Dodaj do ulubionych

Bałagan, chaos koło nowego kościoła.

12.05.06, 07:30
Takiego bałaganu jaki jest koło nowego kościoła dawno nie widziałem. Gruz,
belki stropowe, piasek, materiały budowlane, kasty metalowe, śmieci. Wszystko
porozrzucane bez ładu i składu po całym terenie. W niedzielne msze po tym
wszystkim chodzą dzieci.
A przecież, można inaczej: odgrodzić, poskładać, co niepotrzebne wywieść na
wysypisko.
Cały ten bałagan widoczny jest od głównej drogi i nie wystawia nam dobrej
opinii!
Edytor zaawansowany
  • katka256 12.05.06, 08:22
    no właśnie, a ile razy proboszcz prosił o pomoc.Byłeś?
  • j.laskowice 12.05.06, 09:02
    To prawda, nieładnie to wygląda. Rozumiem, że to jeszcze budowa ale jak już są
    w nowym kościele odprawiane msze święte to trzeba bardzej zadbać o porządek.
  • matejkoo 12.05.06, 09:23
    No dobra ale z dziećmi chodzi się do kościoła a nie na zewnątrz puszcza...wolno.
    Gruz i śmieci jak piszesz są z boku kościoła ..skoro nie są wywiezione to są potrzebne...
  • pataryna 12.05.06, 12:16
    matejko doczekasz swoich dzieci to będziesz wiedział jak lubią siedzieć w
    kościele :]
    często to nie lada wyczyn wytrwać pół mszy bez wychodzenia
    --
    ---scrapZONE---
    www.scrapbooking.cafeart.pl
  • lidka2603 12.05.06, 13:30
    Sposób w jaki dzieci zachowują się w Kościele to kwestia tego na co im rodzice
    pozwalają, jeśli pozwalają im biegać po Kościele i przeszkadzać innym to później
    nie dziwota, że dzieci, gdy są starsze to stoją pod Kościołem.Ostatnio jak byłam
    na mszy to jakaś dziewczynka około 3 lat biegała bez przerwy wzdłuż ławek, a
    mamusia i tatuś stali i wogóle nie reagowali- według mnie to przerażające, że
    rodzice nie potrafią zapanować nad swoimi dziećmi. Nikt mi nie wmówi,że małe
    dziecko to wszystko mu wolno. Moja kuzynka ma trójkę małych dzieci w wieku 2-6
    lat i potrafi nad nimi wszystkimi w Kościele zapanować, siedzą grzecznie w
    ławkach, śpiewają ze wszystkimi ludżmi i modlą się. Mi także wydawało sie,że nad
    taką gromadką nie da się zapanować, ale jak ich zobaczyłam w Kościele to byłam
    pod wrażeniem.Więc jeśli dziecko nie potrafi zachować się odpowiednio i
    wytrzymać do końca mszy to jest to tylko i wyłącznie wina rodziców.
  • pataryna 12.05.06, 13:58
    Wina? No nieźle rozumujesz... Każde dziecko jest inne. Sama piszesz "
    Mi także wydawało sie,że nad taką gromadką nie da się zapanować"... Widać
    naprawde miałaśdo czynienia tylko ze spokojnymi dziećmi z natury. Nad
    zezłoszczonym dwulatkiem trudno zapanować. Wkońcu jest jeczcze ADHD. Więc nie
    oceniaj pochopnie tego rozbrykanego dziecka. A jeśli ty przyszłaś się pomodlić
    to nie powinno ci to przeszkadzać przecież, bo chyba nie podpiegała do
    mikrofonu i nie krzyczała? Owszem są też wyjątkowo nierozumni rodzice, ale nie
    generalizuj, że każde dziecko ma taką samą spokojną naturę.
    --
    ---scrapZONE---
  • matejkoo 12.05.06, 14:02
    ale popatrz...lidka tez bylem na tej mszy..dzieciak biegal z 30 min tam i
    spowrotem tam i spowrotem ...jak niedorozwiniete, przeszkadzalo mi to bo
    siedzialem z brzegu a budy tego dzieciaka caly czas stukaly (nie byly tylko z
    gumy ale czyms podbite) jak w dniu swira..nie potrafisz zapanowac nad dzieckiem
    ? to reka..sa msze specjalnie dla dzieci...sorry ja sie przyznaje byle zlym
    dzieckiem ale pare razy dostalem i zapamietalem to sobie i dzies uwazasz ze
    wyroslem na watosciowego czlowieka..i spokojnego a nie na rozpieszczonego bachora..
  • bb1104 19.03.07, 02:25
    na tle całego j-l ten straszny bałagan obok kościoła to pryszcz
  • lidka2603 12.05.06, 15:44
    Bez przesady z tym ADHD-niegrzeczne dziecko to nie znaczy że ma ten
    zespół,inaczej bym do tego podeszła, gdyby rodzice chociaż próbowali przywołać
    dziecko do porządku, ale oni poprostu olali to i wogóle nie reagowali. Nie tylko
    mi to przeszkadzało, bo inni ludzie też bez przerwy odwracali się patrzyli na to
    dziecko i rodziców,ale na rodzicach wogóle nie robiło to wrażenia-mówię ci zero
    reakcji.Siedziałam jako trzecia osoba w ławce i naprawdę to ciagłe bieganie
    dziecka było denerwujące, gdybym siedziała na brzegu ławki to ja bym zwróciła
    uwagę dziecku i przy okazji narobiła rodzicom wstydu. Wiem ,że dzieci są
    rózne,ale różni są również rodzice i niektórzy przynajmniej próbują uspokoić
    brykające dziecko, a ci nawet nie próbowali i na tym polega ich wina.
  • sts107 04.02.08, 09:38
    Wiesz co, to muszą być jakieś wyjatkowe dzieci chyba. Faktem jest że
    msze, nawet te "dla dzieci" są absolutnie nieprzystosowane dla
    kilkulatków, wynika to po prostu z wieku rozwojowego dziecka.
    Dziecko w wieku 3-5 lat nie jest w stanie skupić uwagi na czymś bez
    przerwy przez GODZINĘ. W całym Kościele rozumie to chyba tylko
    ksiądz biskup Antoni Długosz (to ten z Ziarna), który "u siebie"
    odprawia msze dla dzieci nie dłużej niż pół godziny. I to ma sens,
    pół godziny w kościele wraz z mądrym kazaniem przystosowanym do
    wieku dziecka. A w kościele w J-L czasami bywam (moja rodzina
    mieszka w J-L), kazania są nieciekawe (jeśli w ogóle są, bo
    najczęściej trafiam na jakieś listy itp), a msze dla dzieci są
    zwyczajnie zbyt długie, ot co. Niestety księżom trudno zrozumieć że
    więcej dobrego zrobi u dzieciaków krótka msza z dobrym kazaniem niż
    długie flaki z olejem. Bo też poziom elementarnej psychologii
    rozwojowej dzieci oraz wiedzy i umiejętności pedagogicznych jest
    niestety zatrważająco niski.
    pozdrawiam J-L
  • mono80 04.02.08, 20:41
    sts107 napisał:

