Dodaj do ulubionych

Studia MBA - gdzie studiować?

IP: 213.25.91.* 02.04.09, 13:18
W dobie kryzysu dobrze jest inwestować w siebie. Z tego co się
dowiedziałem posiadanie dyplomu MBA zwieksza znacznie szanse na
awans i co za tym idzie podwyżke. Tylko pytanie gdzie studiować, aby
uzyskac dyplom MBA?. Nie ma co się oszukiwać, ze dyplom MBA stał się
bardzo pożądanym towarem na rynku i wzrosła liczba reklamujacych sie
Uczelni, tylko pytanie jak wybrac te właściwą?
Edytor zaawansowany
  • emmaw 02.04.09, 16:52
    Warto wybrać uczelnię, która daje oryginalne dyplomy zagranicznych
    partnerów, bo to znaczy,że program jest sprawdzony równiez przez
    nich, oprócz tego warto, zeby była jeszcze jakaś akredytacja.
    Ja skończyłem MBA w Polish Open University/Wyższa Szkoła
    Zarządzania.
    Dostałem dyplom z Oxford Brookes university. Szkoła jest też w
    stowarzyszeniu AMBA, absolwenci bardzo dobrze mówią o przydatności
    tego programu w karierze zawodowej, mnie tez pomógł ten dyplom
  • sabrilla 09.04.09, 00:08
    Spójrz na rankingi. Od paru ładnych lat pierwsze miejsce okupują SGH, UW i PW.
    Dwie pierwsze oferują dyplomy uczelni zza Atlantyku, PW prowadzi swoje MBA razem
    z London Business School i HEC. Jeśli spojrzysz na rankingi światowe te dwie
    szkoły są topowe w rankingach. To klasa mistrzowska. Ale odpowiednio kosztuje. O
    ile dobrze pamiętam całkiem nieźle wypada też eMBA Kozmińskiego.
    Ja sama studiuję na PW więc jeśli chcesz więcej informacji na temat tej właśnie
    szkoły napisz na priva

Gość portalu: szukający MBA napisał(a):

> W dobie kryzysu dobrze jest inwestować w siebie. Z tego co się
    > dowiedziałem posiadanie dyplomu MBA zwieksza znacznie szanse na
    > awans i co za tym idzie podwyżke. Tylko pytanie gdzie studiować, aby
    > uzyskac dyplom MBA?. Nie ma co się oszukiwać, ze dyplom MBA stał się
    > bardzo pożądanym towarem na rynku i wzrosła liczba reklamujacych sie
    > Uczelni, tylko pytanie jak wybrac te właściwą?
  • Gość: taa :) IP: *.acx.pl 09.04.09, 08:49
    MBA - kolejny pic na wodę,sposob na nabijanie kasy,jeleni jak widac nie brakuje.
  • vfib 09.04.09, 23:44
    Sam fakt, ze ci jak to uprzejmie nazwałeś/aś jelenie mogą sobie pozwolić na
    opłacanie pięciocyfrowego czesnego za semestr (przez 3-4 semestry), lub opłaca
    je za nich pracodawca (ergo inwestuje w niezłego pracownika) świadczy o tym, że
    rzeczone jelonki całkiem nieźle sobie radzą. Teraz dorzućmy do tego zdobycie
    całkiem solidnej dawki wiedzy z naciskiem na jej praktyczne wykorzystanie i
    pracę w grupie, niezłe kontakty z ludźmi z bardzo różnych branż i mamy zupełnie
    dobre rokowania.
    Oczywiście piszę tu o studiach na renomowanych uczelniach z renomowanymi
    partnerami zagranicznymi, a nie o MBA na Wyższej Szkole Czegoś Tam w Pcimiu Dolnym.

Gość portalu: taa :) napisał(a):

> MBA - kolejny pic na wodę,sposob na nabijanie kasy,jeleni jak widac nie brakuje
    > .
  • Gość: anty IP: 80.48.227.* 09.04.09, 09:56
    Te studia sa strasznie drogie.
  • ziemia.ognista 09.04.09, 12:53
    O cenę cię nikt nie pytał ;]
  • passepartout80 11.04.09, 19:57
    Poczytaj tutaj

www.mbaportal.pl/
    Gość portalu: szukający MBA napisał(a):

> W dobie kryzysu dobrze jest inwestować w siebie. Z tego co się
    > dowiedziałem posiadanie dyplomu MBA zwieksza znacznie szanse na
    > awans i co za tym idzie podwyżke. Tylko pytanie gdzie studiować, aby
    > uzyskac dyplom MBA?. Nie ma co się oszukiwać, ze dyplom MBA stał się
    > bardzo pożądanym towarem na rynku i wzrosła liczba reklamujacych sie
    > Uczelni, tylko pytanie jak wybrac te właściwą?
  • Gość: mag IP: *.adsl.inetia.pl 02.10.13, 15:49
    niespecjalnie warto...
    poniżej kilka zdań z pracy dyplomowej mba - do wykorzystania, jesli komuś potrzebne...
    At the beginning of the autos production, some factories were more manufactures; they were often producing single models, sometimes hand-made. Cars were made in one place from the beginning till the final product, whilst the current production is mostly based on the outsourcing assembly chains, which provide the assembly parts and components to the final production (Sturgeon et all. 2009: 9).
    The average share price in 2012 was 58,27 €
    The average share price in 2012 was 84.79
    Brealey (2011: 805) sees one of the reasons for the shares prices’ decrease after the merger announcement in the phenomenon, which he calls asymmetric information. He says that the company’s managers, having access to information not available to the outside investors, may estimate the shares’ prices after the merger to a higher value, than it is calculated, what may create an additional benefit for the merged firm stockholders, if the merger is financed with the stock.
    and it also requires the approval of the governance of the EU member, that the merger relates to.
    Sturgeon T. J., Memedovic O., Van Biesebroeck J., Gereffi G., (2009), “Globalisation of the automotive industry: main features and trends” in: International Journal of Technological Learning, Innovation and Development, Vol. 2, Nos. 1-2/2009.
  • Gość: PWSB IP: *.adsl.inetia.pl 04.12.13, 13:45
    Szanowni Państwo,

Dzisiejsza konkurencja na rynku pracy jest bardzo duża. Często nie wystarczy już dyplom uczelni wyższej, żeby zdobyć wymarzone stanowisko. Dlatego warto zdecydować się na poszerzanie swoich kompetencji i rozpocząć studia MBA. Dyplom MBA cieszy się coraz większym prestiżem, dając możliwości rozwoju i pogłębienia wiedzy, a w przyszłości także awansu i wyższej pensji. Programy studiów przygotowane są w taki sposób, aby umożliwiały podejście praktyczne do szeroko rozumianego biznesu. Najczęściej spotykane bloki tematyczne to marketing, zarządzanie, finanse oraz ekonomia i prawo. MBA to certyfikat, którego zdobycie daje studentowi umiejętność szybkiego wejścia w środowisko projektowe, budowania i zarządzania zespołem oraz kształtowania strategii. Dzięki odbytym studiom MBA zyskujemy też możliwość rozwoju umiejętności miękkich, m.in. komunikacji interpersonalnej, coachingu i przywództwa.

Poznańska Wyższa Szkoła Biznesu

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.