Dodaj do ulubionych

Wybierzmy nazwę ronda w Milłoszycach.

04.03.17, 06:40
W tym roku ruszy budowa ronda w Miłoszycach. Warto je jakoś nazwać. Dobrze, aby nadać mu imię związane z naszym miastem. Mam nadzieję, że radni nie pójdą na łatwiznę i nakaz polityczny i nie wybiorą nazw w stylu żołnierzy wyklętych, Kaczyńskiego czy papieża.
Jaką nazwę proponujecie?
--
Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty - Francesco Vincent Zappa
Edytor zaawansowany
  • 04.03.17, 08:01
    Po co nadawać nazwę dla ronda skoro jest tylko jedne? To ma sens jak jest ich kilka. Już widzę radnych, ktorzy chcąc przypodobać się swoim zwierzchnikiem politycznym będą proponować nazwy zgodne z "polityką historyczną". Nie chcę ronda żołnierzy wyklętych, czy katastrofy smoleńskiej, bo takich nazw jest setki w Polsce. A nasza gmina nie m as nic wspólnego z takimi żołnierzami, i nikt z tych, którzy zginęli w Smoleńsku nie mieszkał w okolicy.
    Jeśli już musi być nazwa to niech będzie nie polityczna. Np. Rondo Wrocławskie.
  • 04.03.17, 10:16
    Bolesława Telipa
  • 04.03.17, 19:46
    Przede wszystkim uważam,że decydujący głos powinni mieć mieszkańcy Miłoszyc. Najlepiej wiedzą, kto przysłużył się ich społeczności.
  • 21.03.17, 21:51
    czy wszystko trzeba nazywać, nadawać imiona ? Rondo to rondo
  • 22.03.17, 05:41
    Za dużo czasu ludzie macie , strata czasu na nazwę ronda. Jedno rondo i od parunastu dni bicie piany o nazwę po cholerę nazwa nie rozumiem tego kompletnie, czy naprawdę nie ma ważniejszych spraw w Miłoszycach ???
  • 22.03.17, 06:03
    Tematy zastępcze łatwiej się rozwiązuje niż prawdziwe. Ulica Przylesie, która przecina nasze osiedle na pół, nie nadaje się do jeżdżenia. Ekipa karetki, która przebijała się przez ten tor przeszkód, zwany drogą powiatową, zadała pytanie, kto będzie płacił za uszkodzenie sprzętu, które może nastąpić po takiej ostrej jeździe. Pytanie jest raczej retoryczne, bo nie wydaje mi się, aby komuś chciało się dochodzić odszkodowania od powiatu. No chyba, że ubezpieczyciel mocno się wkurzy i wykaże, że powiat wiedział i nic nie zrobił.
  • 22.03.17, 11:25
    Też mam wątpliwości, co do zasadności tej inwestycji. Duże pieniądze zostaną wydane ale komfortu mieszkańcom to nie poprawi. Często przejeżdżam przez to skrzyżowanie i wielkich korków to tam nie widziałem. W moim mniemaniu ma być to pomnik a nie udogodnienie komunikacyjne. Kolejny raz populizm zwycięża zdrowy rozsądek. Dla przykładu żeby dojechać do przedszkola na Sadowej trzeba brnąć w błocie i to już władzom nie przeszkadza.
  • 22.03.17, 22:47
    Poprzedniej władzy, której byłeś zwolennikiem, też nie przeszkadzało. Oni też budowali pomniki. Szkoda, że masz taką krótką pamięć. Jak Kali ...

--
    "Cała Polska z was się śmieje, demokracji - wy złodzieje"
    Tomasz Lis
  • 23.03.17, 09:42
    Napisz proszę konkretnie co masz na myśli, bo trudno dyskutować z Twoimi myślami.
  • 22.03.17, 22:06
    Rondo im. KACZKI DZIWACZKI.
  • 25.03.17, 11:55
    A gdzie w ogole ma byc to rondo? smile
  • 26.03.17, 09:06
    Rondo ma być na głównym skrzyżowaniu tej wioski.

--
    „Nie spotkałem nikogo, kto stracił wiarę po przeczytaniu Marksa i Lenina, natomiast wielu straciło ją po spotkaniu z własnym proboszczem” Ksiądz Józef Tischner

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.