• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Studia magisterskie: proszę o radę:)

• IP: 195.116.235.* 04.08.11, 11:58
    Potrzebuję szczerych i obiektywnych opinii. Właśnie otrzymałam dyplom licencjacki z... kulturoznawstwa i... kończę te studia z przeświadczeniem, że powinnam zmienić kierunek.

Do wyboru mam:

-dziennikarstwo i komunikację społeczną (prowadzoną w języku angielskim lub po polsku: spec. public relations lub fotografia);
    -organizację produkcji filmowej i telewizyjnej;
    -informatykę i ekonometrię (spec. manager projektów)- co do tego kierunku mam najwięcej wątpliwości...
    -filologię angielską (chyba nie??);

Nie potrafię się zdecydować. Równolegle studiuję edukację artystyczną w zakresie sztuk plastycznych (spec. komunikacja wizualna).

W przyszłości chciałabym// albo inaczej:
    moim marzeniem jest pracować w międzynarodowym domu mediowym lub agencji reklamowej/public relations albo pracować w branży filmowej. Biegle mówię po angielsku, bardzo dobrze po rosyjsku i niemiecku i nie miałabym nic przeciwko emigracji.

Jak myślicie, co w mojej sytuacji jest najlepszym wyjściem?

Pozdrawiam,
    Ania

Edytor zaawansowany
    • 04.08.11, 12:19
      organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej
      • Gość: manmen IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.08.11, 13:57
        co do informatyki po kulturoznawstwie to troche nie po drodze jak na dalsze studia to nie jest latwy kawalek chleba mozna zarabiac dobrze ale nie wiem czy bedzie Cie to az tak krecic, lepiej wybierz to co bedzie Ci sprawiac przyjemnosci i w czym bedziesz sie dobrze czula, jak znasz jezyki to wejdz w jakies zarzadzanie, np te telewizje skoro piszesz ze w tym chcialabys pracowac.
    • Gość: Tawananna* IP: *.adsl.inetia.pl 04.08.11, 14:57
      Filologia angielska moim zdaniem nie ma w Twoim przypadku w ogóle sensu.
      Dziennikarstwo i kom. społeczna po ang, ze spec. public relations, wydaje się najlogiczniejszym wyborem. O pozostałych dwóch propozycjach nie jestem się w stanie wypowiedzieć.

Na Twoim miejscu zastanowiłabym się jeszcze nad:
      - studiami na interesującym Cię kierunku za granicą (na drugim kierunku można wziąć dziekankę albo poczekać z wyjazdem do jego skończenia),
      - kierunkiem na uczelni ekonomicznej z przydatną w przypadku Twoich planów specjalizacją (np. coś z reklamą). Najprawdopobniej byłoby to zarządzanie i marketing - nie zrażaj się samą nazwą; liczy się sensowna uczelnia i przydatna specjalizacja. IMHO to wybór lepiej przystający do Twoich planów niż informatyka i ekonometria.
    • Gość: df IP: *.adsl.inetia.pl 04.08.11, 16:24
      Informatyka i ekonometria - dużo matmy, statystyki, liczenia przeróżnych estymatorów, odchyleń, do tego garstka programowania.
      • Gość: ania IP: 195.116.235.* 04.08.11, 16:36
        dziękuję za wszystkie odpowiedzi i czekam na więcej:)

@clas_sic,
        jakieś uzasadnienie?:)
        Też mnie tam ciągnie ale nie mam doświadczenia ani znajomości w branży filmowej ani telewizyjnej. Obawiam się, że moja sytuacja na rynku pracy może nie być różowa.

@manmen,
        masz rację, informatyka nie jest mi po drodze zupełnie.

@Tawananna*,
        -jeżeli chodzi o studia za granicą, to jest to szpila kłująca moje sumienie, bo obudziłam się z tym za późno. Jest to tym bardziej bolesne, że byłam przez semestr na wymianie studenckiej i posmakowałam zachodniej uczelni. Niestety (w chwili obecnej) nie stać mnie na studia II stopnia za granicą. Ale nie wykluczam takiej opcji w przyszłości. Na pewno będę aplikować na wymiany (inne niż Erasmus):D
        - własnie ta informatyka jest z uczelni ekonomicznej:) a już np. na public relations mnie po kulturoznawstwie nie przyją (mówię o Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu). Ale dzięki za radę, przestudiuję jeszcze Akademię Ekonomiczną w Katowicach. Na Ekonomii jest tam Public Relations. Tylko znowu: czy ta specjalizacja nie będzie ;fajniejsza; na dziennikarstwie?

@df,
        zachęciłeś mnie!!!11 ;) A tak na serio: spodobał mi się opis specjalizacji i wydawało mi się, że skrajna odskocznia od sztuki nie wyjdzie mi na złe. Ale coraz bardziej odchodzę od tego szalonego pomysłu, tym bardziej że mój kontakt z przedmiotami ścisłymi zakończył się ładnych kilka lat temu a orłem w tej dziedzinie nigdy nie byłam.

• Gość: M. IP: *.adsl.inetia.pl 05.08.11, 10:15
          Skoro bierzesz pod uwagę UE w Katowicach, to jest tam makrokierunek przy współpracy z ASP - zarządzanie kulturą/sztuką czy coś takiego...
    • Gość: Kasia IP: *.promax.media.pl 16.08.11, 16:54
      Witaj Aniu,
      ja wybieram się na specjalność menedżer projektów we Wrocku. Jak Ty, również jestem po humanistycznych studiach i chcę jak najszybciej zacząć coś konkretniejszego po czym będzie praca.
      • Gość: MM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.01.12, 14:44
        > ja wybieram się na specjalność menedżer projektów we Wrocku.

Czy po takiej specjalności zostaje się menedżerem projektów? A jeśli tak to jakich?
    • Gość: nie IP: *.pool.ukrtel.net 16.08.11, 23:18
      Nu I GLUPA TY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
    • 21.09.11, 12:16
      Gdzie studiować public relations w Warszawie. Szukam studiów magisterskich?
      • Gość: ktos.gosc IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 02.01.12, 10:29
        Hej, słyszałam, ze studia PR sa na WSFiZ w Warszawie. O samym kierunku niewiele moge powiedzieć, ale wiem co nie co o uczelni. Moj znajomy tam studiowal i polecal ta szkole wszystkim do okola. Podobno wykladowcy traktowali kazdego studenta indywidualnie, a nie jako anonimowa czesc grupy. Z tego co jeszcze slyszalam poziom byl wysoki :)
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.