Dodaj do ulubionych

Wypadek na na przejeździe Gimnazjalna-Treski

29.06.17, 12:39
Zginęła młoda dziewczyna. Czy musiało dojść do tej tragedii? Co rok składałam wnioski o zrobienie drogi i oświetlenia od 2012 roku do teraz. Jeszcze teraz 27.06.2017 r. na wspólnym posiedzeniu komisji Kultury, oświaty, sportu i zdrowia oraz komisji samorządu i prawa w punkcie sprawy różne poruszyłam tą sprawę. I co? Otrzymałam odpowiedź od burmistrza Piórki, że to teraz nie jest ważne nawet nie zlecił tej sprawy gminie a już wcześniej na sesjach mówiłam o tym poza skierowanymi wnioskami. Tak sobie mówię, że może jak by było chociaż oświetlenie, sygnalizacja świetlna to może by maszynista zahamował i kobieta by żyła. Czy potrzeba ofiar żeby w tej gminie coś zrobić? Składam wyrazy współczucia dla rodziny.
Radna Dekret Krystyna
Edytor zaawansowany
  • 29.06.17, 13:08
    To wielka tragedia, ale ja bym tu raczej nie winił maszynisty. Przejazd jest dobrze widoczny, a przed nim jest znak STOP. Pociąg nie zatrzyma się w miejscu, jeżeli ktoś nie upewni się czy nie zbliża się pociąg i wjedzie na przejazd, to ja tutaj nie widzę winy maszynisty. Mamy rozumieć, że kobieta zatrzymała się przed znakiem i myśląc, że zdąży, przejechała? No plis. Bardziej to wygląda na, modną obecnie, jazdę ze słuchawkami, albo smartfonem w ręku. Takie czasy. Ale powtarzam - to wielka tragedia dla rodziny, składam kondolencje
  • 29.06.17, 13:50
    Zgadzam się z majacymtrochekasy, że nie ma tu winy maszynisty, ale raczej inne czynniki jakie powyżej wymienił. Pani Krystyna natomiast ma w 100% rację co do tego nieszczęsnego przejazdu i kawałka drogi na który zabrakło pewnie pieniędzy aby go dokończyć . Sam przejazd jest w tragicznym stanie, przejeżdżając autem można zawieszenie urwać i koła pogubić, natomiast przejechać rowerem to jest nie lada wyczyn - trzeba go raczej przez tory przeprowadzić, dlatego dziwi fakt, jak dziewczyna mogła tego pociągu nie zauważyć ...
    Wyrazy współczucia dla rodziny [*]
  • 29.06.17, 16:46
    Coś mi się wydaje,że zabezpieczenie przejazdów kolejowych należy do kolei nie do gminy.
  • 29.06.17, 20:39

--
    Drink provokes the desire but takes away the performance.
    — William Shakespeare
  • 30.06.17, 22:33
    Brawo, wreszcie ktoś to zauważył. Teren przejazdu i pas wzdłuż torów (nie pamiętam jakiej szerokości) jest własnością PKP i gminie nic do tego. A bicie piany Pani Krysiu to sobie może Pani zaoszczędzić na ciasto i nie prowadzić już kampanii wyborczej.
  • 01.07.17, 17:23
    Dodałbym jeszcze,że oprócz bicia piany pani radna bardzo udziela się w natarczywym rozdawaniu "prasy" n.p. na targowisku.Wiadomo, kampania coraz bliżej. Ale nie tędy droga, szanowna pani radna.
  • 04.07.17, 09:44
    Wydaje mi się że gmina powinna wymusić na kolei zrobienie bezpiecznego przejazdu.Nie umywajmy rąk.
  • 04.07.17, 09:59
    Kasjan ty chociaż wiesz co to za gazeta?Wydaje ją Kornel Morawiecki któremu ty do pięt nie dorastasz.OBYWATELSKA w swej treści porusza bardzo CIEKAWE tematy gospodarcze.Nie tak jak tendencyjna G. POWIATOWA.
  • 05.07.17, 19:08
    Hmmm, czy Morawiecki Kornel to ten pan były poseł Kukiz 15,który nie wie,że nie głosuje się na dwie ręce? Pomylił salę sejmową z fortepianem, na którym można grać na cztery ręce. Myślał,że za zasługi wszystko mu wolno. No i co prawda, profity są: synek -historyk z wykształcenia zarządza budżetem naszej Ojczyzny. A jak - wystarczy poczytać - niekoniecznie gazetkę tatusia. Dobrze jest przejrzeć i przeczytać ze zrozumieniem inną niż tendencyjna , prasę. polecam. To poszerza horyzonty zaćmione pis-owską mgłą smoleńską i trotylem.
  • 07.07.17, 12:01
    Nierób ludziom wody z mózgu.Marszałek Morawiecki nie głosował bo go nie było w ty czasie na sali,zagłosowała Małgorzata Zwiercan.Więc nie kłam.Czytaj dalej Gówno Wyborcze.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.