Dodaj do ulubionych

Pod jakimi nickami kryją się nasi księża?

14.06.06, 11:55
Jak myślicie?
Edytor zaawansowany
  • szelheliks 14.06.06, 12:00
    Poodzian to wikary z maksymiliana. Arek
    djmixer1 -to proboszcz
    było to dziecinnie łatwe - tak proste jak twój post smile
  • aureolka1 27.08.06, 19:15
    Będą nowe nicki, pojaili sie nowi księża. Propa jest wciąż.
  • mamil 27.08.06, 20:35
    Jacy nowi księża?i gdzie??????????
  • adamogo 14.06.06, 13:33
    JAAAAAA

--
    Nie jestem garncarzem, ni kołem garncarskim, jeno bryłą gliny; czyż o jej przyszłym kształcie nie decydują pospołu wrodzone cechy gliny jako takiej, koło, na którym spoczywa i zdolności mistrza, który ją wyrabia?
  • katka256 14.06.06, 13:37
    Grażyna_z_gazowni.
  • oazowiczka2 14.06.06, 13:52
    nasi księża nie komentują tego forum :]
  • adamogo 14.06.06, 13:54
    My to wiemy, ale niektóre osoby mają pusto pod kopułą i dlatego są święcie przekonani, że pod niektórymi nickami kryją się księżasmile No cóż, głupota ludzka nie zna granic.

--
    Nie jestem garncarzem, ni kołem garncarskim, jeno bryłą gliny; czyż o jej przyszłym kształcie nie decydują pospołu wrodzone cechy gliny jako takiej, koło, na którym spoczywa i zdolności mistrza, który ją wyrabia?
  • katka256 14.06.06, 13:56
    nie, no może i komentują, ale na pewno(?)nie na tyle aktywnie ażeby wdawać się
    w dyskusje na forum, jeśli już to ustnie między sobą.
  • adamogo 14.06.06, 13:57
    Nie, nie komentują, uwierzsmile

--
  • katka256 14.06.06, 14:00
    a sprawdzałeś dziś pocztę?
  • katka256 14.06.06, 14:00
    to tak na marginesie, odbiegając od tematu.
    a co do tematu, nie jestem w czyjejś skórze więc nie wiemsmile
  • adamogo 14.06.06, 15:09
    Nie, nie sprawdzam poczty na gazecie. Mam swoje konto na tlenie i z niego korzystam, ale zaraz spojrzę na gazetę.

--
  • poodzian 14.06.06, 15:13
    Uderz w stół a nożyce się odezwą.
    --
    "ŚMIEJMY SIĘ Z GŁUPICH, CHOĆ I PRZEWIELEBNYCH" - Ignacy Krasicki
  • katka256 14.06.06, 15:16
    ty jesteś nimi?
    a miałam ciebie za inteligentniejszego od mixera
  • adamogo 14.06.06, 15:44
    Cichosza...mixer kończy gim. a poodzian ma?? magistra a ten sam poziom...

--
  • neologin 14.06.06, 18:00
    Sądząc po tym co mówią są stałymi bywalcami. Pewnie dlatego połowa wątków na
    tym forum jest o kościele.
  • oazowiczka2 14.06.06, 18:04
    dobra dajcie sobie spokój już z tym uncertain ile można pisać o kościele?
  • matejkoo 14.06.06, 18:12
    A kto je zakłada ? księża czyli? pudzian, djmixer..Chociaż pudzian ostanimi czasy się uspokoił, co mnie ucieszyło .. że nie ciągnie już skandalibig_grin
  • djmixer1 01.01.07, 17:53
    Następne czarne wcielenie?
    tinyurl.com/yxqgaf
  • oazowiczka2 01.01.07, 19:40
    lol2 mixer śmieszny jesteś tongue_out Pobik napewno nie jest księdzem smile lol2 POBIK i
    ksiądz ale sie uśmiałam hahaha big_grin Widzisz Pobiczku tak już jest w tych
    Laskowicach big_grin Pozdrawiam Cię kiss M.Kbig_grin
  • pobik 01.01.07, 20:55
    no właśnie fajnie smile
    choć kiedyś myślałem przez moment o semi wink ale jednak moje powołanie to rodzina...

--
    "Nie czekaj na miłość, po prostu kochaj"
    Pozdrawiam. Pobik smile
  • djmixer1 02.01.07, 17:38
    Nie wiem, pobik jest księdzem ale stosując wyszukiwarkę łatwo stwierdzić jakie
    ma zainteresowania i o czym pisze na forum. Zresztą nie tylko jego, sprawdzcie:
    tinyurl.com/vdmuk
    tinyurl.com/yx57dq
    tinyurl.com/y4efzx
    tinyurl.com/vt6f3
    Że też to czarne nie myli sie w nikach i hasłach. Hahaha
  • mamil 02.01.07, 17:44
    "Nie wiem, pobik jest księdzem"
    Głupku ty nawet zdania nie potrafisz poprawnie sformułować.A co ciebie,
    imbecylu, obchodzą czyjeś zainteresowania?Zresztą twoje, kretynie,są bardzo
    ograniczone.Zatem, gówniarzu, nie ograniczaj innych w tematach.
    I wyjaśnij co znaczy "to czarne".Pustak w twej łepetynie?Która chroni przed
    deszczem?
    ps.przepraszam wszystkich:kretynów, imbecyli za porównanie do nich bezmózgiego
    mixera.
  • djmixer1 02.01.07, 18:29
    A wiesz, że za takie słowa możesz odpowiadać przed sądem? A wiesz, że
    spacerując wieczorem ktoś może podstawić ci nóżkę. Poza tym ty czarna gnido
    czyli inaczej marny księżulku, nie przesadzaj, bo jak się dowiedzą twoi
    parafianie przestaną dawać na tackę.
  • katka256 02.01.07, 19:02
    Widzę,że mixerowi zaczyna brakować argumentów o ile je w ogóle kiedyś miał i
    zniża się do tak marnej rzeczy jaką jest szantaż.
    A wiesz,że za groźby można też stanąć przed sądem?
    Swoją drogą,zastanów się chłopcze noworocznie nad sobą, bo widać że wielu
    ludziom psujesz krew.
  • oazowiczka2 02.01.07, 19:04
    hahahahahahahahahahahahahah mixer jesteś BEZNADZIEJNYM KRETYNEM!! lol2!! Śmiać
    mi się chce z Twojej głupoty hahahaha!! I Ty mu grozisz sądem? hahahaha! Sąd by
    Cie wyśmiał, gdyby poczytał Twoje posty na tym forum! hahahahahahaha
  • smg1234567 02.01.07, 19:14
    djmixer1 napisał:

> A wiesz, że za takie słowa możesz odpowiadać przed sądem? A wiesz, że
    > spacerując wieczorem ktoś może podstawić ci nóżkę. Poza tym ty czarna gnido
    > czyli inaczej marny księżulku, nie przesadzaj, bo jak się dowiedzą twoi
    > parafianie przestaną dawać na tackę.

A skąd u ciebie ta bystrość ? Odpowiadać przed sądem... jakby księża chcieli...
    już dawno zamknięto by Cię w poprawczaku... Boś cieńki w uszach i masz zbyt mało
    pod kopułą... Księża powinni ci założyć sprawę o zniesławienie... Twój obrońca
    na takie dowody, zawarte w na tym forum, niewiele by miał do powiedzenia... może
    tyle 'On głupi...dajcie mu 1 rok pozbawienia wolności...' normalnie można dostać
    dwa... w Twoim wypadku byłby to poprawczak.. w sumie czemu nie? Może warto by
    było podsunąć tę myśl księżom.. Odetchnęlibysmy od nadmiernego okazu głupoty ;D
  • katka256 02.01.07, 19:37
    Mixer, chłopcze, poczytaj dalej- smg-ileś tam przynajmniej przyznał/ła się do
    błędu i nawet przeprosił/ła a ty nie znasz, chłopcze, tego słowa!!!!zatem nie
    siej głupot!
  • smg1234567 02.01.07, 20:26
    Ładnie zmieniasz temat... wiesz kretynie... wiem co piszę i ponoszę
    odpowiedzialność za swoje posty, a i owszem jak trzeba się przyznać do błędu to
    się przyznaję.. w przeciwieństwie do ciebie... Ja uważam że stanowczo mylisz się
    co do naszych księży, zwłaszcza co do ks.Adama i za to powinieneś na klęczkach
    do Częstochowy zapierdzielać... Tak niskiego poziomu rozumowania to dzieci nie
    uczęszczające do szkoły nie mają... bo przejawiają choć trochę dobrego
    zachowania się nieraz...natomiast ty... ograniczasz swój orzeszek, zwany w twoim
    wypadku, potocznie mówiąc mózgiem do krytykowania...

