Dodaj do ulubionych

Co zamiast parkingu pod mostem Poniatowskiego?

17.05.10, 15:13
Czy ktoś się orientuję co powstanie na miejscu parkingu, który był w
al. 3 maja przy stacji Orlen.
Jakoś niedawno zlikwidowano parkan, zniknęły samochody. Pusto i
głucho. Czy miasto ma zamiar wybudować np. parking poziomowy na
zbliżające się EURO 2012?
Obserwuj wątek
      • a_weasley Re: Co zamiast parkingu pod mostem Poniatowskiego 19.07.10, 14:51
        sebciuwawa napisał:

> Podobno Hanna Gronkiewicz Waltz wymyslila zeby
        > powstalo tam podobne centrum do
        > tego ,ktore jest po przeciwnej str Solca czyli
        > Arkady.

To trochę bez sensu. Już ta Arkada, co jest, ile trwało zanim się zapełniła, a i
        to coraz pojawiają się budy do wynajęcia. A przy Dworcu Powiśle jest Arkada bis
        w stanie surowym i nie ma komu jej dokończyć.
        Natomiast na parking wielopoziomowy miejsce jest znakomite, bo jak skończą ten
        wielki biurowiec między Solcem a Wisłostradą, to już całkiem nie będzie gdzie na
        Powiślu zaparkować.

--
        Klaps ma się tak do maltretowania dziecka jak kufel piwa do delirium.
        • zapijaczony_ryj Ten biurowiec ma wielopozomowy parking podziemny 17.02.12, 16:36
          a_weasley napisał:

> sebciuwawa napisał:
          >
          > > Podobno Hanna Gronkiewicz Waltz wymyslila zeby
          > > powstalo tam podobne centrum do
          > > tego ,ktore jest po przeciwnej str Solca czyli
          > > Arkady.
          >
          > To trochę bez sensu. Już ta Arkada, co jest, ile trwało zanim się zapełniła, a
          > i
          > to coraz pojawiają się budy do wynajęcia. A przy Dworcu Powiśle jest Arkada bis
          > w stanie surowym i nie ma komu jej dokończyć.
          > Natomiast na parking wielopoziomowy miejsce jest znakomite, bo jak skończą ten
          > wielki biurowiec między Solcem a Wisłostradą, to już całkiem nie będzie gdzie n
          > a
          > Powiślu zaparkować.
          >

Ja bym się raczej martwił jak z Powiśla wyjechać w godzinach szczytu!
          --
          No niesprawiedliwe, żeby odwalić taki numer:
          tiny.pl/htd75
          I nie dostać tytułu idioty wszech czasów!
    • janusz_w Re: Co zamiast parkingu pod mostem Poniatowskiego 23.12.11, 09:52
      Parking prywatny strzeżony zlikwidowano, łączono teren do płatnego parkowania ZDM ale...
      ZDM znów coś wymyśliło - ogranicza dostępność miejsc płatnego parkowania – dlaczego ???
      Jako mieszkaniec Powiśla chciałem zainteresować czytelników forum Powiśla dziwnymi praktykami ZDM w strefie płatnego parkowania.

Konkretnie chodzi o parkowanie pod mostem Poniatowskiego na 3-go Maja przy stacji Orlen.

Teren pod mostem jakiś czas temu włączony został do strefy płatnego parkowania ZDM, ku ogólnemu zadowoleniu lokalnych mieszkańców .

Sądząc po ‘obłożeniu’ miejsc parkingowych rozwiązanie to sprawdza się.

Jeszcze na początku roku wg informacji ZDM teren ten ma być pod strefą parkowania płatnego (parkomaty), i nie przewiduje się jakichkolwiek zmian.

Ale ZDM nie śpi :(

Właśnie przystąpiono do wygradzania terenu pod mostem (chyba w celu realizacji prywatnego parkingu strzeżonego).

Nikt z mieszkańców nie chce takiego rozwiązania.
      Jest to załatwiane całkiem poza wiedzą mieszkańców w wbrew ich interesom.

Parking tego typu mógłby powstać ale np. pod mostem przy Muzeum Wojska.
      O co chodzi ??? ( o pieniądze ??? ), bo nie o dobro mieszkańców okolicy.

Pozdrawiam
      Janusz
      • neverexplain Re: Co zamiast parkingu pod mostem Poniatowskiego 29.12.11, 10:42
        wczoraj za wycieraczka samochodu znalazłam karteczkę z informacją, iż opłata za postój pod mostem wzrasta do 5zl. czy ktoś może wie, kto roznosi te ulotki??
        budowane ogrodzenie bardzo mnie niepokoi. włączenie terenu pod mostem bardzo ułatwiło mieszkańcom parkowanie w tej okolicy - wystarczy zobaczyć ile samochodow ma tam tabliczki z abonamentem mieszkańca. pewnie znowu zrobią tam prywatny parking za 400 zeta miesięcznie. jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze...
        • janusz_w Re: Co zamiast parkingu pod mostem Poniatowskiego 29.12.11, 10:54
          Po przeszukaniu internetu już wiadomo.
          ZTM realizuje przetarg na parking zamknięty z opłatą abonamentową wynoszącą w skali roku 4440.- zł. Jedna godzina za 5 zł. Bo już jest nawet cennik :).
          Nie wiem czy jeszcze da sie to oprotestować.
          Rozmawiałem z sąsiadami którzy określają to jako granda, bezsens, urzędnicza samowola i jeszcze gorzej (nie do cytowania). I z tego co się dowiedziałem dużo większe miejsce do wykorzystania na taki cel, i zapewne z pełną akceptacją okolicznych mieszkańców, tzn. pod mostem Poniatowskiego przy Muzeum Wojska Polskiego, nawet nie było brane pod uwagę.
          (żeby być fair, podobno przeznaczono kilka miejsc na tym parkingu dla mieszkańców - z obniżoną opłatą abonamentową – ale dla kogo ?).
          Kolejna możliwość przekrętów i załatwiania po znajomości.
          Wysłałem podobne info. do Kuriera Warszawskiego. Może trzeba uruchomić jakichś radnych ? Nie wiem :(

Pozdrawiam.
          (idzie nowe)
              • janusz_w Re: Co zamiast parkingu pod mostem Poniatowskiego 03.01.12, 10:54
                Zgodnie ze wspaniałą prezentacją „PPP w przestrzeni miejskiej„. z 15.11.2011
                w odniesieniu do realizowanego parkingu pod mostem Poniatowskiego, jak łatwo zasymulować warunki realizacji tego projektu, jasno widać, że z postulatów prezentacji:
                -----------
                PPP będzie realizował zadanie publiczne na zasadach rynkowych, pozwalając miastu:
                1. spełnid oczekiwania mieszkaoców w zakresie przepisowego parkowania,
                2. pełnid funkcję nadzorczą i skupi się na innych strategicznych działaniach,
                3. zredukować środki dotychczas przeznaczane na obsługę parkowania,
                4. generować bieżące przychody do kasy miasta (udział w zyskach).
                --------------
                spełnia w zasadzie tylko p.2,
                to znaczy realizując zasadę:
                'nie chcemy za nic odpowiadać,
                nawet kosztem zmniejszenia aktualnych dochodów i kosztem wygody mieszkańców'

Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka