Dodaj do ulubionych

Zagadka krótka

09.04.14, 22:10
Kto mnie dziś wnerwił i czym?
--
Felicità è un bicchiere di vino con un panino.
Obserwuj wątek
    • nagietek123 Re: Zagadka krótka 10.04.14, 07:33
      sedno - 6 denarów
      to jest płeć osoby, która zdenerwowała Babę - As kielichów (Kapłan)
      to jest ta osoba - Gwiazda (Paź mieczy)
      to jest powód, która spowodował nerwy u Baby - Król kijów, 7 mieczy, Paź kijów

Ponieważ na karcie: As kielichów u mnie jest moment chrztu z udziałem księdza, rodziców i samego zainteresowanego, no to w sprawie płci dobrałam Kapłana. Więc to był mężczyzna - Twój chrześniak. Druga wersja: ksiądz.
      Gwiazda też mi nic nie mówi o osobie, ale ten Pazik mieczy? Może chrześniak jednak. Chciał pożyczyć kasę?
      • baba_potwor Re: Zagadka krótka 10.04.14, 12:25
        Mężczyzna, ale nie chrześniak. Paź mieczy dość dobrze określa jego osobowość. Nie było to też ksiądz, ale jakby to powiedzieć... osią denerwującej sprawy był właśnie ksiądz. Czyli jesteś blisko tematu.
        --
    • marta.89 Re: Zagadka krótka 10.04.14, 17:26
      moje karty: 7 buław, 3 buław , paź mieczy
      Był to młody mężczyzna. Sprawa dotyczyła jakiegoś wyjazdu, podróży; może załatwianie spraw z tym związanych, z każdej strony coś, dużo się "nagimnastykowałaś". Tak mi też się skojarzyło z dyskusją gdzie odpieramy czyjeś argumenty.
      • baba_potwor Re: Zagadka krótka 10.04.14, 20:26
        Też krążysz wokół sedna. Mężczyzna był średnio młody (40+), paź mieczy określa raczej jego śliską osobowość niż wiek. Owszem, chodziło o przygotowania, ale nie do podróży, i owszem, poprzerzucaliśmy się argumentami w pewnej sprawie.
        --
    • inguszetia_2006 Re: Zagadka krótka 11.04.14, 09:20
      Witam
      Ok. Wchodzę w to, na szybko. Już wiem, że facet w typie pazia mieczy, czyli krętacz;-P
      To wnerwiło Babę: Królowa buław, Paź monet, Król monet. Ups. Co tyle figur tu się pojawiło?
      Kurczę. Czy sprawa dotyczy kilku osób? Królową buław możesz być ty, jak prowadzisz własną działalność, paź monet to pieniądze, Król monet to ten, który płaci i rozdaje. U mnie Król w tej talii trzyma monetę w rękach i ma czerwone rękawiczki. Nie chciał zapłacić? Zapłacił za mało?
      Dobiorę coś. 8 buław. Nie idzie się z nim dogadać w sprawie pieniędzy, czy w sprawie wymiany danych? Wygląda mi to tak, że mieliście razem coś przedsięwziąć i coś tutaj nie zagrało. Nie przekazał czegoś, jakichś informacji, zaniedbał przekaz informacji, czy nie przekazał czegoś fizycznego, jakiejś paczki, listów, plików... Albo się za bardzo pośpieszył z informacjami i tak cię "wyrolował". 8 to ruch i działanie, czyli może być też tak, że podziałał za szybko, bez konsultacji i jesteś jakoś tam stratna i właśnie wkurzona.
      Pzdr.
      Ing
      • baba_potwor Re: Zagadka krótka 11.04.14, 14:04
        Każda z Was dotknęła jednego z aspektów sprawy, ale żadna jeszcze nie trafiła w sedno smile. Owszem, był przepływ pieniędzy, ale nie pieniędzy dotyczył problem. Wynikł on niejako przy okazji omawiania tego, za co pieniądze były wpłacane.
        --
    • baba_potwor Rozwiązanie 18.04.14, 21:01
      Dopiero teraz przypomniałam sobie, że jestem Wam winna rozwiązanie. Otóż spotkałam się z kolegą w sprawie organizacji spędu z okazji rocznicy matury. Dałam mu pieniądze z tytułu składki na imprezę i poinformowałam, że nie zamierzam uczestniczyć we mszy, od której wszystko ma się zacząć. Kolega usiłował mnie nakłonić, mówiąc, "potraktuj to jako ciekawostkę, przecież to nasz kolega będzie odprawiał" (chłopak z naszego rocznika został księdzem i to właśnie on będzie tę mszę celebrował). Z trudem powstrzymując irytację odpowiedziałam, że nie sądzę, aby ta akurat msza czymś się różniła od innych z powodu osoby odprawiającego, poza tym mam znajomych żydów i muzułmanów, i to znacznie bliższych niż omawiany kolega - czy w związku z tym mam się w ramach "ciekawostki" bawić w szabasy i ramadany? A w ogóle to lubię, kiedy szanuje się moje przekonania. Zatem każda z Was trafiła w jakiś element układanki, dlatego dla wszystkich mam pisanki - niech każda z Was wybierze sobie najpiękniejszą smile.

http://up.programosy.pl/foto/pisanki.jpg
      --
      • inguszetia_2006 Re: Rozwiązanie 19.04.14, 09:54
        Witam
        Uuu...grubo. Następnym razem uprzedzaj, że zagadka jest mega trudna i wymaga wyciągnięcia conajmniej pół talii;-P I jeszcze dobicia Cygańskimi i Lenormandami. Toż to prawdziwa afera!
        Za pisanki dziękuję i poproszę, bo nie zdążyłyśmy zrobić.
        Pzdr.
        Ing

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka