• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Czy opłaca się studiowac matematykę? Dodaj do ulubionych

• IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 02.05.03, 13:01
    CZy kończąc matematyką można znaleźć jakąś normalną pracę(czytaj:nie uczyć w
    jakiejś badziewnej szkole...)
    Czy te wszystkie specjalności jakie oferują politechniki, uniwersytety
    naprawdę umożliwią znalezienie w miarę satysfakcjonującej pracy czy i tak
    później kończy się w szkole...
    Zaawansowany formularz
    • Gość: NWA IP: *.wro.vectranet.pl / 10.10.1.* 06.05.03, 12:45
      A ja coś słyszałem, że można skończyć w banku ;) ale nie w okienku, tylko za
      dębowym biurkiem. Albo jeszcze lepiej w funduszu emerytalnym. Można być
      specjalista od oceny ryzyka czy coś takiego. Ale siem nie znam.
      Pozdro.
      • Gość: Pipek IP: *.rcb.vectranet.pl / 10.4.1.* 08.05.03, 22:33
        A czy trudno nauczycielom matematyki znalezc prace? Jak jest teraz i jak moze
        byc w przyszlosci?
        Na studiach matematycznych mozna wybrac specjalnosc zalezy od uczelni
        najbardziej znane: nauczycielska, statystyka(ocena ryzyka), teoretyczna(po tym
        na studia doktorskie, informatyczna i jeszcze jakies inne.
    • Gość: Vermin IP: *.lclark.edu 09.05.03, 06:10
      To zalezy od twojej definicji "normalna praca". Ja skonczylem studia na dwoch
      kierunkach matematyki i finansow. Teraz, rok po studiach, jestem analitykiem w
      firmie prawniczo konsultingowej specializujacej sie w rynkach kapitalowych.
      Matematyka uczy i pomaga w abstrakcyjnym mysleniu i rozwiazywaniu zadan.
      Wiekszosc ludzi uwaza ze matematyka zajmuje sie tylko liczbami. Nieprawda, to
      ksiegowi sa od liczenia, a matematycy od razwiazywania problemow. Bardzo duza
      roznica. Moj profesor zawsze mi mowij ze ludzie beda mi placic za
      rozwiazywanie ich problemow, no im mi placa i to dosc dobrze.
      • Gość: slay IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 10.05.03, 18:44
        Gość portalu: Vermin napisał(a):

> Ja skonczylem studia na dwoch
        > kierunkach matematyki i finansow.

Tzn 2 specjalności z matematyki czy jedna specjalność z matmy na uniwersytcie a
        drugą na akademii ekonomicznej?
    • Gość: slay IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 09.05.03, 07:32
      Jestem 2 dni po maturze.Jak już chciałbym zdawać na matematyke to próbować ma
      Politechnikę czy Uniwersytet???
      "Normalna praca" to zwykła po prostu robota, wktórej nie trzeba użerać się
      dziećmi:) Nie przepam na szkołą, a poza tym jest za dużo nauczycieli,którzy
      minęli się z powołaniem i przez to uczniowie tylko cierpią...
      Jeśli już ktoś wybiera specjalność na studiach to zależy od jego ocen czy
      własnych preferencji???
      • Gość: Vermin IP: *.lclark.edu 09.05.03, 08:08

Nauczyciele ktorzy mineli sie z powolaniem sa wszedzie na kazdym uniwerku i na
        kazdym widziale, oprocz moze najlepszych szkol ale tam tez mozna znalesc paru
        pacanow, wiec problem nauczycieli nie jest az tak wazny w twoim wyborze
        kierunkow studiow. Oczywiscie jest latwiej studiowac pod opieka profesorow
        ktorzy maja pasje do danego kierunku, bo w tedy beda oni mogli ciebie tym
        zarazic. Ja w szkole sredniej uczylem sie biologi, ale zdecydowalem sie na
        matme z tego powodu ze moj nauczyciel matmy wlasnie mnie ta pasja w pewnym
        sensie zarazil.
        twoje oceny maja wiekszy wplyw na to gdzie sie dostaniesz raczej niz na co, z
        pewnymi moze wyjatkami. Jak uda ci sie zdac egzaminy z matematyki, to znaczy
        ze umiesz. Oceny sa raczej pojeciem wzglednym niz prawdziwa miara twojej
        wiedzy, wiec w swoim wyborze studiow powinienes sie kierowac glosem swojego
        serca a nie tego co ci jakis tam nauczyciel dal za sprawdzian. Pamietaj ze
        nauczyciele Einsteina uwazali go za przyglupa, a jednak ludzie z niego wyszli.
        Ja studiowalem na uniwerku z tego powodu ze jak mi matma nie wyjdzie to zawsze
        mozna zmienic kierunek i studiowac cos innego. jak nie jestes pewny swego
        wyboru powinienes studiowac tam gdzie jest latwo zmienic kierunek na inny.
        • Gość: slay IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 09.05.03, 13:01
          cze mógłbym z tobą pogadać przez GG mój numer 1474930
        • Gość: Pipek IP: *.rcb.vectranet.pl / 10.4.1.* 11.05.03, 15:34
          Mam pytanie, ja tez w tym roku zdawalem mature.
          Chce isc na studia na cos zwiazanego z matematyka, zastanawiam sie czy wybrac:
          Matematyke na UWr, czy Informatyke na UWr, chyba ze isc na Politechnike.
          Co wybrac?
          Moglibyscie cos mi poradzic?
          Bardzo lubie mate i myslenie nad rozwiazywaniem problemow, wiem tez ze
          niechcialbym zajmowac sie finansami.
          z gory dzieki za pomoc
          • Gość: xxx IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 13.05.03, 16:26
            Matematyka i Nauki Informacyjne - Politechnika Warszawska.
            Sama teoria.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.