Dodaj do ulubionych

góry w czerwcy - gdzie?

18.02.13, 08:45
Witam
W czerwcy wybieram sie do Austri aby spedzic tydzien czasu w gorach. Poczatkowo zaplanowalem Solden, ale okazuje sie ze w wybranym przeze mnie okresie wyciagi sa zamkniete. Jaki inny region. miejscowosc mozecie polecic? Chodzi mi o dobry dostep do turystki amatorskiej (zadnej wspinaczki itd).
Dzieki, z gory
Pzd
A.
Edytor zaawansowany
  • mair 18.02.13, 09:56
    A nie mozna uprawiac gorskiej turystyki bez wyciagow ? W tym okresie chyba wiekszosc wyciagow jest "w remoncie".
  • jusytka 18.02.13, 12:55
    Bez wyciągów? Właśnie na górnych stacjach zaczynają się najfajniejsze szlaki z bajecznymi widokami!
    --
    ***Gwiazdki 2001*** - miejsce spotkań dla rodziców dwunastolatków
  • mair 18.02.13, 13:40
    jusytka napisała:

> Bez wyciągów? Właśnie na górnych stacjach zaczynają się najfajniejsze szlaki z
    > bajecznymi widokami!usytka napisała:
    Zgoda, widoki moga byc bajeczne a szlaki najczesciej w dol. Jednak dla zdrowia lepsze sa te w gore ale moze to juz nie turystyka.
    Wedrowanie przy pomocy wyciagow przypomina mi alpinistyke jaka ja uprawiam. Tam gdzie dojade samochodem to chodze.
    Osobiscie nie mam nic przeciw wyciagom, to fajna rzecz ale to nie gorska turystyka.
    Mozna z moim pogladem dyskutowac.
  • jusytka 18.02.13, 16:08
    Mair - to jest górska turystyka! Czym innym jest korzystanie z wyciągów po to by wjechać na górę, obejrzeć widoki i zjechać, a czym innym korzystanie z licznych szlaków, które zaczynają się dopiero na górze. Alpy to nie Beskidy, tam różnica poziomów pomiędzy dolną i górna stacja kolejki nierzadko przekracza 1 km. Mój rekord na Monte Baldo to 1670 m (różnicy poziomów). Jeśli ktoś chciałby to przejść pieszo, nie wiem czy dzień by mu wystarczył...
    --
  • piernik235 20.02.13, 20:44
    Bez przesady, 1600 m różnicy poziomów to nie tak dużo. Np. Nago (229 m n.p.m.) - Monte Altissimo di Nago (2079 m n.p.m.) - Bocca Navene (1424 m n.p.m.) - Tratto Spino (1752 m n.p.m., górna stacja kolejki linowej do Malcesine) daje ponad 2100 m różnicy wysokości i jeszcze zdążyłem na ostatnią kolejkę.
  • wislok1 18.02.13, 12:42
    Polecam Zillertal, rewelacyjna dolina,
    da się w czerwcu jeździć na nartach:
    www.zillertal.at/en/summer/home/
    To jest temat jak rzeka, więc jak jesteś zainteresowany, to pytaj się śmiało o szczegóły
  • wislok1 18.02.13, 12:45
    Większość wyciągów jest w czerwcu otwarta, sprawdź:
    www.zillertal.at/en/summer/mountainsummer/cable-cars/

I koniecznie trzeba mieć Zilertal Active Card:
    www.zillertal.at/en/summer/mountainsummer/zillertal-activcard/
  • adam.bieg 18.02.13, 13:48
    OK,
    Dzieki, za podpowiedz.
    Moze masz namiary na tamtejsza informacje turystyczna? Chce wysłac maila w sprawie apartamentow.
    Dzieki
  • wislok1 18.02.13, 15:34
    Wybierz miejscowość, która cię interesuje.
    Najlepiej położone jest Mayrhofen.
    My byliśmy w Hippach, niedaleko Mayrhofen.
    Można rezerwować online:
    www.mayrhofen.at/en/101031/101218/101250/search-accommodation.html

My byliśmy w tym hotelu:
    www.kirchbichlhof.at
    Przy tygodniowym pobycie i w czerwcu cena powinna być atrakcyjna.

• adam.bieg 19.02.13, 17:51
    Ok,
    Dzięki za odpowiedzi. Co sądzisz o sąsiednich miejscowościach? Jakie są odległości? Trzeba poruszać się samochodem czy może są jakieś busy itd?
  • wislok1 19.02.13, 20:22
    Sąsiednie miejscowości też mogą być np. Zellam Ziller.
    Poruszanie się jest bardzo proste:
    kupujesz kartę Zillertal Active Card i w cenie masz przez 6 dni całą komunikację publiczną.
    Z Mayrhofen do Jenbach ( stacja niedaleko Innsbrucku ) co pół godziny kursuje
    kolej Zillertalbahn. Autobusy kursują do wszystkich miejsc w dolinie,
    np. z Mayrhofen do Hintertux i stóp lodowca co pół godziny,
    z Mayrhofen do zapory Schlegeis z 10 dziennie.
    Samochód przez tydzień stał w garażu.
    Jedziesz np. do zapory Schlegeis autobusem. Stąd jest kilka godzin wędrówki do Włoch.
    W jeden dzień da się zrobić bez problemu, wrócićnad zaporę i potem budem do Mayrhofen.

Uwaga: napisz KONIECZNIE PROŚBĘ przysłanie map i prospektów, dostaniesz za darmo,
    full wypas, podane są wszystkie trasy turystyczne, adresy schronisk, itp.
    www.zillertal.at/de/sommer/services/infomaterial-bestellen/
    Na razie mają tylko kilka prospektów na latao, ale powinny pojawić się na wiosnę inne
  • wislok1 19.02.13, 23:00
    A ha, jeszcze jedno.
    Jak kupisz Zilletal Active Card, dostajesz rozkłady jazdy i mapkę regionu, naprawdę pełny serwis.

• jusytka 20.02.13, 09:34
    Prospekty, mapy i materiały reklamowe wysyłają gratis wszystkie znane mi regiony w Austrii oraz na Bawarii. Dla nas Polaków jest to dziwne i ciekawe ile lat musi upłynąć zanim nasi górale też tak będą zabiegać o turystów...
    --
  • mair 20.02.13, 13:11
    Opiszcie moi drodzy, znawcy regionow, jaka przewage ma Zillertal nad Ötztal´em ? Przyda sie szukajacym miejsca na urlop.
  • wislok1 20.02.13, 14:00
    Załóż oddzielny wątek o tym tytule
  • mair 20.02.13, 16:29
    wislok1 napisał:

> Załóż oddzielny wątek o tym tytule

nie pytal autor przypadkiem o Sölden ?

• jusytka 20.02.13, 16:46
    Proponuje jeszcze raz przeczytać pytanie autora wątku, tym razem ze zrozumieniem.
    Ułatwię ci zadanie i zacytuje:

Jaki inny region. miejscowość możecie polecić? (inny niż Solden, gdzie sa zamknięte wyciągi w czasie kiedy chce tam jechać)
    --
  • mair 20.02.13, 19:18
    Czytam ze zrozumieniem i stad moje pytanie o porownanie tych regionow. Czytaj ze zrozumieniem.
  • wislok1 20.02.13, 23:44
    Region Ötztal odpada zdaniem założyciela wątku, więc twoje pytanie jest nie na miejscu.

Jak znasz fajny region z CZYNNYMI WYCIĄGAMI, to o nim napisz.
    Jak znasz
  • mair 21.02.13, 11:56
    Witam
    W czerwcy wybieram sie do Austri aby spedzic tydzien czasu w gorach. Poczatkowo zaplanowalem Solden, ale okazuje sie ze w wybranym przeze mnie okresie wyciagi sa zamkniete. Jaki inny region. miejscowosc mozecie polecic? Chodzi mi o dobry dostep do turystki amatorskiej (zadnej wspinaczki itd).
    Dzieki, z gory
    Pzd
    Nie, nie napisal, ze rezygnuje. Zapytal jaki inny region mozecie polecic i nie ograniczyl sie tylko do wyciagu piszac "Chodzi mi o dobry dostep do turystki amatorskiej (zadnej wspinaczki itd). "
    Ja z kolei zapytalem znawcow Austri o porownanie tych regionow ale ty uparcie trzymasz sie wyciagow, ktora to informacje mozna znalaz na necie, bez znajomosci Austri.
    Odpowiedz na moje pytanie jako znajacy regiony.
  • wislok1 21.02.13, 14:00

Każdy region jest inny i trudno tu mówić o przewadze jednego nad drugim.
    Obas są rewelacyjne i koniec.
    Dlaczego tak uparcie chcesz sprowadzić dyskusję na coś co nie ma żadnego związku z pytaniem ?
  • mair 21.02.13, 14:33
    Autor watku napisal:

> Chodzi mi o dobry dostep do turystki amatorskiej (zadnej wspinaczki itd).>>

Ja pytalem o porownanie regionow, zeby mial latwiejszy wybor, wyciagi czy bez.
    Ty, ze nie ma zwiazku. Czy ty zrozumiales o co autor i ja pytalismy ? chyba, ze nie znasz Sölden i okolic, to napisz, ze nie znasz, nie ma obowiazku znac. Po co ta przepychanka.
  • wislok1 21.02.13, 16:34

Zaproponujesz w końcu jakiś fajny region i podasz praktyczne informacje ?

Bez odbioru
  • mair 22.02.13, 13:34
    Gdybym znal to bym nie pytal ciebie o "porownania" regionow.
    Zillertal nie znam, nie bylem nawet przejazdem.
    Apropos Sölden
    a) ok troszke dalej z Polski
    b) ale uwazam, ze pierwszy zamysl autora nawet bez kursujacych wyciagow jest dobry
    c) gory sa wyzsze, tylko jeden skok i jest w Italli przez jedna z najwyzszch przeleczy
    d) jest masa szlakow wedrowniczych
    e) w poblizu lodowiec Stubeier Gletscher
    f) miejscowosc mniejsza co gwarantuje lepszy, spokojniejszy wypoczynek i beztloczne wedrowki
  • wislok1 20.02.13, 14:02
    To prawda, jest to lekko szokujące.
    W Polsce też się to zmienia, ale dużo góralom polskim do austriackich brakuje.
    Na pocieszenie: Włosi żadnych prospektów nie wysyłają
  • piernik235 20.02.13, 20:51
    Montafon. Spędziłem tam w zeszłym roku drugą połowę czerwca. W pierwszym tygodniu kilka kolejek brakowało, w drugim jeździły wszystkie. Za 80 EUR / 2 tygodnie dostaje się kartę bezpłatnego korzystania z autobusów i kolejek linowych w całym rejonie. Tak więc samochodu przez 2 tygodnie nawet nie ruszałem. Pogoda była - z wyjątkiem 1 czy 2 dni - wspaniała!
  • rekrut1 12.03.13, 15:23
    Polecam Zell am See.
    Piękne jezioro,wspaniała okolica,wysokie góry,działające w czerwcu wyciągi(nie wszystkie ale sporo).
  • rekrut1 12.03.13, 15:25
    Zapomniałem dodać,w pobliżu dwie najpiękniejsze samochodowe trasy widokowe przez Alpy,bajka.
  • pieczysty 30.03.13, 19:32
    Polecam Styrie ,z Dachsteinem ,miejscowosc Schladming lub osciezna ,piekne widoki ,w wiekszosci dzialajace kolejki ,ktore w tym okresie sa gratis !piekne widoki,swietna baza do wycieczek takich wlasnie ze wjezdzamy kolejka a dalej piesza ,naprawde cudowne miejsce .Druga moja propozycja to jeszcze niemiecki Oberstdorf ze swoimi sasiednimi juz austriackimi miejscowosciami Hirschegg,Bad ,w tym okresie rowniez tu kolejki sa za darmo,wszystkie dzialaja,rejony przepiekne ,do wedrowek po wjechaniu wyzej wymarzone miejsce.Jestem kilka razy w roku w tych miejscach,polecam bez ryzyka.Jesli trzeba zarekomenduje miejsca noclegowe(ale tylko w formie mieszkan tzw.Fewo ) bo mam sprawdzone.
  • agatirol 16.04.13, 09:30
    hej Adam,
    jesli masz ochote polazic w Zillertalu po gorach, zapraszam na priv. Chetnie podpowiem Ci pare ciekawych miejscsmile

Pozdrawiam z Zillertalu
    aga

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.