Dodaj do ulubionych

Turystyka.

IP: *.kutno.mm.pl 11.07.11, 13:48
Możecie mi przybliżyć ten kierunek? Jakie przedmioty na maturze? Czy jest tam dużo geografii?
Można wybrać samą turystykę, bez rekreacji? Bo nie chce mieć wf-u. Błagam, pomóżcie!
Edytor zaawansowany
  • elfikowy 17.07.11, 20:32
    polecam, jednak bez wf bedzie ciezko... ale jesli Cie to interesuje to idz na wyzsza szkole bankowa na ten kierunek!
  • Gość: jestem gościem IP: *.dynamic.chello.pl 16.09.11, 11:28
    polecam sprawdzić kierunki na WSB bo jest tam bardzo szeroka oferta i każdy może się w czymś odnaleść ;)
  • hawa.etc 18.07.11, 10:06
    Możecie mi przybliżyć ten kierunek?
    Bardzo popularny przed kilkoma laty, wielu absolwentów, z pracą w tzw. zawodzie jest średnio. Dawniej było trudno się dostać, dziś ludzie się zorientowali, że to kicha i chętnych jest mniej, dlatego selekcja mała. Zazwyczaj prowadzony przez akademie wychowania fizycznego i akademie rolnicze.
    Jakie przedmioty na maturze?
    Powtarzam do znudzenia - nie ma żadnego Krajowego Rejestru Przedmiotów Maturalnych Obowiązujących na Poszczególnych Kierunkach Studiów w Całym Kraju. To zależy od uczelni, więc sprawdź sobie na stronie uczelni. Dość prawdopodobna jest geografia, ale to nie reguła.
    Czy jest tam dużo geografii?
    Dużo to pojęcie nieprecyzyjne. Trochę jest, bo to kierunek związany z pracą w terenie. Najlepiej otwórz plan zajęć TiR na interesującej Cię uczelni i sama oceń, czy to dużo geografii, czy nie.
    Można wybrać samą turystykę, bez rekreacji? Bo nie chce mieć wf-u. Błagam, pomóżcie!
    Kierunek nazywa się turystyka i rekreacja i tego nie zmienisz. Można wybierać specjalności - widziałam nawet specjalność gastronomiczną, na której studenci dostawali przydział fartuszków i smażyli placki w wydziałowej kuchni, ale uważam, że to parodia studiów wyższych, takie rzeczy robi się w technikum.
    WF masz na każdych dziennych studiach, chyba, że załatwisz zwolnienie. Na pewno najwięcej jest na AWF, w Warszawie do nie dawna był nawet test sprawnościowy na ten kierunek. Ale jeśli nie lubisz aktywnego wypoczynku, to wybierz raczej coś innego.
  • Gość: Estrella08 IP: *.116.235.158.lapy235.tnp.pl 18.07.11, 21:00
    Lubię wypoczynek, turystykę i podróże, nie mam z tym żadnego problemu. Jedynym jest
    WF. Na prawdę na każdym dziennych studiach on jest? Ja słyszałam, że to nie WF, tylko zajęcia
    na siłowni.
  • hawa.etc 19.07.11, 00:57
    > Lubię wypoczynek, turystykę i podróże, nie mam z tym żadnego problemu.

Nie pisałam o wypoczynku, tylko o tzw. aktywnym wypoczynku - wspinaczka, pływanie, siatkówka, żaglówka itd. Spora część rynku turystycznego jest nastawiona na amatorów aktywnego spędzania czasu i absolwent turystyki w teorii powinien być przygotowany do pracy przy tego typu przedsięwzięciach - zramolały przewodnik, który nie nadąża za własną grupą i nie umie pływać nie jest nikomu do niczego potrzebny. To w pewnym uproszczeniu.

Jedynym
    > jest
    > WF. Na prawdę na każdym dziennych studiach on jest? Ja słyszałam, że to nie WF,
    > tylko zajęcia
    > na siłowni.

TAK. Na każdych dziennych studiach są obowiązkowe zajęcia wychowania fizycznego. A siłownia to Twoim zdaniem co? O ile nie masz na myśli siłowni okrętowej, to tam się ćwiczy fizycznie. Wszystko pasuje.
    W ramach wychowania fizycznego na studiach jest zazwyczaj od kilku do kilkudziesieciu dyscyplin sportowych do wyboru. Ćwiczy się na zaliczenie, nie na ocenę. Podejrzewam, że na turystyce z wiadomych względów może być więcej godzin, zwłaszcza na AWF, ale nie wiem na pewno. To jest do sprawdzenia w planach studiów poszczególnych uczelni.
  • Gość: Karola81 IP: *.di.net.pl 10.01.12, 22:08
    z pracą średnio ? to zależy co się chce po tym kierunku robić - czy pracować w biurze podróży i wysyłać innych na urlop :) czy być pilotem wycieczek - a do tego języki ...
    Ja też kiedyś chciałam pójść na turystykę ale ostatecznie wybrałam filologię, niedawno zrobiłam kurs animacji czasu wolnego (w www.stageman.pl - polecam :) ) i pracuję w tym zawodzie - wprawdzie na ten moment na własnym terenie (czyt: mieście) ale jak tylko znajdę chwilę to pewnie skorzystam z okazji i wyjadę np na miesiąc. Pamiętajcie, że turystyka/hotelarstwo to nie tylko praca jako pilot czy w biurze podróży, czy na recepcji - nie rzadko po 12 h na kilka zmian - ale wszystko, co związane Z tą branżą - i animacja czasu wolnego świetnie się w to wpasowuje :)
    Ktoś pracuje jako animator ? Podzielcie się swoimi wrażeniami :)
  • simply_z 11.01.12, 09:20
    animacja czasu wolnego koajrzy mi sie z milymi panami podajacymi reczniki w Egipcie, niczego tym panom nie ujmujac. Coz to za zawod?
    wracajac do tematu ,turystyka daje sporo mozliwosci ,tylko musisz zastanowic sie w ktora strone pojsc. Mozna zostac przewodnikiem miejskim ,choc w nniektorych miastach .np, Krakow panuje spora konkurencja ,a egzaminy sa dosc skomplikowane. Mozesz probowac sil w pracy pilota wycieczek czy rezydenta.Najgorsza opcja jak dla mnie ,jest praca w biurze podrozy-sprzez wycieczek .Mozna ewentualnie samemu cos zalozyc ale wtedy w gre wchodza bardziej egzotyczne destynacje.
    --
    cuando menos piensas , sale el sol

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.