Dodaj do ulubionych

nurkowanie w Egipcie dla amatora?

13.04.10, 10:06
słuchajcie, nie mam żadnego kursu zrobionego, czy w Egipcie są możliwości
nurkowania dla "bezpapierowców". Towarzyszyć mi będzie osoba mocno
zaawansowana - z "papierem".
Jakieś szanse?
Edytor zaawansowany
  • beatakukulka 15.04.10, 08:43
    Hej, tez mnie ten teman interesuje. Lecimy do Egiptu za dwa tygodnie, chcemy zrobic kurs nurkowania, i ogolnie raczej szukam dobrego instruktora w Sharm. Ktos tam byl na kursie ?
  • barbaraanna3 15.04.10, 09:32
    ja jednak sprawdzę możliwości na miejscu... lecę tylko na kilka dni więc się
    zastanawiam, czy wolę wybrać kurs czy jednak się pobyczyć na plaży...
  • grogreg 15.04.10, 15:47
    Byczenie na plaży?
    To jakiś żart?

Co do Sharm - Jest tam polskie centrum nurkowe -
    Link

--
    Somebody Stop Me!!!!
  • malwina.nurek 21.04.10, 12:48
    W Sharm tak jak kolega wspomniał jest wiele baz nurkowych zarówno polsko jak i
    angielsko języcznych. Warto zainteresować się zapisem na taki kurs będąc jeszcze
    w Polsce gdyż za rezerwację online często udzielane są rabaty choć na najtańsze
    kursy trzeba uważać. Dodatkowo do cen kursów trzeba z reguły doliczyć koszt
    książki oraz certyfikatu.
  • grogreg 21.04.10, 13:02
    Standardem jest zdaje się, że koszt kursu jest podawany z materiałami i
    certyfikatem.
    Warto sobie 2 zdjęcia paszpartowe zrobić przed kursem :)
    --
    Somebody Stop Me!!!!
  • malwina.nurek 21.04.10, 14:17
    No niestety nie zawsze. Przykład? Polska Nautica czy tez Halabanaha pobierają
    dodatkową opłatę za książki oraz certyfikaty. Wystarczy zerknąć w ich cenniki.
    Podobnie jest w przypadku baz angielskojęzycznych choć czesto materiały
    rzeczywiście sa w cenie to jednak za certyfikat pobierana jest dodatkowa opłata.
    Dlatego najlepiej wcześniej się przygotować ze znajomości cen kursów, co zawiera
    cena kursu i czy obejmuje materiały dydaktyczne oraz certyfikat. Po zsumowaniu
    wszystkich elementów często okazuje się, że najtańsza oferta staje się
    najdroższą co w sumie mogłoby dawać tez do myślenia na temat polityki bazy w
    stosunku do klienta.

Jeśli będzie potrzebna pomoc w ogarnięciu tych wszystkich ofert to służę pomocą.
    Zapraszam na prv.
    malwina.nurek@gazeta.pl
  • grogreg 22.04.10, 09:11
    Kusy robiłem....robię w dwu bazach. W Szczenie - Ińsko i na Wirralu (Liverpool)

Widać mnie rozpieścili, bo wszystkie koszty są zsumowane już na początku.

Inna sprawa, że na cenę patrzę na końcu. Najpierw się rozpytuję ludzi co o dany
    instruktorach i bazach myślą i jakie mają doświadczenia.

--
    Somebody Stop Me!!!!
  • malwina.nurek 22.04.10, 13:00
    No i myślę, że taka droga wyboru instruktora jaką sugerujesz jest najlepsza.
    Oczywiście pomijając sytuację: idę do insruktora kolegi bo jest fajnie i luźno.
    Bałabym się nauki "po łebkach" i nie radziłabym się szkolić w taki sposób ale
    każdy ma wolny wybór.
  • grogreg 15.04.10, 15:45
    Tak.
    Centra nurkowe organizują krótkie - ok 30 minut - i płytkie nurkowania - do 10
    metrów. Wszystko oczywiście pod okiem instruktora i po ok godzinnym szkoleniu.
    Do czegoś takiego nie trzeba mieć "plastiku" - papieru już nie używamy bo rozmaka :)

--
    Somebody Stop Me!!!!
  • olilala 01.05.10, 09:32
    jesli nie chcesz robic od razu kursu bo nie wiesz czy nurkowanie jest sportem
    dla Ciebie to mozesz sprobowac na poczatek nurkowania z asysta instruktora. moze
    nawet twoja osoba towarzyszaca ma takie uprawnienia jesli piszesz ze jest mocno
    zaawansowana.
    jesli myslisz o konkretnym nurkowaniu bez kursu to jak dla mnie to dziwne
    podejscie. mysle ze dla chcacego zawsze znajdzie sie sposob, ale pod woda musisz
    w pierwszej kolejnosci liczyc na siebie i swoje umiejetnosci, partner jest
    niezbedny bo jak wiadomo 'samotny nurek to martwy nurek;)))', ale to ze masz
    doswiadczonego partnera to nie wszystko. w razie nieprzewidzianych komplikacji
    musisz umiec sie zachowac, umiec poprosic o pomoc ale z drugiej strony byc tez w
    stanie pomoc swojemu parnerowi nurkowemu.
    ja zrobilam OWD w sharm w centrum acqua sharm. rzeczowi ludzie i trafilam na
    dobrego instruktora. jestem bardzo zadowolona a nurkowanie jest cudowne. a
    jeszcze gdy sie ma sprawdzonego, odpowiedzialnego parnera nurkowego to juz w
    ogole super.
  • jusytka 02.05.10, 18:11
    Też mnie ten temat zainteresował, ale pytanie zadałam na forum Egipt i
    otrzymałam mnóstwo odpowiedzi, gdzie opisano jak to wygląda w szczegółach:
    forum.gazeta.pl/forum/w,622,103082389,103082389,Nurkowanie_intro_w_Sharm.html
    --
    *** GWIAZDKI 2001 ***

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka