Dodaj do ulubionych

Studia techniczne

25.05.11, 22:30
Witam wszystkich,
Bardzo prosze o praktyczne odpowiedzi. A wiec zastanawiam sie nad wyborem studiow. Matura poszla mi dosc dobrze: matma podstawowa ok 92-96%, matma rozszerz ok. 76-86%, j.ang podstawa miedzy 96-100% , rozszerz ok.70%. Zastanawiam sie nad studiami technicznymi. A wiec: z matmy jestem bardzo dobra i mysle ze poradze sobie z nia na studiach... jednakze najbardziej boje sie fizyki (nigdy nie bylam z niej dobra, konczac lo mialam nadzieje ze konczy sie moja przygoda z tym przedmiotem gdyz mialam zamiar "podejsc" do studiow typowo ekonomicznych)...
Wiec czy mam szanse utrzymac sie na studiach techicznych z moja slaba fizyka(znam podstawy) , np na budownictwie na agh-u???
Edytor zaawansowany
  • Gość: ad1 IP: *.ghnet.pl 25.05.11, 22:58
    budownictwo na aghu to zly pomysl.
  • insomnia92 25.05.11, 23:07
    Gość portalu: ad1 napisał(a):

> budownictwo na aghu to zly pomysl.

Dlaczego???
    To byla tylko propozycja... jestem ciekawa, czy wgl mam szanse na jakimkolwiek kierunku technicznym na aghu??nie zbyt przedpadajac za fiza (wiem o tym, ze wybierajac sie na takie studia musze miec fizyke, ale czy ona jest jakos bardzo bardzo trudna.... )
  • Gość: ad1 IP: *.ghnet.pl 25.05.11, 23:42
    co do samego budowncitwa na aghu, zauwaz, ze przy rekrutacji biora nawet z geografia, stad bardzo wysokie progi (przelicz sobie ile bedziesz miala mniejwiecej punktow). Mowi sie, ze dobre budownictwo w krakowie jest na Politechnice, ludzie z firm sie w ogole dziwia, ze na aghu jest budownictwo.
    Co do fizyki:

Odnosze wrazenie, ze z fizyka mozna czuc sie komfortowo dopiero wtedy, gdy ma sie solidne podstawy matematyczne, a ze w liceum nie ma teraz chyba nawet pochodnych (o calkach nie wspominajac) stad tez przedmiot ten wydaje sie byc koszmarem wielu licealistow.
    Generalnie, nie ma co przesadzac, jesli sie bedziesz uczyc to zdasz, na aghu nei ma raczej silnego 'przesiwu' zeby wyleciec od razu trzeba chyba spoliczkowac dziekana. Ludzie jak sobie nie radza to sami rezygnuja. A jesli masz zaparcie to zawsze sa obficie rozdawane warunki, ekstra terminy egzaminow itp.

Nie studiuje konkretnie na budownictwie, ale moge powiedziec, ze 2 semestry fizyki ogolnej na aghu sa do przejscia (jak sie bedziesz w miare systematyczne uczyc to nie bedzie problemow)

Natomiast w Twoim przypadku czeka Cie sporo samego zastosowania fizyki. Na pewno na 1 rok maszu semestr mechaniki, a pozniej 2 semestry wydymki, i pozniej jeszcze jakies teorie sprezystosci itp.

Mialem zajecia z wytrzymalosci z ludzmi z wydzialu GIG (ludzie z tej katedry prowadza bardzo duzo przedmiotow na budownictwcie) i generalnie milo sie tego nie wspomina ;).

Czemu patrzysz akurat na budownictwo?
    Wydaje mi sie, ze ta sciezka zyciowa ma wiele wad.

• insomnia92 25.05.11, 23:51
    Caly czas "napalalam" sie na uczelnie ekonomiczna, ale po dluzszych przemysleniach i dobrych radach doszlam do wniosku, ze to niekoniecznie dobry wybor.
    Wiele ludzi (moze i to nieprawda, ale..;D) mowi, ze najlepiej wybrac sie na studia techniczne bo po skonczeniu ich ma sie "zawod", ma sie cos konkretnego i latwiej o prace... (Nie chcialabym byc kolejna osoba z dyplomem na bezrobociu;])
    Jesli chodzi o agh mysle nad geodezja i kartografia, budownictwem (myslalam;D), inzynieria srodowiska... Nawet inzynieria biomedyczna mnie troche zainteresowala... Ale chyab to nie dla mnie;]
  • Gość: ad1 IP: *.ghnet.pl 26.05.11, 00:00
    Teraz media naganiaja na studnia techniczne, nie jest tak rozowo jak sie mowi (chociaz i tak chyba lepiej niz po ekonomiach).
    A co do kierunkow ktore rozwazasz, to niestety po wszystkim co wymienilas jest juz rynek troche napchany.
    Na geodezji przyjmuja po 300 osob (+ zaoczni), jeszcze dochodza ludzie z uniwersytetu rolniczego i nie wiem czy na polibudzie nie ma geodezji. Czy rynek jest wchlonac rok w rok tylu absolwentow?

Wydaje mi sie, ze jesli chodzi o AGH to warto rozgladac sie albo po kierunkach niszowych (wydzialy gornicze, wwnig, ceramika, odlewnictwo) albo celowac w wydzial elektryczny (ktory jedzie na bardzo dobrej renomie).

Skoro ogarniasz matme, masz raczej analityczna glowe, ale jakos nie czujesz sympatii do fizyki, nie myslalas nad np. informatyka? Fizyki nie za wiele, matme trzeba lubic, a z robota pozniej bez problemow
  • insomnia92 26.05.11, 00:06
    A jakie studia oprocz informatyki moge wybrac.... <no niechcac miec za duzej stycznosci z fizyka.... wiem.. jakas miec musze;D;D>

Poszlabym na jakies odlewnictwo czy ceramike... ale jak patrze na progi punktowe.... to az szkoda mi tak napisanej matury...:( moze nie napisalam rewelacyjnie, ale ogolnie wynik niezly... na politechnike warszawska nie ma co sie z nim pchac, ale na agh... na prawie wszystkie bym sie zlapala

Dzieki, za odp, widze, ze "znasz sie na rzeczy";) Bardzo dziekuje;) Nawet nie wiesz jak takie rady czasem potrafia pomoc;)
  • Gość: ad1 IP: *.ghnet.pl 26.05.11, 00:12
    W czym rzecz,
    ja studiuje na kierunku na ktorym progi tez byly smiesznie niskie.
    Generalnie poziom ludzi jest taki sobie - glowne hobby to picie w akademiku itp. A z drugiej strony, jesli jestes na takim niszowym kierunku i podchodzisz do studiow ambitnie, zalezy ci na ocenach, robisz jakies badania, to zajdziesz dalej niz bedac absolutnym przecietniakiem wyrabiajacym tylko norme na 3.0 na 'obleganym' kierunku. Studia to nie szkola, gdzie cie maja od zera do inzyniera wyuczyc.
  • Gość: ad1 IP: *.ghnet.pl 26.05.11, 00:16
    propozycja nr1 ciekawego kierunku na AGH od ad1.
    geofizyka (wydzial ggios).
    Duzo matmy, troszeczke fizyki, troszeczke geodezji.
    Profil studiow pasujacy do np. pracy w geofizyce wiertniczej, w branzy ktora ma szanse sie rozwijac ze wzgledu na poszukiwany w polsce shale gas.
    Jesli nie wyjdzie w tej branzy to mozna pracowac w jakis firmach swiadczych specjalistyczne uslugi na potrzeby budownictwa.
  • insomnia92 26.05.11, 01:14
    Gość portalu: ad1 napisał(a):

> propozycja nr1 ciekawego kierunku na AGH od ad1.
    > geofizyka (wydzial ggios).
    > Duzo matmy, troszeczke fizyki, troszeczke geodezji.
    > Profil studiow pasujacy do np. pracy w geofizyce wiertniczej,

Poczytalam troche o tym kierunku na stronie aghu, no ale na takich stronach wszystko jest "ladnie i pieknie";) Moze nawet i niezly ten kierunek, jestes tego pewien ze tam fizyki malo?: w opisie ciezko mi bylo znalezc zeby matmy bylo sporo (ktora z mila checia bym sobie postudiowala)
    Z tego co widze geofizyka jest na aghu od niedawna, wiec to dobrze, pewnie nie ma "przesytu" jesli chodzi o prace (tylko ciekawe ile zarabiaja geofizycy;D)

Propozyja nr1?:D To moge liczyc na wiecej?;)

A jak stoi sprawa z zarzadzaniem i inzynieria produkcji albo ochrona srodowiska (teraz jest niby duze zainteresowanie tym, ale nie wiem jak z praca, czy to ma wgl jakis sens)??

A z mysla o geofizyce sie dzis przespie;) musze to sobie w glowie poukladac;]
  • Gość: ad1 IP: *.ghnet.pl 26.05.11, 01:24
    ochrona srodowiska to g...
    Lepsza jest juz inzynieria srodowiska - po tym sie specjalizujesz w klimatyzacjach wentylacjach itp. Mozna robic ograniczone uprawienia budowlane. Z fizyki masz mechanike, wytrzymke, jakies przedmioty z budownictwa, termodynamike. I znowu - mowi sie o tym kierunku, ze to niedorobione budownictwo.
    Zarzadzanie i inzynieria produkcji - ciezko mi powiedziec czym sie tak naprawde zajmuja.

Wracajac do tej fizyki:
    W przypadku takiego budownictwa bedziesz musiala polubic robienie zadan na cwiczeniach z takiej mechaniki/wydymki.

W przypadku geofizyki bardziej sie beda liczyli dzialy fizyki typu drgania mechaniczne, fale itp. generalnie zagadnienia wymagajace bardziej abstrakcyjnego myslenia anizeli czystego 'znajdz wzor, przeksztalc, uzyj wzoru podstaw'
  • insomnia92 26.05.11, 01:40
    Yhymmm... dobra, pomysle o tym wszystkim.
    Mam jeszcze jedno pyt: Jezeli wybralabym jakis "niszowy" kierunek i solidnie uczyla to jest jakas szansa na stypendium? (jestem po prostu przyzwyczajona do tego , ze ci co sie ucza nie dostaja ic lub grosze, a dzieci "kogos" zgarniaja kase albo prawdziwe geniusze)

w skrocie - ciezko na aghu o stypendium (na nieobleganych kierunkach)???
  • Gość: ad1 IP: *.ghnet.pl 26.05.11, 09:23
    Teraz z stypendiami jest spore zamieszanie bo ministerstwo czesc srodkow z naukowego przeniosla na socjalne. Pamietaj, ze za stypendia naukowe odpowiedzialne jest Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
    Zeby dostac stypendium trzeba miec odpowiednia srednia ocen z poprzedniego roku. Konkrety zaleza tutaj od wydzialu, u mnie stypendium dostaje sie od sredniej 4.2 (1 prog i 250zl ale za wyzsza srednia kasa wzrasta). Oczywisicie znacznie latwiej jest wykrecic taka srednia na nieobleganym kierunku.
    Wydaje mi sie, ze majac nauke na 1 miejscu i poswiecajac jej sporo czasu, bedac na niszowym kierunku spokojnie mozna osiagnac bardzo wysoka srednia rzedu 4.7-4.8. Zeby to samo osiagnac np. na telekomunikacji i elektronice trzeba byc naprawde zdolnym i miec solidne podstawy z liceum.
    W niektorych branzach mozesz z czasem zalapac sie na stypendium fundowane - dostajesz od firmy do konca studiow okreslona kase, a w zamian zgadzasz sie pracowac po studiach czas dla tej konkretnej firmy.
    3 opcja to stypendia fundowane dla kierunkow zamawialnym (okolo 1000pln/miesiac). Tutaj dochodzi czynnik wyscigu szczurow.
  • simply_z 26.05.11, 09:24
    a moze GGIOS i np. specjalizacja z odnawialnych zdrodel energii?
    geofizyka tez sie ciekawa wydaje.. geodezja zbyt oblegana w obecnych czasach hmm
    a inzyniera srodowiska? czemu w sumie to jest tzw niedorobione budownictwo?
    --
    cuando menos piensas , sale el sol
  • insomnia92 27.05.11, 00:23
    Dziekuje za odp;)

Zastanowie sie miedzy ta geofizyka, a inzynieria srodowiska (Tylko nie wiem czym rozni sie ten kierunek na poszczegolnych wydzialach: GiG, GGiOŚ, GGiIŚ... Czy ucza tam tego samego??tyle ze pod innymi nazwami wydzialow??;/ Czy jednak sa jakies znaczace roznice w nauczaniu na danym wydziale??)...
  • Gość: ad1 IP: *.ghnet.pl 27.05.11, 00:31
    program studiow mozesz sprawdzic na syllabusie. Wydaje mi sie, ze wszedzie program jest podobny. Zobacz na ktorym wydziale sa stypendia fundowane na tym kierunku
  • insomnia92 27.05.11, 00:44
    Dzieki, dzieki, na prawde mi bardzo pomogles;)
    Jezeli bede na aghu (ostatecznie nie zrezygnuje, bo jak wiadomo kobieta zmienna jest:P) to moze bede miala okazje osobiscie podziekowac;D hehe;)

Czas na analize przedmiotow;]
  • Gość: ad1 IP: *.ghnet.pl 27.05.11, 00:50
    jeszcze jedna rzecz zauwazylem,
    na pewno roznice wystepuja jesli chodzi o wybor specjalizacji - wentylacja i klimatyzacja jest np. tylko na gorniczym wydziale.
    W ogole wydzial gorniczy jest ok, bardzo dobre zaplecze maja jesli chodzi o sale laboratoryjne. Widac, ze na wydziale nie brakuje kasy z badan
  • Gość: 123456 IP: 78.10.94.* 21.03.14, 16:58
    Zarządzanie i inżynieria produkcji - zależy na jakim wydziale jakiej uczelni. Ja jestem na politechnice, na mechanicznym i zajmujemy się wieloma rzeczami z zakresu przemysłu maszynowego i samochodowego - od projektowania części, przez nauki o materiałach, po wytrzymałość, zarządzanie jakością, czy logistykę.
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.05.11, 01:51
    Jeśli wiesz, że miałabyś problem ze studiami technicznymi, to lepiej sobie je odpuść. Znam ludzi, którzy np. nie dostali się na wymarzone studia, to poszli na studia techniczne, bo na część kierunków brali wszystkich jak leci. Wielu nie wytrzymało nawet 1 semestru, a później zdawali na swój wymarzony kierunek, a jak się nie dostali, to szli na zaoczne. Naprawdę lepiej idź na to co Ci się podoba niż masz się pchać na coś czego nie lubisz i szybko wylecisz. Zresztą inżynier budownictwa też ma problemy ze znalezieniem roboty, a dodatkowo musi robić masę kursów i uprawnień po studiach-same studia nie wystarczą. A jak nawet skończyłabyś budownictwo, ale z kiepskimi wynikami, to nikt by Ciebie nie zatrudnił. Lepiej być dobrym ekonomistą niż kiepskim budowlańcem. Jak interesuje Ciebie ekonomia, to tam idź. Najlepsza jest księgowość, jak będziesz miała dobre oceny i praktyki, to dostaniesz robotę
  • Gość: PK górą jest IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.05.11, 14:05
    Polecam PK
  • Gość: poik IP: *.adsl.inetia.pl 27.05.11, 17:59
    Idąc na studia (techniczne) z fizyki nie umiałam NIC, a jednak wystarczyło się trochę przyłożyć, szczególnie na początku, i poszło. Niektórzy mieli problemy, ale jak komuś zależało, to zaliczył. Tak więc jeśli jesteś dobra z matmy i uważasz, że reszty potrafisz się jakoś douczyć, nie masz się o co martwić.
    Ale teraz myślę, że studia ekonomiczne to też nie jest zły wybór - praca w zawodzie wbrew pozorom jest (przynajmniej znajomi jakoś ją znajdują, zresztą znajomi po moim technicznym kierunku również), studia jak dla mnie nudne, ale ogólne chyba nie takie złe, w razie czego jest się w miarę wszechstronnym...
  • ewkaa123 01.06.11, 11:25
    A ja szukam jakieś informacje dotyczące studiów o kierunku architektura wnętrz. Gdzie najlepiej studiować i jakie są koszty takiego studiowania?? I oczywiście czy jest, to przyszłościowy kierunek???
  • kiririn 01.06.11, 14:23
    Najlepiej architekture wnetrz studiowac na asp. Studia (jak wszystkie artystyczne) sa dosc drogie. Co do perspektyw - jak w kazdej architekturze trzeba sie umiec wybic. Niemniej z artystycznych kierunkow sa inne, bardziej perspektywiczne, gdyz maja szersze zastosowanie np. projektowanie graficzne.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka