Dodaj do ulubionych

czy studia medyczne sa bardzo trudne

10.07.06, 20:16
czy studia medyczne sa bardzo trudne? Czy da sie wytrzymać?
Czy te zajęcia w prosektorium to cos okropnego i wogole jak one wygladaja?
Czy studenci oglądają tylko wnętrza zmarłych czy też ich kroją i samodzielnie
wszystko oglądają?
Plis odpiszczcie i napiszcie co dla was bylo najtrudniejsze
Obserwuj wątek
    • psychidae Re: czy studia medyczne sa bardzo trudne 10.07.06, 21:14
      to wypowiedz z innego forum:

Gość portalu: puszek-okruszek napisał(a):

> Oj Misiaki:) będzie ok mnie też tak w tamtym roku straszyli a prog okazał się n
      > a
      > 196p miałam 215 i się udało wylądowac na lekarskim... teraz mam inny problem,
      > już tam nie chcę byc w ciągu roku schudłam jakieś 16kg, uczyłam się płacząc ze
      > zmęczenia, spałam po 5 godzin, zdawałam niektóre zaliczenia po 5 razy, zero
      > wytchnienia nawet w święta wszyscy znajomi odpoczywali a ja siedziałam nad
      > anatomią, na początku owszem idzie się podbudowac ale potem człowiek już nie
      > może, jest przemęczony, więc przemyślcie tą decyzje, mną kierowały głupie
      > ambicje, bo ja wiem jakiś prestiż, że to fajnie studiowac medycyne, a teraz te
      > ambicje trzeba schowac do kosza i czekac na kamapanie wrzesniowa mimo calego
      > roku ciezkiej pracy zero wakcji.Pozdrawiam goraco!!!
    • whizzz Re: czy studia medyczne sa bardzo trudne 10.07.06, 23:20
      No i po co młodych straszycie :P Spoko jest na medycynie,da sie przeżyć,
      naprawde :) Ja w ciągu roku owszem, uczyłam się, ale nie jakoś przesadnie. W
      czerwcu za to było ostro, oi, było (w czerwcu sesja była innymi słowy:P),ale
      sie wytrzymało i czwórkową średnią wywalczyło. Nie jest źle.

A co do prosektorium, to różni ludzie różnie reagują ale 90% sie szybko
      przyzwyczaja. I póki co nie kazali nam niczego kroić- tym zajmują sie starsze
      roczniki albo młodsi asystenci ;)

Najcięzszym było dla mnie przyzwyczajenie sie do w miarę systematycznej nauki -
      mówie,nie trzeba dużo, ale właśnie systematycznie, przynajmniej to się
      sprawdziło w moim przypadku.

No,tyle. Pozdrawiam :)
      • pink_hamster Re: czy studia medyczne sa bardzo trudne 11.07.06, 08:10
        ja znowu nie rozumiem, dlaczego absolutnie wszyscy wykazuja niezdrowa ciekawosc w kwestii prosektorium... -_-' tak jak stwierdzil(a?) whizzz, szybko sie przyzwyczaisz, zreszta mysle,ze to jest najmniejszy problem...ja caly czas jestem na etepie przestrajania na tryb systematycznej nauki(no ok, teraz sie nie przestrajam, bo mam w koncu wakacje), co jest dla mnie ciezkim zadaniem
        co do ilosci nauki, hmm, to trzeba zweryfikowac samemu, mam w grupie osoby, ktore nawet w toalecie nie rozstaja sie z ksiazka i takie, ktorym wystarczy tylko raz przeczytac zadany material
        pzdr

--
        ...nie szukaj mnie,
        ukryłam się,
        nie poznasz twarzy pod makijażem...
    • wolny_czlowiek Re: czy studia medyczne sa bardzo trudne 11.07.06, 17:57
      > czy studia medyczne sa bardzo trudne?
      co tu ukrywać - lekko nie jest, ale zdecydowanie łatwiej jeśli PRAWDZIWIE chcesz
      to robić i jest to Twój wybór, którego jesteś świadoma - łatwiej psychicznie.

> Czy da sie wytrzymać?
      przecież mamy jeszcze w Polsce kilku lekarzy, a jak dodać tych co wyjechali to
      po samej tej liczbie widać, że "da się"

> Czy te zajęcia w prosektorium to cos okropnego i wogole jak one wygladaja?
      na pierwszych zajęciach będziesz się bała wszystkiego
      na drugich - tylko asystentów
      potem, zależy od asystentów - albo tak już zostanie, albo wszystkie objawy
      przejdą :-)

a po miesiącu stwierdzisz, że pytanie było matrixowe- coś jak zapytać górnika
      pracującego od tygodnia w podziemiach o to, czy nie przeszkadza mu upał panujący
      na górze.

> Czy studenci oglądają tylko wnętrza zmarłych czy też ich kroją i samodzielnie
      > wszystko oglądają?
      Preparaty zawsze są przygotowane (czasami mało dokładnie), a zazwyczaj jest tak,
      że ogląda się osobne narządy.

> Plis odpiszczcie i napiszcie co dla was bylo najtrudniejsze
      Chyba kolokwium z głowy i szyi ;-)
      Chociaż spotykam się z opiniami, że egzamin z biofizyki.

a prawda jest taka, że jeśli naprawdę bardzo tego chcesz - i zorbisz wszystko
      żeby to osiągnąć - to nic nie jest nie do przejścia.

Ale czy można robić coś wspanialszego od przywracania radości życia?

pozdrawiam :-)
      i powodzenia życzę
    • Gość: Gość Re: czy studia medyczne sa bardzo trudne IP: 188.241.25.* 29.05.19, 12:29
      Najlepsza decyzja jaką podjęłam to własnie studia medyczne na Wydziale Nauki o Zdrowiu na Warszawskim Uniwersytet Medyczny (study4u.eu/pl/uczelnia/675-wydzial-nauki-o-zdrowiu-warszawski-uniwersytet-medyczny). Nauczysz się tutaj bardzo wielu cennych informacji. Serdecznie polecam kierunek zdrowie publiczne, szczególnie na tej uczelni.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka