Dodaj do ulubionych

Ukraińcy w J-L a wysokość Twojej pensji...

15.03.17, 14:43
Według mnie ukraińców jest już co najmniej 1/4 całej populacji miasta. Dziwie sie ze Polacy na to pozwalają. Tej nacji w Polsce jest już około 1,5 mln. Polaków w Niemczech lub Anglii nie ma nawet 1mln... Do czego to prowadzi? Czy ktoś sie nad tym zastanawia? Dlaczego nikt sie nie buntuje? Czy Polska jest tak bogatym krajem jak Niemcy żeby pozwolić sobie na karmienie obcych obywateli? Ukraińcy wypompowali w 2016 roku z naszego kraju 5mld zł. PiS jest za tym by zachodnie banki i korporacje nie transferowały pieniedzy na zachód, lecz na wschód już można? Po to aby zrobić na złość Rosji? Nie wspomne już o tym że min Waszczykowski i Macierewicz chcą nas wmieszać w wojne USA-Ukraina_Rosja...Ale to już inny temat. W mediach panuje propaganda miłości do Ukraińców, tak samo jak w Niemczech do Arabów. Ciekaw jestem do czego to doprowadzi i kiedy Polacy powiedzą DOŚĆ!
Edytor zaawansowany
  • 16.03.17, 10:13
    W mojej okolicy Ukraińcy wynajmują 3 mieszkania. W sumie 11 osób. Wszyscy pracują, spokojni, mili ludzie. Polska ich nie "karmi", bo kupują za własne zarobione pieniądze. Przeżyłam już kilku, którzy wynajmowali te mieszkania, istny horror a teraz cisza, spokój....
  • 16.03.17, 12:20
    Ależ oczywiście, że Polska ich "karmi". Każdy (również pracujący) cudzoziemiec przebywający w Polsce otrzymuje świadczenie pieniężne na "utrzymanie i pokrycie kosztów nauki języka polskiego" w wysokości 1335 zł miesięcznie. Natomiast zasiłek dla bezrobotnych wynosi 831,10 zł. Bezrobotny Ukrainiec może więc dostać od naszego państwa 2166 zł, a bezrobotny Polak tylko 831 zł.
  • 16.03.17, 13:12
    Bezrobotny Polak w Jelczu-Laskowicach to chyba żart. Nieźle trzeba się starać aby u nas nie znaleźć zatrudnienia. No chyba, że ktoś skończył teatrologię, politologię, kulturoznawstwo czy inny taki abstrakcyjny kierunek i nie może znaleźć zatrudnienia w wyuczonym zawodzie.
  • 16.03.17, 17:25
    Kłania się czytanie ze zrozumieniem: nikt nie pisał o bezrobotnych w JL. Temat brzmiał: Ukraińcy w JL a wysokość Twojej pensji. Z mojej wypowiedzi wynika, że pensja u Polaka zawsze będzie niższa o te 1335 zł, których Polak nie dostaje od własnego rządu, tylko Ukrainiec. Czy uważasz za sprawiedliwe, że pracujący Ukrainiec dostaje 1335 zł tylko za to, że jest cudzoziemcem? Może niech rząd zacznie wszystkim Polakom wypłacać taką samą kwotę na naukę dowolnie wybranego przez nich języka?
  • 16.03.17, 19:51
    A masz jakieś sprawdzone dane ilu Ukraińców dostaje te 1335 zł na naukę języka polskiego? Ilu Ukraińców pobiera zasiłek dla bezrobotnych? Jeśli tak to prosił bym także o źródło.
  • 16.03.17, 21:21
    To się nazywa "świadczenie na UTRZYMANIE i pokrycie wydatków na naukę języka polskiego". Nie posiadam takowych danych i szczerze mówiąc nie chce mi się ich szukać, ale z pewnością większość Ukraińców zamieszkałych w Polsce korzysta w pełni z tego, co gwarantuje im ustawa o pomocy dla cudzoziemców, a ustawa mówi jasno o 1335 zł (wcześniej było to 1260 zł). Ponadto, osoby posiadające Kartę Polaka mają dodatkowo dostawać zasiłek (wypłacany będzie przez 9 miesięcy przez powiaty w wysokości kolejno 50% minimalnego wynagrodzenia przez okres pierwszych trzech miesięcy oraz 30% minimalnej krajowej przez kolejne pół roku). Na wsparcie mogą również liczyć członkowie rodzin posiadacza Karty Polaka, którzy równolegle otrzymają od państwa odpowiednio 25% i 15% minimalnego wynagrodzenia. Do tego dochodzi pomoc socjalna i 500plus.
    Rząd też raczej nie będzie takich danych podawał do publicznej wiadomości w mediach, bo nagle by się okazało, że straciłby poparcie u "niedofinansowanych" emerytów, ponieważ są to niebagatelne kwoty (na pewno wyższe niż przywileje emerytalne esbeków). Niejedna moherowa babcia dostałaby zawału na wieść o tym, że pierwszy lepszy rezun pobiera więcej pieniędzy z budżetu niż ona ma emerytury tongue_out
  • 16.03.17, 22:41
    Chyba trochę manipulujesz faktami. Piszesz o świadczeniach przysługujących cudzoziemcom ale nie piszesz, że muszą oni mieć status uchodźcy. Jak poszperałem w internecie to się okazało, że w okresie I-VII ubiegłego roku otrzymało go 16 obywateli Ukrainy. Ukraińcy w zdecydowanej większości ciężko pracują na swoje wynagrodzenie. Największe pieniądze zarabiają na nich firmy zajmujące się outsourcingiem pracowniczym.
  • 16.03.17, 17:49
    Ależ miłość bliźniego przebija z waszych wypowiedzi. Co ma piernik do wiatraka a liczba Ukraińców u nas co ma wspólnego z liczbą Polaków w Niemczech czy Anglii?
    Tak chcecie zasiłków, jedźcie do Anglii. Skoro tu wam tak źle? Musi zmienić się rząd, polityka. I nic wspólnego z tym,że mamy rząd nieudaczników, nie mają obcokrajowcy.
  • 16.03.17, 21:38
    My nie chcemy żadnych zasiłków tylko chcemy, żeby rząd przestał nas okradać i gospodarował naszymi pieniędzmi z pożytkiem dla nas a nie utrzymywał Ukraińców. Chodzi o to, że nasz rząd niby chce ratować kraj przed "katastrofą demograficzną", ale zamiast konkretnie zachęcić do powrotu naszych rodaków (chociażby z UK czy DE) prowadzi rozdawnictwo mające na celu zwabić do nas jak najwięcej Ukraińców. Płacący podatki Polacy chcąc nie chcąc finansują przywileje dla obcych. I nie ma co porównywać tego, że Polacy też wyjechali za pracą do krajów UE, ponieważ należymy do wspólnoty, za co płacimy niemałe pieniądze. A Ukraińcy choć nie należą do UE, to będąc u nas są na jej terenie, korzystają z dofinansowanych przez UE infrastruktury, lecznictwa, szkolnictwa. Dodatkowo są bardzo roszczeniowi i żądają ulgowego traktowania. Mam kontakty w środowisku akademickim i wiem, że studenci z Ukrainy potrafią pisać donosy na polskich wykładowców, że np. na egzaminie pytania były wydrukowane zbyt małą czcionką. To jest nie do pomyślenia wśród naszych studentów jeżdżących na Erasmusa. W pociągach i tramwajach we Wrocławiu zachowują się bardzo głośno, jakby byli u siebie. Leczą się u nas za państwowe pieniądze na zakupionym przez Owsiaka czy Unię sprzęcie. Kolejki do lekarzy wszelkich specjalności i na rehabilitację są znacząco dłuższe niż jeszcze rok temu. Doją nas ile wlezie, ale nie ma się im co dziwić, bo jak dają to bierz.
  • 17.03.17, 18:12
    A to ci dopiero. Mają czelność porozumiewać się w swoim języku, nie chodzą na czworakach. Ciekawe zarzuty. A poważnie- skoro są takie przepisy, to chyba nie są winni obcokrajowcy tylko ci, którzy w swojej, nazwijmy to, mądrości, takie a nie inne przepisy ustanawiają. Czy na prawdę chciał(a)byś Polski zamkniętej, z której nikt by nie wyjeżdżał ani nikt nie przyjeżdżał?
    Ponieważ na tzw. Wschodzie Ukraińcy wymordowali ok. 20 osób z mojej rodziny, miałbym prawo czuć do nich nienawiść. Ale nie potrafię nienawidzić. Może dlatego żem ateista? Jestem za Polską otwartą, nie pis-iorską.
  • 17.03.17, 19:12
    Ja nie potrafię
  • 18.03.17, 22:25
    "Oko za oko aż wszyscy oślepną" -Mahatma Gandhi
  • 28.03.17, 17:34
    jasne,zróbmy tu małą Ukraine, a czemu nie... Zapraszamy jeszcze 5 mln Ukraińców, na pewno bedzie fajnie.
  • 28.03.17, 18:30
    Moze juz czas zeby firmy ze strefy ekonomicznej, ktore przestaly zatrudniac Polaków, przestały czerpać ulgi podatkowe? Zlozylem "netowo" swoje CV do firm z Wałbrzyskiej Stefy Ekonomicznej w nieco zmienionej formie, jako miejscowego, niewykfalifikowanego robotnika i zadna z firm nie odpisała. Strefa Ekonomiczna przestała zatrudniać Polaków? Pewnie coś w tym jest, patrząć na coraz większy korek na Strachocimskiej i pełne pasażerów pociągi do Wrocławia. Ukraińcy nie są obywatelami UE!!!
  • 28.03.17, 20:51
    A w jakim wieku był ten wirtualny potencjalny kandydat do pracy?
  • 28.03.17, 21:59
    A czy to ważne? (firmy w końcu zostały zwolnione z podatku na rzecz przyjęć miejscowej ludności!) Dałem rocznik "absolwencki" 22l bez uwarunkowań płacowych. Obawiam się, że Ivan czy Andriej za pośrednictwem ukrainskiego pośrednika poszukiwaną pracę dostali by z marszu. Ja wiem, zostaje Wrocłąw, Niemcy, czy Holandia, w końcu trzeba być mobilnym i kreatywnym.
  • 28.03.17, 23:20
    Pytanie o wiek nie było przypadkowe, bo zastanowiło mnie informacja "niewykwalifikowany robotnik". Osoby młode muszą szukać możliwości zdobywania kwalifikacji, a osoby starsze powinny je już mieć. 22 lata i żadnych umiejętności to już trochę zastanawiające. Niestety ludzi najmniej wykwalifikowanych najłatwiej zastąpić Ukraińcami. Problem jest też taki, że gro stanowisk pracy w naszej okolicy nie wymaga jakiejś szczególnej wiedzy. Krótkie przeszkolenie i lutujesz na lince kabelek zielony z żółtym przez osiem godzin na czas.
  • 29.03.17, 15:11
    Dokładnie! Ukraińcy nie są w UE ale w sumie to im w niczym nie przeszkadza. Do tego rozdają jeszcze Karte Polaka takim co to słowa po Polsku nie znają i już mogą sobie jeździc po całej Unii za robotą. Od stycznia miałem nadzieje,że pojadą do Niemiec, ale jakoś im tu dobrze. Według mnie J-L ale i cała Polska mocno sie zukrainizują bo Ci ludzie zaczną sie tu rozmnażać i wcale nie beda chcieli wracac do siebie. Bedzie tak samo jak z Turkami w Niemczech. A polscy krwiopijcy kierowani krótkowzroczną rządzą zysku na ukraińcach osiedlają ich tu na stałe. Polska bedzie drugą Ukrainą. Tak jak Niemcy są już arabskie i to sie nie zmieni. Ukraina to Meksyk Europy..w dodatku na zachodniej czesci tego kraju nienawidzą Polaków. Dlaczego nikt o tym nie mówi? P.s. Każdy kto śmie powiedzieć prawde na temat ukraińskich nacjonalistów jest nazywany ruskim trollem ,może dlatego?
  • 29.03.17, 15:19
    Polska pisiorska, to właśnie Polska ukraińska, wiec jesli nie chcesz być pisiorem to nie popieraj sprowadzania tutaj ukraińców w milionowych ilościach. Anglicy już zrozumieli ,że sprowadzanie wschodniej swołoczy prowadzi do katastrofy i nie chcą już polskich prostaków na ulicach swoich miast. Kiedy Polska zmądrzeje i odeśle tych ukraińskich pijanych śturmoków tam skąd przyjechali???? Wiele osób nie chce ich tutaj, bo to zwykły element. W biedrze podobno ukraińcy kradną drogi alkohol na potege. To jest plaga.
  • 30.03.17, 08:27
    Podobno dajesz ...... za 20 zł. I podobno masz HIV
  • 30.03.17, 14:05
    Mówił mi to znajomy ochroniarz więc jest to prawda. Zresztą nie będe się znizal do twojego poziomu żeby z toba polemizować. Wiem, że wielu Polakom jest bardzo na rękę obecność tanich Ukraińców, ale to do czasu.
  • 22.04.17, 01:32
    NBP potwierdza – Ukraińcy psują rynek pracy

W „Raporcie o inflacji” przygotowanym przez NBP eksperci banku podkreślają, że napływ pracowników ze Wschodu na nasz rynek pracy faktycznie nie przyczynia się do spadku zatrudnienia Polaków, jednak w kwestii wynagrodzeń ma to duży wpływ. Dynamika wzrostu płac, mimo rozwoju tzw. rynku pracownika, jest umiarkowana i nie było jej przyspieszenia, zaś w ostatnim kwartale 2016 r. spadła.

„Ograniczająco na dynamikę wynagrodzeń nominalnych nadal oddziałuje napływ pracowników z Ukrainy” – napisano wprost w raporcie NBP. Do tej pory z ust ekspertów padały zapewnienia, że Polacy nie mają się czego obawiać, a nawet powinni się cieszyć, że z Ukrainy przyjeżdża do nas siła robocza, bo po prostu brakuje u nas rąk do pracy. – Ukraińcy nie zabierają Polakom miejsc pracy, ani nie zaniżają wynagrodzeń – mówił w styczniu br. Tomasz Dudek, dyrektor operacyjny agencji Otto Polska, cytowany przez „Rzeczpospolitą”. W podobnym tonie wypowiadała się Konfederacja Lewiatan.

(Na podst. SuperBiz)
  • 23.06.17, 16:26
    Wg przewodniczącego Związku Ukraińców w Polsce, Piotra Tymy liczba Ukraińców w Polsce będzie systematycznie spadać, głównie za sprawą częściowego zniesienia ruchu wizowego po UE. Już teraz niemieccy pracodawcy zapraszają na kursy i szkolenia ukraińskich pracowników. Wiadomo, że pensje w każdym unijhnym kraju na zchód od Odry, będą dużo bardziej atrakcyjniejsze niż w RP.
  • 23.06.17, 23:24
    Oby. Właśnie jakiś czas temu mijałem pijaną w sztok starą ukrainkę. To jest nie do pomyślenia aby polska kobieta doprowadziła się do takiego stanu. Niech jada jak najdalej i niech wszystko wróci tu do normy.
  • 23.06.17, 23:27
    Brutalnie zamordowali młodą kobietę i wrzucili do stawu. Zatrzymano dwóch obywateli Ukrainy (wideo, zdjęcia)

www.lublin112.pl/brutalnie-zamordowali-mloda-kobiete-wrzucili-stawu-zatrzymano-dwoch-obywateli-ukrainy/
  • 24.04.17, 12:29
    pamiętacie powiedzenie jakie było za komuny.Nie

chcesz pracować za te pieniądze to za bramą czekają ,w tym przypadku Ukraińcy,Tak że naprawdę psują.
  • 24.04.17, 21:12
    Nasuwa się pytanie z kim konkurują Ukraińcy? Przyjeżdża taki młody człowiek z za wschodniej granicy bez znajomości języka i bez konkretnych umiejętności i jest konkurencją dla Polaków na rynku pracy. Możliwości są dwie albo dominują u nas oferty pracy dla pracowników o bardzo niskich kwalifikacjach albo ci eliminowani z rynku pracy Polacy maja bardzo niskie kwalifikacje. Pewnie jak zawsze prawda leży gdzieś po środku. W swojej pracy zawodowej stykam się z wieloma młodymi ludźmi i wielokrotnie nie dziwię się, że pracodawcy szukają pracowników za granicą. Wielu młodych naszych rodaków nawet nie próbuje się czegokolwiek nauczyć. Zindywidualizowani, zinformatyzowani, wyalienowani tak można by ich określić.
  • 25.04.17, 11:18
    Firmy ze strefy w większości przypadków korzystają z agencji pracy oferując najniższe wynagrodzenie bez szans na lepsze.
    Taki pracownik w agencji jest wyłącznie jednostą aby zarabiać na agencję i na dodatek dziś może pracować, a jutro już nie.
    Dla Ukraińców z wizą na 6 miesięcy i dla agencji pracy to dobry, obopulny biznes.
    Przy okazji im wiecej taniej siły roboczej, to wynagrodzenie na tym terenie szybko nie wzrośnie, a to niestety odbija się na Nas Polakach.

Koledze odmówili bo mają tanich Ukraińców i koło się zamyka.

--
    Pozdrawiam smile
  • 25.04.17, 14:27
    Przedsiębiorcy jak dotąd zakochani w ukraińcach też powoli zaczynają czuć na plecach ich oddech, ponieważ jest tu coraz więcej ukraińskich firm ,które zadowalają się niższymi cenami usług. A to już się polskim "byznesmenom" nie podoba.
  • 28.04.17, 23:29
    Polecam amatorski filmik młodego chłopaka. Rzeczowa ocena sytuacji i może łatwiej nam będzie zrozumieć Ukraińców.
    www.youtube.com/watch?v=-LrEzK8iklc
  • 02.06.17, 21:09
    W autolivie codziennie przybywa po 10 ukraińców, jednocześnie ubywa 10 Polaków. Laskowice podbite.
  • 21.06.17, 20:18
    Ukraińców jest już około 10tys. Polaków 20tys. Co powiecie na to gdy Ukraiców będzie więcej? Jeszcze 2 lata i oddacie im miasto, a burmistrzem stanie się Ukrainiec.
  • 21.06.17, 20:26
    Myślę,że twój nauczyciel matematyki wstydzi się,że dał ci ocenę dopuszczającą. Kiepsko sobie radzisz z rachunkami. Kiepska wiedza + informacje z tv trwam i radia wiadomo jakiego powodują,że sikasz w gacie. Wyluzuj. Świat jest dla wszystkich.
  • 21.06.17, 23:55
    Z lewactwem nie ma dyskusji, z Tobą nie gadam. Ty masz mózg wyprany przez liberalno - lewicowe TVNy także nawet jakbyś został podbity przez inne nacje ,to uważałbys ,że tak ma być i tak jest nowocześnie i postępowo. Głupich nie brakuje, nic na to nie poradzę. Natomiast takich jak ty jest na szczęście zdecydowana mniejszość.
  • 24.06.17, 08:37
    Nie twierdzę że napływ obcokrajowców nie powinien być kontrolowany, ale dużo prawdy o Twoich obawach jest w tym filmiku.
    www.youtube.com/watch?v=tuiNOIqNgms
  • 24.06.17, 15:02
    Dobre. Jakąś część prawdy zawierasmile
  • 25.06.17, 02:06
    Z takich "gówno wartych " składa się 80% jelcz-laskowic...więc radzę ważyć słowa i miec trochę szacunku do sąsiadów....A ukraińców pożegnac z uśmiechniętą buzią...
  • 25.06.17, 12:49
    Nie mam pojęcia skąd te 80%. Nie znam nikogo komu Ukraińcy zabraliby pracę, a mam kuzynostwo i znajomych którzy pracują w "poduszkach" gdzie wg. ciebie zwalniają Polaków a codziennie w to miejsce przyjmują 10 Ukrainców. Podobnie w pozostałych fabrykach na strefie nie słyszałem żeby ktoś z moich znajomych stracił pracę z ich powodu. Na wypłaty też nie narzekali.
  • 25.06.17, 15:58
    Ukraińcy zarabiają mniej niż Polacy, dlatego wymieniają Polaków na Ukraińców. To jest dumping cenowy niszczący Polskę.
  • 25.06.17, 18:20
    Ale nie przeszkadza Ci to,że Polacy spełniają taką samą rolę w krajach UE? Pracują za niższe stawki niż rdzenni obywatele. A jakoś ich nie potępiasz.
  • 25.06.17, 19:13
    No wlasnie wkrajach UE gdzie nasz kraj opłaca stosowne stawki i spełnia określone wymagania. Ukraincy nie są w UE tak dla przypomnienia.
  • 25.06.17, 18:11
    A ja mam 2, co nie przedłużyli umowy, gdy zatrudniali jednocześnie desant ukraiński, oraz jedną kobietę, której "hr" pewnej firmy ze strefy, poradził, żeby dała sobie spokój ze składaniem CV, bo spodziewają się tańszej siły roboczej.
  • 25.06.17, 19:53
    Nie napisałem, że znam wszystkich a jedynie moje podwórko co nie zmienia faktu, że te 80% jest trochę na wyrost. Znam przypadki (nie jednostkowe), że po upływie okresu umowy Ukraińcy zostali pożegnani, bo kompletnie nie nadawali się do pracy. Mądry pracodawca to dostrzeże, mniej rozgarnięty będzie liczył "zaoszczędzone" pieniądze do momentu pojawienia się reklamacji. Chyba, że ma to wkalkulowane w koszty działalności.
  • 07.07.17, 19:18
    Ukraińcy podobno wyjeżdżają z Polski. Ale jak wyplenić 10 tys ukraińców z jl to nie wiem. Oni tu wrosną niestety. Zukrainizowali nam miasteczko na zawsze
  • 07.07.17, 21:17
    Jest Ich aż 10 tysięcy?
  • 07.07.17, 23:23
    tak, na 20tys Polaków
  • 08.07.17, 07:55
    W swoim pierwszym poście napisałeś, że dziwisz się, iż Polacy "na to" pozwalają. Ale co możemy zrobić? Co możesz Ty zrobić albo ja? Chyba tylko cieszyć się, że nie ma na razie konfliktów albo "incydentów".
  • 08.07.17, 10:12
    Jeżeli o mnie chodzi to jestem za przyjęciem 20 Ukraińców zamiast jednego Araba lub innego jakiegoś czciciela pedofila.
  • 09.07.17, 19:13
    20 ukriańców też nie jesteś w interesie Polaka. To tak jakby mówić, chcę złapać przeziębienie byle nie grypę. Nie, nie chcę ani tego ani tego i takie powinno być stanowisko polskiego społeczeństwa. I takie będzie tylko jak sytuacja dojdzie już do takiego absurdu,że Ukraińców w jl będzie tyle samo lub więcej niż Polaków.
  • 09.07.17, 21:52
    Na pewno w ostatnim czasie ich w okolicy przybyło i nie ruszyli szturmem na zachodnią Europę jak to spekulowali polscy analitycy po częściowym zniesieniu ruchu wizowego. Nawet dziwne, że nie ma jakiegoś ukraińskiego vloga czy strony facebooka nawiązującej do ich licznej społeczności na tym terenie. Nie zdziwię się, jak założą jakoś drużynę piłkarską C-klasową. Niektórzy usportowieni to stali bywalcy siłowni.
  • 09.07.17, 22:56
    I teraz takie pytanie. Czy podoba Wam się ,że 1/3 mieszkańców JL to ukraińcy?
  • 10.07.17, 10:33
    Ech.... dobrze wiesz, że nikomu to się nie podoba. Ale co robić? Poradź ... co robić?
  • 12.07.17, 20:20
    no nie do końca wszystkim się to nie podoba... Na pewno jelczańskiej klice biznesu i władzy podoba się to bardzo. Dymają nas i to na ostro
  • 06.11.17, 17:11
    kolejna dostawa ukraińców. 50 osób tygodniowo. Kiedy będziemy mniejszością?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.