Dodaj do ulubionych

Wielkosc kotla do starego domu ekogroszek pellet

08.02.17, 21:45
Witam czy ktoś umiał by w przybliżony sposób dobrać mi wielkość kotla na ekogroszek czy pellet bo sam się pogubiłem chodzi mi o kotly 5 klasy
W skrócie przedstawię jak wygląda dom
Dom wybudowany w 1977 roku z pustaka zuzlowego chyba 24 cm
Powierzchnia grzewcza to 200 m2
Piwnica nieogrzewana (więc nie wliczona do powierzchni)
w 2012 dom został ocieplony styropianem 10cm
Wszystkie okna wymieniane na plastikowe standardowe (żadnych dodatkow 3 szyby czy coś)
Dach ocieplony 20 cm wełny mineralnej
Instalacja w całym domu zmieniona na nową
Wszystko w pp stabilizowanym z grzejnikami aluminiowymi z termostatami
Aktualnie piec viadrus u22 żeliwny 25 kw zasypowy
Czekam na jakieś informacje z góry dziękuję

Edytor zaawansowany
  • karol.przez 13.02.17, 20:51
    O co dokładnie chodzi? Jak moc kotła do powierzchni 200 metrów? 25 kw spokojnie wystarczy, tylko pamiętaj, żeby dobrać odpowiednie ustawienia i kupić dobry ekogroszek. Ja palę Czarną Perła przy podobnej powierzchni i piecu 25 kw i spokojnie utrzymam 21-22 stopnie w domu, przy zużyciu tony na miesiąc.
  • konsultant_viessmann 21.02.17, 16:46
    Witam !

Do określenia szczegółowej mocy cieplnej jakiej potrzebujesz, wymagane jest wyliczenie po przeprowadzeniu termomodernizacji obliczeniowego zapotrzebowania cieplnego (OZC).

Kocioł Easypell od firmy Viessmann - to oszczędne ogrzewanie bez poważnych prac instalacyjnych, a na dodatek nie wymaga dużo miejsca w kotłowni. Kompaktowe wymiary sprawiają, że na instalację wystarczy mniej niż 1 m2 powierzchni użytkowej, a w tym zawarty jest automatyczny pojemnik do przechowywania pelletu. Dzieki temu łatwo można wymienić stary kocioł na paliwo stałe, lub gaz także bez wymiany grzejników czy systemu ogrzewania podłogowego.

Easypell działa podobnie jak kocioł gazowy. Modulacja mocy kotła Easypell w zakresie do 30% mocy znamionowej nie powoduje pogorszenia efektywności kotła. W przypadku braku zapotrzebowania na ciepło kocioł wyłącza się całkowicie.

Jeśli jesteś zainteresowany to w celu uzyskania więcej szczegółów polecam stronę TUTAJ.

Pozostaję do dyspozycji,
    Pozdarawiam !

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka