Dodaj do ulubionych

Dolina Otztal - atrakcje

28.03.13, 12:56
Kolejny raz przymierzam się do letnich wakacji w Austrii, tym razem przedmiotem moich zainteresowań jest dolina Ötztal. Moje chłopaki (12 i 14 lat) już podrosły i aby zechciały nam jeszcze towarzyszyć muszę im coś ciekawego zaproponować oprócz wędrówek po górach. Wstępnie znalazłam już:
- Alpine Coaster w Imst - www.imster-bergbahnen.at/ (podobno najdłuższy na świecie)
- Ötztaler Outdoor Parcours www.outdoor-parcours.com/home.html (ciekawy park linowy)
- Aqua Dome - thermal spa in Längenfeld www.aqua-dome.at/de (niesamowity termalny park wodny)
- Area 47 - The ultimate Outdoor Playground www.area47.at/en/home/ (nietypowy park wodny "z adrenaliną"
Czy coś istotnego przeoczyłam?
Z tego co się zorientowałam warto porozglądać się za noclegiem, który uczestniczy w programie, dzięki któremu z większości atrakcji w okolicy korzystamy latem zupełnie gratis:
www.oetztal.com/main/EN/MS/oetztal_premium_card/leistungen/index.html

--
***Gwiazdki 2001*** - miejsce spotkań dla rodziców dwunastolatków
Obserwuj wątek
      • jusytka Re: Dolina Otztal - atrakcje 29.03.13, 08:43
        Pewnie ze lubimy. Witaj Orko, ciesze sie ze do nas dolaczylas. A moze polecisz jakies trasy trekkingowe, jest ich tak dużo, ze ciezko sie na cos zdecydowac.
        --
        • piernik235 Re: Dolina Otztal - atrakcje 29.03.13, 13:22
          Na początek trochę pomarudzę: nie mogłabyś zrezygnować z określenia "trasy trekkingowe"? Trekking wg wikipedii "combines the activities of hiking and camping for an overnight stay in backcountry wilderness". Lepszym terminem dla kilkugodzinnych wycieczek byłby hiking. Poza tym kiedyś było też w użyciu staropolskie określenie "trasy piesze".
        • orka.poznan Re: Dolina Otztal - atrakcje 02.04.13, 09:50
          My nocowaliśmy w Gries koło Langenfeld - skąd można rozpocząć wędrówki kilkoma szlakami. Byliśmy z wózkiem, nie doszliśmy za daleko:
          fotoforum.gazeta.pl/72,2,91,118924705,118936647.html
          fotoforum.gazeta.pl/72,2,91,118924705,118937669.html
          A jeszcze ładniejsze widoki są na Przełęczy Timmelsjoch - sporo osób stamtąd wyruszało w trasy piesze:
          fotoforum.gazeta.pl/72,2,91,118924705,119090484.html
          Polecam zwłaszcza z rana, gdy oprócz wiatru można usłyszeć mnóstwo dzwonków alpejskich "Milk" wink
          • jusytka Re: Dolina Otztal - atrakcje 02.04.13, 10:45
            Fajne, tylko z tym rannym wstawaniem może być problem, bo jedziemy tam z grupą przyjaciół i z pewnością wieczorami sobie dłużej posiedzimy.
            --
            Austria - miejsce spotkań dla pasjonatów tego pięknego alpejskiego kraju
        • jusytka Re: Dolina Otztal - atrakcje 29.03.13, 14:57
          Wzdłuż wodospadu oraz nad nim (!) jest poprowadzona ferrata, która mam zamiar przejść smile Tu macie film: www.youtube.com/watch?v=GsaiKuHqg7k
          Mam tylko cichą nadzieję, że stamtąd nie ucieknę jak zobaczę to na żywo wink
          --
          • jusytka Piernik 29.03.13, 15:18
            A co sądzisz o mojej ferracie, ostatnio mnie trochę nastraszyłeś...
            --
            • piernik235 Re: Piernik 29.03.13, 15:43
              Na podstawie paru filmików trudno ją dobrze ocenić, ale wygląda na to, że przy przeciętnej sprawności fizycznej i braku lęku przestrzeni nie powinno mieć się większych problemów. Znalazłem jej opis i wg niego tych momentów C jest mało, i odniosłem wrażenie, że zostały one wycenione na C nie ze względu na trudności techniczne, tylko dlatego, że są trochę siłowe. Co do straszenia: mam wrażenie, że ta ferrata ma trochę zawyżoną ocenę, gdyż ma ona być przeznaczona dla początkujących i rodzin. To oczywiście nie zmniejsza jej atrakcyjności (na tych filmikach wyglądała całkiem ciekawie), ale prawdopodobnie oznacza, że C na "prawdziwej" ferracie może być dużo trudniejsze. W każdym razie pięknej pogody i dobrej zabawy.
              • jusytka Re: Piernik 29.03.13, 16:05
                To mi ulżyło smile Oczywiście opiszę swoje wrażenie po powrocie, ale właśnie takich ferrat szukałam, możliwie najłatwiejszych. Niestety w dolinie Zillertal wszystkie wydają się trudniejsze...
                --
                • jarkotowa1 Re: Piernik 03.04.13, 15:18
                  My w tym roku wybieramy się z dzieciakami (9 i 13) w lipcu na tydzień do AU (Otztal).
                  Zamierzamy skorzystać z oferty Otztal Pass oraz powędrować po górach. Planujemy zamieszkać pod namiotem w Langenfeld, ale ostateczną decyzję podejmiemy bliżej wyjazdu, przyglądając się prognozom pogody.
                  Z AU przeniesiemy się na kolejny tydzień do IT nad jezioro.
                  • jusytka Re: Piernik 03.04.13, 16:15
                    A które jezioro? Garda, Como czy inne?
                    A cóż to jest Otztal Pass?
                    --
                    • jarkotowa1 Re: Piernik 03.04.13, 21:56
                      Do IT nad Gardę.
                      Otztal Pass czy jak to się tam nazywa to karta, która daje zniżkę na wstęp do miejsc "atrakcyjnych" typu aqua dome, wjazd na lodowiec, bezpłatne przejazdy autobusowe, park, kąpielisko itp. Karta pozwala na jednorazowe skorzystanie z danej atrakcji. Karnet, tak jak skipassy jest kilkudniowy.
                      • jusytka Otztal w lipcu 03.04.13, 22:22
                        Tak wiem, ja też mam zamiar wykupić Ötztal Card www.oetztal.com/main/EN/MS/oetztal_premium_card/leistungen/index.html . Zmyliła nie twoja nazwa Ötztal Pass wink Jak długo tam będziecie? My tydzień i na tydzień wykupimy te karty. Masz już opracowany plan waszych wakacji w Otztal-u?
                        --
                        • jusytka Re: Otztal w lipcu 03.04.13, 22:27
                          A co do Gardy, też ją zwiedziłam, tu są moje fotki z tej wyprawy: picasaweb.google.com/Jusytka/GardaWOchy#slideshow/5634347126332743730 Garda jest bardzo ładna, nawet w tym roku namawiałam męża, by tam znowu wrócić, ale on nie lubi wracać w te same miejsca, nawet tak urokliwe jak Garda sad W jakiej miejscowości się zatrzymacie?
                          --
                          • jarkotowa1 Re: Otztal w lipcu 05.04.13, 08:59
                            W AU będziemy tydzień. Nie mamy jeszcze szczegółowego planu "rozrywek". Wykupimy tygodniową kartę i w zależności od chęci i nastroju będziemy realizować plan. Na miejscu obejrzymy mapy tras i wtedy będziemy decydować. Jeżeli chodzi o Gardę to byliśmy nad nią króciutko rok temu. Po bardzo intensywnym zwiedzaniu całych Włoch, w drodze do PL zatrzymaliśmy się na 3 dni nad Gardą na odpoczynek. Czyste lenistwo: spacery, leżakowanie nad jeziorem z książką i objadanie się owocami. Nawet nie wiem w jakiej miejscowości się zatrzymaliśmy. Było to blisko północnego krańca jeziora. Jechaliśmy drogą i decyzja "tu jest ładnie, szukajmy noclegu"smile Byliśmy pod namiotem. Pozwala to na maksymalną dowolności i podejmowanie decyzji tu i teraz. W tym roku nad Gardą nie będziemy tylko leżakować.
                            Muszę przyznać, że my też nie wracamy dwa razy w to samo miejsce. To będzie pierwszy raz.
      • jusytka Re: Dolina Otztal - atrakcje 22.07.13, 23:34
        Orko - wodospad jest rzeczywiście piękny zwłaszcza jak się go ogląda na ferracie!
        --
    • jusytka Darmowe mapy i prospekty 04.04.13, 15:06
      Właśnie znalazłam stronę, skąd zamówię darmowe prospekty dostępne w punktach informacji turystycznej w dolinie Otztal (język niemiecki i angielski):
      www.oetztal.com/main/PL/WI/suchen_buchen/prospekt/index.html
      --
    • jusytka Dolina Otztal - moje fotki 22.07.13, 23:56
      Nie obraź się Wisłok, ale mimo że dolina Zillertal jest piękna, Otztal podobał mi się jeszcze bardziej!
      Dolina Ötztal to wspaniałe krajobrazy z których największe wrażenie robią skrzące się w słońcu liczne lodowce oraz malownicze wioski położone wzdłuż brzegów rzeki Ötztaler Ache. Dolinę Otztal otacza największa ilość trzytysięczników w Alpach Wschodnich (około 90) z Wildspitze (3765 m n.p.m), największą górą Tyrolu. Stolicą regionu jest Solden, miejscowość położona u podnóża dwóch lodowców: Rettenbach i Tieffenbach, gdzie mieszkałam i jest to doskonały punkt wypadowy do zwiedzania calej doliny!
      picasaweb.google.com/Jusytka/DolinaOtztalTyrolAustria#slideshow/5903544630871280082
      --
      • jusytka Re: Dolina Otztal - moje fotki 25.07.13, 09:02
        Z rzeczy bardziej komercyjnych byliśmy jeszcze w termach Aqua Dom, których nie ma na fotkach. Termy są super, szczególnie dla romantyków wieczorową porą wink Te olbrzymie misy z wodą na zewnątrz, ciepła woda z podwodna relaksacyjną muzyką, solanki, nastrojowe oświetlenie i pochodnie wokół basenów... To trzeba przeżyć!
        --
    • jusytka Wisłok1 11.08.14, 09:52
      Wisłok - lenisz się! Tyle czasu minęło, a relacji na forum wciąż brak - to absolutnie niedopuszczalne wink
      --
      ***Gwiazdy 2001*** - miejsce spotkań dla rodziców trzynastolatków

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka