• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Antyplagiat Dodaj do ulubionych

• IP: *.chello.pl 21.02.08, 23:50
    Witam,
    kończę pisać pracę magisterską na UW (wydział geografii - praca badawcza). Od jakiegoś czasu prace są sprawdzane programem antyplagiatowym (świetny pomysł!) i w związku z tym mam pytania. Jak działa ten program? Czy sprawdza pracę z zasobami internetu czy może z istniejącymi już pracami licencjackimi/magisterskimi, które ma w bazie? Są pewne sformułowania, które się powtarzają i nie da się tego uniknąć. Oczywiście wszelkie cytaty w pracy zaznaczyłam, ale zastanawia mnie w jakiej sytuacji autorowi pracy może być zarzucony plagiat? Koleżanka twierdzi, że nie każda praca na Uniwersytecie jest sprawdzana, bo nie ma na to czasu, ale to chyba nieprawda, bo wtedy ten program nie miałby racji bytu...
    Dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
    Zaawansowany formularz
    • Gość: xxx IP: *.aster.pl 22.02.08, 07:12
      Nie wiem jak na UW. U mnie sprawdzana jest każda praca dyplomowa, czasem tez po
      prostu prace zaliczeniowe z przedmiotu. Program porównuje zarówno z zasobami
      internetu jak i swoja bazą. Program sam w sobie jest dość głupi, wystarczy nie
      przepisywać żywcem i powinno być ok. Uczelnia określa współczynniki zbieżności.
      Do określonego (wyrażonego w procentach) podobieństwa praca przechodzi od razu,
      w pewnym przedziale student pisze wyjaśnienie, powyżej pewnego praca jet odrzucona.
    • Gość: Em IP: 212.87.0.* 23.02.08, 19:47
      To jest chore. Wyobraź sobie, że ktoś ci w trakcie pisania ściągnął pracę z
      komputera i gdzieś ona już funkcjonuje. Wtedy ty prawdziwy autor pracy bedziesz
      się musiała tłumaczyć? To co robi UW łącznie z usosem jest chore, a dzieje się
      to od czesu kiedy mamy nową panią rektor.
      Gwarancję powinien dawać promotor. To on ma sprawdzać krok po kroku czy student
      pisze pracę i wtedy wie, czy student ją pisał sam, czy się pojawiła nagle i
      niespodziewanie.
      Jeżeli wprowadzasz pracę do systemu komputerowego to jest ją łatwo ściągnąć, bo
      każde zabezpieczenie można przełamać. Wprowadzanie prac do bazy danych to zdrój
      obfitości dla plagiatorów.
      • Gość: Daniel IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.06.08, 01:40
        Jest kilka sposobów na podrobienie pracy tak by program nie zauważył plagiatu.
        Zamieniamy czcionki na krzywe beziera kroj wyglada identycznie ale program nie
        potrafi jej rozpoznac. Dodatkowo mozemy porobic podwojne spacje lub potrojne
        zamiast justowania. Trzeba zrobic lekki mix zdan ktorego sie wpisalo i samemu
        sprawdzic na stronie czy cos widzi.
    • Gość: poprawa IP: *.derkom.net.pl 16.11.14, 11:31
      Nie tylko poprawiam błędy ortograficzne, interpunkcyjne, gramatyczne, składniowe, stylistyczne, lecz również podkreślam powtórzenia, podpowiadam, czym je zastąpić redaguje tekst i pomagam przy konstrukcji pracy.
      Ubieram Twoje myśli w słowa, które odpowiadają stylowi prac.
      Zapewniam poprawność, rzetelność, terminowość oraz niską cenę.
      Nie zwlekaj sprawdź swoją pracę przed oddaniem!!!
      Kontakt; poprawa-plagiatu@wp.pl
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.