Dodaj do ulubionych

czyste powietrze

19.12.18, 14:03
Czy naprawdę nie ma rady na te dymiace kominy szczególnie widać to w miejscowościach podgorskich, tam przez caly dzień jest az szaro. Tylko w wyższych partiach można odetchnąć. Sam pale najlepszym ekogroszkiem dostępnym aktualnie na rynku – ultra węgiel sztygar. Wiem ze nie jest tani, ale wole wydac na wysokiej jakosci wegiel niż nowe kurtki dla rodziny. Palc bye czym truje siebie i swoja rodzine. Kiedy lud to zrozumie. A gdzie jakies rozwiązani systemowe, dopłaty dla tych co ich nie stać na doby wegiel który można spalac bez dymu czysty… rece opadają
Edytor zaawansowany
  • dekar.strom 19.12.18, 15:03
    tez jestem tego samego zdania jeśli kogos nie stać na dobrej ajkosci wysokoenrgetyczny ekogroszek to niech kupi sobie grzejniki i grzeje prodęm elektrownie przynajmniej maja filtry
  • konsultant_viessmann 20.12.18, 11:18
    W Krakowie po raz kolejny wciągu jednego tygodnia normy są przekraczane kilkakrotnie (PM 10 i PM 2,5). Każdy oddech waży więcej niż powinien, szczypie w gardło. Podobnie jest na śląsku, w Warszawie.
    Z tym, że kupując tak jak zalecasz wysokoenergetyczne ekogroszek i spajaąc go w nieodpowiednich warunkach nie naprawimy świata... Niestety. Trzeba nie tylko systemowych rozwiązań, co kompleksowego podejścia do tematu. Dom dziurawy jak ser, nawet jak byłby opalany czystym gazem, lub ogrzewamy pompą ciepła będzie bardzo drogi, bo właśnie nieocieplony.

Każde rozwiązanie wymaga myślenia, ruszenia głową, albo rady specjalisty... Program nie jest zły, ale trzeba rozumiem jego założenia i cele jakie ma osiągnąć.
  • amityr 19.12.18, 18:54
    Witam Was i spiesze odpowiedzieć jak to jest. Powstał program Czyste powietrze ,żeby można było za dofinansowaniem zlikwidować kopciuchy , docieplić domy, wymienić okna, drzwi i by było oki. Ale jak zwykle jest ale, bo u góry siedzą matołki razem z dużym Matołem. Normy są tak wyżyłowane,że nie ma praktycznie szans na zwrot całości należnej i wyliczonej we Wniosku dotacji. A szkoda ryzykować po przy odbiorze końcowym zamiast zwrotu np 30 tys można otrzymać 10 tys. Podam przykład. Do sieci miejskiej jestem podłączony od 20 lat , chciałem teraz skorzystać z Programu i docieplić dom. Okazuje się ,że każdy węzeł cieplny ( dokładnie wymiennik ciepła) musi teraz mieć nominalną sprawność energetyczną co najmniej 98 %. Taką sprawność można uzyskać w wyidealizowanych warunkach laboratoryjnych. I co wpier...dolę kasiwo w nowy węzeł kompaktowy z obudową 98 % a mam 95 % i jeszcze dodatkowo wyjdzie jakaś lambda lub U w stropie albo na suficie i napiszą Ci " WAL się "I jak tu nie kląć .Powinienem dokupić piec węglowy i teraz razem bym miał sprawność ze 150 %. Hahaha

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.