Dodaj do ulubionych

Woda i ścieki podwyżka ceny

26.03.17, 09:59
Dlaczego wszędzie taka cisza na temat wchodzącej od kwietnia podwyżce opłat za wodę i ścieki ??
Edytor zaawansowany
 • kolektor2 28.03.17, 15:28
  Władze myślą że im się upiecze.Utopiono kilometry rur kanalizacyjnych,a mało kto się podłączył.Teraz trzeba te utopione pieniądze odzyskać.Zamiast zasięgnąć zdania potencjalnych klientów czy się podłączą,budowano nie myśląc co będzie.Jak na 90 rodzin wpina się 11 to wiadomo że koszta budowy się szybko nie wrócą.A więc podwyżka.
 • lekale 28.03.17, 20:24
  O podwyżce było wiadomo już od wielu dni . Dlaczego do tej pory nic o tym nie napisała gazeta powiatowa ?? Jaka jest przyczyna tego dziwnego milczenia powiatowej w tej sprawie ??
 • kolektor2 29.03.17, 11:46
  Powiatowa jest po częśći opłacana przez władze gminy,więc nie będzie pisać o sprawach dla nich niewygodnych.Za rządów Putyry radny Wożniak latał z ulotkami po mieście aby go odwołać za podwyżki wody i ścieków.Ateraz on i ta cała koalicja 2014 pięknie przegłosowali podwyżki.Jak widać podwójna moralność wręcz hipokryzja.
 • leh-55 29.03.17, 17:56
  p. Woźniak proszę o odpowiedź
 • krystyna.dekret 28.03.17, 15:31
  Dekret Krystyna 24.02.2017 r. Jelcz-Laskowice
  Ul. Frezjowa 10 Do Burmistrza Jelcza-Laskowic
  Jelcz-Laskowice Bogdana Szczęśniaka


  Wniosek
  Skaładam wniosek dotyczący wpięć do nowo wybudowanych kanalizacji w sołectwach. Wnoszę o przeprowadzenie sondaży, spotkań z mieszkańcami sołectw w celu opracowania schematu motywującego mieszkańców do wpinania się do kanalizacji. W zwązku z tym, że wiąże się to z dużymi kosztami między innymi opłacenie mapek przed i po wykonawczych plus materiały i robocizna. Proponuję wykonać zbiorowy projekt przełączy żeby odciążyć mieszkańców finansowo i dofinansować częściowo z budżetu gminy. Można rónież rozłożyć opłaty na raty. Jest to też pewien sposób na zmotywowanie ludzi do wpinania się w położoną kanalizację. Jesteśmy bogatą gmina i można przełącza wykonać na koszt gminy w szczególnych przypadkach bo są ludzie starsi, samotni poprostu ubodzy i im należy pomóc. I w ten sposób będą zwracać koszty budowy kanalizacji. Dodam tylko, że sołectwa powiatu oławskiego takie jak Godzikowice/Gacie/Maszków czy Psary. Miały wykonane przyłącze za darmo. Mapki zostały wykonane na koszt powiatu. Można? Można! A dlaczego nie my?


  Radna Krystyna Dekret
 • lekale 21.04.17, 16:24
  Czy posiada ktoś może informacje jak głosowali poszczególni radni ? Kto był za kto przeciw a kto sie może wstrzymał ??
 • norbert1253 21.04.17, 16:44
  A czy tym, co wpięli się do kanalizacji na własny koszt pieniądze będą zwracane? Jeżeli nie to średni to pomysł, bo kolejny raz maruderzy będą górą.
 • kolektor2 24.04.17, 12:36
  Przeciwko byli radni Stachnio,Dekret,Pakosz,Skrzydłoski.Wstrzymał się Jadczak.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.