Dodaj do ulubionych

Lekarski Bydgoszcz czy Łódz? co wybrać?

22.07.07, 12:00
Słuchajcie mam mało czasu...a muszę na którą się zdecydować. Nie biorę pod
uwagę faktu,że Łodz mało uroczo wygląda :) chodzi mi poprostu co byscie
wybrali gdybyscie mieli taki dylemat? Bardzo prosze o zdanie :)
Obserwuj wątek
      • sewerynu Re: Lekarski Bydgoszcz czy Łódz? co wybrać? 22.07.07, 20:58
        zdecydowanie białystok - popatrz na rankingi efektywności nauczania na stronie
        ministerstwa zdrowia. dla mnie liczy sie przede wszystkim wiedza, a samo miasto
        tez jest ciekawe. brak korków, wszedzie blisko na zajecia - polecam. jak
        bedziesz dobrym lekarzem to wszedzie znajdziesz prace.
      • didunia01 Re: Lekarski Bydgoszcz czy Łódz? co wybrać? 22.07.07, 22:08
        Ja na Twoim miejscu również wybrałabym Łódź (sama tam idę, ale na inny kierunek
        hihi). Byłam na drzwiach otwartych w Bydzi, bo sama chciałam tam składać, ale
        zrezygnowałam... Wydaję mi się, że UMED Łódź jest lepszy i ma większe wymagania
        na niektóre kierunki niż CM w Bydgoszczy. Skoro więcej wymaga to chyba musi mieć
        lepszą renomę, prawda? Życzę podjęcia dobrej decyzji i pozdrawiam :)
      • rozowy_pysiek Re: Lekarski Bydgoszcz czy Łódz? co wybrać? 25.07.07, 12:33
        Ja wybrałabym Łódź (bo tu studiuję) Z jednego tylko powodu - bo mieszkam 60 km
        stąd. Jednak uwierz mi że nie ma znaczenia jaką uczelnię wybierzesz. Poziom
        nauczania w całej Polsce jest podobny wbrew temu co pisze pan/pani wyżej. Studia
        to jedno praca to drugie. Dwie różne bajki. Wszystko zależy od Ciebie. Jak
        będziesz się starał i przykładał itd. Od tego zależy Twoja kariera i od
        szczęścia oczywiście :)
        To że ta czy tamta uczelnia jest słaba to stereotypy Wszędzie można spotkać
        fajnych ludzi i wszędzie duże trzeba się dużo uczyć. Studia w ogóle maja to do
        siebie że uczysz się jak dużo chcesz a im więcej wiesz tym lepiej dla Ciebie.
        Kształcisz się w wybranym kierunku i w tej właśnie dziedzinie pogłębiasz swoją
        wiedzę.
        Jeśli chodzi o wybór miasta ludzie zwracają uwagę na różne sprawy... czy miasto
        jest ładne (dla mnie to lichy argument ;) )
        Koszty (wiadomo że w warszawie mieszkania są droższe niż w łodzi)
        Poziom nauczania (powiedz mi kto jest go w stanie porównać)
        Sam zobaczysz Jeśli już będziesz studiował to będziesz w stanie powiedzieć dużo
        Ale tylko i wyłącznie o swojej uczelni. Bo skąd możesz wiedzieć jak jest gdzie
        indziej?? Jak już napisałam poziom nie jest do ocenienia... chcesz patrzeć na
        rankingi...? ranking to bajka... procent zdających LEP? Już lepiej... ale jak
        napisałam to czy zdasz i tak w największej mierze zależy od Ciebie...
          • sidd88 Re: Lekarski Bydgoszcz czy Łódz? co wybrać? 25.07.07, 16:39
            zgadzam się, dla mnie była ważna odległość od domu z tego względu że będąc
            studentem medycyny nie ma się za dużo czasu żeby przyjeżdżać (tak słyszałam).
            generalnie wybierz gdzie masz bliżej, jeśli to dla Ciebie bez znaczenia wybierz
            ŁÓdź, mam tam koleżankę i jest bardzo zadowolona ;))
            • rozowy-turkusik Re: Lekarski Bydgoszcz czy Łódz? co wybrać? 25.07.07, 21:33
              hmm nikt nie wymienil bydzi szkoda wiec ja bede pierwsza jesli masz szczescie i nie trafisz na "czarne owce" wsrod asystentow to bedzie fajnie miasto moze nie jest tak piekne jak inne ale mozna go polubic klubow moze nie jest az tak duzo jak np we wrocku ale da sie przezyc wiec wybierz bydzie uczelnia ladna i mila atmosfera wsrod studentow przynajmniej na moim roku ogolnie medycyna to niesamowite studia niezaleznie gdzie studiujesz pozdrawiam i jak cos wiecej szczegolow to pytaj postaram sie odp pozdrawiam ;)
                • bebe160422 Re: Lekarski Bydgoszcz czy Łódz? co wybrać? 26.07.07, 13:12
                  ja osobiscie wybralabym lodz... wiem ze miasto nie za ciekawie wyglada ale
                  ubiegly rok spedzilam studiujac na politechnice i zakochalam sie w tym
                  miescie... na poczatku bylo ciezko... szaro buro i ponuro ale miasto jest
                  piekne... architektura... poza tym uczelnia jest o wiele lepsza niz w bydgoszczy...
                  stawiam na lodz :)
                  • rozowy-turkusik Re: Lekarski Bydgoszcz czy Łódz? co wybrać? 26.07.07, 16:48
                    skoro studiujesz na politechnice ta skad mozesz wiedziec ktora uczelnia medyczna jest lepsza ? akurat wsrod uczelni medycznych to wszystkie sa na podobnym poziomie a gdybys studiowal medycyne w bydg bardzo bys sie zdziwil bo co do nauki to asystenci wymagaja znacznie wiecej niz np w poznaniu a te stwierdzenia ze dana uczelna jest na pewno lepsza od bydg to juz mit odkad polaczyla sie z umk to poziom jest bardzo wysoki to mloda uczelnia i na pewno nie ma takiego prestizu jak poznac czy krakow zreszta kto pojdzie do bydzi sam sie przekona ;)
    • agnieszka3523 Re: Lekarski Bydgoszcz czy Łódz? co wybrać? 30.07.07, 13:20
      Studiuję w Bydgoszczy i nie zamieniłabym tej uczelni na żadna inną. Atmosferę
      tworzą ludzie, a że ja mam do nich szczęście, to w Bydgoszczy jestem bardzo
      szcześliwa. Asystenci też są na ogół bardzo przyjaźnie nastawieni (pomijając
      wyjątki). Jak jest w Łodzi nie wiem, bo tam nie studiuję.Uczyć się można
      wszędzie i po każdej uczelni można coś osiągnać. Pozdrawiam i życzę trafnego
      wyboru.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka