09.03.14, 15:40
Kapłan, Arcykapłan, Wiara, Hierofant

Znaczenie karty

Według Suligi

Autorytet religijny, moralny. Nauczyciel. Prawodawca. Wyrzeczenie się dóbr materialnych. Nauka, prawość, pobożność. Poszukiwanie wyższych wartości. Optymizm. Idealizm. Humanitaryzm. Szczodrość. Zdolność do wybaczania. Prostolinijność. Przywiązanie do jednej idei, jednego pomysłu i celu. Rytualizm, ceremonialność. Szukanie prawdy w przeszłości, zamiłowanie do badania historii. Tradycjonalizm, konserwatyzm. Niezdolność akceptacji nowej idei. Ktoś, kto żyje przeszłością. Konformista. Planowanie podróży.

Odwrócona:

Skłonność do przesady. Fałszywość, kłamstwo. Impotencja. Cynizm. Fałszywa religijność, fałszywa sprawiedliwość, obłuda. Brak umiaru. Uzależnienie od magii. Zły nauczyciel. Nieznajomość przeszłości. Wyciąganie fałszywych wniosków. Brak zainteresowania wyższymi wartościami. Niesprawiedliwość. Zacietrzewienie. Brak taktu.

Według książki Tarot z 1989 roku

Małżeństwo, przymierze, niewola, służebność, uzależnienie, miłosierdzie, dobroć, inspiracja, także mężczyzna do którego ucieka się osoba pytająca. Odwrócona: społeczeństwo, dobre zrozumienie, zgoda, zbytnia uprzejmość, słabość.

H. Banzhaf: "Klucze do Tarota"

Archetyp - święty
Znaczenie ogólne - znalezienie sensu, wiara w Boga, ufność, poszerzenie horyzontów, rozumieć coś dogłębnie, szczerość, postępować według zasad moralnych
Praca - pracowitość, szukanie i znalezienie satysfakcjonującej pracy, pozostań wierny swym zasadą moralnym, uzyskanie zaufania, praca terapeutyczna, uzasadniony optymizm
Relacje/uczucia - obustronne zaufanie i życzliwość, troszczyć się o siebie nawzajem i siebie ochraniać, błogosławieństwo dla związku, małżeństwo
Świadomość - poszukiwanie i uświadomienie sobie sensu życia
Sfera ducha - uświadomienie sobie swojej subiektywnej prawdy
Cel - głęboka, wewnętrzna wiara w siebie jako rezultat wiary w wyższy cel
Cień - obłuda, dwulicowość, walka religijna, obrońca zasad
Odwrócona - nieuczciwość, wypaczenie, czcza gadanina

W Tarocie Snów
Głęboka wiara. Szukanie znaczenia ponad i poza światem materialnym. Etyka i moralność. Filozofia. Nauka i tradycje religijne. Struktura pojęciowa w odniesieniu do której rzeczy można umieścić w określonym kontekście.

Tarot Metamorfoz - Metamorfoza tajemnego
Twoja świadomość podlegająca ciągłej zmianie wymaga nowych horyzontów duchowych i psychicznych. Nie daj się zwieść dogmatom i przestarzałym przeświadczeniom.

Tarot erotyczny - Decameron
V- Kapłan (Papież)- Charyzma. Jednakże świątobliwość jest często niepozbawiona grzechu. Postępuj roztropnie wszak władza niejednokrotnie prowadzi ku zepsuciu. Nie ma kompromisu pomiędzy sanctum a profanum.

Astrologicznie: Byk znak tworzenia praktycznego, konserwatywnego porządku. Odnosi się do aspektów wiary odpowiedzialnych za tworzenie i pozostawianie wiernym ramom i strukturom znaczeń.

W Tarocie Osho Zen - karta Papież nosi nazwę NIC-OŚĆ

Papież pokazuje mi człowieka który ma swoje normy i zasady których nie złamie. Nie muszą to być ogólnie przyjęte normy ale jego własne - własny kodeks człowieka. Papież to dobry nauczyciel. Jest karta pozytywnie mówiąca o zdanych egzaminach, klasówkach, obronie prac.
Papież pokazuje powrót "na łono kościoła" czyli szykująca się uroczystość kościelna - ślub, pogrzeb, chrzciny czy Komunia.
Jeśli chodzi o związki ta karta mówi o legalizacji lub zacieśnianiu relacji partnerskich - jednak Papież nie pokazuje wielkiej miłości - w końcu to zakonnik a im nie przystoi miłować wink. Na finanse jest dobrą kartą ale pieniądze przybędą nam dzięki pracy czyli wkład własny - nie ma tu szczęścia do np gier, spadków czy innych "łatwych" pieniędzy.
Ogólnie karta ma pozytywne przesłanie - poza uporem i utwierdzaniem się we własnej racji - pycha spowodowana poczuciem bycia guru i autorytetu dla innych - swej nieomylności (czasem pozornej).

http://i48.tinypic.com/2zi3nfb.jpg

http://wizytauwrozki.pl/images/story/1297599970.jpg

http://img23.imageshack.us/img23/769/hierophant3.jpg

--
Sylwia - tarot, zapraszam na moją stronę www.sylwiatarot.type.pl
Edytor zaawansowany
  • ag_at5 11.03.14, 17:45
    Bardzo interesująco przedstawiona symbolika, zwłaszcza, że z różnych źródeł. Podczytuję sobie.

Byłam na Twoim blogu. GWIAZDKA POMYŚLNOŚCI - w rezultacie odczytałam: pomoc upadającym. Piszę tutaj, bo nie chciało mi się logować.

Z pozdrowieniem smile
  • ag_at5 11.03.14, 17:49
    zielarą też jestem.
  • algaria 11.03.14, 20:14
    Zostały mi jeszcze 2 karty do opisania z 22 AW - pozostałe możesz znaleźć u nas na forum zapraszam do lektury.
    Dziękuję za uznanie mojego bloga big_grin
    --
  • ag_at5 12.03.14, 07:23
    Wczoraj sobie poczytałam.
    Poczytałam też o znaczeniu kart w zależności od pytania, sąsiedztwa...
    i doszłam do wniosku, że trzeba mieć wielki talent, żeby to wszystko ogarnąć.
    Dla mnie istotne jest to, że wczoraj, po przeczytaniu przesłania baby_p, poczułam pierwszy raz od wielu miesięcy, że nie jestem sama.

Podziwiam Was. I Waszą umiejętność łączenia w logiczną całość pojawiających się symboli smile

• tekla-ja 12.03.14, 19:47
    Przyznaję się...nie lubię karty Papieża sad
    Jakos kojarzy mi się ze skostnieniem, trwaniem w ścisle okreslonych normach, kurczowym przestrzeganiem zasad, zastygnięciu w swych poglądach itp.
    Czy macie podobnie? czy tylko ja....
  • algaria 12.03.14, 20:09
    Ja też tak mam - nie to, że nie lubię Papieża, ale on zawsze pokazuje mi osobę co się trzyma swoich zasad - często wbrew logice i przesłaniom - innymi słowy - stary, uparty pierdziel - z tym że nie chodzi o wiek (bo pierdziel może być młody) a o pogląd.
    --
  • inguszetia_2006 12.03.14, 21:14
    Witam
    Przyłączam się. Też jej nie cierpię. Tak samo nie cierpię Cesarza. Chyba jestem feministką z krwi i kości;-D W ogóle zauważyłam, że wolę karty kobiece niż męskie, poza Rydwanem. Królów też nie lubię, paziów podobnie. Rycerzy owszem, owszem, lubię, bo są jacyś tacy jak Ja, czyli rozpierducha na całego i dawaj zabawić się, mimo ograniczeń;-P Ale Papieża nie lubię w szczególności. Jakiś taki "za mundry"... A teraz poproszę o diagnozę psychologiczną;-D
    Pzdr.
    Ing

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka