Studia Dziennikarskie i specjalizacja Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam ;) Wiem, że ten temat powtarzał się 100 tysięcy razy, ale przeszukałam wszytko i nie znalazłam jasnej odpowiedzi na moje pytanie ;)
    W tym roku zdaję maturę. Kręci mnie dziennikarstwo, radio, prasa, telewizja. Uwielbiam to.
    Chciałabym się więcej dowiedzieć o Dziennikarstwie we Wrocławiu. Na stronie uniwersytetu znalazłam dziennikarstwo radiowe i telewizyjne ;) Wydaje się, że to właśnie to czego szukam.
    Tylko nie wiem na jakiej zasadzie dokładnie działają te specjalności.
    Najpierw studiuję dziennikarstwo i komunikację społeczną i jak skończę to wtedy wybieram specjalność i znowu studiuję? Czy od razu studia są ukierunkowane pod tym kątem? Może ktoś ma zdaje na temat dziennikarstwa... gdzie najlepiej studiować? tak, tak słyszałam, że się nie opłaca bo dziennikarzem zostać może każdy, ale chyba studiując dziennikarstwo mam większe szansie "załapania się" ;) Pozdrawiam !
    • Gość: Tawananna* IP: *.adsl.inetia.pl 17.09.11, 15:34
      Jeśli to specjalność/specjalizacja, to po prostu studiujesz dziennikarstwo, ale oprócz przedmiotów, które mają wszyscy na roku, masz przedmioty z zakresu specjalizacji (u Ciebie - radio i TV, na innych specjalizacjach - co innego). Po trzech latach masz licencjat z dziennikarstwa i komunikacji społecznej ze specjalizacją "dziennikarstwo radiowe i telewizyjne".

A dziennikarstwo najlepiej studiować tam, gdzie jest wiele gazet / stacji TV i radiowych, gdzie możesz odbyć praktyki i próbować zaczepić się już na studiach. Najlepsza byłaby zapewne Warszawa.

I jeszcze jedno (bez złośliwości). Jako przyszła dziennikarka powinnaś być specem od wyszukiwania informacji!
    • > Tylko nie wiem na jakiej zasadzie dokładnie działają te specjalności.

Specjalność wybierasz w trakcie pierwszego semestru albo roku, po drodze masz takie podstawowe przedmioty, jak PR, dziennikarstwo prasowe, radiowe itd. Nie wiem, jak dokładnie jest na licencjackich, bo sama jestem (w zasadzie kończę) uzupełniające po innych kierunkach.

> tak, tak słyszałam, że się nie opłaca bo dziennikarzem zostać może każdy,
      > ale chyba studiując dziennikarstwo mam większe szansie "załapania się" ;)

Nieważne, co kończysz - to racja. Liczy się to, czy masz inicjatywę i zajmujesz się dziennikarstwem już na studiach. To nie jest tak, że studia dziennikarskie przeszkadzają lub pomagają w dostaniu się do mediów. Ludzie z mojego roku kombinowali jak koń pod górę, żeby nie robić obowiązkowych praktyk, a mieć papierek. Udawało się.

Jeśli chcesz więcej informacji (o studiach, o praktykach), to napisz do mnie na kazjenka84@o2.pl.
      --
      felietonada.blogspot.com/

Haters gonna hate. Don't feed the trolls!
    • Gość: szyszka IP: *.olsztyn.mm.pl 18.09.11, 20:31
      Dziękuję za informacje ! :) :) :)
    • Planujesz dzienne czy zaoczne studia?
      --
      Moje badanie:
      www.wbadanie.pl/ankieta/201699142/ - blogi i blogosfera

Warte obejrzenia:
      • Gość: szyszka IP: *.olsztyn.mm.pl 19.09.11, 22:48
        Tylko dzienne wchodzą w grę ;)
        • Gość: DIUNA IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 27.09.11, 13:23
          Hej!
          Wszystko zalezy na czym Ci zależy Moim zdaniem w przypadku dziennikarstwa bardzo dobrym wyborem są studia zaoczne. Mimo, że na ogół jestem zażartym przeciwnikiem zaocznego studiowania, to tutaj ma to szczególne uzasadnienie. Dziennikarzem masz szanse zostać tylko dzieki zdobytemu DOŚWIADCZENIU, nie studiom!!!!!!!!! Studia na pewno wiele Cie nauczą, ale wyznacznikiem późniejszego przyjęcia Cię do pracy będzie właśnie różnorodne doświadczenie z tego zakresu. Bez niego nawet najlepsza szkoła, ani wieloletnie kursy doszkalające nie zagwarantują Ci sukcesu. Dodatkowo wybierając szkołę warto zwrócic na profil studiów. Dziennikarstwo bowiem dziennikarstwu nie równe. Polecam ofertę Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie:)
        • Gość: Wanda IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 27.09.11, 13:27
          Hej!
          Wszystko zalezy na czym Ci zależy Moim zdaniem w przypadku dziennikarstwa bardzo dobrym wyborem są studia zaoczne. Mimo, że na ogół jestem zażartym przeciwnikiem zaocznego studiowania, to tutaj ma to szczególne uzasadnienie. Dziennikarzem masz szanse zostać tylko dzieki zdobytemu DOŚWIADCZENIU, nie studiom!!!!!!!!! Studia na pewno wiele Cie nauczą, ale wyznacznikiem późniejszego przyjęcia Cię do pracy będzie właśnie różnorodne doświadczenie z tego zakresu. Bez niego nawet najlepsza szkoła, ani wieloletnie kursy doszkalające nie zagwarantują Ci sukcesu. Dodatkowo wybierając szkołę warto zwrócic na profil studiów. Dziennikarstwo bowiem dziennikarstwu nie równe. Polecam ofertę Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie. Są bardzo uniwersalni ze względu na to, ze podczas całego etapu kształcenia 3 plus 2 zajęcia odbywaja się na dwóch wydziałach- politologii i zarządzaniu. Specjalizacjie, które proponują naprawdę odpowiadaja na zapotrzebowanie rynku. Pozdrawiam
          • Gość: belial IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 27.09.11, 13:46
            > Mimo, że na ogół jestem zażartym przeciwnikiem zaocznego studiowania

A to czemu?
            I po co dwa razy odpowiadasz to samo pod różnymi nickami?
            • Ale dziwne, że nie mają jakiegoś poradnika "Bezpieczeństwo i Higiena Spamowania", bo ci spamerzy, którzy pojawiają się tutaj i zachwalają różne szemrane szkółki popełniają naprawdę elementarne błędy.
              • Gość: szyszka IP: *.olsztyn.mm.pl 11.10.11, 14:16
                Hej ! Dzięki wielkie za odpowiedzi :)

Wiem co chcę robić w życiu- marzy mi sie praca w radiu. Teraz tylko muszę wybrać taki kierunek i uczelnie , żeby móc zrealizować swoje marzenia :)))

Dzięki :)))

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.