> Wiesz co, to muszą być jakieś wyjatkowe dzieci chyba. Faktem jest
    że
    > msze, nawet te "dla dzieci" są absolutnie nieprzystosowane dla
    > kilkulatków, wynika to po prostu z wieku rozwojowego dziecka.
    > Dziecko w wieku 3-5 lat nie jest w stanie skupić uwagi na czymś
    bez
    > przerwy przez GODZINĘ. W całym Kościele rozumie to chyba tylko
    > ksiądz biskup Antoni Długosz (to ten z Ziarna), który "u siebie"
    > odprawia msze dla dzieci nie dłużej niż pół godziny. I to ma sens,
    > pół godziny w kościele wraz z mądrym kazaniem przystosowanym do
    > wieku dziecka. A w kościele w J-L czasami bywam (moja rodzina
    > mieszka w J-L), kazania są nieciekawe (jeśli w ogóle są, bo
    > najczęściej trafiam na jakieś listy itp), a msze dla dzieci są
    > zwyczajnie zbyt długie, ot co. Niestety księżom trudno zrozumieć
    że
    > więcej dobrego zrobi u dzieciaków krótka msza z dobrym kazaniem
    niż
    > długie flaki z olejem. Bo też poziom elementarnej psychologii
    > rozwojowej dzieci oraz wiedzy i umiejętności pedagogicznych jest
    > niestety zatrważająco niski.
    > pozdrawiam J-L

jak ktoś czasmi bywa w kościele w J-L i trafia akurat na
    czytany "jakiś" list to jak może sobie wyrobić zdanie i jeszcze
    jedno na mszach dla dzieci nie czyta sie listów a co do długości
    mszy to akurat w J-L na osiedlu nie ma chyba z tym problemów,że msze
    są za długie proszę odwiedzić inne kościoły nawet w naszym dekanacie
    i wtedy porównywać
    --
    "Prawda jest taka, że cały kapitalizm polityczny stworzył
    Kwaśniewski. Ch...
    skończony, oszust i krętacz."
    Józef Oleksy
  • sts107 04.02.08, 21:54
    A przeczytaj dokładnie co napisałem.
    Nigdzie tam nie piszę że na mszach dla dzieci są czytane listy.
    Trafiłem na kilka mszy dla dzieci z niedostosowanym formą i treścią
    kazaniem, które w dodatku były zdecydowanie za długie,oraz na kilka
    mszy dla doroslych, na których głównie czytano listy (być może
    przypadek). Z długością mszy dla dzieci w J-L jest taki sam problem
    jak w 99% parafii w naszym kraju - są zdecydowanie za długie.
    Kościołów w naszym i nie tylko naszym dekanacie mam odwiedzonych
    wystarczająco dużo żeby wyrobić sobie na ten temat zdanie.
  • matejkoo 12.05.06, 13:58
    Ja Ci powiem tak, tez ganialem po kosciele...moja Mama raz wyszla zemna..i od
    tego czasu byl spokoj..troche bolalo ale przeszlobig_grin wychodze z zalozenia ze jak
    dziecko nie da sie bez rozmowy wytlumaczyc to klaps nie zawszkodzi a jak dalej
    nie dziala to nie przychodzic z nim do kosciola..nie ograniczac wolnosci mojej
    kosztem swojej..
  • pataryna 12.05.06, 14:23
    pomijam fakt, że z dziećmi powinno się chodzić na msze specjalnie dla nich smile
    --
    ---scrapZONE---
  • nokianin 12.05.06, 11:56
    a dlaczego zakładasz, że librys powninien pomagać proboszczowi???

czy może wszyscy mieszkańcy J-L powinni pomagać proboszczowi z tej parafii???

wink
  • katka256 12.05.06, 13:22
    a ten kościół to proboszcz buduje dla siebie czy dla wszystkich(wierzących-
    oczywiście)mieszkańców?zatem po co ma zatrudniać ludzi i im płacić skoro drobne
    sprawy mogą wykonać mężczyźni?Wynajmie, zapłaci i znów podniesie się raban,że
    trwoni pieniądze.
    Też mam dziecko, na dworze stałam z nim tylko jak było maleńkie i czesto
    płakało w wózku.Teraz ma 4 lata, chodzi po kościele,czasami się wygłupia, ale
    nie biega(no może czasami też) nie krzyczy, nie hałasuje.Zaczęłam też chodzić
    na mszę dla dzieci,żeby właśnie nikt mi nie powiedział,że przeszkadza.Zatem nie
    widzę sensu stać z nią na dworze.Po to idę do kościoła, żeby do niego pójść,
    pomodlic się a nie stać na dworze i biegać za dzieckiem.
  • djmixer1 12.05.06, 15:49
    A księża, zamiast przesiadywać przed kompami mogli zakasać sutanki i posprzątać
    obejście. Aureole z główek nie spadną. Co nie?
  • oazowiczka2 12.05.06, 22:22
    a wam cos by zaszkodzilo jakbyscie pomogli? korona wam z głowy nie spadnie bo
    jak zwykle to wszystko wina księzy uncertain
  • djmixer1 27.05.06, 16:17
    Ty oazowiczka pewnie też chadzasz do batmanów wieczorkami?
    Przyjdź wcześniej i posporzątaj na zewnątrz muflonko.
  • matejkoo 27.05.06, 16:25
    Muflonko ło ho ho jakie słownictwo ...Gural (slang używany przez polskiego rapera : Muflon) to Ty nie jesteś...poza tym co Ty robisz wieczorami? zabawa z kolegami z gimnazjum? bawicie się w lekarz? weź dorośnij w końcu.
  • adamogo 27.05.06, 16:51
    Zapewne wieczorami spotyka się z poodzianem, na herbatce towarzyskiej...Tak jak w tej bajce, co kiedyś leciała na Canal + Pinki i Mózg. Mimo iż poodzian<zapewne> mózgu nie posiada.Djmixer to pinki, poodzian to mózg.Siedzą, i jak zawsze...

Co będziemy robić tej nocy móżdżku?
    - To samo co każdej Pinky...
    - Spać?
    - Opanowywać świat.
  • heymdall 01.06.06, 14:05
    .. bajka była genialna .. a ta piosenka na wstępie powala do dziś .. analogia (djmixer: oznacza to podobieństwo cech)całkiem trafna .. smile

--
    śmiejmy się z poodziana..choć nie przewielebny, to jednak drugi warunek spełnia..
  • adamogo 27.05.06, 16:48
    A powinieneś nawet zazdrościć, muflony mają dobrze wykształcony wzrok, słuch i węch...może nawet byś się czegoś nauczył od przodków owcy domowej...A batman...nietoperek, fajne zwierzątka, latają na wiosce i komary zjadają, czyli pożyteczne zwierzątka...
  • djmixer1 27.05.06, 17:13
    lol to nie do was było buraki a do oazowiczki. (buraki to są takie roślinki
    podobne do was z których robi się cukier) buahhaa. Zwisa mi to co tu będziecie
    na mnie pisać. Lepiej jednak odnieście się do treści postu. Z tym jednak
    trudniej co?
  • matejkoo 27.05.06, 17:19
    Hmmm treść postu faktycznie była inteligentna. Jego powierzchowna subtelna otoczka nie dała nam dostrzec znaczenia a także jakby nie patrzeć ważnego dla naszej egzystencji argumentu. Ośle...(w tym przypadku osioł to nie żadne zwierze hodowlane)
  • adamogo 27.05.06, 17:21
    Oj słaba twoja wiedza na temat buraków, jeśli wiesz, że robi się z nich tylko cukier...Poczytał byś trochę, to byś się może zastanowił...A że odbiegamy od tematu? No cóż, tępotę trzeba tępić, i próbujemy to zrobić, ale widocznie się nie poddajesz...ty go kamieniem, a on głazem.
  • denethor2 27.05.06, 22:31
    Heydmall wskarz kolegom aluzje dxmixera ;d
  • heymdall 28.05.06, 07:57
    szczerze mówiąc: aluzji w poscie djmixera nie widzę - wszystko podane było na talerzu - tego się można było spodziewać .. aluzji nie rozumie i tworzyć nie potrafi .. jego ból ..

--
    śmiejmy się z poodziana..choć nie przewielebny, to jednak drugi warunek spełnia..
  • katka256 27.05.06, 19:56
    i znowu słoma........
  • heymdall 01.06.06, 13:25
    .. ale jakoś zawsze zwykły cham z ciebie wychodzi, jak próbujesz komuś dogryźć. Rozumiem, że takie teksty to mozesz do męskiej części forum rzucać - co najwyżej ktoś się zniecierpliwi, znajdzie cię i łomot spuści. Męska sprawa. Ale zauważ: z tego, co przeglądam forum, żaden z forumowiczów płci męskiej nie odważył się rzucać takich tekstów (.. a choć często prowadzimy bardzo ostre dyskusje .. nikt - ani poodzian, ani jasfinks, adamogo, ja czy inni "wsciekli") .. nikt nie odważył sie pisać w taki sposób do szanownych Dam, chciażby w duchu miał gdzieś to, co piszą .. masz szansę wyrosnąć na "damskiego boksera" ..

--
  • heymdall 01.06.06, 13:36
    ..dodam coś jeszcze: internet to jest pojemne miejsce - znosi wszystko (idiotów, debilów, przestępców, pedofilów..). Nie oszukujmy się, zawsze człowiek ma pewien poziom pychy w sobie i twierdzi, że jego zdanie jest absolutnie słuszne - na tym polega cały urok ostrych dyskusji (nie oszukujmy się: greccy filozofowie nierzadko argumentowali łomotem swoim rozmówcom). Internet zniesie i to. Ale częśc użytowników forum jest jednak z tej "starej szkoły". i nawet jak chamiejemy do granic, obrzucając się epitetami, nie przychodzi nam na myśl (facetom)skierować czegoś takiego do Kobiet. Na to przynajmniej mój kodeks nie pozwala. Poczekaj kilka lat, zanim dorośniesz i może wtedy pisz cokolwiek. Na razie w twoim arsenale widać duże braki w wiedzy ogólnej (nieznajomośc nawet prostych związków wyrazowych) a i w podejściu do Dam również. Poodzian ma przynajmniej wiedzę i inteligencję, aby polemizować. Tobie tego wszystkiego brak. Jesteś dla mnie żałosnym gówniarzem. Koniec.

--
  • mono80 27.05.06, 22:18
    zamiast zaśmiecać forum powinniście spotkać się z łopatami i młotami na placu
    przy kościele i tam pokazać co kto potrafi
  • buddyn 28.05.06, 22:53
    Coś się koło kościoła dzieje chyba poodzian z ekipą pomaga uporządkować nawrócił
    sie podczas wizyty Benedykta XVI
  • mamil 29.05.06, 13:06
    Poodzian już sam nie wie co pisać i nie wie jaki światopogląd rezprezentuje,
    ale podobno tylko krowa nie zmienia poglądów, więc może w końcu przestanie być
    monotematyczny i napisze w końcu jakiś "normalny"post
  • poodzian 29.05.06, 13:56
    Ja odróżniam mądrych księży od tych, którzy błądzą. Mam nadzieję, że słowa
    papieża sprowadzą zbłąkanych na dobrą drogę.
    --
    "ŚMIEJMY SIĘ Z GŁUPICH, CHOĆ I PRZEWIELEBNYCH" - Ignacy Krasicki
  • katka256 29.05.06, 18:14
    No tak-poodzian ma misję-niczym papież krytykuje "dziwne rzeczy"w "Polaskim"(a
    cóż to za neologizm?)kościele.Dziękuję Tobie podzian za dar rozenania i
    nauczania...tych zbłąkanych.Poważne zadanie przed tobą.Tylko jak odróżniach
    zbłąkanych od nie zbłąkanych?Co jest kryterium "zbłąkania"?
  • heymdall 01.06.06, 13:10
    ..nie myślałeś nigdy o założeniu własnego Kościoła, który przystawałby do Twojego wyobrażenia o tym, jak powinno wygladac chrześcijaństwo ... a może wysłać cię do Watykanu, żebyś ustalał kandydatury na kardynałów?? w końcu tak świetnie orientujesz się w "ciemnych stronach religii": od zbrodni Inkwizycji i zakonników (buahahahaha!) Opus Dei po rzeczy tak prozaiczne jak przykościelny plac budowy .. ja myslę, że możesz byc kolejnym po B16 i chyba najlepszym poprawnym politycznie papieżem.. rozważam taką możliwość, bo:
    * z punktu widzenia historii papieżami były rozmaitego rodzaju szuje nawet, a ty w końcu jesteś "ostatnim sprawiedliwym"
    * byłbyś jak surowy ojciec bezlitosny dla własnych dzieci (księży) a wyrozumiały dla błędów ludzi świeckich (w końcu nie zdarzyło się, żebyś jakoś kiedyś zauważył, że przestęptw nie popełniają księża, kominiarze czy kto tam jeszcze ..podobno kradną złodzieje a zabijają mordercy ..chyba to wystarczy .. jest to truizm [djmixer - oznacza to coś absolutnie oczywistego])
    * jesteś absolutnie bezstronny i potrafisz operować liczbami z chirurgiczną precyzją ..wink
    * z uwaga wsłuchujesz się w głosy wytykające błędy Kościoła (zwłaszcza tak ważne opinie jak te zamieszczone w "Nie" czy w "Mitach i faktach")
    * dzięki zainteresowaniu tylko i wyłącznie błędami księży będziesz świetnie funkcjonującym kandydatem dla Stolicy Apostolskiej, bo oczyścisz Kościół z ludzi nie zasługujących w twojej opinii na miano kapłanów
    * genialnie będziesz reprezentował chrześcijaństwo przed innymi religiami, chyląc się w przepraszających ukłonach za popełnione w przeszłości błędy i nie wymagając od nich analogicznych przeprosin za błędy ówcześnie popełniane (jeżeli nie wiesz, to lwia część ludzi prześladowanych obecnie za religię to chrześcijanie)
    * jako były ministrant masz świetne pojecie o funkcjonowaniu Kościoła jako instytucji, o tym, jak nazywają sie części obioru (sukienka!! sic!) możesz nauczyc się w trakcie swojego pontyfikatu
    ..nie wymysliłem co prawda dla ciebie hasła jako kandydata na Krzesło Piotrowe .. mam jednak coś na pocieszenie (tekst z Kabaretu Potem): "Wspieramy Cię..!!"
    --
  • denethor2 29.05.06, 15:55
    mamil napisała:

> Poodzian już sam nie wie co pisać i nie wie jaki światopogląd rezprezentuje,
    > ale podobno tylko krowa nie zmienia poglądów, więc może w końcu przestanie
    być
    > monotematyczny i napisze w końcu jakiś "normalny"post

To Ty sobie zakładaj "normalne" posty. Dla kazdego cos dobrego ;p Jak Cię nie
    interesuje to nie piszesz. takie to trudne?

--------------------------------------------------

Ej....czemu Wy tego poodziana tak ciągle krytykujecie, zamiast przeczytać to co
    napisał. Z tego co widac w Polaskim kosciele rzeczy dziwne się dzieją.
    Krytykuje to Watykan, krytykuje poodzian. A tu niektórzy jakby zaślepieni. Raz
    się z nim nie zgodzili to juz zawsze bedą na NIE. Porazka

------------------------------------------------

A teraz do tematu wink]
    jak sie jedzie tą ulicą przy kosciele to przeciez tam wszędzie teraz jest jedn
    wielki bu*** chaos znaczy sie ;p;d
  • heymdall 01.06.06, 14:24
    > Ej....czemu Wy tego poodziana tak ciągle krytykujecie, zamiast przeczytać to co
    >
    > napisał. Z tego co widac w Polaskim kosciele rzeczy dziwne się dzieją.
    > Krytykuje to Watykan, krytykuje poodzian. A tu niektórzy jakby zaślepieni. Raz
    > się z nim nie zgodzili to juz zawsze bedą na NIE. Porazka

hmm..czepiamy się bo jest monotematyczny .. nie zauważa, że sa przekręty polityków z każdej strony, nie zauważa zwyczajnych przestępstw ludzi, nie zauważa skorrumpowanych strazników celnyc, skorumpowanych lekarzy, klanu adwokatów z chorym prawem, bubli konstytucyjnych ... niby obiecał czepiac się każdehgo, kto niezgodnie z prawem psotępuja, a ma klapki na oczach .. ok. może nie ma - ale nie zachowuje zasady równowagi . o politykach regionalnych i lokalnych posunięciach naszych władz pisze - jego poglady , jego sprawa, ale nie zachowuje pewnej proporcji przęstępstw księży to szuka na całym świecie. Niewielki procent księży przestepców czy księży głupich nie przesądza o obliczu Kościoła jako instytucji. Zgodnie z logiką poodziana, jeżeli większy jednak odsetek przestępstw rozmaitego kalibru jest nalezny "cywilom" to jesteśmy strasznymi zbrodniarzami .. W tym poodzian jest cholernie nierzetelny .. może wynika to z ograniczneia się na pewne żródła informacji, aby z góry załozona teza nie była obalona ..

--
  • aureolka1 18.03.07, 16:21
    Może jakby tak nasi księża z szafarzami wzieli się za sprzątanie to mieliby
    gdzie zrobić sobie przemarsz i nie blokowali ludziom drogi.
  • adamogo 18.03.07, 19:36
    Wiesz, z Książami idzie kilkaset osób...starsi, młodsi, dzieci... Powiedz im, żeby nie blokowali twojej drogi, którą zamierzasz przemierzać...
    --
    Nie jestem garncarzem, ni kołem garncarskim, jeno bryłą gliny; czyż o jej przyszłym kształcie nie decydują pospołu wrodzone cechy gliny jako takiej, koło, na którym spoczywa i zdolności mistrza, który ją wyrabia?
  • makler4 18.03.07, 21:05
    Ciekawe czy będą mieli pozwolenie na zajęcie pasa drogowego i czy zapłacą za to
    odpowiednią należność z taryfikatora. Mam nadzieję, że nasza policja nie będzie
    się bała to sprawdzić i wszcząć postępowanie w trybie 24 godzinnym dla
    organizatorów tej blokady.
  • asik57 18.03.07, 22:24
    A Ty naprawdę myślisz, że proboszcz tak sobie procesję zwołuje bez potrzebnych
    zezwoleń? Naiwny jakiś czy co?
  • szelheliks 22.03.07, 22:08
    Droga jest publiczna. Nie muszą wnosić żadnej dodatkowej opłaty. Podobnie jak
    rajd rowerowy nie musi nic płacić za to że jedzie drogą. Zasady poruszania się
    kolumn pieszych reguluje prawo o ruchu drogowym.
  • iamthem 19.03.07, 03:22
    Ha! Cóż za dyskusjasmile

Jak ktoś odczuwa wielką potrzebę biegania z łopatą i czynienia "dobra" ku chwale nowego kościoła (poświęconemu 3000 lat chrześcijaństwa - bo chyba wtedy ten śliczny hotel w końcu postawiąbig_grin) to czemu za nią po prostu nie chwyci i nie wyruszy w bój szerzyć misję swą tylko jak zwykle kończy się na nawoływaniu innych?

