Wyższa Szkoła Lingwistyczna w Częstochowie Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam wszystkich Państwa bardzo serdecznie, chciałabym zaprosić Państwa do
    zadawania pytań o studia pierwszego, drugiego stopnia oraz podyplomowe w
    zakresie Filologii Angielskiej, Germańskiej oraz Pedagogiki.

Pozdrawiam serdecznie i czekam na pytania
    • Ile u Państwa kosztuje podyplomowa pedagogika? Jakie uprawnienia daje?
      • Ceny na studiach podyplomowych są różne, zaczynają się od 1400zł za semestr.
        Jeżeli chodzi o zintegrowaną edukację wczesnoszkolną i przedszkolną to te studia
        trwają 3 semestry i koszt jest 1400 zł za semestr. Nauczanie języka angielskiego
        dzieci w wieku wczesnoszkolnym są dwu lub trzysemestralne koszt takich studiów
        to 1600 zł za semsetr
        et2.0 napisała:

> Ile u Państwa kosztuje podyplomowa pedagogika? Jakie uprawnienia daje?
    • Czy Pani szkoła ma akademiki? Jak wygląda kwestia obiektów sportowych?
    • Gość: pz78 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.09.09, 21:54
      Witam,
      Interesują mnie studia podyplomowe przygotowujące do wykonywania profesjonalnych tłumaczeń (j. angielski), najlepiej z uwzględnieniem wymogów egzaminu na tłumacza przysięgłego. Jak wygląda możliwość odbycia takich studiów u Państwa? Jeśli są dostępne to:
      - jak długo trwają?
      - jakie są ich koszty?
      - gdzie mogę przeczytać coś więcej o ich programie?
      - w jakim trybie się odbywają (zjazdy weekendowe zapewne -ale jak często +ile godzin?)
      - czy rozpoczynają się wyłącznie w semestrze zimowym (rekrutacja już pewnie zakończona?)

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam,
      pz
      --
      • Mamy studia podyplomowe tłumacz konferencyjny, które trwają 2 semestry, koszt
        takich studiów to 3200zł za semestr. Ilość godzin to 280, zajęcia odbywają się
        w soboty i niedziele, zjazdów jest 17. Aby dostać się na studia podyplomowe
        tłumacz konferencyjny trzeba przystąpić do rozmowy (tłumaczenie ustne).

Studium przygotowujące do tłumacza przysięgłego trwaja również 2 semestry, koszt
        to 1800zł za semestr, ilość godzin 230, zjazdów 17. Na te studia nie ma rozmowy.

Rekrutacja jest tylko w semestrze zimowym i jeszcze trwa

Gość portalu: pz78 napisał(a):

> Witam,
        > Interesują mnie studia podyplomowe przygotowujące do wykonywania profesjonalnyc
        > h tłumaczeń (j. angielski), najlepiej z uwzględnieniem wymogów egzaminu na tłum
        > acza przysięgłego. Jak wygląda możliwość odbycia takich studiów u Państwa? Jeśl
        > i są dostępne to:
        > - jak długo trwają?
        > - jakie są ich koszty?
        > - gdzie mogę przeczytać coś więcej o ich programie?
        > - w jakim trybie się odbywają (zjazdy weekendowe zapewne -ale jak często +ile g
        > odzin?)
        > - czy rozpoczynają się wyłącznie w semestrze zimowym (rekrutacja już pewnie zak
        > ończona?)
        >
        > Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam,
        > pz
        > --

• Gość: Grze IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.09.09, 12:50
      Moja żona do dziś przeklina WSL.

Studiowała w zaocznie na filologii angielskiej na studiach uzupełniających
      magisterskich.
      To jak tam organizowali zajęcia to po prostu skandal. Gdy starościna grupy
      interweniowała u jakiegoś szefa Dziekana, czy prorektora została zbyta niczym.

Pisze to bo na taką ignorancję studenta jak w WSL spotkała moją żonę trzeba
      odpowiedzieć. Może teraz jest tam lepiej? Nie wiem. Mojej żony i ludzi z jej
      grupy do dziś nikt nie przeprosił i nie zwrócił części pieniędzy za czesne

• Wydaje mi się, że w każdym środowisku jest przynajmniej jedna osoba
        niezadowolona. Jeżeli chodzi o zwrot czesnego, to jeżeli osoba uczęszcza na
        zajęcia a później rezygnuje to nie ma możliwości zwrotu czesnego. Bardzo mi
        przykro, że ma Pan takie doświadczenia, większość studentów bez problemu
        rozwiązuje swoje problemy

Gość portalu: Grze napisał(a):

> Moja żona do dziś przeklina WSL.
        >
        > Studiowała w zaocznie na filologii angielskiej na studiach uzupełniających
        > magisterskich.
        > To jak tam organizowali zajęcia to po prostu skandal. Gdy starościna grupy
        > interweniowała u jakiegoś szefa Dziekana, czy prorektora została zbyta niczym.
        >
        > Pisze to bo na taką ignorancję studenta jak w WSL spotkała moją żonę trzeba
        > odpowiedzieć. Może teraz jest tam lepiej? Nie wiem. Mojej żony i ludzi z jej
        > grupy do dziś nikt nie przeprosił i nie zwrócił części pieniędzy za czesne
        >
    • Gość: ewelina IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.09.09, 14:06
      Mam pytanie - podobno nauczyciele języka angielskiego w szkołach państwowych
      mają etat obejmujący 18 godzin - czy jest to 18 godzin zegarowych (18 * 60
      minut / 45 minut = 24 lekcje)
      czy lekcyjnych (18 * 45min = 18 lekcji)
      Czy po studiach I stopnia Anglistyka o specjalności nauczycielska mogę studiować
      II stopień na innej specjalności?e
      • 18 godzin to jest 18x 45 minut.

Jeżeli wybiera się specjalizację nauczycielska na studiach pierwszego stopnia,
        to na studiach drugiego stopnia można wybrać każdą inna oraz nauczycielską, w
        przypadku kiedy na studiach pierwszego stopnia wybierze się inną specjalizację
        niż nauczycielska, na studiach drugiego stopnia można wybrac wszystkie
        specjalizacje oprócz nauczycielskiej
        > Czy po studiach I stopnia Anglistyka o specjalności nauczycielska mogę studiować
        > II stopień na innej specjalności
        • Cytat z Waszej strony: "Nasza uczelnia zagwarantuje Wam wysoki poziom
          kształcenia, atrakcyjne specjalności, pogodną atmosferę i świetne warunki
          studiowania."

Czy może Pani bliżej określić co oznacza termin "pogodna atmosfera" i czym się
          charakteryzuje w Waszej uczelni?
          Ciekawi mnie również jakie są te świetne warunki studiowania - czy również może
          je Pani przybliżyć?
          Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam
          • Pogodna atmosfera tzn. że wykładowcy są przychylnie nastawieni do studenta jak i
            pozostała kadra. Całkiem łatwo jest załatwić wszystko w uczelni.
            Świetne warunki odnoszą się naszych dwóch laboratoriów tłumaczeniowych oraz tego
            że mamy sale multimedialne i dobry sprzęt dydaktyczny w szkole jak i wykładowców
            lingwista_wawa napisał:

> Cytat z Waszej strony: "Nasza uczelnia zagwarantuje Wam wysoki poziom
            > kształcenia, atrakcyjne specjalności, pogodną atmosferę i świetne warunki
            > studiowania."
            >
            > Czy może Pani bliżej określić co oznacza termin "pogodna atmosfera" i czym się
            > charakteryzuje w Waszej uczelni?
            > Ciekawi mnie również jakie są te świetne warunki studiowania - czy również może
            > je Pani przybliżyć?
            > Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam
          • Gość: studentka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.09.09, 10:52
            Pracownicy uczelni (panie w dziekanacie, wykładowcy, nawet pan dowodzący
            szatnią) są uprzejmi, są dla studenta i mają dla niego czas. Na konsultacjach
            nie tylko idzie się poprawiać ale także podyskutować, gdy ma się ciekawe pytania
            i zagadnienia. Wszystko jest ładne, stołówka, toalety (o niebo lepiej jak gim/lo).
            Na zajęciach nie jest sztywno, można się pośmiać ale też z umiarem. Ludzie są
            przesympatyczni więc nie wychodzi się psychicznie zmęczonym.
            • Gość: 1111111 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.11.09, 16:10
              Może wysokiego poziomu kształcenia nie zapewniaj bo by nie mieli studentów ale
              fakt warunki są świetne czyste toalety zawsze papier i ładnie pachnące mydełko.
              Żadna publiczna szkoła nie zapewnia takich luksusów. Na AJD są np grzyby na
              ścianach w jednym z budynków. Niemiła szatniarka .Fakt w Wsl są bardzo mili
              szatniarze :P . W dziekanacie panie miłe choć strasznie leniwe. Wykładowcy są
              spoko no może z jednym wyjątkiem ale zawsze znajdzie się czarna owca prawda:P
              Ogólnie wykładowcy bardzo mili.A co do nauki to naszej klasie na 1 roku dużo się
              upiekło i ani z dydaktyki ani z biomedyki nie mieliśmy egzaminu tak marudziliśmy
              choć poprzednie klasy miały z tego egzamin :P.Pierwszy rok to istna laba jeśli
              chodzi na pedagogice. 2 rok trzeba bardzo różnych rzeczy robić przeprowadzać,
              zabawy, robić plan , konspekty, przynosić różne środki dydaktyczne itd Ale
              raczej nie należą one do trudnych studiów :P
      • Gość: Gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.12.09, 13:40
        Oszustwo ta szkoła! Wszystko to kłamstwo i manipulacja.
    • Gość: ania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.12.09, 17:33
      Chciałabym dowiedzieć się czy prowadzą Państwo nabór na semestr letni, czy tylko
      na zimowy? (chodzi o filologię angielską, studia magisterskie) oraz czy istnieje
      możliwość uzyskania rekomendacji ubiegając się o staże w UE.
    • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.12.09, 13:39
      Ludzie to oszuści ! Uważajcie!
    • Gość: Angelika IP: *.onlinesc.net 22.06.10, 19:38
      chciałam się dowiedzię jak często odbywają się zajęcia na studiach
      niestacjonarnych na kierunku pedagogika semestr I? Czy sa prowadzone
      w kazdy weekend czy tylko raz w miesiącu?
    • Gość: eprzeslanska@op.pl IP: *.sta.tvknaszapraca.pl 04.11.10, 17:07
      Bardzo pilnie szukam kontaktu z Panią Eweliną Wołkow Z poważaniem Przesłańska Elżbieta
    • Gość: jowita IP: *.mtk-tv.pl 10.07.11, 19:12
      Chciałabym zapytać o opinię na temat podyplomówki tłumaczeniowej na WSL w Czestochowie. Wybieram się na tam na studia z zakresu tłumaczeń przysięgłych - język niemiecki. Prosze o kontakt - oddzwonię lub na maila j_labus@o2.pl, tel: 600031418
    • Gość: Ma_lina IP: *.giment.net 23.02.12, 17:49
      Witam. Chciałabym się dowiedziec czy należy zdawac rozrzerzony polski, czy może być inny przedmiot, np. biologia na kierunek oligofrenopedagogikę?
      • Gość: WSL IP: 212.87.238.* 20.03.12, 10:08
        Zgodnie z zasadami rekrutacji w Wyższej Szkole Lingwistycznej kandydaci na kierunek pedagogika przyjmowani są na podstawie złożonego kompletu dokumentów, do wyczerpania wolnych miejsc. Warunkiem przyjęcia jest zdanie matury z przedmiotów obowiązkowych na poziomie podstawowym.
        • Gość: Aneta IP: 83.1.241.* 12.06.12, 21:51
          Witam. Studiuje zaocznie Zarządzanie, a od tego semestru chciałabym rozpocząć lingwistyke stosowana jako II kierunek również w trybie niestacjonarnym. Czy zostane przyjęta mimo iż studiuje już jeden kierunek? Jaki jest koszt czesnego na semestr i jakie wymagania należy spełnić? Z góry dziekuje za udzielone informacje
    • Gość: g IP: *.rzeszow.vectranet.pl 05.10.12, 23:33
      Witam, czy mogę aplikować na studia magisterskie filologia angielska język ang w biznesie, jęsli na studiach licencjackich nie miałam żadnej biznesowej specjalizacji?

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.