A co do wcześniejszego postu o zniesławieniu... bo przeciez 'kazałeś mi się
    zastanowić co piszę'...proszę:
    "Zniesławienie na podstawie art. 212 § 1. Kodeksu karnego. Sprawca podlega
    grzywnie, karze ograniczenia wolności albo karze pozbawienia wolności do lat 2
    jeżeli pomawia inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania"

Tak więc powracając... WIEM CO PISZĘ i PONOSZĘ ZA TO ODPOWIEDZIALNOŚĆ ...
    natomiast Ty masz kiepski obraz rzeczywistości, jesteś zwyczajnym idiotą, co tu
    dużo pisać.
  • djmixer1 02.01.07, 20:51
    Jutro rozpoczynam procedurę o znieważenie. Nie wiem czy będzie ci i twoim
    rodzicom do śmiechu jak dostaniecie wezwanie do sądu.
  • pobik 02.01.07, 22:28
    ojojoj smile już tu widać jaki mixerek jest młody ! rodziców każe się bać smile oj to
    Ty naprawdę jesteś mały, już nie będę się dziwił Twoim postom.

uświadomię Cię młokosie, że tutaj mało kto boi się już rodziców. jesteś jednym z
    niewielu tych nieszczęśliwców..
    ---
    Pozdrawiam. Pobik smile
  • smg1234567 03.01.07, 15:41
    djmixer1 napisał:

> Jutro rozpoczynam procedurę o znieważenie. Nie wiem czy będzie ci i twoim
    > rodzicom do śmiechu jak dostaniecie wezwanie do sądu.

Ty póki co...zacznija słupki na jutro z matmy rozwiązywać... bo choćbyś bradzo
    chciał sprawy założyć zapewne nie umiesz... big_grin Nawet 18 lat nie masz ... więc
    nie bądź śmieszny w tych swoich głupich gatkach... big_grin Uważaj bo Ciebie
    podadzą... A uwierz jest ktoś chętny nawet... tyle że choruje na lenia...i nie
    chce mu się szperać na czrnych listach IP tongue_out
  • djmixer1 03.01.07, 16:31
    Smg bądź cierpliwy zobaczymy kto będzie się śmiał ostatni. Twoje wpisy mnie
    obrażające są już wydrukowane. Nie uda ci się uniknąć odpowiedzialności nawet
    jak poprosisz admina o usunięcie twoich wpisów. Nie podejrzewam, że piszesz z
    kafejki internetowej tak więc szybko cię z kumplami zlokalizujemy. Nie jesteś w
    necie anonimowy. Zresztą, sam się zdziwisz.
  • katka256 03.01.07, 16:39
    Mixer, chłopcze, wszyscy wiedzą na forum,że rozumem to nie grzeszych(może i
    czyms jeszcze?)ale mimo tego nie podejrzewałam,że zniżysz się do pozimou
    rynsztoka lub najwiekszej polskiej depresji i zaczniesz kogoś szantażować i
    straszyć kumplami.Zaczyna zatem brakować tobie, chłopcze argumentów,że używasz
    takich?
  • smg1234567 03.01.07, 17:11
    Nie no wiesz...cierpliwość to ja mam... ;D A nikogo prosić o usunięcie wpisów
    nie mam zamiaru ;p Raczej ty powinieneś...

Nie podejrzewam, że piszesz z
    > kafejki internetowej tak więc szybko cię z kumplami zlokalizujemy.

Widzisz.. w tym momencie może to ja powinnam założyć ci sprawę? O grożenie mi za
    pomocą środków komunikowania się.. hę? Wydaje mi się, że nie byłoby ci do
    śmiechu gdyby tato pasa wyciągnął <hahaha> ...

No i cóż życzę powodzenia, mam nadzieję, że uda nam się spotkać... ;D od dziś
    zacznę chodzić z wałkiem w plecaku big_grin tak więc... dogadamy sie twoimi metodami
    big_grin big_grin big_grin
  • djmixer1 03.01.07, 17:27
    Może wielkiej sprawy z tego nie będzie ale jak wezwią takiego przemądrzalca raz
    na komisariat to drugi raz będzie się zastanawiał co pisze na forum.
  • smg1234567 03.01.07, 17:33
    Masz na myśli siebie? smile
  • katka256 03.01.07, 17:34
    Mixer, chłopcze, popatrz na siebie i na swoje wczęsniejsze posty, w których
    obrazałeś jak leci a teraz ty grozisz?Koń by sie uśmiał a nie tylko smg-ileś tam
  • djmixer1 03.01.07, 18:14
    Ja w tym wątku już powiedziałem wszystko. Teraz poczekaj smg na wezwanie.
  • smg1234567 03.01.07, 18:20
    Nie moge się doczekać big_grin

A i pamiętaj ... że mogę poprosić o wydrukowanie twoich postów big_grin To tak w razie
    gdyby udało ci się mnie znaleźć big_grin buehehe...
  • pobik 03.01.07, 19:04
    WTDRUKOWANE ??? LOL !!!
    mixer, przecież ja mogę wydrukować dowolny tekst i powiedzieć, że to Ty
    napisałeś i co ? wsadzą Cię za kratki ? jeśli wierzysz tak mocno w to co
    wydrukowane, to zobacz swój post w moim zrzucie ekranu :
    pobik.multigaming.net/pliki/mixer.jpg
    i sobie wydrukuj...

Ojjj, jakiś ty naiwny..
    "Wysoki sądzie ! Dowód numer jeden ! Wydruk z mojej drukarki ! Proszę o łągodny
    wymiar kary za moją naiwność !"
    lol lol lol big_grin
    --
    Pozdrawiam. Pobik smile
  • pobik 03.01.07, 19:08
    jak wam się podoba zdjęcie ? katka ? heymdall ? prawda, że fajowe ? tongue_out
    dowód rzeczowy numer jeden dla mixera - sam siebie pozwie o zniesławienie big_grin
    lol
    --
    Pozdrawiam. Pobik smile
  • djmixer1 13.01.07, 17:48
    Tym razem ci odpuszcze. Byłem z kumplem na policji i policjant namówił mnie,
    żebym nie składał zawiadomienia o przestępstwie. Według niego to za drobna
    sprawa. Gdyby były groźby pod moim adresem to tak. Tak, że dam ci spokój chyba,
    że przesadzisz. Drogę mam już przetartą, okazuje się, że takich spraw jest
    coraz więcej i to wygranych. Sprawę prowadzi prokurator, a wszystkie dane o
    delikwencie zbiera policja. Nie jesteś anonimowy.
  • pobik 02.01.07, 22:41
    po pierwsze jesteś cynik i hipokryta. zauważ bowiem, że wprawdzie my udzielamy
    się w tych tematach (dotyczących księży i katolicyzmu), ale Ty również się w
    nich udzielasz ! czyżbyś był jakimś klerykiem, księdzem lub byłym księdzem ?? bo
    wnioskując Twoim tokiem rozumowania, tak właśnie musi być !

a po drugie jesteś bardzo ograniczony w swoim wyszukiwaniu aktywności. mam ponad
    15 for danych w ulubionych, a Ty wyszukujesz akurat na jelczu-laskowicach ? to
    nie jest ograniczone - to jest bardzo ograniczone. udzielam się tu od tygodnia i
    nie ukrywam, ze jestem proklerykalny, ale jakbyś zobaczył na jakich forach i w
    jakich tematach się udzielałem od 4 lat,to by Ci szczena opadła młokosie. jeśli
    chcesz być bardziej rzetelny i wiarygodny to mógłbyś chociaż połasić się na
    globalne wyszukiwanie postów..
    a może Ty zawężasz swój forumowy świat tylko do J-L ??
    --
    Pozdrawiam. Pobik smile
  • heymdall 09.01.07, 11:04
    .. nie, mixerku, księdzem jest katka,jak już ustaliłeś, a dziedzicznie duszpasterzami będą jej dzieci ..
    .. a tak poważnie: paranoja się rozwija .. kto jest jeszcze księdzem?? może ja ?? po zainteresowaniach nie można wiele powiedzieć o człowieku - hobby to nie zawód .. po twoich nic nie można powiedzieć - za wiele błędów logicznych i kłamstw popełniasz (ortografów się nie czepiam) .. na razie wiem tyle, że jesteś ograniczonym faszystą mentalnym i przygłupem .. należysz do gatunku internetowych smieci, które wypisują, co im ślina na język (mózgu prawie brak) przyniesie .. takich trzyma się na smyczy w komórkach - dać im węgiel do reki a na ścianie różne cudności wypiszą - tam mógłbys ujawniać swoje pisarskie talenta .. tylko tam mógłbyś sie popisać .. jesteś z gówniarskiej menażerii internetowych trolli .. i tak trzeba cię traktować - z góry i po chamsku - na więcej gówniarzu nie zasługujesz ..
    --
    - Oddaj mi swoje wojska
    - Chodź i je weź
    Leonidas (? - 480)
  • smg1234567 09.01.07, 15:28
    heymdall ... kurcze wiesz ... uważaj, bo Cię djmixer do sądu o zniesławienie
    poda <hahaha>
  • pobik 01.01.07, 20:58
    jakbyś nie zauważył, to udzielam się od kilkuuuu lat, a na Jelczu od tygodnia
    mixerku drogi.
    a jestem z Wrocka, choć znam waszych ksieży..
    --
    Pozdrawiam. Pobik smile
  • pobik 01.01.07, 20:16
    djmixer to pewnie x. Adam - lubi prowokować do dyskusji i jest nieco
    kontrowersyjny ?
    taa...

--
    Pozdrawiam. Pobik smile
  • mamil 01.01.07, 21:05
    Pączkują coś ci nasi księża.Jest ich niby trzech a mixer każdego kto nie jest
    zgodny z jego durnowatym zdaniem i światopoglądem(czy ktoś bezmózgi może mieć
    światopogląd?)uważa za księdza.
  • pobik 02.01.07, 02:06
    właśnie. czemu jest jakaś tendencja do uważania, że jeśli ktoś popiera księdza,
    to jest albo księdzem, albo dewotą ? a co, normalni ludzie nie mogą mieć
    zbieżnych poglądów ? w jaki sposób to się wyklucza ? przecież każdy jest wolny i
    ma prawo do myślenia w sobie wygodny sposób..

ja księdzem nie jestem i możemy się umówić jak będę w jelczu, coby dać sobie
    przykładowo po ryju wink i taki mixerek jeden może sam się przekonać. To jak ?
    umawiamy się ?
    --
    Pozdrawiam. Pobik smile
  • heymdall 02.01.07, 10:35
    nie mecz chłopaka .. logika to coś, co nie mieści mu się w głowie ..
    --
    - Oddaj mi swoje wojska
    - Chodź i je weź
    Leonidas (? - 480)
  • pobik 02.01.07, 10:46
    no tak... ale wiesz, śmieszy mnie ta całą nagonka. Znam tu kilka osób osobiście
    - między innymi te, którym on wmawia, że są księżmi. Co śmieszniejsze jedna z
    nich jest kobietą i to jest doprawdy zabawne smile

I zastanawia mnie pewna ograniczoność podobnego rozumowania u wielu osób - skąd
    bierze się taki zjawisko ? Wina społeczeństwa ? Rodziców ? Możliwości
    intelektualnych ?
    --
    Pozdrawiam. Pobik smile
  • katka256 02.01.07, 19:04
    A nie mówiłam Pobiku,że wkrótce wezmą/weźmie Ciebie za księdza?Ja też byłam
    księdzemsmile
    Mixer ma kompleks jakiś i stąd ta cała jego czcza gadanina.
    Pozdrawiam
  • pobik 02.01.07, 22:44
    Ty nie tylko byłaś, ale pewnie i nadal jesteś wink
    --
    Pozdrawiam. Pobik smile
  • kramxel 02.01.07, 22:56
    Z moich obserwacji wynika ze chlopak chce nam na forum udowodnic, a moze w szczególnosci samemu sobie jaki to on nie jest madry ,wartosciowy i wspanialy! Zabrnał juz w tym wszystkim za daleko i trudno mu sie przyznac ze przesadza! a jego mniemanie o anonimowosci go umacnia i utwierdza w tym ze moze wszystko! Wiec moze nie polemizujcie z nim bo jak widac to go jeszcze bardziej nakreca!
    A jak ktos mądry kiedys powiedzial malo mądrym trzeba ustepowac
  • pobik 03.01.07, 22:24
    niby tak, ale dzięki temu mamy zabawę wink
    --
    Pozdrawiam. Pobik smile
  • katka256 03.01.07, 16:40
    Jak chcesz to nadale mogę być ale wtedy Ty teżsmile.Chociaż mi trudniej-mąż,
    dziecko....
  • pobik 03.01.07, 20:35
    aha, djmixer, zapraszam Cię na to forum : www.oazakarpacz.fora.pl ,zobacz
    czym żyją normalni ludzie - nie tylko księża ! (jest tam tylko jeden)

weź się udziel na nim i zapytaj ich o poglądy. i co, może powiesz, że to
    klerykalne forum ?
    --
    Pozdrawiam. Pobik smile
  • heymdall 10.01.07, 09:13
    zniesławienie?? wszytsko jest w postach przygłupa .. tongue_out
    --
    - Oddaj mi swoje wojska
    - Chodź i je weź
    Leonidas (? - 480)
  • j.laskowice 10.01.07, 09:23
    Ludzie od dawien dawna lubili zgadywać. Co złego jest w tym, że zgadujemy pod
    jakimi nickami kryją się nasi mieszkańcy, szczególnie ci znani? Logiczne jest,
    że każdy z nas ma jakieś zainteresowania, często pokrywają się one z zawodem
    jaki wykonujemy, o tym czyta i pisze na forum. To potym możemy domniemywać kto
    jaką zajmuje się profesją. Nie widzę w tej zabawie nic zdrożnego.
  • heymdall 10.01.07, 11:06
    oczywiście, że nic zdroznego: tylko że jak się n-tyraz tłumaczy bucowi, że matka z dzieckiem nie może być księdzem, a on nagle widzi większą ilość księży niż jest w parafii .. Poza tym: net ma byc anonimowy. To jest podstawowe założenie - jak komuś się nie podoba, niech jedzie do Iranu, albo do Chin .. a w wolną sieć niech nie wchodzi, bo nie rozumie podstawowej zasady
    poza tym, nie podaje żadnych (ŻADNYCH!) argumentów, jedynie insynuacje i półprawdy, a jako jedyną argumentację podaje inwektywy (ja sobie też lubię pobluzgać, ale przynajmniej argumentuję,czemu) - wniosek: internetowy cham, jakigo łatwo spotkać na forum - typowy gówniarz, który żyje z radości wylewania g.. z głowy -dlatego hardo trzyma ją w górze, bo się rozchalpuje - jest dumny z własnego chamstwa i ograniczenia - wręcz nie kryje się z tym. I tu widze pewną analogię do ostatnich sytuacji w Polsce - agent nie powie, że jest agentem i utrzymuje legendę o swojej niewinności do momentu, kiedy mu się tego czarno na białym nie udowodni .. podobnie z mixerkiem - tłumaczy mu się pierw spokojnie, ale spokój widocznie ośmiela go do większych potopów g... z głowy .. dlatego do gnojka trzeba podchodzić z wyższością z góry .. trolle nie zasługują na normalne traktowanie w necie ..
    --
    ŚMIEJMY SIĘ Z POODZIANA: CHOĆ NIE PRZEWIELEBNY, DRUGI WARUNEK SPEŁNIA .. - Heymdall
  • pobik 10.01.07, 17:28
    ja osobiście nie widzę nic złego w dywagowaniu, ale jak można zgadywać ?
    przecież to nie loteria..

1. księdzem nie jestem i nie wytłumaczysz, ani nie udowodnisz tego w żaden
    sposób, ale osobiście uważam to za komplement. zaprzeczam, bo ponad satysfakcję
    wolę prawdę.

2. on używa określenia "czarni" w negatywnym znaczeniu. więc z jednej strony
    obraża kler, a z drugiej strony chce nam dopiec za poglądy. dla niego to nie
    jest tyko zgadywanie.

3. dla niego wszyscy o poglądach proKościelnych w jakimkolwiek aspekcie będą
    zaraz "czarnymi", czy to aby nie na wyrost ? to tak jak niektórzy za poglądy
    antyKościelne (także w jakimkolwiek aspekcie) mówią o innych "czerwone świnie"

--
    Tu autem quis es, qui judicas proximum ? Jk 4:12b

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka