Dodaj do ulubionych

informatyka na wsb

01.07.11, 13:49
Witam!

Czas sie zarejestrować na uczelnie a ja chciałbym się czegoś od Was dowiedzieć. Jestem zainsteresowany dziennymi studiami w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Moje pytanie dotyczy kierunki informatyka. Jest to szkoła prywatna ale na niektóych kierunkach np. właśnie informatyka studia są darmowe czyli nie płaci się czesnego za naukę. Czy to obowiązuje wszystkich kandydatów? Czy tylko najlepszych? Proszę o pomoc bo mam dylemat: rekrutować się czy nie? Podobno koszty w tym wypadku to tylko opłata rekrutacyjna: 85 PLN, opłata za wydanie legitymacji studenckiej: 17 PLN i 300 PLN za dyplom.

Z góry dziękuję! Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • wsb_dabrowa_gornicza Re: informatyka na wsb 08.07.11, 15:56
      Witam

Co prawda Kagan nie przepada za uczelniami niepublicznymi, ale tym razem ma rację.
      W naszej uczelni czyli Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej kierunek informatyka jest kierunkiem gdzie teoretycznie nie ma dopłaty do czesnego ze środków unijnych (w poprzednich latach studenci mogli korzystać z zupełnie bezpłatnych studiów). Jednak dzięki temu, że Informatyka w WSB jest na bardzo wysokim poziomie uczelnia została doceniona przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego i realizuje na informatyce projekt studiów zamawianych. Oznacza to, że studenci co prawda płacą czesne, ale otrzymują również stypendium w wysokości 1000 zł i to od pierwszego semestru w oparciu o wyniki maturalne.
      Link do strony projektu
      www.wsb.edu.pl/zamawiane/
      Mamy też prośbę do Kagana. Prosimy doceń, że nasze wpisy są podpisane WSB. Nie podszywamy się pod życzliwych "studentów". Nie oszukujemy. Staramy się udzielać odpowiedzi na pytania i nie stosujemy na forum kryptoreklamy.

Niedawno otrzymaliśmy ofertę jedne z agencji pseudoPR, która oferuje usługi "moderowania" dyskusji na forach. Nasza uczelnia zdecydowanie odrzuca takie działania jako nieetyczne. Czytając niektóre wątki na tym forum mamy jednak wątpliwości czy wszystkie uczelnie postępują podobnie jak WSB w Dąbrowie Górniczej
      • wsb_dabrowa_gornicza Re: informatyka na wsb 19.09.11, 09:52
        Dziękujemy za miłe słowa.
        Rzeczywiście dzięki funduszom unijnym nasza informatyka posiada teraz sprzęt dla studentów, o jakim wiele dużych publicznych uczelni może pomarzyć. Świetna kadra była już wcześniej
        • neure Re: informatyka na wsb 19.09.11, 13:54
          wsb_dabrowa_gornicza napisał:

> Dziękujemy za miłe słowa.
          > Rzeczywiście dzięki funduszom unijnym nasza informatyka posiada teraz sprzęt dl
          > a studentów, o jakim wiele dużych publicznych uczelni może pomarzyć. Świetna ka
          > dra była już wcześniej

Informatyka to nie fizyka lub chemia. Z tego powodu każda uczlenia ( publiczna albo niepubliczna) prowadzi kierunek: "Informatyka". Nie potrzeba labolatoriów, specjalnych urządzeń, itd. Wystraczy rzutnik, biała ściana, ławki, kreda, prowadzący, stanowiska komputerowe, oprogramowanie, itd. Czasem przydatne moze okazać się labolatorium elektroniczne, składające się z oscyloskopów, i może jakichś amperomierzy, mutimetrów, itd.
          W promieniu od 60 do 100 km od siedziby WSB znajdują sie uczelnie państwowe ,które mają
          taki sprzęt. Sprzęt i kadre. Nie są znane mi przypadki, gdy uczelnie , jedna drugiej, pożyczają sprzęt. Natomiast "pożyczanie" kadry (najcześciej jednokierunkowe: z uczleni publicznej do uczelni niepublicznej) jest powszechnie znanym procederem ...
          • wsb_dabrowa_gornicza Re: informatyka na wsb 19.09.11, 14:41
            neure napisał:

> Wystraczy rzutnik, biała ściana, ławki, kreda, prowadzący, stanowiska komputerowe, oprogramowanie, itd. Czasem przydatne moze okazać się labolatorium elektroniczne, składające się z oscyloskopów, i może jakichś amperomierzy, mutimetrów, itd.

:) Na informatyce w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej mamy na ten temat inne zdanie.
            • Gość: zainteresowany Re: informatyka na wsb IP: *.wola.vectranet.pl 20.09.11, 19:56
              Witam,
              jestem zapisany u Was na informatykę drugiego stopnia.
              Czy możecie mi Państwo dać kontakt telefoniczny
              do osoby orientującej się w temacie dofinansowania tych studiów ? Albo napisać tutaj.
              Raz byłem osobiście, a raz dzwoniłem - zawsze albo kazano mi czekać (samo się zrobi?),
              albo to dofinansowanie mylono to ze stypendium rektora (dezinformacja?).
              A ja chciałem się dowiedzieć, czy jestem zakwalifikowany do tego projektu.
              papierków oczywiście nie składałem na ostatnią chwilę.
              Pozdrawiam.
              • wsb_dabrowa_gornicza Re: informatyka na wsb 22.09.11, 10:29
                Gość portalu: zainteresowany napisał(a):

> Witam,
                > jestem zapisany u Was na informatykę drugiego stopnia.
                > Czy możecie mi Państwo dać kontakt telefoniczny
                > do osoby orientującej się w temacie dofinansowania tych studiów ? Albo napisać
                > tutaj.
                > Raz byłem osobiście, a raz dzwoniłem - zawsze albo kazano mi czekać (samo się z
                > robi?),
                > albo to dofinansowanie mylono to ze stypendium rektora (dezinformacja?).
                > A ja chciałem się dowiedzieć, czy jestem zakwalifikowany do tego projektu.
                > papierków oczywiście nie składałem na ostatnią chwilę.
                > Pozdrawiam.

Witamy

Kontakt do osoby odpowiedzialnej za realizacje projektu:
                informatyka2@wsb.edu.pl
                Telefon: (032) 295-93-63
                Na bieżąco podajemy również informacje o projekcie na stronie:
                www.wsb.edu.pl/ue/informatyka/Pozdrawiam
      • Gość: belial Re: informatyka na wsb IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 19.09.11, 16:52
        > Informatyka na WSB jest bardzo dobrym i wymagającym kierunkiem.
        > Sam jestem na WSB ale nie na info, choć mam tam znajomych i chwalą sobię ten ki
        > erunek

Dobra i wymagająca informatyka to jest np. na MIM UW czy MiNI PW a nie na wyższej "szkole" biznesu w Dąbrowie Górniczej. Państwo od rekalmy się produkują i jeszcze ktoś to weźmie na serio... litości.
    • Gość: gość Re: informatyka na wsb IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.09.11, 19:35
      Najlepiej zadzwonić na uczelnię i zapytać się wprost, bo szkoły potrafią oszukiwać w takich przypadkach. Ale dodam, że coraz więcej uczelni proponuje studia informatyczne i lepiej patrz na to, która uczelnia ma renomę i dobrze uczy niż to gdzie można lepiej zaoszczędzić, bo możesz się przejechać i być na lodzie. Jak skończysz studia na dobrej uczelni, dorobisz sobie kursy i będziesz często chodzić na praktyki, to będziesz mieć zapewnioną pracę
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka