Dodaj do ulubionych

Tłumy w sklepach i brak ogłady

13.04.17, 13:41
Pewnie bym nie napisała, gdyby jedno zajście nie przelało czary goryczy...ale dzisiaj to już mnie szlag jasny trafił. Każdy z nas, który kupuje w dużych sklepach, wie co tam się dzieje. Brak wystarczającej ilości personelu to temat rzeka i zasługuje na osobny wątek. A ja dzisiaj o klientach tych sklepów, chociaż oczywiście nie wszystkich.
Kas otwartych mało, przy kasach potężne kolejki. Między stojącymi przepychają się ludzie. Ok. Ja rozumiem, że coś się zapomniało, trzeba coś dobrać i się wraca .Rozumiem, że przy kasach są puste koszyki i każdy musi się dopchać, żeby wziąć koszyk. Ale nie rozumiem ludzi, którzy muszą się przepchać tylko po to,np. żeby pooglądać słodycze przy kasach, porozmawiać ze znajomą z drugiej kolejki lub z innego , błahego powodu. Jedna pani lub pan przepycha się przez dwa rzędy stojących, dobrze jak powie "przepraszam", po czym zaraz znowu wraca. Ludzie z tymi wszystkimi koszykami lub wózkami próbują zrobić jej miejsce, tyle że nie zawsze jest to takie proste. Moje zakupy były dzisiaj dwa razy zagrozone, bo pewna pani chciała sobie zamienić słowo ze znajomym dwa rzędy kolejki wcześniej i tak ją to zaangażowało, że dosłownie staranowała mnie i moje zakupy, chociaż bezpieczniej było próbować przejść za mną. Ale gdzie tam! Trzeba się wcisnąć, poprzewracać, słowa "przepraszam" oczywiście nie było. Ani "przepraszam" bo chcę przejść, ani "przepraszam"- bo narozrabiałam. Byłam dosłownie powietrzem, tyle że takim, które okazało się gęste i postawiło opór. W drodze powrotnej tej pani, było dokładnie tak samo! Tyle, że teraz ktoś inny był narażony na straty.
I gdyby był to przypadek odosobniony, nie byłoby sprawy. Ale tak jest bardzo często. Z tego miejsca apeluję o większą wyobraźnię niektórych ludzi. Nie jesteście sami w sklepie. Jesli nie musicie przepychać sie w rejonach kas , nie róbcie tego. Do każdej kasy można się dostać obchodząc alejki, żaden sklep nie jest tak duży, żeby trzeba było nadrabiać kilometry.Trzeba tylko trochę wyobraźni. Tak samo w samym sklepie- jesli się kogoś znajomego spotka, stańcie z boku, nie tarasujcie.
Wszystkim , z "wyobraźnią" i "bez wyobraźni" , życzę spokojnych Świąt!
Edytor zaawansowany
  • 13.04.17, 16:48
    Ja to się w ogóle boję przed świętami chodzić do sklepów bo ludzi ogarnia jakiś amok. Biegają z obłędem w oczach po sklepach i to jeszcze często całymi rodzinami. Naprawdę o wypadek nie trudno i można zginąć pod kołami wózka sklepowego. Pozdrawiam i także życzę spokojnych i zrównoważonych Świąt Wielkanocnych.
  • 14.04.17, 11:05
    500+

--
    "Państwo kościelne Watykan istnieje tylko dzięki temu, że Świat nie ma ochoty połknąć czegoś tak wstrętnego"- J.W.Goethe
  • 22.04.17, 19:37
    yntelygent?
  • 19.04.17, 14:13
    A ja byłem przed świętami świadkiem takiej oto sytuacji : Biedronka - długa kolejka ( jak zwykle zresztą), przede mną młoda kobieta z niemowlątkiem w nosidełku, zlana potem, objuczona zakupami, za nią jeszcze osiłek po 40 - tce, nagle otwiera się dodatkowa kasa, a tenże komandos nie zważając na nic, rzuca się jak oszalały taranuje ową kobietę i wszystkich po drodze, no i jest pierwszy sad , nikt nie ma szans. To był żałosny widok, miałem chęć podejść i dać mu w mordę .
  • 19.04.17, 14:35
    Ja mam ochotę podstawiać nogę..kiedyś nie wytrzymam
  • 22.04.17, 00:12
    Tak właśnie nienawidzą się Polacy...nie ma takiego drugiego narodu..może jeszcze tylko ukraińska dzicz.. Polacy najbardziej nie lubią ....Polaków.
  • 22.04.17, 11:37
    Tak sobie czytam i nie przestaje mnie zadziwiać jak różne wnioski można wyciągnąć czytając ten sam tekst. Dla mnie wniosek z tego wątku jest taki, że ludzie nie lubią braku ogłady, przepychanek, nie zwracania uwagi na innych. A dla Ciebie Chrząstawianin, że Polacy się nienawidzą. A jeszcze bardziej Ukraińcy. Strasznie ich nie lubisz. To jakieś osobiste doświadczenia czy tak po prostu? Tak jak wszędzie, jedni są leniami i pijakami, a drudzy są porządni, pracowici, chcą poprawić swój los. I zakładam, że gdyby mogli dobrze żyć u siebie, to nie wędrowaliby po świecie. Wśród nich, tak jak i wśród Polaków są po prostu różni ludzie. Jednych można lubić, a innych nie. Ale żeby tak wszystkich do jednego worka? Dlaczego? Jak w Wielkiej Brytanii pakują wszystkich Polaków do jednego worka, to się oburzamy. To klasyczna postawa Kalego - jak Kali ukraść krowę, to ok, no ale jak Kalemu ukraść krowę, to o nie, nie! Może warto trochę się nad tym zastanowić? Dobrego weekendu życzę smile
  • 23.04.17, 11:36
    W jakieś złe otoczenie wpadł Chrząstowianin. W okół tylko wrogo nastawieni ludzie rożnych narodowości.
  • 23.04.17, 15:04
    Cham nie ma narodowości ani obywatelstwa. Czym polskie chamisko różni się od tego z innego kraju? Może tylko większym chamstwem.
  • 23.04.17, 14:00
    Sklep spozywczy,sredniopowierzchniowy z bogatym asortymentem alkoholi w cenach promocyjnych. Stoje w kolejce około dziesieciu chłopa, mniej więcej na śrdokowej pozycji. Do sklepu wtacza się z trudem babuleńka o kulach, trzymając w ręce worek ziemniaków. Oczywiście, założyłem że zaraz zostanie obsłużona jako pierwsza w końcu i starawa i z kalectwem i jedyna kupująca coś bez %. Jednakże dżentelmeństwo miejscowe było tak skoncentrowane na rozterkach pomiędzy wyborem Harnasia, Kuflowego czy Parkowej, że nikomu do głowy nie przyszło zrobienia "przejścia" seniorce. Krzyknąłem w miarę głośno, do babci że - "zamieniam się z Panią w kolejce, proszę zając moje miejsce, mnie się jakoś nie spieszy". Liczyłem, że znajdę jakiegoś naśladowce i ktoś umożliwi kobiecie zrobienie zakupów bez kolejki. Naiwny oczywiście byłem. Staruszka o kulach dzierżąc 2kg ziemniaków postała sobie na moim środkowym miejscu, bo lokalni obywatele dokonywali życiowych zakupów, trunków w ilościach sztuka jeden, pitych na szybko tuż za sklepem. Pozostaje tylko zanucic Marlene Dietrich - "...Sag mir wo die Manner sind..."

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.