Dodaj do ulubionych

W Rosji zginęło w pożarze 64 ludzi.

26.03.18, 22:15
Wielka tragedia. A co robi pisowski rząd? Wydała 4 dyplomatów rosyjskich. Nie ma żadnych kondolencji dla rodzin tych spalonych żywcem dzieci. Nie tak się postępuje z sąsiadami.


--
Drink provokes the desire but takes away the performance.
— William Shakespeare
Edytor zaawansowany
 • petit7 27.03.18, 06:13
  ( ‚ )

  --
  Jeśli mędrcy zawodzą, to nie znaczy, że głupcy zbawią świat.
 • 2uboot2 27.03.18, 18:22
  Zablokowane drogi ewakuacyjne. Nie działający dzwiękowy system ostrzegania. Nie podjęcie decyzji o ewakuacji. Nie wykorzystanie głośników. Uceczka obsługi technicznej i agentów ochrony. Nie powiadomienie straży pożarnej. Wstępnie 64 zabitych, z czego tylko kilkanościoro nadaje się dorozpoznania,w pozostałych wypadkach, niezbędne wykorzystanie materiału genetycznego. Tłumy zdesperowanych mieszkańców na ulicach,którzy prowadzą własny rejestr zaginionych (na chwilę obecną 85), oczekują inforacji od władz na temat śledztwa, przyczyn i winy tragedii. Sam Władimir pojawia się na chwilę z wiązanką róż, jednakże nie wychodzi do oczekującego tłumu. Znając rosyjskie realia, obiekt pewnie w ogóle nie powinien być dopuszczony do ekslpoatacji, a jeśli już został to na drodze łapówkowej z pominięciem odbiorów przeciwpożarowych, a pracująca w nim obsługa za pewne nigdy nie była do niczego przeszkolona, czego to amatorsko-haniebne zachowanie w pełni dowodzi.
 • petit7 27.03.18, 21:23
  To tak jak w Polsce w hali wystawowej na Śląsku, gdzie zawalił się dach od śniegu.

  --
  Jeśli mędrcy zawodzą, to nie znaczy, że głupcy zbawią świat.
 • 2uboot2 27.03.18, 22:02
  Raczej nie bardzo. Za Katowice poszły wyroki skazujące i to wysokie i to był precedens w Europie, kiedy płaski dach nie wytrzymał ciężaru śniegu, gdzie póżniej Niemcy i kraje alpejskie masowo zaczęły modernizować takie konstrukcje. Jeśli chodzi o galerie handlowe,to były pożary, ale ludzie odpowiedzialni za obsługei bezpieceństwo stawali na wysokości zadania. Parę tygodni temu, choćby, kolos - Wroclavia i ewakuacja wywołana awarią systemu tryskaczowego. Kilka minut i galeria opróżniona,komunikaty dzwiękowe po polsku i angielksu, zabezpieczone wejścia,straż miałą swobodę działania. W Rosji już 5 osób w aresztach, Putin zarzucił niedbalstwo, a to znaczy, że prokuratura będzie mieć co robić.
 • norbert1253 29.03.18, 09:04
  Trochę statystyk odnośnie ofiar śmiertelnych pożarów w 2014 roku
  Rosja - 10 068
  Polska - 493
  To obrazuje jak niewiele jest warte życie ludzkie w Rosji.
  Więcej statystyk można znaleźć tutaj.
  www.ppoz.pl/zajrzyj-do-srodka/rozmaitosci/1649-plaga-pozarow

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka