Dodaj do ulubionych

Polska w 2016 roku

03.10.15, 22:09
Wcześniej rozłożyłam karty dla Europy, teraz kolej na Polskę.
Co czeka Polskę w 2016 roku? 3 października 2015, rozkład - Krzyż Celtycki.

1. 8 Pucharów
2. 4 Mieczy
3. Królowa Pucharów
4. 2 Monet
5. Król Buław
6. 3 Buław
7. 10 Monet
8. Paź Mieczy
9. 3 Mieczy
10. Śmierć

Myśl przewodnia to odcięcie się od przeszłości, rozliczenia, zostawienie wszystkiego za sobą, niestety czasem nie oglądając się na wynik i nie do końca zdając sobie sprawę z możliwych następstw. Rozrachunek z naszymi korzeniami, narodowymi cechami. Powracać będzie też temat imigrantów, obecnego kryzysu imigracyjnego (tym razem na wokandzie będą też Polacy przebywający poza granicami).
Nie będzie wcale tak łatwo odciąć się, radykalnie zmieniać wszystko, na siłę naprawiać, ponieważ Polska, wiele insytytucji, organizacji, w tym porządek prawny jest oparty na konkretnych przepisach, w tym międzynarodowych, które już są ustalone i jakiekolwiek rewolucje są nie tyle niemożliwe, co trudne do przeprowadzenia i jakiekolwiek nowe prawo musi być zgodne z międzynarodowymi standardami. Jeżeli zostanie zmienione w przeforsowany sposób, znajda się sposoby, aby przywrócić ustalony porządek. Powróci kwestia NFZ, reformy tej insytyucji, również ZUS, systemu emerytalno - rentowego. Jeżeli dojdzie do reform, a te będą podejmowane, będą to zmiany rozłożone na lata. Pamiętajmy, że wiek emerytalny podniesiono w prawie całej UE, w tym w państwach, które mają dodatni przyrost naturalny i należą do tej bogatej Unii.
Powróci też kwestia życia społecznego w naszym kraju, w tym osób wykluczonych w jakiś sposób, zależnych od państwa. Będzie wiele dyskusji na temat kapitału społecznego , opiekuńczej roli państwa. Jak państwo powinno spełniać swoją rolę i do jakiego stopnia pomagać.
Spora uwaga będzie skierowana na budżet państwa, być może budżet zostanie znowelizowany w trakcie 2016 roku. Powróci kwestia dyscypliny budżetowej, rewizji wydatków. Czyżby rozdawnictwo miało nie mieć miejsca? Prawdopodobnie tak, ponieważ jakiekolwiek przesunięcie środków z jednego obszaru na drugi zostanie od razu zauważone. Niestety rządzący będą mieć twardy orzech do zgryzienia i mocno rozczarują się twardą rzeczywistością polskich finansów, które nie pozwolą na szaleństwa. Być może dojdzie do jakiegoś nowego kryzysu ekonomicznego na świecie i dlatego trzeba będzie zrewidować budżet. Tak czy inaczej dla kogokolwiek, kto będzie rządził Polską i obiecuje złote góry, jest to fatalna wiadomość, bo błyskawicznie utraci swój elektorat. Dla rządzącej partii może to być nawet decydujący czas "być albo nie być".
Sytuacja Polski będzie obserwowana na arenie międzynarodowej, przez pewnego Króla Buław - nikt inny nie przychodzi mi tu do głowy niż Donald Tusk przewodniczący UE. Jeżeli sprawy kraju zaczną iść w jakimś złym kierunku, Tusk użyje swoich wpływów w celu przywrócenia Polski do pionu. Wcale nie zdziwię się, jeżeli UE znowu nałoży na Polskę procedurę zapobiegania nadmiernemu deficytowi. Może się okazać,że Polska jest nadmiernie zadłużona i pojawią się pytania, skąd wziąć pieniądze na obsługę tego długu. Pojawi się też problem jakiś nowych i dosyć nieoczekiwanych wydatków państwa na jakiś cel (znowu 2 monet w tle i woda w tle ...powódź? śnieżyce?). Raczej dotyczyć to będzie spraw wewnętrznych. GPW czeka najtrudniejszy czas od początku istnienia (1991), której indeks stale spada od czasów wyborów prezydenckich.
Nadal będziemy mieć do czynienia z festiwalem mowy nienawiści, przepychanek, ujawniania się najgorszych polskich kompleksów, histerii, lęków, internetowego hejtu. Będziemy świadkami ostrej politycznej konfrontacji również na linii warszawa - Bruksela. Spodziewajmy się zamieszek, burd z interwencją policji, ataków hakerskich na polskie firmy i instytucje. Powrócą rozmowy na temat polskiej armii.
Wszyscy obserwujący sytuację, w tym społeczeństwo, jak i sami aktorzy tego "show", zostaną zmuszeni do szybkiego wyciągania wniosków. Czy chcemy faktycznie zostawić te 26 lat reform, imponującego dorobku, przekreślić ot tak? Czy pozwolić aby z Polski nadal masowo emigrowali ludzie?
Wygląda na to, że jednak sytuacja i wewnętrzna i międzynarodowa zmusi rządzących krajem do tego aby faktycznie zacząć działać w imieniu Polski, jej wzmacnianiu i uchronieniu przed kolejnymi trudnymi doświadczeniami, których mamy już w swojej historii dosyć. Przyszły rok, chociaż będzie trudny pod wieloma względami, okaże się początkiem jakiegoś procesu transformacji Polski i polskiego społeczeństwa, być może będzie to też związane z transformacją na miarę transformacji ustrojowej z początku lat 90 tych.
Dla wyklaryfikowania wyciągnęłam jeszcze jedną kartę. Wyszedł As Pucharów. Brzmi to jak "u źródeł zmian". To co będzie się działo, będzie wypełnione masą oczekiwań, nadziei, ale też dobrych uczuć. Może tu chodzić o zapoczątkowanie jakiegoś trendu, norm, prawa przez Polskę.

Tak wyszło...to ogólny rozkład. Za kilka dni wrzucę bardziej szczegółowy (12 domów) dla Polski. Dowiemy się więcej.

Obserwuj wątek
  • dorisn Re: Polska w 2016 roku 04.10.15, 11:11
   1. Gwiazda
   2. 4 mieczy
   3. Rycerz Buław
   4. Królowa Buław
   5 . 2 Buław
   6. As Pucharów
   7. Słońce
   8. 5 Pucharów
   9 . Król Buław
   10. Śmierć
   11. Diabeł
   12. As mieczy
   3 październiaka 2015 rok, rozkład 12 domów astrologicznych.Co czeka Polskę w 2016 roku.
   Ciekawe, że pojawiły się karty z poprzedniego rozkładu Krzyża Celtyciego dot głównej sytuacji - 4 mieczy, As Pucharów, Król Buław i Śmierć.
   A więc:
   2016 rok będzie początkiem transformacji w Polsce (Śmierć w 10 domu), w związku z czym tematy związane z Polską będą tematem rozmów w wielu miejscach na Świecie i przewijały się w mediach (Gwiazda).
   W rozkładzie na przyszłość Europy w 2016 roku również pojawiła się karta Gwiazda. w sensie jakiś wydarzeń w kraju UE, które będą inicjatorem zmian i przykuwały uwagę.
   Pozycja Polski nadal będzie w UE znacząca i rządzący będą zabiegac o jej umacnianie. Polska coraz mocniej zacznie też wyrazac swoje życzenia, pragnienia, aby z państwa rozgrywanego stać się państwem aktywnym, współdecydujacym o ważnych dla niej i dla UE sprawach. Bardzo możliwe sa jakieś wyróżnienia, nagrody dla Polski w 2016 roku - artyści, sportowcy, wynalazki, innowacje.
   Zagadnienia budżetowe będą krazyły wokół ochrony zdrowia, rent i emerytur, bezrobocia. Będzie dużo dyskusji na tematy związane z reformami tych systemów, co będzie rozłożone na lata i nie będzie łatwe do uzgodnienia czy zreformowania. Również wiąże się to z rezygnacją, wręcz zaniechaniem rozdawnictwa socjalnego z określonych powodów.
   Duża dynamika będzie towarzyszyła sprawom wewnętrznym i nie zawsze będzie to pozytywne. Pojawia się nowe inicjatywy związane z rozwojem zycia społecznego (ruchy miejskie), społeczeństwo będzie coraz śmielej przejmowało inicjatywę. Pojawi się jakaś chcęć odnowy społecznej, kapitału społecznego. Niestety będziemy tez świadkami zamieszek, burd kończących się zniszczeniami, interwencjami policji, manifestacji, zamieszek z udziałem kibiców, młodzieży wszechpolskiej, ruchów prawicowych.
   W zyciu publicznym coraz śmielej będa sobie poczynac kobiety. Bedziemy świadkami transformacji stereotypowego obrazu Matki Polki w nowoczesną kobietę dbającą nie tylko o dom i potomstwo, ale i o siebie, służacą społeczeństwu, przedsiębiorczą. Coraz większą rolę w polityce będa równiez pełniły kobiety. Niemal pewne,że a czele rządku znowu stanie kobieta (hmmm....Królowa Buław raczej kojarzy mi się z Beatą Szydło). Polska będzie piękniała, co będzie dostrzegane przez zagranicznych gosci, w tym inwestorów. Nalezy jednak uważać na życie na pokaz, na kredyt, rozdawnictwo, które jest niestety niebezpieczne.
   Pojawią się nowe inicjatywy, program dotacji unijnych horyzont 2020 nabierze rozpędu, Polska zaangażuje się w jakąś nową formę współpracy międzynarodowej.
   Ogromne oczekiwania będą dotyczyły rynku pracy, usług publicznych. Pojawią się nowe inicjatywy, pomysły na uzdrowienie sytuacji. To także wzrost ilości ofert pracy, nowe prawo pracy itd. Polscy lekarze, naukowcy mogą dokonać jakiegoś odkrycia, wynalazku w dziedzinie medycyny, ochrony zdrowia.
   Nasze relacje, sojusze - umocni się rola Polski w NATO, także w UE będziemy dązyli do większego rozgłosu, wyrażania własnego zdania i dbania o nasze interesy. Nowe inwestycje w Polsce również będą planowane, Polska może nawiązać nowe kontakty i współpracę zagraniczną. Możliwa szersza współpraca w ramach Grupy Wyszechradzkiej. U kogos z bliskich sąsiadów Polski może dojść do przewrotu, zamieszek i zmiany władzy.
   Niestety możemy spodziewać się i smutnych wieści - na jaw będa wychodzić w coraz to nowych odsłonach ukryte polskie traumy, lęki, psychozy (w tym te najgorsze), w tym te związane z religią smoleńską. Straty na różnym tle. Fatalna wieść dla tych, którzy chcieli realizowac politykę rozdawnictwa - otóż rozczarują się brakiem możliwości dla prowadzenia tej polityki. Na GPW będzi etrwała recesja, co wzbudzi obawy dotyczące możliwego kryzysu ekonomicznego w Polsce. Pojawią się problemy ze spłatą kredytów. Znów odejdzie z tego świata trochę znanych Polaków. Pojawią się dyskusje na temat psychicznego stanu społeczeństwa, jaka cenę maja dla zwykłych ludzi przemiany ostatnich 25 lat, jak trudno związać koniec z końcem, jak fatalnie wpływa to na nasze życie społeczne. Dokąd idziesz Polsko?
   Sytuacja w Polsce będzi e bacznie obserwowana przez pewnego Króla Buław (Donald Tusk, bo kto inny?) i to on będzie głównym "kanałem łączności" w polityce zagranicznej, żródłem naszych kontaktów z zagranicą i będzie podejmował zakulisowe decyzje wiążące dla polskiej polityki . Jawi mi się jako osoba, która będzie gotowa do użycia swoich wpływów, znajomości, nacisków aby wręcz wpływać na sytuację polityczną w Polsce i jeżeli tylko zauważy, że sytuacja idzie w złym kierunku podejmie zakulisowe gry w tym celu.
   Rok 2016 będzie poczatkiem transformacji Polski pod wieloma względami - i jeżeli chodzi o miejsce Polski na arenie międzynarodowej i jezeli chodzi o państowość, prawo, życie społeczne. Przejdziemy w najbliższych latach zmianę porównywalną z tą z 89 roku. Tutaj mamy znowu kartę Śmierć, a więc aby było dobrze, najpierw musi być źle i należy temu stawić czoła. Katalizatorem będą tutaj sprawy wewnętrzne.
   Zagrożenia jakie się pojawią, to przede wszystkim zaogniona sytuacja na Bliskim Wschodzie (ISIS), nadal groźba eskalacji konfliktu za naszą wschodnią granicą. Możemy być znowu przedmiotem prowokacji ze strony rosyjskich oficjeli i obcych służb, polskie firmy i insytyucje muszą liczyć się z atakiem hakerskim. Bardzo możliwa jest kolejna duża afera oraz afera dotycząca wyłudzeń, jakiś skandal związany z wyprowadzaniem zysków za granicę, preferencji podatkowych dla obcych przedsiębiorstw. W Polsce pojawią się nowe substancje uzależniające. Państwo będzie się bacznie przyglądało wpuszczanym do Polski uchodźcom. Prawdopodobnie ktoś z uchodźców będzi ejednak powiązany z jakimiś radykalnymi odłamami islamu. Możliwe zamieszki na tym tle.
   Rok 2016 będzi erokiem rozliczeń z transformacji ustrojowej i początkiem nowej transformacji. Przygotujmy się na wiele debat, wyjścia najgorszych energii z naszej zbiorowej świadomości. Będzie nie do wytrzymania czasami. Jeżeli się z tym uporamy, to mamy raz na zawsze możliwość odcięcia się od przeszłości, której roztrząsanie i skłócanie ludzi do niczego dobrego nie prowadzi.
   Wyciągnęłam jeszcze jedną kartę dla wyjasnienia jaki będzi eten 2016 rok. Wyszedł znowu As pucharów jako podsumowanie - a więc pełen emocji, ale i dobrych nadziei rok, będący początkiem ważnych zmian dla Polski.
     • camaretto Re: Polska w 2016 roku 08.01.16, 02:23
      A ja bym chciała wiedzieć so z tą Polską w 2017 i 2018 będzie. A jako koleżanka po fachu to "też również" chciałabym wiedzieć jak są rozłożone pytania w krzyżu któy TY TUTAJ nazywasz "celtyckim", no i zaciekawiona jestem dlaczego używasz tej a nie innej nazwy na te rozkłady, na temat których zdążyłam się zorientować po waszych wypowiedziach nic ze sobą nawet nawzajem wspólneg nie mają. Czyżbyś zatem "programowała się " za każdym razem od początku? Bo twoje wpisy to w rzeczywistości pewien rodzaj " polewki", opartej na aktualnych informacjach (jest ich multum) z TV być może - są dość ...skomplikowane. Po co tyle tego - wytłumacz?
      Wolę poczytać gazetę...      --
      To nie karty są nietrafne tylko interpretator do kitu smile
      stare przysłowie Starożytnych Rzymian
      Od wróżenia z flaczków jest jeszcze jedna,gorsza rzecz:flaki z olejem
  • camaretto Re: Polska w 2016 roku 10.01.16, 16:42
   'Polska będzie piękniała, co będzie dostrzegane przez zagranicznych gosci, w tym inwestorów. Nalezy jednak uważać na życie na pokaz, na kredyt, rozdawnictwo, które jest niestety niebezpieczne.
   Pojawią się nowe inicjatywy, program dotacji unijnych horyzont 2020 nabierze rozpędu, Polska zaangażuje się w jakąś nową formę współpracy międzynarodowej.'

   Doris, myślę że powinnaś jeszcze poćwiczyć, no i wróżenie... też...
   Twoje wypowiedzi albo zaprzeczają sobie nawzajem albo stanowią udany melanż z niejasną symboliką karty w tle.
   Karty też nie mają ustalonych znaczeń czy hierarchii.Wymieniasz po prostu 10 symboli, które możemy przeczytać w podręczniku.
   No, ale ćwiczyć wolno, a nawet należy smile

   <url>http://wyborcza.pl/1,75477,19453940,foreign-affairs-unia-nie-jest-bezsilna-i-moze-doprowadzic.html</url>

   <b>Zastanawiające, Doris, już się twoje proroctwo sprawdza. Polska może nie mieć wyboru!
   No i gdzie ta nasza gwiazda filmów rysunkowych?</b>

   'Sytuacja Polski będzie obserwowana na arenie międzynarodowej, przez pewnego Króla Buław - nikt inny nie przychodzi mi tu do głowy niż Donald Tusk przewodniczący UE. Jeżeli sprawy kraju zaczną iść w jakimś złym kierunku, Tusk użyje swoich wpływów w celu przywrócenia Polski do pionu. Wcale nie zdziwię się, jeżeli UE znowu nałoży na Polskę procedurę zapobiegania nadmiernemu deficytowi. '

   <b>Trudno żeby nie obserwować własnego kraju i polityki we własnym regionie. Jednak to nie on tym razem decyduje...</b>

   Spora uwaga będzie skierowana na budżet państwa, być może budżet zostanie znowelizowany w trakcie 2016 roku. Powróci kwestia dyscypliny budżetowej, rewizji wydatków. Czyżby rozdawnictwo miało nie mieć miejsca? Prawdopodobnie tak, ponieważ jakiekolwiek przesunięcie środków z jednego obszaru na drugi zostanie od razu zauważone. Niestety rządzący będą mieć twardy orzech do zgryzienia i mocno rozczarują się twardą rzeczywistością polskich finansów, które nie pozwolą na szaleństwa. Być może dojdzie do jakiegoś nowego kryzysu ekonomicznego na świecie i dlatego trzeba będzie zrewidować budżet. Tak czy inaczej dla kogokolwiek, kto będzie rządził Polską i obiecuje złote góry, jest to fatalna wiadomość, bo błyskawicznie utraci swój elektorat. Dla rządzącej partii może to być nawet decydujący czas "być albo nie być".
   <b>Rzeczywiście, ale tak jest już od czasów Dudy. Prawo za to zostało w sposób negatywny potraktowane, zarówno przez partię rządzącą przed jak i teraz. Mowa o próbie naruszenia prawa jednostki, ostatnio przez PIS, ale i PO "czyha" na możliwość zmiany. Nie nazwałabym tego komfortową sytuacją.</b>

   ' Przyszły rok, chociaż będzie trudny pod wieloma względami, okaże się początkiem jakiegoś procesu transformacji Polski i polskiego społeczeństwa, być może będzie to też związane z transformacją na miarę transformacji ustrojowej z początku lat 90 tych. '

   <b>Na dwoje babka wróżyła... co roku od lat 90' mamy jakieś transformacje, to z prawa, to z lewa...
   Jak 40+ lat już żyję na świecie.
   Najbardziej zachwycało mnie w dzieciństwie tempo transformacji na budowie linii metra warszawskiego w latach 80- tych...</b>

   bk.
   Transformacje to zmiany. Zmiany to transformacje. Sytuacja polityczna jest tak " zagoniona"
   , ż Polska poszukuje MOŻLIWOŚCi zmian już od paru dobrych lat, ale jak na razie najlepsze co nam wyszło, to przesunięcie się w kierunku centrum.
   Sąsiedzi chcą na nas jakieś zmiany wymusić.
   Jak widać, również z dotacjami nie jest różowo, i nikt nie wierzy w jakieś zastanawiające ZMIANY na lepsze dotyczące naszego budżetu bardziej niż w różowe krasnoludki już od dość dawna.
   Zajęliśmy jednak już 10 lat temu 1 miejsce ZA GRECJĄ co czyni naszego byłego premiera autentyczną gwiazdą w polityce zagranicznej, i nic mu tego nie odbierze, to jasne. Z tym się zgadzam.

   Powodzenia w dalszych ćwiczeniach.

   Cam

   --
   To nie karty są nietrafne tylko interpretator do kitu smile
   stare przysłowie Starożytnych Rzymian
   Od wróżenia z flaczków jest jeszcze jedna,gorsza rzecz:flaki z olejem

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka