• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

szukam kontaktu asd II Dodaj do ulubionych

• 10.07.06, 15:23
    Witam mam 10 miesieczna coreczke u ktorej wykryto Asd II w 2 mieisacu życia.
    Po pobycie w szpitalu lekarze dali jej dużą szanse na zamkniecie samoistne.
    Ubytek ma 10 mm i raczej nie zaykaja sie takie ubytki tak czytalam na forum.
    Czy ktoremus dziecku zamknal sie samoistnie?
    Jutro jade na kontrole lecze corcie w Katowicach-Ligocie! Prosze o
    jakiekolwiek informacje na ten temat.
    Edytor zaawansowany
    • 10.07.06, 17:55
      Witaj Magdo mam na imie ala i mam córeczke tóra miała ta sama wadę jak twoja
      córeczka. Pewnie czytałas sporo o ASDII duzo pisałam ja i wiele innych mam o
      tej wadzie . u mojej oli wykryto ja całkiem przepadkowo gdy miała 8 miesięcy
      otwór miał wówczas 7 mm przez rok nic nie robiono tylko obserwowano i po roku
      była operacja dokładnie to 4 kwietnia 2006 roku jest jednak duża szansa że
      takie ubytki zamykaja sie samoistnie i tego wam gorąo życzę jeżeli dojdzie do
      operacji to tez spokojnie to prosta operacja wiem co czujesz dikładnie samato
      nie dawno przechodziłam i żadne pocieszenie tu nie pomoga ale bedzie dobrze
      dziś ola ma się dobrze po kontoli jaka miała dwa tygodnie temu jest dobrze
      biega skacze i tylko blizna przypomina o tym co było mocno pozdrawiam i cóż
      choć bardzo chciałabym cie pocieszyc to napewno mi sie to nie uda ale bedzie
      doobrze i tak jak ja teraz tak i ty za jakisczas bedziesz pisać o swoich
      przezyciach dla innej mamy :)
    • 11.07.06, 21:34
      Cześć. Moja córka skończyła roczek. Na pierwszej kontroli kardiologicznej
      określono wielkość ASDII na 8-9 milimetrów. Ostatnio lekarz stwierdził, że
      przerwa wynosi około 1 cm (okazuje się, że wada nie musiała ulec zwiększeniu,
      tylko przy tak mocnych przepłyach krwi mieści się to w granicy błędu). Lekarz
      twierdzi, że czas działa na naszą korzyść - istnieje metoda bezinwazyjna, ale
      warunkiem jej przeprowadzenia jest wiek dziecka min. 3 lata (ze względu na
      sprzęt dostępny na rynku). Musimy się liczyć również z operacją, bo nie wiadomo
      w tej chwili, czy będzie można czekać tak długo. Na tym etapie jest to wada
      zupełnie wyleczalna, ale nie można dopuścić do groźnych i ponoć nieodwracalnych
      następstw związanych ze zwiększeniem ciśnienia tętniczego krwi. Napisałam do
      was, gdyż wasza sytuacja wydaje mi się bardzo podobna do naszej. Nie
      poddawajcie się, cuda się zdarzają, może razem dotrwamy jeszcze chociaż z 2
      lata, liczę na to, chociaż podobnie jak ty bardzo się boję.
    • 14.07.06, 09:41
      jestem mamą 4 miesiecznej Ali z ASDII ocenienym w 1 dobie zycia na 7 mm teraz
      po kontroli w czerwcu w CZD otwor oceniany jest na 5 mm, lekarka powiedziala
      nam ze jest duza szansa na zarosniecie sie,
    • 14.07.06, 19:05
      Witam, jestem mamą 11 miesięcznej Hani, u której w II tygodniu życia wykryto
      wadę ASD II. Na początku była wielkości 3 mm, niestety zaczęła się powiększać.
      Hania miała wykonywane badanie izotopowe, które podobno nie wyszło dobrze - tak
      pani doktor powiedziała mi przez telefon. Trzeba zastanowić się co dalej -
      przebąkują coś o operacji.Czegoś więcej dowiemy się dopiero we wtorek. Te
      czekanie jest nie do wytrzymania!!!!!!!!!! Bardzo się martwię! Pozdrawiamy,

M i H
    • 25.07.06, 13:34
      witam! moja corka tez ma asd II, wykryto je u niej w trzeciej dobie zycia,
      miala wtedy ubytek 8-9 mm, w wieku 2 miesiecy robilismy echo i wynik byl 3-4.5
      mm, mam pytanie, co wykazaly wasze badania? jest szansa na to, ze ubytek sie
      zamknie? ja nawet do konca nie wiem jak bedzie z naszym ubytkiem, chyba pojade
      gdzies prywatnie do kardiologa, bo nie daje mi to caly czas spokoju,
      pozdrawiamy, Justyna i mala Jagodka (obecnie mam 3 miesiace)
    • 26.07.06, 09:51
      Witam wszystkich i przepraszam ze tak długo nie odpisywałam ale bylismy na
      urlopie. Ale to nie o tym chce pisac. 11 lipca bylismy z mala na kontroli i mamy
      super wiadomosc ubytek się powoli zmniejsza z 10 mm na 7. Parametry
      hermodynamiczne sa w normie i nie ma mowy o jakimkolwiek zabiegu czy operacji.
      Wiec kochani cieszymy sie bardzo. Zycze Wam wiary i wytrwałości!!!!
    • 26.07.06, 10:00
      Witaj po kontroli 11 lipca ubytek Emili zmniejszył się z 10 mm na 7. Jeżeli
      paramatry hermodynamiczne jeżeli dobrze zrozumiałam nazwe są w normie to
      wszystko jest ok. Dzieciatko musi sobie dobrze radzic z ta wada tzn w przypadku
      naszej małej jest tak że dobrze przybiera na wadze i nie meczy sie. Pozatym nie
      słychać już szmeru. Ja udałam sie z nia prywatnie do kardiologa żeby sie
      uspokoic może powinnas tez zasiegnac takiej porady. Zycze Ci wiary w to że
      wszystko bedzie dobrze i wytrwałości!!!!!
      • 26.07.06, 10:19
        witam! ciesze sie, ze u Was wszystko w porzadku; chyba wybiore sie na prywatna
        konsultacje, bo latwiej zyc z pozytywnymi myslami, pozdrawiamy!
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.