Dodaj do ulubionych

Mam 25 lat i myślę o studiach typu mechatronika

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.12.10, 11:52
Czy warto? Kończę teraz prywatne studia informatyka gospodarcza. Mój kolega skończył na Politechnice Warszawskiej mechanikę a co za tym idzie zacząłem myśleć o studiach inżynierskich na PW. Ale bardziej mi chodzi o mechatronikę z tego względu, że jest tam moja ulubiona informatyka a można wiele rzeczy z różnych dziedzin się nauczyć. Nie mam bladego pojęcia o projektowaniu w AutoCAD czy tym podobnym jak i o budowie maszyn. Ale chcę coś w życiu więcej zrobić a wiem, że ten kierunek jest przyszłościowy. Tylko tyle czy to nie za późno bo jak bym zaczął studia miałbym 26 lat.
Edytor zaawansowany
  • Gość: <> IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.12.10, 12:47
    dzienniie?
  • Gość: Darek1985 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.12.10, 13:31
    Nie no już zaocznie bo między czasie chcę pracować. Wiadomo trzeba się też utrzymać. A studia zaoczne też są drogie. Tyle czy najlepiej Politechnika Warszawska czy WAT, gdzie mechatronika jest rozwinięta robiona pod kierunek wojska. A technologia wojskowa (chyba) to przyszłość.
  • Gość: gość IP: 188.33.3.* 30.12.10, 21:48
    Jeśli Ciebie to interesuje, to idź, bo później będziesz żałował. Jesteś jeszcze młody, to opłaca się iść na studia.
  • Gość: Darek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.01.11, 14:47
    No dużo osób mi radzi bo po mechatronice za 5 lat będzie dużo roboty. A najlepiej załapać się w utrzymaniu ruchu podczas studiów aby też złapać praktyki. Póki co muszę teraz obronic magistra z Informatyki i Ekonometrii
  • Gość: redman IP: *.icpnet.pl 02.01.11, 17:30
    Ja studiuję mechatronikę i jestem rozczarowany. Oficjalnie to jest mechanika, elektronika, informatyka i wszystko naraz, ale to tylko teoria. Mamy milion zajęć, a nic nie ma konkretnego! Zajęć jest naprawdę sporo, bo znajomy, który robi dwa kierunki ma mniej niż ja. Plan studiów to ogromna sieczka - niby tyle przedmiotów, ale większość z nich jest raz na dwa tygodnie wykład i ćwiczenie. Np z programowania procesorów 8051 było sześć zajęć, a z AVR tylko 5. Czego można się nauczyć przez kilka zajęć?

Zastanów się, co Cię najbardziej interesuje i idź lepiej na normalną mechanikę, normalną informatykę, albo normalną elektronikę, bo ludzie od wszystkiego są do niczego.
  • Gość: redman IP: *.icpnet.pl 02.01.11, 17:33
    Jeszcze na temat sieczki w planie studiów - mam wrażenie, że jak jakiś profesor potrzebuje studentów to bierze ludzi z mechatroniki, bo to studia takie multidyscyplinarne! Szeroka dziedzina wiedzy i wszystko jest potrzebne! I tak, robiłem kiedyś projekt o... dachówkach... po co? Mieliśmy bazy danych na przykładzie sklepowego magazynu... po co? Mógłbym wymienić milion rzeczy, które na studiach były, a z kierunkiem studiów nie miały nic wspólnego. Mógłbym też wymienić wiele (bo znam się i już pracuję zawodowo) które na studiach być powinny, a nie było.
  • Gość: Darek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.01.11, 18:34
    Czyli mechatronika w Polsce to jeden wielki kit? :] No cóż zastanowię się. A mam czas do lipca :)
  • Gość: Gryz IP: *.adsl.inetia.pl 15.01.11, 12:12
    Mam 39 lat, za ro lub dwa zamierzam pójść na jeszcze jedne studia. Jak już dorośniesz, to powiedz.
  • maciekgliwice 22.10.13, 15:16
    Jeśli ma się czas - warto iść na studia.
    Jeśli woli się pracować, lepiej zafundować sobie kurs dokształcający, czy szkolenie w jakiejś dobrej firmie szkoleniowej. Ja jestem po mechanice, szef wymagał ode mnie wiedzy z zakresu mechatroniki, której nie miałem. Znalazłem program dofinansowań pracowników z UE i poszedłem na szkolenie w EMT-Systems w Gliwicach. Bardzo sobie chwalę. Oczywiście studia pewnie dają dużo więcej, ale jeśli już się skończyło jeden kierunek to przy obecnym rynku lepiej iść do pracy i zrobić kurs, nie marnując czasu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka