Dodaj do ulubionych

moderacja - komunikat techniczny

08.04.13, 20:51
Panie i Panowie,
ponieważ w najbliższych dniach będę musiała nieco nadrobić zaległości w pracy, wklikuję jako dodatkową administratorkę Lolinkę. Nie poddaję tego pod ogólne głosowanie, gdyż, po pierwsze, jej kandydatura już była na tapecie na "starym" WwW, po drugie na razie chodzi o zastępstwo (a ogólnie kwestia moderacji, podobnie jak regulaminu, pozostaje na razie jak rozumiem otwarta. Póki co forum sobie spokojnie żyje, nikt się nie zabija, więc chyba jakoś parę dni damy radę...
Edytor zaawansowany
  • luccio1 08.04.13, 20:53
    W porządku.
  • pieskuba 08.04.13, 20:58
    Lolinka już tu zrobi porządek :)
    --
    kuchniapsakuby.blox.pl/
    www.gwiazdanadziei.pl/pomoc_tomek
  • sebalda 08.04.13, 21:02
    Niech nam żyje!
  • mamalgosia 08.04.13, 22:46
    O nienienie, ja się nie zgadzam. Bez względu na to, kto będzie moderatorem, ja żądam zmienienia go

--
    misiedlakazdego.blox.pl/html
  • mary_ann 08.04.13, 23:06
    Jak tylko się nauczę, co i jak, to Cię za niekonstruktywne uwagi wytnę. Mam tu takie ekstra narzędzie, to dla konserwatora terenów zielonych chyba jest, bo się nazywa operacja na całej gałęzi. Hihi, mogę za jednym naciśnięciem klawisza całą odnogę wątku posłać w kosmos. No, ja się nie dziwię, że może podniecać.
  • mary_ann 12.04.13, 12:15
    Kochani przez 3 dni moderowała Lolinka (oklaski). Dzięki, ze byliście grzeczni i nie pourywaliście sobie łbów. Oby tak dalej.

Proponuję uporządkowanie spraw forum. Po pierwsze - na stałe potrzebni moderatorzy. Informuję z radością, że jak na razie roboty nie ma, nożyczki mogą sobie spokojnie rdzewieć, a donosy nie zapychają skrzynki. Chyba sprawdza się formuła forum zamkniętego. Chodzi o to, żeby ktoś po prostu zerkał, zwłaszcza na początku.

Proszę bardzo zgłaszać kandydatury. Proponuję jakiś zamknięty termin głosowania - powiedzmy do niedzieli wieczorem. I żeby to były min. 3 osoby, bo 4 osobowa moderacja zapewni jakąś rotację dyżurów. Uwzględniłam roboczo siebie, ale możecie mnie wymienić, tylko wtedy muszę przekazać komuś forum, bo zdaje się że założyciel z automatu ma uprawnienia moderatora.

Ze swojej strony proponuję Lolinkę, Psakubę, Lunę i Paszczakównę - to tak z jednoosobowym zapasem, bo nie wiem, która dysponuję czasem.
  • sebalda 12.04.13, 12:25
    Jeśli podane kandydatki są chętne, to ja jestem za:)
  • mkw98 12.04.13, 13:11
    sebalda napisała:

> Jeśli podane kandydatki są chętne, to ja jestem za:)

Również popieram kandydatury : )
  • luna15 12.04.13, 13:20
    Dziewczyny, dzięki za zaufanie ale ja ewentualnie tylko w sytuacjach bardzo awaryjnych gdy pozostałe osoby ze względów losowych /choroba, wyjazd itp;/ chwilowo nie będą mogły.Mam małe dziecie na stanie i szczególnie wieczory mam wyjęte z życiorysu, dopadam na moment i odpadam bo mały odciąga :) Więc mnie proszę tylko jako awaryjnego moderatora trzymać w zapasie :)
  • mary_ann 12.04.13, 13:24
    To ja "do-zgłaszam" Sebaldę. Właściwie nie wiem, dlaczego jej od razu nie zgłosiłam. Pewnie dlatego, że za dużo w ogóle dobrych kandydatur. Cale doborowe forum by się nadawało.
  • sebalda 12.04.13, 13:48
    Jestem zaszczycona, ale się nie nadaję. Jestem w tym względzie aspołeczna, przepraszam. Nigdy nikogo nie nadzorowałam, nigdy nie byłam w żadnym komitecie rodzicielskim ani żadnej strukturze organizacyjnej. Nie nadaję się.
    Ponadto jestem teraz w strasznym dole finansowym, nie stać mnie na naprawę zepsutego wolnego komputera, a dzieci często wieczorami mnie nie dopuszczają do swoich, bo na nich pracują (albo tak mówią;), zatem nie jestem dyspozycyjna.
    Niemniej jeszcze raz dziękuję:)
  • mary_ann 12.04.13, 14:03
    Nie chcę, broń Boże, naciskać, ale mogłabyś czasem podyżurować właśnie południem. Myślę, że właśnie na to byłoby duże zapotrzebowanie.

I nie wygląda na razie na to, żeby w ogóle trzeba było cokolwiek robić:-) Pamiętaj, że w razie jakichkolwiek wątpliwości możesz się konsultować z pozostałymi moderatorami i forumowiczami.

sebalda napisała:

> Jestem zaszczycona, ale się nie nadaję. Jestem w tym względzie aspołeczna, prze
    > praszam. Nigdy nikogo nie nadzorowałam, nigdy nie byłam w żadnym komitecie rodz
    > icielskim ani żadnej strukturze organizacyjnej. Nie nadaję się.
    > Ponadto jestem teraz w strasznym dole finansowym, nie stać mnie na naprawę zeps
    > utego wolnego komputera, a dzieci często wieczorami mnie nie dopuszczają do swo
    > ich, bo na nich pracują (albo tak mówią;), zatem nie jestem dyspozycyjna.
    > Niemniej jeszcze raz dziękuję:)
  • sebalda 12.04.13, 14:12
    Mary, ale ja mam jakieś opory przed jakąkolwiek formą nadzorowania kogokolwiek. Wielokrotnie przekonałam się, że moderacja jest niezbędna i uważam, że to jest działalność ze wszech miar pożyteczna, jeśli wykonywana rzetelnie i liberalnie, ale jakoś nie widzę się w tej roli.
    Jeszcze raz przepraszam, ale to nie dla mnie.
  • pieskuba 12.04.13, 14:07
    Byliśmy grzeczni, bo miarkowaliśmy się ze względu na lolinkę :) Teraz damy Ci popalić!
    --
    kuchniapsakuby.blox.pl/
    www.gwiazdanadziei.pl/pomoc_tomek
  • mary_ann 12.04.13, 14:18
    pieskuba napisała:

> Byliśmy grzeczni, bo miarkowaliśmy się ze względu na lolinkę :) Teraz damy Ci p
    > opalić!

Spodziewam się. Oj, nie ułatwiasz mi zadania werbunku pomocników!
  • mamalgosia 12.04.13, 15:54
    Nie podoba mi się, Pieskuba, że zdradziłaś nasz spisek
    --
  • paszczakowna1 12.04.13, 17:27
    Dobra, mogę pomoderować (tylko ostrzegam, że tego nigdy nie robiłam, więc mogę coś sknocić). Dzięki za zaufanie. Wszystkie inne kandydatury uważam za bardzo dobre.

Ja z kolei jestem zwierzę nocne (a w każdym razie późnowieczorne) i wtedy mogę mieć oko, w ciągu dnia różnie bywa.
  • mary_ann 13.04.13, 21:15
    Ja rozumiem, Pieskuba, że Ty się zgadzasz na moderatorkę?

Szanownym Państwu przypominam, że usilnie proszę o rozstrzygnięcie kwestii do jutra wieczorem, żeby jakoś ustalić grafik. Bo lizaki pozabieram! (nawet te za koty przyznane).
  • mary_ann 14.04.13, 20:39
    Czy Wasze milczenie mam rozumieć tak, że moderacja w składzie lolinka, paszczakówna, mary_ann i ew. pieskuba (która na razie nie potwierdziła zgody. Pieskubo - odezwij się!) nie budzi Waszych zastrzeżeń? Byłabym niesłychanie wdzięczna za jakiś odzew. Chciałabym przekazać właściwym osobom uprawnienia i ustalić jakieś "dyżury" (takie "zgrubne" - jasne jest dla mnie, że żaden moderator nie będzie czuwał 24h/24h).
  • skrzynka-3 14.04.13, 22:01
    Mnie pasuja wszystkie kandydatury
    --
    Za wszystko co było - DZIĘKUJĘ,
    na wszystko co będzie - TAK
    2011 (04:57:17), 2012 (04:39:33), 2013 (?)
  • mary_ann 01.05.13, 12:40
    Pozwoliłam sobie ozdobić nasze forum portretem autora pojęcia "coincidentia oppositorum" i umieścić króciutkie odniesienie do niego w "preambule".
    Kiedyś w wolnym czasie (ech, wolę się nie deklarować, kiedy) chciałabym coś o jego filozofii napisać, bo moim zdaniem mądry to człek był:-).
  • mamalgosia 01.05.13, 14:15
    Ale się tego Kuzańczyka wystraszyłam otwierając forum:)
    --
  • mary_ann 01.05.13, 14:20
    O rany. Nie było moim zamiarem odstraszanie wchodzących. Taki straszny, powiadasz? Ten portret wydał mi się najfajniejszy...
  • mamalgosia 01.05.13, 16:49
    Nie chodzi o to, że TEN portret straszny, bo rzeczywiście ciekawy w tej sepii. Tylko w ogóle się obrazka nie spodziewałam, a tu jeszcze taka twarz poważna:) Ale już się przyzwyczajam
    --
  • mary_ann 01.05.13, 16:52
    W razie czego niemożności przywyknięcia pomyślimy o zmianie:-)
  • mamalgosia 01.05.13, 16:55
    PS czy rysunek rzeźby z Rzymu?
    --
  • mary_ann 01.05.13, 17:05
    Tak, na podstawie rzeźby w jakimś kościele w Rzymie.
    Poza tym na podstawie tego rysunku powstała instalacja z jego portretem, umieszczona na rondzie, od którego odchodzi nazwana jego imieniem ulica widokowa w Niemczech (Nadrenia-Palatynat).
  • mamalgosia 01.05.13, 19:10
    Właśnie, San Pietro in Vincoli, tylko nie byłam pewna.
    Rondo - ciekawa sprawa
    --
  • mamalgosia 01.05.13, 19:13
    To rondo jest w Kuzie?
    --
  • mary_ann 01.05.13, 19:34
    Tak, przy czym z polskiej Wikipedii nie sposób się tego dowiedzieć (ani, że to Kuza, ani, że urodził się tam Cusanus) - co byśmy poczęli bez innych wersji...
    Miasto nazywa się dziś Berncastel-Kues i na zdjęciach wygląda b. malowniczo.
  • mamalgosia 01.05.13, 19:54
    No ale Kues to Kuza właśnie
    --
  • mary_ann 01.05.13, 20:13
    Wiem, tylko wkurza mnie, że miasto figuruje w polskiej Wikipedii jako "Kues" bez informacji, że to "Kuza". To tak, jakby było hasło "Koeln" zamiast "Kolonii".
  • paszczakowna1 02.05.13, 21:22
    > Wiem, tylko wkurza mnie, że miasto figuruje w polskiej Wikipedii jako "Kues" be
    > z informacji, że to "Kuza". To tak, jakby było hasło "Koeln" zamiast "Kolonii".

Na takie uwagi jest tylko jedna odpowiedź - to popraw. To "wkurzenie" pod jakim adresem kierujesz? Kto ma zapewnić odpowiednie hasło o Kuzie?

Polska Wikipedia jest oczywiście słabiej dopracowana niż np. niemiecka, z bardzo prostego powodu - ma znacznie mniej edytujących. Gdyby każdy, kto narzeka na braki w polskiej Wikipedii, usunął bodaj jeden z nich, jakość by się znacznie poprawiła.
  • mary_ann 02.05.13, 22:24
    Masz całkowicie rację. Nie przyszło mi to do głowy. Może dlatego, że dotąd nie majstrowałam przy Wikipedii.
  • paszczakowna1 03.05.13, 12:57
    Spróbuj, to nawet fajne jest. Kiedyś sporo pisałam, teraz tylko od wypadku do wypadku, głównie jak jakiegoś ważnego biogramu mi brakuje.
  • mary_ann 05.05.13, 09:25
    Spróbowałam i poprawiłam. Sporo mi to przy moich "talentach" informatycznych czasu zabrało, ale zrobiłam (z uzupełnieniem hasła przy okazji i wewnętrznym przekierowaniem do postaci). Czy zatwierdzą i zostanie, tego nie wiem.
  • paszczakowna1 06.05.13, 22:43
    Zatwierdzone zostało szybciutko. Warto by swoją drogą jeszcze rozbudować (patron forum zobowiązuje), tam są jakieś winnice, zabytki, uzdrowisko... Jakby Ci się chciało jeszcze pobawić, ja na wikipedii edytuję (od wypadku do wypadku) jako Paszczakowna.
  • mary_ann 07.05.13, 07:42
    Pewnie w czerwcu najprędzej:-) Dzięki za zachętę:-)
  • mamalgosia 01.05.13, 16:57
    mary_ann napisała:

> Kiedyś w wolnym czasie (ech, wolę się nie deklarować, kiedy) chciałabym coś o j
    > ego filozofii napisać, bo moim zdaniem mądry to człek był:-).

Koniecznie! Takich rozmów mi brakuje...
    --
  • mary_ann 01.05.13, 17:14
    Postaram się. Dziś mam "syndrom dobrego urzędnika" - pierwszy dzień wolny po obłędnej gonitwie i w związku z tym zupełnie rozładowane baterie oraz ogólny kolaps fizyczny, nie dam rady.
    Na razie wklejam zdjęcia rondka:

http://img16.imageshack.us/img16/709/cusanusrondo.jpg

http://img21.imageshack.us/img21/989/cusanusrondoinstalacja.jpg
  • sebalda 01.05.13, 18:55

> Koniecznie! Takich rozmów mi brakuje...

A czy coś stoi na przeszkodzie, żebyś takie rozmowy inicjowała?
    Nie krępuj się:)
  • mamalgosia 01.05.13, 19:10
    na wszczęcie jestem za głupia. Mogę jedynie wtrącać swoje trzy grosze
    --
  • luna15 01.05.13, 19:39
    Obrazek ok :) chociaż w sepi to ożywia, no i patrona przybliża :)
  • sebalda 01.05.13, 23:26
    mamalgosia napisała:

> na wszczęcie jestem za głupia. Mogę jedynie wtrącać swoje trzy grosze

Po co ta fałszywa skromność?
  • mamalgosia 02.05.13, 09:30
    ?? Dziwna i przykra insynuacja
    --
  • justyna.ada 10.05.13, 16:02
    Czy moderator skoro moze wątki/wpisy kasować, to moze też je przenosic do innego wątku? pewnie nie :(((
    Myślę sobie ze byłoby znacznie przejrzysciej gdyby, w chwili gdy rozmowa ewoluuje w kierunku całkiem innym niż tytuł wątku, stawała się osobnym wątkiem. Tak jak Egzorcyzmy, same w sobie interesujące, przerodziły się w dyskusję o przykazaniach kościelnych, też ciekawą :)) Ale poza długością wątku to powoduje brak przejrzystości.
    Tak sobie marudzę, bo się potem gubię w dygresjach :)))))

--
    muzyka to życie
    moja pracownia
    mój sklep
  • sebalda 10.05.13, 16:20
    Przychylam się do inicjatywy, jeśli to możliwe, przenoszenia części wątku na nowe miejsce, gdy zbacza, a stanowi ciekawy przyczynek do nowej dyskusji.
  • mamalgosia 10.05.13, 16:35
    Może przenieść, ale w jednym wpisie. To niestety też nie jest przejrzyste
    --
  • mary_ann 10.05.13, 20:48
    mamalgosia napisała:

> Może przenieść, ale w jednym wpisie. To niestety też nie jest przejrzyste

To ja będę wdzięczna, jak mnie pouczycie, jak to zrobić. Chwilowo widzę tylko możliwość wycięcia pojedynczych wypowiedzi i ręcznego wklejenia ich do nowego wątku.

Moje narzędzia moderatorskie wyglądają zaś tak:

http://img839.imageshack.us/img839/174/widokmoderatorskiforum.png
  • mamalgosia 10.05.13, 21:03
    mary_ann napisała:
    . Chwilowo widzę tylko m
    > ożliwość wycięcia pojedynczych wypowiedzi i ręcznego wklejenia ich do nowego wą
    > tku.
    >

Bo to chyba tylko tak się niestety da
    --
  • justyna.ada 10.05.13, 21:47
    No to chyba pozostaje własne wyczucie, kiedy dyskusja schodzi na inny tor :-)) chociaż ja nie jestem bardzo śmiala do zakladania nowych tematow...
    --
    muzyka to życie
    moja pracownia
    mój sklep

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka