Dodaj do ulubionych

Powiśle - cud nad Wisłą

09.10.12, 19:49
Dzięki zbudowanym tu w ostatnich latach Bibliotece Uniwersyteckiej i Centrum Nauki Kopernik oblicze dzielnicy odmłodniało. W dawnych warsztatach, fabrykach, a nawet w hali dworca kolejki średnicowej powstają kawiarnie, kluby i restauracje. Powiśle tętni życiem i energią jak nigdy dotąd.
poznajpolske.onet.pl/reportaze,49/powisle-cud-nad-wisla,49410.html
--
[url=http://forum.gazeta.pl/forum/f,11207,S_lon_Odrzuconych_O_.html]W życiu wszystko jest pożyczone[/url]
Edytor zaawansowany
  • 1all.correct 28.11.13, 15:11
    sibeliuss napisał:

> Dzięki zbudowanym tu w ostatnich latach Bibliotece Uniwersyteckiej i Centrum Na
    > uki Kopernik oblicze dzielnicy odmłodniało. W dawnych warsztatach, fabrykach, a
    > nawet w hali dworca kolejki średnicowej powstają kawiarnie, kluby i restauracj
    > e. Powiśle tętni życiem i energią jak nigdy dotąd.
    > poznajpolske.onet.pl/reportaze,49/powisle-cud-nad-wisla,49410.html
    Szkoda, że jesteś nowy w Warszawie ... .
  • sibeliuss 03.12.13, 09:12
    1all.correct napisała:

> Szkoda, że jesteś nowy w Warszawie ... .

A skąd tak śmiały wniosek? Z tego, że zacytowałem artykuł?
    --
    [url=http://forum.gazeta.pl/forum/f,11207,S_lon_Odrzuconych_O_.html]W życiu wszystko jest pożyczone[/url]
  • gucio60 02.12.13, 14:29
    Może mnie pamięć zawodzi ale nie licząc elektrowni, na Powiślu raczej nie było fabryk. No i faktycznie autor wątku jest chyba NOWYM mieszkańcem Powiśla skoro nie wie, że na Powiślu zawsze tętniło życiem. Tamka, Solec, Dobra, Wybrzeże Kościuszkowskie wokół Syrenki to były bardzo ruchliwe miejsca. Ba, odbywały sie nawet wyścigi motocyklowe, kolarskie.
    OK, teraz napewno jest więcej samochodów a to przez most koło Syrenki. Kiedyś było więcej furmanek ale napewno było wesoło jeśli nie weselej. To po wojnie, kiedy Powiśle między Karową a Tamką było dość mocno zniszczone a przed wojną .............. ale ja tego nie przeżywalem, jeszcze mnie nie było, wiem tylko z opowiadań. Nawet jeszcze po wojnie co już pamiętam, Powiśle miało specyficzną, niepowtarzalną atmosferę. Dziś, to wszystko zniknęło i "tętnienie życiem i energią" niczym się nie różni od reszty miasta a szkoda. Nie obrażając nikogo pachnie mi to zbytnio zabużańską wsią. Nie ta gwara, nie ta mowa, nie ta mentalność. Sorry.
  • 1all.correct 02.12.13, 14:47
    gucio60 napisał:

> Może mnie pamięć zawodzi ale nie licząc elektrowni, na Powiślu raczej nie było
    > fabryk. No i faktycznie autor wątku jest chyba NOWYM mieszkańcem Powiśla skoro
    > nie wie, że na Powiślu zawsze tętniło życiem. Tamka, Solec, Dobra, Wybrzeże Koś
    > ciuszkowskie wokół Syrenki to były bardzo ruchliwe miejsca. Ba, odbywały sie na
    > wet wyścigi motocyklowe, kolarskie.
    > OK, teraz napewno jest więcej samochodów a to przez most koło Syrenki. Kiedyś b
    > yło więcej furmanek ale napewno było wesoło jeśli nie weselej. To po wojnie, ki
    > edy Powiśle między Karową a Tamką było dość mocno zniszczone a przed wojną ....
    > .......... ale ja tego nie przeżywalem, jeszcze mnie nie było, wiem tylko z opo
    > wiadań. Nawet jeszcze po wojnie co już pamiętam, Powiśle miało specyficzną, nie
    > powtarzalną atmosferę. Dziś, to wszystko zniknęło i "tętnienie życiem i energią
    > " niczym się nie różni od reszty miasta a szkoda. Nie obrażając nikogo pachnie
    > mi to zbytnio zabużańską wsią. Nie ta gwara, nie ta mowa, nie ta mentalność. So
    > rry.
    Masz 100 % racji. A pamiętasz końską jatkę na r. Tamki i Dobrej ? Zawody w klasycznych zapasach ZKS "Elektryczność" na sali gimnastycznej w szkole na Drewnianej ? I braci Suproń ?
  • sibeliuss 03.12.13, 09:14
    Zapytaj obecnych mieszkańców Mariensztatu, Powiśla, Solca i Czerniakowa skąd pochodzą, często to nie są nawet inne dzielnice Warszawy a jakieś Pierdziszewo. Akurat tak się składa, że pochodzę z rdzennej, warszawskiej rodziny z pięknymi tradycjami.
    --
  • 1all.correct 03.12.13, 16:43
    sibeliuss napisał:

> Zapytaj obecnych mieszkańców Mariensztatu, Powiśla, Solca i Czerniakowa skąd po
    > chodzą, często to nie są nawet inne dzielnice Warszawy a jakieś Pierdziszewo. A
    > kurat tak się składa, że pochodzę z rdzennej, warszawskiej rodziny z pięknymi t
    > radycjami.
    To dobrze.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka