Dodaj do ulubionych

Akademia Morska w Gdyni

27.08.11, 16:29
Chciałbym się dowiedzieć ile trzeba mieć punktów w systemie rekrutacji na kierunek nawigacja.
W tym roku, niestety nie udało mi się zdążyć z rekrutacją, ponieważ miałem poprawkę z matury. Ogólnie matura wypadła mi słabo.
Może ktoś już studiuje na WN AM /?
Edytor zaawansowany
  • w.rzeczy.samej 28.08.11, 16:04
    Dokładnej wartości punktowej nie umiem Ci przytoczyć, ale wiem na pewno, że wymagania rekrutacyjne nie są wygórowane. Uczelnia daje szansę praktycznie wszystkim chętnym. Studenci I roku dostają nawet darmowe miejsce w akademiku. Same studia są natomiast podobno cholernie ciężkie - odsiew następuje już po pierwszej sesji.

Jeśli więc próbujesz ocenić swoje szanse przy rekrutacji, wiedz, że są one spore. Ale potem czeka Cię ponoć naprawdę ciężka praca.
  • goguskwabotyn 01.08.12, 23:28
    Daje szanse? Innymi slowy maja problemy z rekrutacja?

Mowi sie, ze o prace bardzo latwo, ale ostatnio bardzo nachalnie reklamuje sie morska w Szczecinie, wiec podchodzilbym do tego sceptycznie. Na stronie perspektywy w stronie Akademia Morska w Szczecinie jest napisane, ze jest 26 (moze 23, 24, nie pamietam dokladnie) w rankingu. Bzdura. Owszem 26, ale w oddzielnym rankingu uczelni technicznych i na 26-tym z 26. A w ogolnym rankingu jest najgorsza, albo prawie najgorsza uczelnia panstwowa (poza PWSZ) w Polsce. Poza tym na stronie Akademii Teatralnej jest napisane, ze "dyplom wiedzy o teatrze daje bardzo szerokie perspektywy na rynku pracy". Tez bzdura. Studiuje teatrologie (ale na UJ) i owszem, to nie jest najgorszy kierunek, ale z pewnoscia nie zalicza sie do tych, ktore daja "szerokie perspektywy pracy". Kazdy swoje chwali
  • Gość: zawiedziona!!!!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.08.12, 21:41
    Akademia Morska "zachęca" maturzystów do studiowania na wielu kierunkach poprzez WYCIĄGANIE pieniędzy i błędne informacje. W dniu dzisiejszym bez udzielenia informacji najpierw kazali zapłacić wpisowe aby następnie poinformować iż rekrutacja zakonczyła się juz dawno. Az tak są ubodzy aby naciągać ludzi na wpisowe. Tragedia , skoro tak wygląda zachęcanie to dziękuje bardzo, polecam WSAiB gdzie zawsze miło i rzeczowo pomogą bez naciągania!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • hawa.etc 02.08.12, 00:06
    Z mojego liceum dostał się na nawigację największy szkolny przygłup, któremu wychowawca gratulował wyników w nauce, kiedy delikwent nie miał żadnej pały na semestr (serio. to było osiągnięcie, które mądry pedagog docenił). Koleś miał wojskową kategorię D i dość poważną chorobę, ale nic to. Dostał się. Oczywiście wyleciał jak z katapulty kiedy przyszło co do czego.

Myślę więc, że dostaniesz się spokojnie, a jak będzie dalej, to już sam najlepiej sobie oszacujesz.
  • severusio 02.08.12, 01:58
    Hawa, a to z AM?

Takie przypadki to raczej kojarza mi sie z Wyzszymi Szkolami Zarzadzania i Sprzatania, albo Akademiami Bycia Fajnym...

Tez slyszalem, ze po tych morskich kierunkach praca z miejsca... Ale to chyba za granica, bo u nas co? Stoczni nie ma. Porty to chyba Szczecin i Trojmiasto, chyba, ze interesant marzy o karierze w porcie w Ustce i bedzie pracowal w nawigacji rejsow Ustka-Ustka, a jezeli bedziesz dobry to dopuszcza Cie nawet do rejsow Ustka-Leba, a jak zrobisz doktorat to moze nawet Ustka-Bornholm! :) Oczywiscie zartuje, ale w Polsce transport morski to przede wszystkim rejsy typu Darlowo-Darlowo, ew. rybolostwo... Ale kto broni wyjezdzac
  • hawa.etc 02.08.12, 09:55
    No tak, chodzi cały czas o tytułową uczelnię. Z pracą może jest w porządku, kiedy już się przebrnie, ale na początku przyjmują wszystkich. Powinni robić jakieś egzaminy - tamten chłopiec był w zasadzie na granicy normy intelektualnej, pracowity i uczciwy, ale bardzo wolno myślący i sądzę, że w takiej pracy mógłby być po prostu niebezpieczny dla siebie i innych. Dlatego powinni jednak robić jakieś egzaminy wstępne. To by było bardziej humanitarne, bo oszczędziłoby rozczarowań ludziom, którzy wbijają się na studia z maturą zdaną na 40-50% i po prostu nie mają żadnych szans ich skończyć.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka