaczyńskiego była nieprzemyślana.
  Międzynarodowy kryzys ekonomiczny popchnął Amerykanów do stworzenia w polityce konfrontacji. Amerykanie wiedzą, że ich zyski biorą się ze sprzedaży broni. Wystarczy postraszyć możliwą wojną, aby mogli sprzedać za grube miliony dolarów swoje uzbrojenie.
  Świat idzie znów w złą stronę.
 • proszenieregulowacodbiornikow 28.12.14, 08:34
  Z tych wszystkich znakomitych wynurzeń i analiz politycznych wynika, że to w sumie nie ruska dzicz zaatakowała Ukrainę, ale że USA zaatakowały ruską dzicz.
  proszę o relacje filmowe jak to USMC ostrzeliwuje Odessę.
  śmiało, dostarczcie dowody!
  USMC - US Marine Corps

  --
  Intelektualista to podobno człowiek automatycznie sypiący cytatami z ludzi, których twórczości nic nie czytał
 • makler4 28.12.14, 08:51
  Amerykańska dzicz codziennie zabija tysiące ludzi w Afganistanie, Afryce i torturuje setki więźniów. Na Ukrainie finansuje wichrzycieli i szpicli, którzy zrobili przewrót demokratycznie wybranych władz. Tam gdzie suę boją lub nie mają interesu tj. np. w Korei Północnej stosują inne praktyki. Na szczęście ich doktryna i mocarstwowość systematycznie spada. A mała Korea upokorzyła ich ostatnio.
  --
  Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty - Francesco Vincent Zappa
 • proszenieregulowacodbiornikow 28.12.14, 08:58
  Proszę o dowody jak to codziennie giną tysiące ludzi w Afganie. Może jakaś średnia ważona. Proszę nie robić z gęby cholewy i nie unikać szczegółowych danych
  Po doświadczeniach historycznych z ruską dzicza wolę ta amerykańską smile.

  --
  Intelektualista to podobno człowiek automatycznie sypiący cytatami z ludzi, których twórczości nic nie czytał

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka