Dodaj do ulubionych

Filologie na UWr - opinie

IP: *.dynamic.chello.pl 21.04.12, 11:32
Witam, w tym roku wybieram się na studia do Wrocławia. Czytałam dużo o filologiach,myślę nad francuską (interesuje mnie historia tego kraju, nie męczyłabym się tam raczej) albo hiszpańską [ewentualnie nad prawem, zależnie od matury (wiadomo)]. Jednak na wielu wątkach trafiałam na opinie, że filologie na tym uniwersytecie nie są zbyt dobre, tj. poziom nie jest oszałamiający:p, jednak nic bliżej.
Stąd moje pytanie - czy ktoś tam studiuje któryś z tych kierunków lub ma dobre informacje na ten temat i może się nimi podzielić? Byłabym bardzo wdzięczna :)
Obserwuj wątek
  • kazjenka Re: Filologie na UWr - opinie 23.04.12, 21:14
   Ja na UWr studiowałam rosyjską, na francuskiej czy hiszpańskiej nie miałam bliższych znajomych. Od znajomych znajomych słyszałam taką opinię, że jeśli zaczynasz te studia od podstaw, to języka się nie nauczysz.
   --
   felietonada.blogspot.com/

   Haters gonna hate. Don't feed the trolls!
   • Gość: Ka Re: Filologie na UWr - opinie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.04.12, 18:41
    Filologie we Wrocławiu są bardzo dobre. Ale nie ma co liczyć na to, że rozpoczynając naukę na studiach od podstaw osiągnie się przez 3/5 lat przyzwoity poziom. Jeżeli jest to kontynuacja po nauce w szkole średniej, nawet od poziomu B1, to już jest dobrze. Sama studiowałam filologię, za moich czasów był jeszcze bardzo trudny egzamin wstępny pisemny i ustny, więc większy odsiew i wyższa poprzeczka na starcie.
    • kazjenka Re: Filologie na UWr - opinie 28.04.12, 19:34
     A jaką filologię studiowałaś? Z rosyjskiej od podstaw byłam bardzo niezadowolona, ale zaawansowani mieli o niej trochę lepsze zdanie. Miałam egzamin wstępny na ten kierunek, ale w przypadku innego języka to o niczym nie przesądza...
     --
     felietonada.blogspot.com/

     Haters gonna hate. Don't feed the trolls!
    • Gość: Ce Re: Filologie na UWr - opinie IP: *.dynamic.chello.pl 01.05.12, 15:00
     No bo właśnie mam ten problem - nie wiem, czy jeśli nie dostanę się na prawo iść na filologię francuską, z czego historię i kulturę Francji znam dość dobrze ale po prostu języka nie, czy iść z kontynuacją na germanistykę, bo niemiecki trochę już znam. Kwestia tego też, co po germanistyce jest, bo tutaj szczerze mówiąc aż tak dobrze się nie orientuję :)
     • Gość: Tawananna* Re: Filologie na UWr - opinie IP: 83.238.243.* 01.05.12, 17:31
      "Niemiecki trochę już znam" to dość kiepska podstawa do rozpoczynania studiów germanistycznych, zwłaszcza jeśli mają być "na wszelki wypadek", w przypadku nie dostania się na prawo. To już lepiej filologia romańska, jeśli jest poparta zainteresowaniami historią i kulturą Francji.

      Przy czym zawsze radzę wszystkim zastanowić się trzy razy, zanim zaczynają od podstaw filologię tradycyjnie kontynuacyjną (germańską/romańską/rosyjską, czasem hiszpańską).
      • Gość: Ce Re: Filologie na UWr - opinie IP: *.dynamic.chello.pl 08.05.12, 23:57
       Nie boję się pracy. Może źle się wyraziłam o tym niemieckim, bardzo dużo w tym języku rozumiem, sama też umiem sporo powiedzieć, inaczej bym się nie pchała na rozszerzenie na maturze bo to ciężki do osłuchania język ;) Ale myśl o filologii mi przyszła dopiero niedawno.
       To bardzo ciężka decyzja, może złożę na te 3-4 kierunki i po prostu się zdam na to też, gdzie mnie przyjmą... A po drodze najwyżej jeszcze trochę przemyślę, mimo to wypowiedzi tutaj mi nieco ułatwiły parę rzeczy, mam nadzieję
    • Gość: An Re: Filologie na UWr - opinie IP: *.play-internet.pl 05.06.18, 10:55
     Studiuję filologię angielską od podstaw. Całe wakacje spędzę- 3 miesiące na kursie językowym. Od poniedziałku do piątku poza tym. Myślę, że wszystko zależy od celów i realizacji ich. Zawsze po studiach i w trakcie można robić kursy językowe. Może nie od razu ale można nadrobić poziom. Także po studiach można uczęszczać na kursy i cały czas się doskonalić-kształcić. Mi studia bardzo wiele dały.
  • Gość: ola Re: Filologie na UWr - opinie IP: *.promax.media.pl 07.05.12, 18:43
   filologie romańską polecam na UAM tam mają świetnych lektorów, z tego co wiem to Ci od podstaw tak zapieprzają z programem, ze po roku wyrównuje sie poziom, z reszta idąc na francuski, jako drugi język wybierasz np włoski i uczą go po francusku:P, czyli nie sposób się nie nauczyć francuskiego:) plus masz uprawnienia do nauki włoskiego w szkołach :)
  • Gość: gość Re: Filologie na UWr - opinie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.05.12, 18:55
   No wiesz, jeśli na studiach filologicznych np. zajęcia z hiszpańskiego ma się z osobą po filologii klasycznej, która po prostu na studiach chodziła na hiszpański, ale nie ma magistra filologii hiszpańskiej, to chyba coś znaczy, bo zajęć z hiszpańskiego nie powinna prowadzić osoba po filologii klasycznej tylko dlatego, że miała lektorat z tego języka (ma się np. do wyboru niemiecki, angielski, rosyjski itp.), to np. osoba po studiach z fizyki mogłaby uczyć studentów anglistyki tylko dlatego, że przez 2 lata na studiach ktoś miał angielski.
  • Gość: Dydacto Re: Filologie na UWr - opinie IP: 156.17.166.* 10.05.12, 19:41
   U nas jest kilka wywiadów ze studentami różnych filologii na UWr. Może taka lektura pomoże Ci rozwiać wątpliwości.

   Przykładowe linki to:
   www.dydacto.com/pl/opinie/53624/17/Filologia%20Polska/#ajaxContainer
   www.dydacto.com/pl/opinie/53624/19/Filologia%20serbska%20i%20chorwacka/#ajaxContainer
   Stale poszerzamy bazę wywiady ze studentami różnych uczelni i kierunków i pytamy studentów o to, jak wygląda nauka, jacy są wykładowcy, jak oceniają swoje szanse itp.
  • saxgirl Re: Filologie na UWr - opinie 11.06.18, 13:46
   Ja studiowałam filologię polską, ale miałam znajomych z klasy z liceum, którzy byli na francuskiej (byliśmy klasą o profilu francuskojęzycznym, więc to zrozumiałe ;d). I z tego co mówili - jeszcze w trakcie studiowania - to wyglądało, jakby byli zadowoleni :) Często wspominali, że było ciężko z niektórymi przedmiotami, że profesorowie wymagający etc. Nie było mi trudno dlatego, że się nie przykładali, wręcz przeciwnie - to akurat były osoby, które zawsze się dobrze uczyły. Biorąc pod uwagę ich opinie, stwierdzam, że warto :) Ale pamiętaj, że jeśli nie znasz podstaw, możesz mieć od samego początku problemu. Dużo osób zawsze powtarza, że bez znajomości podstaw danego języka, ciężko przebrnąć. Chyba, że jesteś mega zaparta i na przykład w wakacje zaczęłabyś co nieco się uczyć (ha ha ha, komu się chce po maturach uczyć :D) to luzik :)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka