Dodaj do ulubionych

Turystyka...

IP: *.smartis.pl / 213.77.25.* 28.06.06, 20:04
Po zdaniu matury mam zamiar rozpocząć studiowanie turystyki ale sama nie wiem czy to dobry pomysł. Co myślicie o tym kierunku?
Edytor zaawansowany
  • Gość: Ni IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.06.06, 12:27
    Moim zdaniem pomysł jest całkiem niezły. Branża w Polsce się coraz bardziej
    rozkręca więc praca powinna być. A co tak w ogóle zamierzasz robić po tym kierunku?
  • Gość: Małgosiek:) IP: *.smartis.pl / 213.77.25.* 01.07.06, 16:44
    Raczej nie chciałabym zostać tzw. rezydentką bo ogólnie to nie dla mnie. Myślałam o pracy w hotelu czy biurze podróży. Fajnie byłoby też zostać stewardesą ale watpię, czy by mi się udało. A co Ty byś mi radził(a)?:)
  • Gość: ....... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.07.06, 17:07
    praca Stewardessy jest jeszcze gorsza od rezydenta ,w ciąglych rozjadach,malo
    wolnego poza tym to taka kelnerka tyle,że musi miec wyzsze kwalifikacje i dobre
    zdrowie.
  • Gość: mgg IP: *.promax / *.internetdsl.tpnet.pl 02.07.06, 14:32
    moj chlopak ma na studiach specjalnosc turystyka i hotelarstwo, ciekawe studia,
    co raz organizowany jest jakis wyjazd, dostepne sa rozne kursy (np. na
    wychowawce kolonijnego). mysle, ze to nie jest najgorszy pomysl :) oczywiscie
    nie mozna powiedziec tez, ze sama przyjemnosc... powodzenia i pozdrawiam
  • kocurkaaa 02.07.06, 20:59
    ja studiuje turystyke i rekreacje i bardzo podoba mi sie ten kierunek,ale jesli
    nie lubisz takich przediotów jak ekonomia organizacja zarzadzanie,socjologia to
    nie radze i nie polecam tez szkoły w WSU Kielcach
  • Gość: gandalf IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.07.06, 10:41
    > ja studiuje turystyke i rekreacje i bardzo podoba mi sie ten kierunek,ale jesli
    > nie lubisz takich przediotów jak ekonomia organizacja zarzadzanie,socjologia to
    > nie radze i nie polecam tez szkoły w WSU Kielcach

No ale bez takich przedmiotów nie ma w ogóle co myśleć o pracy w biurze podróży.
    W ogóle im więcej ekonomii tym lepiej.
  • Gość: xyza IP: *.134.219.81.static.kielce.msk.pl 18.09.06, 11:11
    czemu nie polecasz wsu w kielcach??
  • Gość: do mgg IP: 213.199.252.* 03.07.06, 10:50
    mgg, a gdzie twoj chlopak studiuje??
  • Gość: Zainteresowany IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.07.06, 22:49
    Jakie przedmioty zdawane na maturze biora pod uwage przy rekrutacji na
    turystyke np. na AWF we Wrocławiu?
  • Gość: okowita IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.07.06, 14:46
    Mnie jakoś nie przekonuje TiR na AWF-ach. Najważniejszy kawałkiem tych zajęć to
    jednak ekonomia i zarządzanie, jeśli mam myśleć o sensownej pracy. Szukam raczej
    czegoś wśród szkół biznesowych.
  • Gość: fogg IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.07.06, 11:38
    Moim zdaniem jeszcze lepszym pomysłem jest ekonomia z jakąś turystyczną
    specjalizacją. Nazywa się to Gospodarka Turystyczna, albo Zarządzanie Turystyką.
  • ayka2 06.07.06, 07:48
    oh piszcie, piszcie jeszcze :) przede wszystkim gdzie wogole mozna studiowac
    turystyke, najlepiej za free :P bo tych kilka tysiecy wiecej nie zaszkodzi we
    wlasnej kieszeni :P Jezeli ktos jest poinformowany, niech sie podzieli
    informacjami :) dzieki
  • Gość: okowita IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.07.06, 11:17
    Przyłączam się do prośby o uczelnie z turystyką. Na ranking niestety nie ma co
    liczyć. Podobno sporo szkół tam brakuje. Nie wiedząc czemu.
  • Gość: kkkk IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 06.07.06, 16:50
    we wrocławiu jest AWF, WSH, WSIS i WSB (dokładniej: Zarzadzanie w turystyce).

pozdr.
  • mootya 06.07.06, 20:43
    heh za free... :-) no to cie rozczaruje bo turystyki nie da sie studiowac za
    free (takze na dziennych). i nie mowie tego w kontekscie kupna podrecznikow czy
    robienia kserówek, placenia za obiady lub mieszkanie, bo to tyczy sie kazdych
    studiow.
    turystyka jest jednak kierunkiem bardzo kosztownym, choc wszystko zalezy od
    uczelni. studiowanie turystyki lączy się z wyjazdami na obozy, cwiczenia
    terenowe i praktyki. jak wczesniej napisalam to, ile za taki wyjazd zaplacicie
    zalezy od uczelni. a ze ostatnio nasze szklnictwo wyzsze (zreszta nie jako
    jedyne) cierpi na brak kasy, to z reguly uczelnia pokrywa tylko koszt dojazdu.
    nie wiem dokladnie jak jest na UAMie czy Uniwerku w Szczecinie, ale na Uni
    Łodzkim koszt takiego obozu zimowego (wyjazd na narty) to, jesli nie macie
    sprzetu (narty, buty, kije, kurtka, spodnie, rekawice...) to ok. 1 tys. zl (tak,
    tak, wiem bo bylam :-). jesli chodzi o praktyki, to mozecie co prawda znalezc
    miejsce odbywania praktyk (muzeum, park krajobrazowy badz narodowy, hotel...)
    blisko miejsca gdzie mieszkacie i wtedy nie zapalcicie za mieskzanie i
    wyzywienie, ale jesli chcieli byscie np. wyjechac do Pieninskiego Parku
    Narodowego albo do muzeum w Malborku i nie macie tam rodziny, to sporo przyjdzie
    wam zapalcic za dwa tyg praktyk (2 tyg. w kazdym z ww miejsc). uczelnia zwraca
    jedynie koszty dojazdu (jesli jedziecie pksem alb pkp). oprocz tego są jeszcze
    cwiczenia terenowe ktore kosztowaly w tym roku ok 200 zl (5 dni, polska ponocna-
    gdansk, polwysep helski, leba, malbork, torun, chelmno...). na drugim roku ma
    byc wyjazd na polske poludniowa :-)
    poza tym ja pojechalam tez na Miedzynarodowe Targi Turystyczne do Berlina
    (najwieksze targi turystyczne na swiecie odbywaja sie w marcu) i za ten 4dniowy
    wyjazd zaplacilam tez ok 500 zl. na UŁ taki wyjazd organizowany jest co roku i
    jak ktos ma kase to nie jest trudno sie na niego zalapac, a szczerze mowiac
    warto bylo. :-)
    jesli chodzi o scisle teoretyczna czesc studiowania turystyki i rekreacji to
    jest to kierunek, ktory laczy w sobie duzo roznorodnych przedmiotow.
    mianowicie jest tu geografia, ekonomia, podtawy turystyki i hotelarstwa,
    fizjologia, biogeografia, ekologia, historia sztuki, muzealnictwo... dla
    wiekszosci najgorsza do nauczenia sie byla fizjologia, ale wszyscy jakos
    przebrnęlismy. na drugim roku postraczem jest ponoc statystyka. co mi sie podoba
    w studiwaniu turystyki, to wlasnie ten przekroj przez rozne przedmioty oraz
    nieobecnosc w tym przekroju chemii i fizyki :-)
    aha, gdzie mozna studiowac TiR. nie orientuje sie jak jest a tymi AWFami ale
    jesli intersuje was studiowanie turystyki nie na AWFie to mozecie skladac
    papiery na UAM (poznan), UŁ (lodz), U. Szzcecinski (szcecin ;-) oraz SGGW w
    Wawie. NA UAMie TiR jest piecioletni (na SGGW CHYBA chyba tez), na UŁ w lodzi
    jest trzyletni licencjat (potem mozna robic dwuletnia magisterke). nie wiem jak
    to jest z tym studiowaniem geografii ze specjalnoscia o nachyleniu turystyki
    wiec nie ebde sie wypowiadac.
    jakby ktos mial jeszcze jakies pytania odnosnie kierunku jakim jest TiR
    (zwlaszca na UŁ, gdzie i ja studiuje) to piszcie.
    pozdr

--
    www.darzbor.v24.pl/via-baltica/index.htm
  • r.richelieu 06.07.06, 21:15
    Gegra o "nachyleniu" turystycznym, to jednak nadal jest gegra, więc zanim
    dojdzie się do przedmiotów turystycznych można się poparzyć na geologii i
    kartografii.
  • Gość: bluestrawberry IP: *.telkonet.pl 09.07.06, 11:48
    Hej richelieu widzę że orietujesz się w tej gegrze - a mogłabyś cos wiecej
    powiedziec o tej specjalizacji turystycznej na geografii - bede bardzo wdzieczna
  • rr.richelieu 09.07.06, 15:27
    No ten tego, specjalizacja jak specjalizacja, zestaw przedmiotów związanych z
    turystyką plus praktyki w na przykład biurze podróży. Minimum programowe gegry
    jest jednak bardzo różne od minimum prog. turystyki na AWFach, stąd nie zawsze
    pasjonat czystego podróżowania da sobie radę na przedmiotach fizyczno-
    chemicznych, których na turystyce nie ma. Ale wszystko jest do przejścia,
    geografia nie jest elektroniką. ;)

--
    przyroda i przestrzeń
    socjolog
  • Gość: ayka2 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.07.06, 04:42
    dzieki Mootya!
  • Gość: gigi IP: *.olsztyn.mm.pl 09.07.06, 16:47
    Jak na razie tir na sggw jest 3-letni. Można zrobić uzupełniające z zarządzania w turystyce na wydziale ekonomicznym. U mnie postrachem jest fizjologia, statystyka no i co dziwne ;) geografia turystyczna polski. Podstawą do tego przedmiotu jest kakon krajoznawczy - jak on wygląda mozecie obejrzeć na stronie pttk.
    Na tirze, nawet jak nie jest na awf-ie, jest dużo wf-u w tym obowiązkowy basen. I jeżeli ktoś ma jakieś traumatyczne przeżycia związane z wodą i nie umie pływać, to niech lepiej od razu zrezygnuje, bo bez sensu jest się męczyć. Obowiązkowy jest obóz letni - gdzie generalnie 24h siedzi się na wodzie.
  • mootya 10.07.06, 00:12
    ah, wlasnie- kwestia wfu jest rowniez bardzo istotna na TiRze, a zapomnialam o
    niej wspomniec. na UŁ raz w tygodniu 3 godziny (niecałe) sa zajecia wych. fiz.-
    1 godz. siatkowka (koszykowka), 2 godz. fitness (silownia), 3 godz. basen. O,
    ile jak wspomina gigi, na SGGW trzeba umiec plywac, o tyle na UŁ sa 3 grupy-
    zaawansowani (umiejacy dobrze plywac), sredniozaawansowani (znajacy 1, 2 style)
    i poczatkujacy (nieumiejacy w ogole plywac lub slabo), tak wiec jesli chodzi o
    basen, cale szczescie nie ma problemu a zaliczenia tez sa latwe.
    pozdr

p.s. o ile mnie pamiec nie myli, to rok temu gigi niejako razem przezywalysmy tu
    na forum , czy sie na ta turystyke dostaniemy czy nie. o ile mnie pameic nie
    myli :-)
    --
    www.darzbor.v24.pl/via-baltica/index.htm
  • Gość: gigi IP: *.olsztyn.mm.pl 10.07.06, 17:02
    Oj, nie myli nie myli ;) Fajnie powspominać :)

Nie zrozumcie mnie źle, na sggw nie ma wymogu posiadania umiejętności pływania tudzież utrzymywania się na wodzie ale jest ona dość przydatna :) My mamy 4 grupy na wfie (w zależności kto jak pływa - jest exam na pierwszych zajęciach) ale na koniec roku wszyscy mają egzamin na karte pływacką. Na obozie ludzie, którzy nie mają karty mają troche problemów bo np. facet od windsurfingu nie chce ich na deske wpóścić. W skali roku są z 3-4 osoby, które na widok otwartej wody reagują płaczem, dlatego uważam że część osób powinna sobie takich przykrości oszczędzić. No i na tirze jest ratownictwo - i dziwnie wygląda ktoś kto się tego uczy, a jego samego trzeba ratować.

No a podsumowując, to wf na tirze jest super, tylko trzeba czuć ze się to lubi, bo jest jego naprawdę sporo :)

Pzdr dla wszystkich tirówek obecnych i przyszłych
  • tomus2221 19.09.06, 09:58
    A ja poszedlem na gospodarge turystyczna do Almamer-u, na 2
    magisterskie.Zobaczymy co z tego bedzie.
  • tennen 21.09.06, 11:02
    studiuję TiR na UAMie,dziennie, juz prawie na 2.roku:) moze kogos zainteresuje
    kilka faktow wiec napisze co wiem:) co do kosztow to moge na razie wymienic te
    z 1.roku tj.: ok.360zl za 12-dniowy oboz w ośrodku TKKF w Sierakowie (za taka
    kwote jest niepełne wyżywienie także łączny koszt to jakieś 500zł) i bezpłatna
    objazdówka po WLKP z tym, że to jest we wrześniu więc trzeba zabulić za
    tygodniowy nocleg lub koczować u znajomych z mieszkaniami:), na 2.roku będzie
    obóz narciarski 2tygodniowy ktory jesli ma się swój sprzęt ma wynieść 650z.
    Oprócz obozu na 2.roku jest objazdówka po Pomorzu gdzie bazą wypadowo-noclegową
    ma być Gdańsk (co oznacza koszty...) oraz 2tygodniowe praktyki w hotelu min
    ***. Na 3.roku w grupach sami planujemy jakiś wyjazd, odbywa się coś w rodzaju
    głosowania i grupa która uzyska wymaganą liczbę chętnych organizuje wyjazd, w
    tym przypadku uczelnia pokrywa tylko koszty dojazdu więc za resztę znowu
    będziemy płacić.Co do WFu to na pierwszym roku jest do wyboru, raz w tygodniu,
    ale chetni moga probowac wbijac sie na dodatkowe zajecia(zapisy na WF=koszmar,
    istna walka o miejsce;), na 2.roku wszyscy mamy bezplatne narty na Malcie w
    ramach przedobozowej nauki.to chyba tyle w skrocie:)
  • Gość: hulala IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.09.06, 12:15
    Lubię niebanalne studia :) Sama TiR kończyłam i taka moja osobista odpowiedź na
    pytanie, co można po tym robić - zrobiłam magisterkę uzupełniającą z ekonomii,
    od roku mam własną firmę organizującą imprezy z wegetriańskim i wegańskim
    jedzeniem. Mamy spore dochody, koszty zaczynają się zwracać. Znajomi z roku to
    teraz prawdziwy przegląd stanowisk pracy :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.