Dodaj do ulubionych

Krystyna Dekret weekendowe dyżury.

10.06.17, 09:27
Szanowni mieszkańcy gminy i miasta Jelcz-Laskowice.W dniu 12.06.2017r. o godz. 18.15 w przychodni lekarskiej na ul. Bożka odbędzie się spotkanie z Prezesem przychodni dr.Bolanoskim.Tematem spotkania będą weekendowe dyżury.Proszę mieszkańców o liczne przybycie.Tylko działając wspólnie możemy coś osiągnąć.Już rok czasu walczymy o nie i jest to walka z wiatrakami gdyż nie ma dobrej woli ze strony burmistrzów ani rady miejskiej Koalicji 2014.Wybudowaliśmy przychodnię z społecznych pieniędzy a teraz żeby dostać zastrzyk trzeba jechać do Oławy,lub płacić prywatnie pielęgniarce. Płacimy składki na N.F.Z i nie stać gminę na dyżury? Może pan Prezes Bolanoski i Burmistrz J-L. oraz radni koalicji pochylą się nad problemem istotnym dla mieszkańcówJ-L..Niech Prezes określi się ile potrzeba pieniędzy na przywrócenie dyżurów.Na ostatniej sesji mówiono o tym spotkaniu i niema na ten temat nigdzie żadnej wzmianki.Gazeta Powiatowa nie umieszcza niewygodnych tematów dla władz gminnych.Na sesjach poruszam wiele spraw to niema o tym żadnych informacji.Świadczy to o tendencyjności gazety. Krystyna Deret
Edytor zaawansowany
  • 10.06.17, 13:33
    Chyba kierownik a nie prezes?
    I warto wiedzieć z kim się spotyka bo pan nazywa się BolanoWski.
  • 10.06.17, 15:24
    Szacunek dla innych okazujemy m.innymi przez nie przekręcanie nazwiska. Ale jeżeli ktoś wszędzie węszy złą wolę, spiski,zamachy (niepotrzebne skreślić) to jasne jest,że takimi drobiazgami jak prawidłowa pisownia nazwiska nie przejmuje się.
  • 11.06.17, 17:58
    kasjan007 a ty to widze taki internetowy cwaniaczek, ale jakby przyszło co do czego to uszy po sobie.
  • 10.06.17, 15:43
    To nie dr Bolanowski jest odpowiedzialny za ochronę zdrowia na terenie miasta i gminy. Jako kierownik przychodni odpowiada za jej funkcjonowanie w ramach zawartego kontraktu z NFZ. Mamy przecież MZ , które powinno tak zaplanować ochronę zdrowia , żeby dobrze funkcjonowała. To nie medycy z Jelcza-Laskowic ustalili takie normy funkcjonowania opieki zdrowotnej na takich zasadach jak obecne.
  • 10.06.17, 18:31
    krystyna.dekret - kobieta, która ostatnio fotografowała się na wiecu poparcia dla pis ma teraz problem, żeby coś załatwić? Normalnie skandal, a może by tak jak się jest fanatykiem obecnej władzy uruchomić swoje kontakty. No chyba, że partia pis ma w głębokim poważaniu to co się dzieje w małych miasteczkach.
  • 10.06.17, 22:25
    tylko w takim kraju jak Polska oszczędza się na zdrowiu. Niemcy pukają się w czoło jak widzą co się tu dzieje.
  • 11.06.17, 16:48
    Jeżeli przekręciłam nazwisko to przepraszam szczególnie prezesa Bolanowskiego.Natomiast jeżeli chodzi o tytuł prezesa to jest OK. Proszę wejść na stronę "Przychodnia Rejonowo-Specjalistyczna Sp. z.o.o. ul.Bożka 13"Smuci mnie to że nikt nie odnosi się do meritum sprawy. Wiem że to najlepszy sposób odwrócenia uwagi od problemu.A sprawa dotyczy każdego mieszkańca gminy.Proszę nie pisać że gdzieś niema jakiejś kropki.Na wyjazdy zagraniczne 120tys.zł. się znalazło a na dyżury nie ma.Do PiSu nie należałam i nie należę.Moja flaga jest biało-czerwona a twoja?

• 12.06.17, 08:46
    Pani Krystyno, to ja przejdę do meritum sprawy. Próbowałam odnaleźć, ale mi się nie udało, jakieś oficjalne stanowisko burmistrza na temat tych dyżurów. Pisze Pani, że "nie ma dobrej woli ze strony burmistrzów ani rady miejskiej Koalicji 2014". Czy gdziekolwiek można znaleźć wypowiedź burmistrza na ten temat? A jeśli tak, to na czym dokładnie polega ten brak dobrej woli? Jak burmistrz to tłumaczy? Coś mi się kojarzy, ale dokładnie sprawy nie znam. Będę wdzięczna za objaśnienie lub wskazanie linka, pod którym można znaleźć interesujące mnie treści. Pozdrawiam.
  • 12.06.17, 13:20
    Od roku jest walka o dyżury, a burmistrz to co śpi? Jest gospodarzem czy nie to milczenie jest dość wymowne, wstydu nie mają. Życzę im żeby co weekend jeździli na zastrzyki do Oławy.
  • 12.06.17, 13:24
    burmistrz to Peowiec to co sie dziwić ze ma w d...e ludzi.
  • 12.06.17, 13:23
    Właśnie dostałam informacje z gminy że spotkanie na temat weekendowych dyżurów zostało odwołane. Powód - Mój wpis na forum J-L. Władze boją się spotkania z mieszkańcami. Jak widać trzeba będzie zrobić akcję ze zbieraniem podpisów. Czas i miejsce zebrania podam w późniejszym terminie. Przepraszam za nasze władze. Radna Dekret Krystyna.
  • 12.06.17, 13:27
    Czas jest dobry by odbić to miasto z rąk "kilku kolesi kodziarzy" www.youtube.com/watch?v=y34eTvfpsvc
  • 12.06.17, 16:25
    Ten filmik "Konferencja prasowa PiS w Jelczu-Laskowicach" faktycznie potwierdza to co pisała parę postów wyżej radna Dekret : "do PiSu nie należałam i nie należę" Tylko jakoś kobieta, która bardzo przypomina radną Dekret stoi tusz obok Dudkowskiego. No chyba, że to sobowtór. Bo przecież każdy ma swojego sobowtóra, a tak zwani politycy to nawet kilka.
    Rozumiem, że przyznawać się do pis to wstyd ale po co kręcić. Wystarczyło by napisać, że się jest fanatyczką pisu i nie było by tematu. wolna wola wolny wybór, tylko po co wypierać się tego?
  • 12.06.17, 16:12
    Można prosić o jakiś konkret? Dostała Pani pismo, gdzie jest napisane, że nie ma spotkania bo pisze Pani na forum? Czy tylko jedna pani drugiej pani?
    Obawiam się, że to nie chodzi o dobrą czy złą wolę władzy. Bo w roku przedwyborczym, ponowne uruchomienie tych dyżurów byłoby na rękę dla burmistrza, zatem gdyby mógł to by uruchomił. Takie działania populistyczne zawsze są mile widziane przez prosty lud.
    Nie znam się, ale czy nie decyduje również starosta?
    Proszę odpisać na pytanie dorkasz, też mnie to ciekawi.
  • 12.06.17, 20:39
    Odpowiadam: Otrzymałam telefon z gminy o godz. 12:49, że spotkanie się nie odbędzie ponieważ nie spodziewali się, że umieszczę to na forum informacyjnym. I nie są przygotowani na spotkanie z mieszkańcami. Dla Pani Dorkosz pytanie a co burmistrz zrobił przez ostatni rok w tym temacie to pytanie należy zadać burmistrzowi a nie mnie. Trzeba zebrać podpisy żeby władze zrozumiały potrzeby mieszkańców to u nas tak działa. A w przyszłe wybory to skorygują. A ja już cały rok o to walczę ale u nas na sesji jak jest niewygodny temat to wyłącza się mikrofon i ogłasza przerwę i przejście do następnego punktu sesji. Doświadczam tego na każdej sesji. Proszę iść i zobaczyć a nie pisać bzdury o populizmie. Oświadczam, że nie będę polenizować i odpowiadać z osobna. Piszcie pod swoimi nazwiskami czego się boicie, ja piszę a wy? Dziękuję i pozdrawiam bardzo cieplutko!
  • 12.06.17, 21:13
    Niestety, większość z nas była tutaj szybciej niż Pani. Takie są prawa forum, że istnieją nicki, zatem każdy wykorzystuje swój, który posiada już od dawna.
    Pani Krystyno czy o pomocy lekarskiej w J-L nie decyduje SP ZOZ w Oławie i jego dyrektor p.Dronsejko oraz starosta?
    Z Pani pierwszego zdania zatem nie wynika, że odwołali spotkanie bo Pani napisała i kropka, ale odwołali bo nie spodziewali się dużej liczby osób. Taka mała nadinterpretacja z Pani strony.
    Mam nadzieję, że przyszłe wybory skorygują świat lokalnej polityki.
    i trochę pokory, bo tutaj nikt nie gryzie a jedynie zadaje merytoryczne pytania, nie ma co się złościć.
  • 12.06.17, 21:36
    Pani Krystyno, ale ja pytałam nie o to co burmistrz zrobił czy też nie zrobił. Chciałam, aby sprecyzowała Pani swoje stwierdzenie że "nie ma dobrej woli ze strony burmistrzów ani rady miejskiej Koalicji 2014" oraz jakie jest oficjalne stanowisko burmistrza w sprawie tych dyżurów. Byłam kilka razy na posiedzeniach Rady Miasta, a Pani z tego co wiem, bywa chyba na każdym, a więc Pani wiedza na ten temat jest zdecydowanie większa niż moja. A skoro walczy Pani o te dyżury od roku, to pewnie ma Pani jakieś odpowiedzi na piśmie? O takie oficjalne odpowiedzi mi chodziło. Mimo wszystko dziękuję za próbę odpowiedzi. Pozdrawiam. Dorota Szczepaniak z Miłoszyc.
  • 12.06.17, 22:06
    Szkoda mi było czasu na przeglądanie protokołów Rady Miasta, ale ciekawość wzięła górę. I w protokole z 33 sesji RM z 28 kwietnia 2017 roku na stronie 6 znalazłam odpowiedź burmistrza na temat dyżurów:
    Burmistrz Bogdan Szczęśniak

pani Przewodnicząca, Wysoka Rado, szanowni państwo,
    wracając do pierwszego pytania, stwierdzenie, że nie mamy pieniędzy na pomoc
    weekendową. Pani radna, proszę zajrzeć do protokołów wcześniejszych i tam
    informowałem wszystkich państwa, że na jednym ze spotkań z panem Starostą
    proponowałem rozwiązanie dofinansowania. To nie chodziło, powtarzam jeszcze
    raz, o pieniądze. Bo środki finansowe gmina by na utrzymanie czy wsparcie
    znalazła. Chodziło o kwestie organizacyjne pani radna.
    Przyznam, że nie chce mi się czytać ani wcześniejszych, ani późniejszych protokołów. Może komuś będzie się chciało, to podaję link: www.um.jelcz-laskowice.finn.pl/res/serwisy/pliki/15387523?version=1.0
    Pozdrawiam.
  • 14.06.17, 13:39
    Ja nie wiem co ta radna Dekret opowiada. Burmistrz nie odpowiada za organizaccje dyżurów. Mowil o tym wiele razy. Wystarczy zajrzec do protokołow z sesji i wszystko bedzie wiadomo. Radna bije piane, zeby uzyskac kapital polityczny. Nikt o zdrowych zmyslach drugi raz do rady jej nie wybierze. Jak chce dyżurow to niech idzie do starosty z pisu.
  • 29.06.17, 11:44
    Ale może wyasygnować pieniądze razem ze starostą,łapiesz niedorozwoju?
  • 14.06.17, 18:15
    Niemal 90% społeczeństwa wie że Burmistrz i Starosta to dwie wrogie sobie opcje polityczne.I nie będą ze sobą rozmawiali.A cierpi na tym społeczeństwo i te wpisy w Powiatowej nie zakłamią prawdy.Każdy by trochę wyłożył i było by ok.Trzeba tylko dobrej woli.A władzom tu i w powiecie jej brak.To nie jest tak rozmawiałam o tym ze starostą.Mamy 90 mln zł budżetu i niema pieniędzy? To tylko głupiemu można wmówić.Oczywiście przed wyborami będą chcieli to przywrócić.A przy okazji kapitału nie muszę zbijać ja go mam.
  • 14.06.17, 21:21
    Ja zacytowałam protokół z posiedzenia Rady Miasta z 28 kwietnia 2017. To jak to jest? Protokoły są sfałszowane? Trochę się w tym pogubiłam. Pytałam Panią o oficjalne stanowisko Burmistrza, a Pani mi radzi żebym go sama zapytała. Znalazłam jego wypowiedzi w protokołach z posiedzeń, z których wynika, że nie chodzi o kasę tylko o sprawy organizacyjne, na które on nie ma wpływu. To jest tam prawda czy nie?
    A tak swoją drogą, to jak słyszę, że przynależność partyjna lokalnych polityków w takim małym mieście jak Jelcz - Laskowice, jest ważniejsza niż dobro mieszkańców, to mam ochotę mówić brzydko. I choć nie mam w zwyczaju tego robić, to poradziłabym, aby się puknęli w czółko, bo do Warszawy jest kawał drogi, a tutaj to trzeba po prostu pracować, a nie gwiazdorzyć.
  • 17.06.17, 18:17
    Powiedz to burmistrzowi.Czy to twój wujek.Czy bronisz swojego biznesu?
  • 17.06.17, 18:34
    Ale co mam powiedzieć burmistrzowi? Nie bardzo rozumiem.
    Pana burmistrza znam stąd, że będąc na tym samym stanowisku 12 lat temu wpakował nasze osiedle w poważne kłopoty, z którymi borykamy się do dzisiaj. Nie mam więc zbyt wielu powodów, aby być mu za cokolwiek wdzięczna. Próbuję nie mieszać spraw mojego osiedla z innymi sprawami i staram się spojrzeć na problem dyżurów w sposób obiektywny.
    Podobnie jak Pani Krystyna uważam, że w mieście wielkości JL powinny być dyżury nocne i świąteczne. I uważam, że wielką grandą jest to, że panowie z różnych opcji politycznych nie są w stanie się dogadać. Zwykle jest tak, że jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Z protokołów wynika, że nie chodzi o pieniądze. Tylko o jakieś "sprawy organizacyjne". To znaczy o co? Pani Krystyna rozpoczęła ten temat, więc myślę, że jest zorientowana o co tak dokładnie chodzi. Bo jeśli tylko o to, że panowie nie wyrośli z krótkich majtek i będą robili sobie na złość, bo jeden jest z PO, a drugi z PiSu, a przez to ludzie muszą na zastrzyki jeździć do Oławy, to jest to skandal.
  • 19.06.17, 11:41
    oj tam dorkasz smile jeden skndal w te, czy wewte wink
  • 19.06.17, 17:23
    No właśnie... jak to jest, że NIC, kompletnie NIC nie jest w stanie pogrążyć polityka? Co by nie zrobił, to wszystko mu się wybaczy. Jest to szczególnie dziwne w naszym, tak bardzo katolickim kraju. No ale ryba psuje się od głowy. Patrząc na warszawkę i na to jak wielu jest dłużników alimentacyjnych, ludzi zdradzających swoich małżonków, biorących łapówki, uwikłanych w przeróżne przekręty, układy i układziki i tak dalej i tak dalej, a w kolejnych wyborach znów są u władzy. Czy tak łatwo wybaczamy? Czy przymykamy oko i mówimy, no bo to przecież tylko człowiek, ułomny, taki jak my? Jak to jest?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.