Dodaj do ulubionych

Ogromne zużycie gazu na ogrzanie małego mieszkania

04.12.14, 14:33
Od niedawna mieszkam w mieszkaniu ogrzewanym gazem- piec dwufunkcyjny Immergas, zwykly, nie kondensat.
Na to ogrzewanie schodza mi nieprzytomne ilosci gazu.
Na przyklad od wczoraj od godziny 20 do godziny 9 dzis rano zeszlo mi 8m3!
Mieszkanie nie jest duze- ma 56m.

Temperatura w programatorze jest ustawiona na 20 stopni komfortowa, 18 st ekonomiczna
i przez wieksza czesc dnia mam ekonomiczna.

Temperatura pieca kiedy sie rozgrzewa jest ustawiona na 60 stopni, kaloryfery nie sa zapowietrzone. Nagrzewaja sie bardzo szybko i rownie szybko stygną.

Probuje dojsc co jest przyczyna tak duzego zuzycia gazu. Konsultowalam to z kilkoma fachowcami i kazdy mowi mi co innego.

Jeden twierdzi, ze powinnam wymienic kaloryfery na wieksze.

Na kaloryferach nie bylo pokretel do termoregulacji-inny fachowiec mowi, ze nie powinnam montowac wiekszych kaloryferow, tylko kupic pokretla i nimi regulowac temperature, np. zmniejszac ja na noc

Jeszcze inny fachowiec mowi, ze pokretla powinny byc caly czas ustawione na maksimum i lepiej regulowac temperature programatorem.

Nie wiem co robic, zeby nie pojsc z torbami za to ogrzewanie.
Wydaje mi sie ze rachunki rzedu 400-500zł za miesiac za 56m mieszkanie gdzie przez wieksza czesc dnia jest temperatura w okolicach 18 -20 stopni to o wiele za duzo.

Z jednej strony moje mieszkanie jest narozne, ma duzo okien, a wiec jest zimniejsze, blok nienajlepiej wedlug mnie ocieplony, ale zanim je kupilam bylam tam w zimie.
Pamietam, ze bylo 22 stopnie na termometrze, a poprzedni lokatorzy pokazywali mi rachunki za gaz i byly one o polowe nizsze.

Czy ktos ma jakis pomysl, co moze byc przyczyna tak duzego zuzycia gazu i jak miec cieplo i zaoszczedzic?
Edytor zaawansowany
  • cynamoon6 22.12.14, 12:43

Dzięki za odpowiedzi.
    Piec raczej jest ok, wlasnie był serwisowany, przeczyszczona wezownica itd. Pan z Immergasa powiedzial, ze jest w niezlym stanie jak na swoj wiek.

Konsultowalam to wszytsko z jeszcze kilkoma fachowcami i wiekszosc uwaza, ze przy gazowym ogrzewqaniu i sterowaniu programatorem te głowice termostatyczne nie maja sensu. Argumentowali ze to sie sprawdza przy centralnym ogrzewaniu, gdzie ciepla woda plynie do kaloryferow caly czas. A przy gazowym tylko kiedy spada temperatura.

Zrozumialam, nie wiem, czy dobrze, ze gdybym je zamontowala kaloryfery grzalyby caly czas czyli caly czas dzialalby piec, a wtedy zbankrutowalabym juz calkiem.

Tak czy inaczej, nikt nie wie dlaczego jest takie zuzycie gazu.
    Teraz schodzi mi okolo 5 m na dobe, ale utrzymuje temperature na poziomie 17,5-18,5, czasem 19 stopni.
    Zmniejszylam tez temperature pieca do niecalych 50 stopni.

Dostalam w gazowni porownanie zuzycia z poprzednimi latami, nigdy nie bylo az tyle.
    5 m na dobe schodzilo tylko podczas najwiekszych mrozow w zeszlym roku i ogolnie zuzycie bylo znacznie mniejsze.

Rozwazam zrobienie pomiaru termowizyjnego, albo sprawdzenie licznika gazu, czy nie jest popsuty.

Ciezka sprawa ;/

Tablet to inteligentengo ogrzewania to spory koszt, nie wiem czy ma sens w tak malym mieszkaniu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.