Dodaj do ulubionych

studia dla starszej - help

IP: *.146.240.250.ip.abpl.pl 03.07.12, 23:13
Witam. Bardzo proszę o pomoc. Mam 52 lata, maturę i chęci na kontynuację nauki. W związku z wiekiem i stanem zdrowia interesują mnie tylko studia on-line. Nie za drogie, ale dla starszej osoby "do przebrnięcia". Na Uniwersytet III wieku jestem za "młoda" (min. 55 lat). Proszę nie oceniajcie mnie. Uwagi w stylu, po których studiach lepiej płatna praca itp mnie też już nie dotyczą. Liczę na Waszą pomoc. Dziękuję
Edytor zaawansowany
  • hawa.etc 03.07.12, 23:57
    No dobrze, ale przydałby się jeszcze jakiś zarys indywidualnych zainteresowań i predyspozycji.
    Poza tym bez przesady z tą "starsza". 52 lata to żaden wiek.

Zwracam uwagę, że żadne studia nie są prowadzone całkowicie w trybie on-line. Na sesję trzeba dojechać i zdać ją razem ze zwykłymi zaocznymi.

W SWPS jest prawo on-line, ale b. drogie.
    Na Polskim Uniwersytecie Wirtualnym, opartym o Akademie Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi są pedagogika, politologia i administracja. Tutaj szczegóły: www.puw.pl/art.html?akcja=studia&P[aid]=474

Ja bym chyba wybrała politologię, ale to kwestia moich zainteresowań.

Jest jeszcze uczelnia POU, tam jest zarządzanie, ale jeżeli przygotowanie zawodowe Cię nie dotyczy, to chyba nie ma większego sensu. To nie są zbyt rozwijające studia. W każdym razie opis oferty jest tu:

www.wsz-pou.edu.pl/
    Poza tym obejrzyj tę stronę: www.studiaonline.info/
  • goguskwabotyn 04.07.12, 00:13
    A eksternistycznie? Nigdy sie tym za bardzo nie interesowalem, ale wiem, ze na UAM jest eksternistyczna historia. No i przydaloby sie wiedziec o co Pani chodzi. My tu z hawa.etc piszemy o politologii, prawie i historii, a Pani moze szuka czegos scislego...

No i wazne jest to w jakim celu podejmuje Pani te studia- po prostu jako rozwoj i poszerzanie horyzontow?
  • Gość: gość - starsza :-) IP: *.146.240.250.ip.abpl.pl 04.07.12, 00:32
    No tak. Sylwetka studenta (mam nadzieję przyszłego). Tu się ujawnia mój charakter i praca - ścisło, krótko i na temat, bez zbędnych słów. Zawodowe życie przesiedziałam "za biurkiem". Trochę księgowości, trochę kadr, trochę płac - wszystko "trochę", nic na 100%. Bardziej ścisły umysł niż humanistyczny. Bardziej logiczne myślenie niż uczenie się na pamięć. Co prawda lata "świetności" mojego umysłu dawno minęły :), ale lepsza logika niż zapamiętywanie ( z tym może być problem). Studia chciałabym - ot tak, dla siebie. Ma to być miłe, łatwe i przyjemne doświadczenie. Wiem, mało ambitne. Inne podejście zapewne bym miała kilkanaście lat temu :-) Na pewno spojrzę na podesłane linki. Bardzo dziękuje za pomoc i za miły komplement :-)
  • goguskwabotyn 04.07.12, 05:54
    Aaa... Czyli historia chyba odpada :)

No coz... Niestety za bardzo nie pomoge. Jakies finanse? Interesujace moga byc miedzynarodowe stosynki gospodarcze. A moze geografia? Albo po prostu matematyka?
  • krzysztofsf 04.07.12, 07:32
    czyli pomysl z historia juz byl :)
    Chociaz...moze wlasnie warto jednak sprobowac rozwinac sie w innym niz dotychczasowy, kierunku.
    --
    Petycja - stop cenzurze internetu
    Polecam Linuxeducd - uruchamiasz z plyty bez szkody dla ukochanego Windowsa
  • hawa.etc 04.07.12, 10:31
    Goguś, rozsnuwasz jakieś wizje, a tymczasem oferta kierunków online jest bardzo skromna i nie można studiować ani geografii, ani matematyki, ani międzynarodowych stosunków gospodarczych.
    Kierunki dostępne to: informatyka, zarządzanie, pedagogika, politologia, ekonomia (na poziomie studiów I stopnia w trybie częściowego e-learningu), prawo, administracja i może coś jeszcze, ale na tej garstce uczelni powtarzają się właśnie te kierunki. Szału nie ma.

Znalazłam jeszcze jedno zarządzanie, tu: www.lazarski.pl/
  • hawa.etc 04.07.12, 10:45
    ... abstrahując już od faktu, że geografia w trybie online byłaby tym samym, co studia na Akademii Muzycznej w trybie "nie widziałam nigdy skrzypiec (fortepianu, saksofonu)" i pierwsza poszłabym protestować, gdyby ktoś dopuścił to uruchomienia takich studiów.
  • goguskwabotyn 04.07.12, 12:14
    Oj... Nie, nie przepraszam, przepraszam. Dluga droga+zmeczenie+znudzenie= wypisywanie przez Gogusia glupot. Jak pisalem o matematyce i geografii to caly czas myslalem o zaocznych/wieczorowych...
  • hawa.etc 04.07.12, 12:21
    No co Ty, nie ma za co przepraszać :D
  • goguskwabotyn 05.07.12, 11:12
    No wiesz, lepiej przeprosić sto razy za dużo, niż raz za mało :)
  • krzysztofsf 04.07.12, 07:31
    Historia jest sympatyczna do samoksztalcenia , tyle, ze nie wiem, czy gdzies jest online.

--
    Petycja - stop cenzurze internetu
    Polecam Linuxeducd - uruchamiasz z plyty bez szkody dla ukochanego Windowsa
  • Gość: z. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.07.12, 20:30
    może jakiś język albo kulturoznawstwo z naciskiem np. na historę wschodu -bardzo ciekawe studia ,może historia sztuki ?
  • Gość: gość - starsza :-) IP: *.146.240.250.ip.abpl.pl 05.07.12, 01:31
    Ojej... HISTORIA - czy jak ktoś ma kilka lat więcej to od razu Historia ?! :-) Dziękuję bardzo. Artysta, historyk, pasjonat sztuki owszem piękne, ale nie dla mnie. Szanuję i cenię ! Jak, słusznie zresztą hawa.etc zauważyła dość wąski mam obszar poszukiwań. Zanim się "emgieera" przed nazwiskiem dorobię trochę czasu minie. Pełnoprawna babcia - po Ekonomii lub Administracji. Choć myślę, że ekonomia jest mi bliższa (logika) . Hawa.etc jeśli możesz, wyraź swoje zdanie. Dziękuję wszystkim za pomoc i za dobre chęci. Warto wierzyć w ludzi. Pozdrawiam
  • hawa.etc 05.07.12, 02:00
    Wybrałabym ekonomię, bo wydaje mi się ciekawsza i bardziej "problemowa" - więcej zadań do rozwiązywania, kombinowania, liczenia, rozpatrywania różnych możliwości.

Administracja to studia pamięciowe, z "zapychaczami", filozofią, historią, raczej nudne... Chociaż co kto lubi.
  • Gość: gość - starsza IP: *.ergo.com.pl 05.07.12, 09:57
    Super. Dziękuje Ci bardzo. Na temat, rzeczowo, konretnie. Pięknie dziękuję jeszcze raz. Pozdrawiam :-)
  • Gość: z. IP: 213.86.244.* 05.07.12, 09:23
    coz sa rozne gusta ,historia jest ciekawa jak dla mnie,a ekonomia czy ksiegowosc to niewyobrazalne nudy.
  • Gość: gość- starsza IP: *.ergo.com.pl 05.07.12, 09:56
    zaciekawiłeś/ aś mnie tym wschodem... ehh :-)

Pozdrawiam i dziękuję
  • goguskwabotyn 05.07.12, 11:43
    Mimo wszystko, zgadzam się z hawą.etc. Ekonomia jest bardziej naukowym kierunkiem i po nim może Pani sama robić coś więcej w domu, a po administracji, czy zarządzaniu? Skoro studia są dla Pani poszerzaniem horyzontów i zasmakowaniem nauki to ani administracja, ani zarządzanie nie mają sensu.

Ale potwierdzam nauki humanistyczne są najlepsze do nauki, bo i tak, i tak nawet najwspanialszy wykład na świecie nie nauczy Cię interpretowania literatury
  • Gość: anemo IP: *.play-internet.pl 31.07.13, 11:28
    Ja skorzystałam w Łodzi: www.bssu.edu.pl/a_licencjackie_online.html
    Studia mogą byc wtedy krótsze - bo w indywidualnym toku. Uczelnia uwzględnia to jak ktos juz troche studiował wczesniej albo zaliczył szkole policealną. Program trwa min. 3 semestry, potem dalej (jesli nia zdążysz zaliczyć egzaminów ) to bez opłat, obrona pracy licencjackiej

Ja wybrałam Promocja zdrowia ze zdrowiem publicznym, ciekawa specjalność gł. dotycząca zdrowego żywienia i stylu zycia ale sa tez inne
  • hanna7611 08.09.13, 12:29
    Ja mam dwa wnioski w takiej sytuacji:

- kierunek: zarządzanie - sama właśnie idę na WSHiR Poznań, potem (po 3 semestrach) są specjalności do wyboru i mogę wybrać póxniej rachunkowość albo obrót gospodarczy czyli to, co i ciebie rozwinęłoby pewnie.

- tryb: z tego co się orientowałam i ze zdobytej w ten sposób wiedzy: moze niepotrzebnie ograniczasz się do studiów online. Może warto rozważyć indywidualny tryb studiow, gdzie uczysz sie eksternistycznie na podstawie zlecenia od wykładowcy, mozesz sobie pochodzic na zajecia, ale nie musisz , a egzaminy zdajesz albo indywidualnie, albo razem z grupą. Wynik jest ten sam - możesz uczyć się w domu, mozesz dostosować nawet chyba daty egzaminów do siebie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.