Czyżby katolicyzm w najczystszym wydaniu?smile
  • de_la_serna 19.03.07, 11:36
    Zdarzyło mi się parę razy pomagać przy kościele czy festynie i powiedziałem, że
    nigdy więcej. Kierowników to ja mam na co dzień. Czułem sie jak zwykły chłop
    pańszczyźniany. Ani dziękuję, ani łyka wody w upał ale zawsze przy widowni
    księży i kościelnych. Dziwić się potem, że jednym ludzie pomagają a innym nie.
    Chętnie się pomaga komuś kto staje obok, zawija rękawy i szufluje ramię w ramię.
    W Laskowicach pomogli księdzu? Pomogli. Kto pamięta ś.p. ks Cięciwę. Nie
    potrzebował prosić o pomoc. Ale sam stawał na rusztowanie i był przykładem. Ks
    proboszcz nie ma zdrowia ale nasi młodzi księża mogliby czasem wskoczyć ciuszki
    robocze i dać przykład. Nic tak nie zbliża kapłana do wiernych jak wspólna praca.
  • szelheliks 22.03.07, 22:10
    A ty za nich pospowiadaj
  • poodzian 28.07.07, 17:37
    Atmosfera w naszej plebani jest nie do zniesienia im ktoś bliżej jest tego
    budynku ten więcej może powiedzieć. Na zewnątrz wychodzą tylko nieliczne
    zdarzenia jak np. romans z organistką, samobójcza śmierć kościelnego, odejście
    od kapłaństwa młodego księdza. Reszta owiana jest tajemnicą poliszynela. Nasi
    księdza nie mają czasu na sprzątanie koło kościoła ale na organizowanie
    pijackich festynów i pisanie na forum zawsze znajdą czas.
    Signum temporis.
    --
  • bb1104 28.07.07, 19:34
    pracowałem kilka razy przy budowie kościoła...zawsze z tą samą grupą mężczyzn w
    wieku od 50 do 70 lat...z takim "zapałem" młodych parafian,to,że ko
    sciół wogóle stoi jest już samo w sobie cudem!!!,raczej nie
    widziałem tam nikogo z dyskutantów tego forum,...atmosfera na plebanii jest
    wewnętrzną sprawą plebanii...polacy bardzo lubią plotkować...najłatwiej
    wybaczamy sobie...
  • mono80 28.07.07, 21:41
    poodzian mógł zostać księdzem skoro interesują go tak bardzo sprawy kościelne
    albo kościelnym to wtedy znałby wszystkie plotki a tak tylko narzeka,że jest
    źle poinformowany
  • wygadana 19.01.08, 07:53
    Faktycznie, to co widziałam koło nowego kościoła wygląda tragicznie.
    Tony gruzu, śmieci. A wszystko przy głównej ulicy w mieście. czy
    władze tego bałaganu nie widzą, czy raczej nie chcą widzieć?
    --
    Nie miejsce zdobi człowieka ale człowiek miejsce.
  • mono80 19.01.08, 14:36
    wygadana napisał:

> Faktycznie, to co widziałam koło nowego kościoła wygląda
    tragicznie.
    > Tony gruzu, śmieci. A wszystko przy głównej ulicy w mieście. czy
    > władze tego bałaganu nie widzą, czy raczej nie chcą widzieć?

idiotów nie sieją idioci się po prostu rodzą i to jest przykład
    zwykłego idiotyzmu ze strony wygadanej nie ma o czym pisać to
    wypisuje głupoty aby dowalić proboszczowi jak nie wie o czym się
    pisze to po prostu nie należypisać a skoro od Nowego Roku przyjełaś
    sobie jakieś postanowienia,że nie będziesz oglądać seriali w TV to
    przyjmij sobie jeszcze jedno,że nie będziesz wypowiadać się o KK
    a druga uwaga to dlaczego najwięcej do powiedzenia mają ci,którzy
    nie chodzą do kościoła albo chodzą do niego raz na rok
    --
    Kwaśniewski. Ch...
    Józef Oleksy
  • heymdall 20.01.08, 13:31
    gruz to materiał na tłuczeń pod dróżkę - jest to dory sposó na zabezpieczenie otoczenia przed zabagnieniem
    Zresztą, nie wala sie po całym terenie, ale jest składowany w "hałdach" ..
    ale jak komuś to przeszkadza i chce, żeby był ustawiony w sześcianch lub regularnych bryłach .. niektórym przeszkadza wszystko ..
    --
    .. wśród cudów powyborczych obiecanych przez PO brak jest fenomenu odzyskania rozumu u djmixera - pewnych rzeczy nawet Donald nie przeskoczy ..
  • neologin 20.01.08, 18:16
    Obiektywnie oceniając to co jest wokół nowego kościoła, nie upiększa
    naszego miasta. Czas zrobić z tym porządek.
  • heymdall 21.01.08, 12:56
    zgodnie z tą logiką porządek trzeba zrobić na każdym placu budowy .. nie
    przypominam sobie, żebyś nawoływał o porządek na placu budowy budynku na dawnym
    boisku - mnie na przykład hałdy i rowy się nie podobają, ale nie nawołuję do ich
    zniwelowania, bo wiem, że są takowej inwestycji nieodłącznym elementem - nie
    chcę też aby owe wykopy upiększano .. Dla wzbogacenia wrażaań połaź po
    okolicznych budowach i zacznij pouczać ludzi, żeby hałdy z gruzem przesuwali
    nieco dalej, bo Twoje poczucie estetyki na tym cierpi .. Założe się, ż ezarówno
    sceny jak i reakcje będą jak z Monty Pythona ..
    jak bardzo przeszkadza Ci to, że koło BUDOWANEGO wciąż kościoła leży gruz,
    prosze, wysil się(w końcu budynek uzyteczności publicznej) i weź miotełkę,
    odkurz cegiełki i kamyczki. nie mam nic przeciwko .. możesz nawet sosenki
    powtykać w zwałowiska:będzie ładniej .. nie zmieni to jednak faktu, że jest to
    dalej plac budowy ..

--
    .. wśród cudów powyborczych obiecanych przez PO brak jest fenomenu odzyskania
    rozumu u djmixera - pewnych rzeczy nawet Donald nie przeskoczy ..
  • nocai 21.01.08, 16:00
    heymdall napisał:
    > zgodnie z tą logiką porządek trzeba zrobić na każdym placu budowy

Heymdall istnieje coś takiego jak pozwolenie na użytkowanie i zgodnie z tą
    logiką to już wtedy nie jest plac budowy i musi być posprzątany.
  • petit7 21.01.08, 16:29
    Jeśli to jest budowa to dlaczego tam się odprawiają msze? Czy jest
    pozwolenie na użytkowanie? Jeśli tak to powinno być posprzątane.
    Czerwona kartka.
    --
    Jeśli mędrcy zawodzą, to nie znaczy, że głupcy zbawią świat.
  • heymdall 21.01.08, 17:55
    ups..to zacznij wyrzucać ludzi z mieszkań, bo nie dokończyli remontu .. czerwona kartka dla logiki petita .. aczkolwiek, jedna mniej, jedna węcej w setkach takich samych nie robi różnicy ..
    gruz jest pod utwardzenie gruntu (jako tłuczeń) i zabezpieczenie go przed rozmakaniem .. jest zima, grunt podmarza, więc żeby zrobić solidną nawierzchnię trzeba chyba poczekac, prawda ? dopiero w ubiegłym roku tak naprawde ukończono większość prac remontowych - wywóż takiej ilości gruzu nieco kosztuje, a jednocześnie trudno go przesunąć rękami kilku księży .. jak jesteście tacy mądrzy, idźcie, przesuncie, miast narzekać .. robota głupiego .. dla niektórych w sam raz .. ja się nie piszę, bo wiem, że i tak zostanie wykorzystany ..
    --
    .. wśród cudów powyborczych obiecanych przez PO brak jest fenomenu odzyskania rozumu u djmixera - pewnych rzeczy nawet Donald nie przeskoczy ..
  • szellheliks 08.02.08, 07:37
    Wiesz jakie błoto jest na wybudowanym 20 lat temu osiedlu kwiatowym? Trzeba je
    koniecznie zamknąć! Podobnie jest na osiedlu za kościołem (ptasim). Ludzi damy
    do baraków!
  • mono80 21.01.08, 17:36
    taką napastliwość dotyczącą "bałaganu" przy kosciele można jedynie
    wytłumaczyć flustracją POpaprańców,że mimo zapewnień ich światłego
    wodza cuda nie nadchodzą a może i proboszcz naszej prafii uwierzył i
    czeka na cud aby plac przed kościołem się utwardził bo parafianie
    nie garną się do pomocy przy budowie,skoro złożony tam materiał ma
    zostać zużyty do utwardzania placu i drogi dojazdowej to co was
    POpaprańcy to obchodzi,nie macie się czego czepiać to trzepcie się
    tramwaju a nie wałkujcie tematu, zgodnie z prawem budowlanym
    pozwolenie na użytkowanie obiektu może nastapić przed wykonaniem
    wszystkich robót budowlanych i cymbały nie powołujcie sie na
    prawo ,którego nie znacie
    --
    Kwaśniewski. Ch...
    Józef Oleksy
  • wygadana 21.01.08, 19:45
    Jak jest dobry inwestor to nie ma bałaganu na budowie. Jak inwestor
    jest bałaganiarz to jest bałagan na budowie. O ile pamiętam to przy
    budowie tego kościoła był poważny wypadek. Robotnik spadł z dachu.
    Ktoś pamięta jak się ta sprawa skończyła?
    --
    Nie miejsce zdobi człowieka ale człowiek miejsce.
  • heymdall 22.01.08, 08:26
    .. ok: "jak jest dobry inwestor" ...
    jak jest dobry inwestor, to nawet karaluchy w kuchni mają wypolerowane do glancu
    pancerzyki, jak jest dobry inwestor to ściany rowów pod wylewkę fundamentów są
    idealnie proste i gładkie .. przejdź się po budowach - jeżeli coś się buduje,
    materiały i wszystkie potrzebne rzeczy są składowane OBOK. Zwracam uwage na
    słowo "OBOK". Nikt normalny nie będzie zwoził gruzu pod tłuczeń kilkadziesiąt
    kilometrów dalej. Rozumiem, że jak gotujesz, brudne naczynia odwozisz do Lublina
    smile, żeby nie psuły Ci wrażeń estetycznych.
    Rzecz druga: to inwestycja mieszkańców - jeżeli nikt nie kwapi się pomóc
    przenieść ton gruzu kilkadziesiąt metrów dalej, to nie dziw się - kilka osób
    raczej sobie z tym niezbyt poradzi. A wynajmowanie firmy to strata pieniędzy po
    prostu.
    Ale jak ktoś nie czyta ze zrozumieniem i nie potrafi (chocby po kilku
    powtórzeniach) dopuścić do siebie myśli, że jednak po coś te materiały są, to
    trudno ..
    --
  • poodzian 21.01.08, 22:35
    Bałaganiarze. Jak im się niechce posprzątać to niech zatrudnią ludzi
    i posprzątają. Mają z czego zapłacić - zgarneli dużo kasy łażąc po
    domach.
    --
  • heymdall 22.01.08, 08:33
    myślenie boli, prawda poodzianku?? więc jak widze starannie ominąłeś problemy
    wymagające zastanowienia
    przeniesienie iluś tam ton gruzu pod tłuczeń z miejsca na którym będą używane o
    kilkadziesiąt metrów dalej dla zaspokojenia czychiś wrażeń estetycznych (co
    ciekawe: osób, które po prostu kościół mają gdzieś - ma to posmak wpieprzania
    się w rzeczy o których nie ma się pojęcia)to robota głupiego (tu się poodzianku
    możesz doskonale realizować, skoro ci akurat to przeszkadza). Trzeba byłoby
    zniszczyć ileś tam metrów trawnika, a przecież przy utwardzaniu nawierzchni
    ponownie muszą te skałki wrócić na miejsce - z ergonomii wynika, że powinny
    zostac w miejscu (ergonomia to dla poodzianka i wygadanej widocznie rzecz
    niepojęta - jak widac logika to rzecz nie dana apriorycznie - logiki po prostu
    człowiek się uczy .. no niektórzy mają trudności)
    Rzecz druga: materiały budowlane zwykle też są składowane na miejscu: gros leży
    z boku i za kościołem, więc o co chodzi ??
    --
  • heymdall 22.01.08, 08:41
    .. jak widze, poodzianek nie ma się za co chwycić już .. co ci jeszcze
    przeszkadza?? wysokość wieży kościelnej? trawa na trawniku wokół kościoła (jak
    śmie tam rosnąć!! przecież to tak obmierzłe dla ciebie miejsce!!)? chodnik za
    blisko kościoła może też uraża twój laicki betonowy fanatyzm ? Może ogrodzenie -
    cudowny dowód na izolację księzy od społeczeństwa ? Może przeszkadza, że w
    niedzielę widzisz ludzi idących do kościoła (istnienie obok siebie ludzi
    chcących czegoś więcej od życia niż michy i flaszki może boleć)

--
  • mono80 22.01.08, 08:58
    do wygadanej i poodziana żadne argumenty i tak nie trafią jest
    bałagan koło kościoła i to jest dla nich najważniejsze,chociaż ze
    względu na ich przekonania nie powinno ich to wogóle
    obchodzić,dlatego trzeba im po prostu powiedzieć odpier...cie się
    od "bałaganu" jeśli nie rozumiecie innych słów a zajmijcie się
    np.bałaganem w centrum J-Laskowic czy na terenach SM
    --
    Kwaśniewski. Ch...
    Józef Oleksy
  • panjarekp 22.01.08, 18:01
    Bałagan jest koło kościoła. Tak samo jak jest błoto koło ronda na
    Hirszfelda. Proponuje gruz nasypać na błoto i wszyscy będą
    zadowoleni.
  • djmixer1 22.02.08, 10:23
    A może do sprzątania gruzowiska zatrudnić tą parę, która tak ochoczo nachodzi
    ludzi wymuszając dziesięcinę.
    --
    Przez religię zginęło więcej ludzi niż przez śmiertelne choroby.
  • heymdall 22.02.08, 13:15
    przeszkadza? posprzataj sam
    --
  • mono80 15.09.08, 15:27
    jest okazja aby wszyscy krytykujący bałagan wokół kościoła mogli się przyczynić
    do uporządkowania placu, a zwłaszcza młodzież, już w najbliższych tygodniach
    mają być wylewane fundamenty pod ogrodzenie
    potrzebna siła mięśni nie potrzeba za dużo myśleć, dla niektórych na tym forum
    taka praca dobrze by zrobiła
    -
    "Prawda jest taka, że cały kapitalizm polityczny stworzył Kwaśniewski. Ch...
    Józef Oleksy
  • mikoj50 15.09.08, 16:40
    fajnie mono80, że o tym napisałeś, bo już myślałem, że tylko ja o
    tych sprawach czasami pisuję. Faktycznie wczoraj ksiądz proboszcz
    prosił na "meszcze" jak to pisze mixerek, aby młodzież oraz
    mężczyźni, którym czas pozwoli przyszli do pomocy przy pracach
    związanych z budowa fundamentów. Gruz zniknie w "try miga" wink , nie
    wiem czy dobrze napisałem, bo mówi się często, a jak przyjdzie
    napisać, to się człowiek zastanawia jak to zrobić poprawnie. Nie ma
    wyjścia, trzeba będzie pomóc przy tym ogrodzeniu.
    POZDRAWIAM. Taszi Delek. Tavisupleba.
  • makler4 16.09.08, 16:59
    Ciekawe ile proboszcz płaci za godzinę pracy? Jak mniej jak 10 zł to
    dużo chętnych nie będzie.
  • poodzian 29.12.08, 19:00
    Ponoć propa juz organki montuje a bałagan w środku miasta jak był
    tak jest. To jest gospodarz!
    --

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?