Dodaj do ulubionych

czy ja też mogę?

24.08.10, 16:13
Witajcie! Piszę po raz pierwszy na tym forum i mam kilka krótkich pytań do wtajemniczonych, ponieważ zawsze chciałam nurkować, a dopiero teraz mam szansę, żeby to marzenie zrealizować.
-Po pierwsze, czy nie jestem za stara (czterdzieści wiosenek stuknęło w tym roku, więc nie wiem, czy jak się zapiszę na kurs, to nie powiedzą mi, że dinozaury nie nurkują). Na swoje usprawiedliwienie powiem, że pływam nieźle, kiedyś trenowałam, teraz dla przyjemności, z kondycją nie najgorzej ;-)
-po drugie, jakie płetwy polecacie? Nie chcę kupować na poczatek byle czego, żeby nie wydawać kasy dwa razy, ale nie muszą być też te najlepsze (i najdroższe), co polecacie? myślałam o którychś maresach, rozumiem, że powinny być paskowe + buciki do tego?
-czy gdzieś w Warszawie lub najbliższej okolicy ktoś organizuje nurkowania intro? (chciała bym zarazić bakcylem najbliższą rodzinę, dlatego pytam).
-jaki system polecacie - chodzi mi o kurs owd, czy warto robić najpierw basenowy, na przykład w zimie, a potem na wiosnę czy latem nurkowanie w wodach otwartych (bo jeśli dobrze wyczytałam w różnych kursowych ofertach, to i tak można), czy lepiej wszystko za jednym zamachem, na świeżo?
Rozpisałam się trochę, ale mam nadzieję, że mi coś podpowiecie.

pozdrawiam cieplutko
Gośka
Edytor zaawansowany
  • erule 24.08.10, 16:25
    Witaj,

Za każdym razem kiedy widze takiego posta to pojawia sie radość na
    mojej twarzy. Ja jestem pasjonatem nurkowania i przy okazji
    instruktorem PADI. Postaram sie odpowiedzieć na wszystkie Twoje
    pytania.

Na pierwsze pytanie odpowiedź jest prosta...oczywiście, że nie
    jesteś za stara, skąd wogóle taki pomysł? :)
    Odnośnie płetw to pytanie jest troszke trudniejsze. Oczywiście mogę
    polecić Ci płetwy, którye ja uważam za bardzo dobre ale jak to przy
    sprzęcie...każdy preferuje coś innego. Myślę, że na kursie OWD
    będziesz miała sporo czasu żeby porozmawiać o sprzęcie. Ja używam
    juz od wielu lat Mares Avanti Quatro i jestem bardzo zadowolony.
    Płetwy oczywiście najlepiej paskowe i do tego buty neoprenowe lub
    później suchy skafander z butami.
    Jeśli chodzi o nurkowania intro to osobiście je organizuje. Adres
    strony internetowej naszego centrum nurkowego to:
    www.divepro.pl.
    jest tam podany kotakt bezposrednio do mnie, zarówno telefoniczny
    jak i mailowy. Terminy intro jak i kursów nurkowych do uzgodnienia
    indywidualnie.
    Kurs OWD polecam oczywiście w organizacji PADI, mógłbym długo
    opowiadać dlaczego. Ogólnie PADI ma bardzo dobrze przygotowany
    system szkoleń oraz wiele materiałów w języki polskim. PADI to
    największa organizacja na świecie zrzeszająca około 80% nurków.
    Najlepiej kurs zrobić od razu. Teorie przeplatać z basenami oraz
    wodami otwartymi (oczywiście zgodnie ze standardami PADI). Dzięku
    temu kurs jest ciekawy i daje wiele satysfakcji.

Jeśli masz jeszcze jakies pytania to zapraszam do kontaktu ze mną.
    Pozdrawiam
    Emil
    DivePRO.pl
  • gosiek00 24.08.10, 17:03
    Cieszę się, że sprawiłam Ci trochę radości ;-), dzięki za odpowiedź. Jeśli chodzi o płetwy, to okazuje się, że pytanie wcale nie takie trudne, bo tak się składa, że "chodzę" od dłuższego czasu właśnie koło Avanti Quatro i mam na nie wielką ochotę.
    Co do intro, to świetnie, zerknęłam wstępnie na stronę. A jeśli na basenie, to na którym?
    OWD mam zamiar robić oczywiście PADI, nie trzeba mnie przekonywać.
    Z pewnością będę miała więcej pytań, więc się polecam na przyszłość, a pewnie i na intro :-)
    pozdrawiam
    Gośka
  • erule 24.08.10, 20:31
    Intro zwykle prowadzimy na basenie na inflanckiej.
  • tu_droplet 25.08.10, 17:13
    Leni Riefenstahl zrobiła uprawnienia nurkowe mając prawie 80 lat.
    Z wiekiem trochę wtedy nakłamała. Niemniej dociągnęła do 100 lat i wydała wtedy
    film "Impressionen unter Wasser". :-)
  • gosiek00 25.08.10, 19:44
    Nie no, jasne, niejaki Dave Shaw zaczął nurkować w wieku 45 lat, a Leni Riefenstahl pobiła w ogóle wszelkie rekordy, pewnie takich przykładów, jak ta pani i ten pan znalazłoby się więcej, niemniej były to niewątpliwie wybitne jednostki :-).

A z tym wiekiem to trochę prowokacja była, żeby szanowny małżonek przeczytał i przestał się pukać w czoło jak wspominam o nurkowaniu.
    pozdrawiam cieplutko
    Gośka
  • grogreg 01.09.10, 17:53
    > -Po pierwsze, czy nie jestem za stara

Jakieś ograniczenia zaczynają się bodajże od 80.
    Jeśli nie masz poważnych schorzeń serca, udaru, zwyrodnienia czy urazu
    kręgosłupa, cukrzycy, padaczki itp....

> -po drugie, jakie płetwy polecacie?

Żadne. Na kursie otrzymasz płetwy. Podejrzewam, że będziesz mogła sprawdzić
    kilka modeli szczególnie pod względem twardości. Popróbuj i sama wybierz.

> -czy gdzieś w Warszawie lub najbliższej okolicy ktoś organizuje nurkowania intr

Google prawdę Ci powie. Ja ze Szczecina jestem.

> y, na przykład w zimie, a potem na wiosnę czy latem nurkowanie w wodach otwarty
    > ch (bo jeśli dobrze wyczytałam w różnych kursowych ofertach, to i tak można), c
    > zy lepiej wszystko za jednym zamachem, na świeżo?

To nie jest istotne. Ważny jest instruktor. Dobrze jest przedtem popytać jego
    uczniów o wrażenia.

--
    Somebody Stop Me!!!!
  • gosiek00 02.09.10, 10:20
    grogreg napisał:

> czy, na przykład w zimie, a potem na wiosnę czy latem nurkowanie w wodach o
    > twarty
    > > ch (bo jeśli dobrze wyczytałam w różnych kursowych ofertach, to i tak moż
    > na), c
    > > zy lepiej wszystko za jednym zamachem, na świeżo?
    >
    > To nie jest istotne. Ważny jest instruktor. Dobrze jest przedtem popytać jego
    > uczniów o wrażenia.
    >
    Dzięki za odpowiedzi, w tym ostatnim chodziło mi o to, czy się nie "zapomina"
    tego, co się już załapało na basenie, czy przerwa dłuższa przed rozpoczęciem
    nurkowań na otwartych wodach nie działa na niekorzyść, może faktycznie lepiej
    za jednym zamachem?

pozdrawiam
  • erule 02.09.10, 19:45
    Osobiście uważam, że długa przerwa jest niekorzystna. Najlepiej od razu po zajęciach basenowych
    udać się na wody otwarte i dokończyć kurs. Jestem też zwolennikiem kontynuacji edukacji na
    Advanced Open Water Diver zaraz po kursie OWD, ale to już inna historia :)
    Szykuje się ciepły tydzień więc myśle, że to fajny czas żeby rozpocząć kurs OWD...spokojnie jeszcze
    zdążysz pojechać na wody otwarte w tym roku.
    Pozdrawiam i zachęcam do nurkowania
    Emil
    DivePRO.pl
  • gosiek00 03.09.10, 09:24
    erule napisał:

> Szykuje się ciepły tydzień więc myśle, że to fajny czas żeby rozpocząć kurs OWD
    > ...spokojnie jeszcze
    > zdążysz pojechać na wody otwarte w tym roku.

Ciepły tydzień mnie nie ratuje, bo niestety na razie z czasem krucho, na razie kombinuję, tak na pocieszenie, żeby wykroić sobie chwilkę na intro, więc z pewnością niedługo zadzwonię :-), przy okazji dopytam co do reszty.
    pozdrawiam
    Gośka
  • magda.1313 03.05.14, 08:13
    To nie kwestia metryki tylko zdolności młodości duchem, :)
    Jeśli jestem w stanie pływać, dasz radę, żeby nurkować, to tylko kwestia pogłębienia umiejętności.

Co do sprzętu i systemu nauki. Poszłabym do dobrej szkoły i zapytała o wszystko. Dobry instruktor to podstawa, jak na niego trafisz, on Cię poprowadzi-powie jakie kursy, jak je robić i jaki sprzęt, bo przecież początkujący nie musi mieć takiego sprzętu jak zaawansowany,

Jeśli chodzi o dobry adres, polecam RICO SUB (www.ricosub.pl/), zaproponują ci program odpowiedni do potrzeb, odpowiedni sprzęt, który będziesz mogła u nich na miejscu kupić.

Co prawda nie są z Warszawy ale uważam, ze nie ma to większego znaczenia :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka