Dodaj do ulubionych

Dostałam, dostałam, dostałam :)

30.06.18, 10:02

Powiedzmy, że oficjalnie zapadła decyzja, by stara świetlica przeszła na powiększenie mojego miejsca pracy. Nie obyło się bez fochów i kąśliwych komentarzy, ale ja mam to w... Widzę że już miłe starsze panie jakby (no nie mają wyjścia) pogodziły się ze swoją przeprowadzką - opowiadają mi jaką to kuchenkę tam mieć będą i jakie specjalne gary do niej musi im gmina zakupić wink.. Ja dopóki klucza w łapie mieć nie będę to nie uwierzę - no taki niewierny Tomasz jestem wink... ale owszem władza sale obiecała a co do remontu (trzeba połączyć oba pomieszczenia) powiedziała mi, że tego mi nie zagwarantuje... ale wiecie rozumiecie idą wybory i to rok cudów (sama się przekonałam, że po 25 latach walki o przestawienie słupa ze środka ulicy wystarczyły 3 min na podpis decyzyjny i słup został przeniesiony - ale to inna bajka)
I tak sobie pomyślałam może się uda wykonać ten remont do końca listopada?

Sedno - 6 kielichów
Nie - 9 kielichów
Tak Kochankowie
wynik 7 kielichów Eremita król mieczy

Tu ewidentnie trzeba podjąć decyzje, zmienić budżet gminy, poprzesuwać środki finansowe... wydaje mi się, że tego remontu teraz nie będzie. Nie widzę w tych kartach działania - owszem w eremicie jest nowa droga .. ale tu chyba remontu jako takiego nie ma.

--
Nie jestem leniwa, ja po prostu gospodaruje swoim czasem umiarkowanie - nie moje wink
Edytor zaawansowany
 • meda08 30.06.18, 10:08
  Gratuluje
  Daleko mi do Ciebie i nawet nie próbuje stanąć przy Tobie jeśli chodzi o odczytywanie kart, ale te przemówiły do mnie😀
  Niestety wg mnie nie będzie tego remontu.
  Algario zainspirowałam mnie, może i ja wywalczę coś dla swojej okolicy zamieszkania. Idą wybory😀😀😀
 • algaria 30.06.18, 11:55
  Przestań Meda big_grin jam tylko mały żuczek w interpretacjach - gdzie mi do takiego Jóźwiaka czy Suligi - gzie zawsze można u tych mistrzów zamówić sobie indywidualne nauczanie by się rozwijać wink ale ja zawsze wolałam iść swoją może dziurawą drogą niż powielać cudze.

  Ja jeszcze chciałam okablować wieś światłowodem, a w planach ale to już jak świetlice otrzymam mam chęć zorganizować kino, wystawy lokalnych twórców, wieczorne spotkania mieszkańców przy świecach i grach, warsztaty plastyczne i zajęcia dla dzieci ale to i tak miałam tylko lokalu mi było brak, a teraz jest szansa smile Dlatego owszem fajnie by było z tym remontem bym dookoła nie latała, ale najważniejsze, że dostałam lokal i mogę go wykorzystać.
  --
  "Ja nadal jestem wiotka, tylko już taka bardziej konkretna" - jak to kobieca figura się z czasem zmienia - nie moje
 • meda08 30.06.18, 14:55
  Ty masz taka są dusze społecznika jak ja
  Jesteś radna? Wtedy łatwiej wszystko zalatwic😀
 • algaria 30.06.18, 15:31
  Nie jestem, ale teraz ludzie mnie namawiają, bym startowała, ale ja leniwa i domatorka - a tu trzeba do gminy na sesje i komisje jeździć. Ludzie by mi do pracy przychodzili - tyłek zawracali wink a tak spokój i cisza, a swoje robie.. ale może do Rady Sołeckiej wystartuje, ale to dopiero w marcu.

  --
  "Ja nadal jestem wiotka, tylko już taka bardziej konkretna" - jak to kobieca figura się z czasem zmienia - nie moje
 • caro-caro 30.06.18, 12:50
  Bez względu na to, czy ten remont będzie zatwierdzony teraz przed wyborami, czy po, wygrałaś 😊 Będziesz mogła swobodnie organizować imprezy, nie będziesz już ograniczona lokalowo. Gratuluję i powodzenia 😁
  A patrząc na Twoje karty, to wydaje mi się, że zostaną podjęte remontowe decyzje istotne dla gminy w danym momencie, tylko że zawsze jest coś ważniejszego od świetlicy... ale co się odwlecze...
  😊
 • algaria 30.06.18, 15:35
  Ja się boję, że jak nowe miotły przyjdą to będą mieć w nosie moją świetlicę, a ta ekipa zgrana i kasę ma to by sobie "zaplusowali" przed wyborami ... a tam.. ważne że mam swoje miejsce i łaski (czytaj klucza) od nikogo nie będę potrzebować by coś zrobić dla mieszkańców - oby tylko chętni byli.

  --
  Nie jestem leniwa, ja po prostu gospodaruje swoim czasem umiarkowanie - nie moje wink
 • pinia1214 30.06.18, 15:41
  Gratuluje Algario zapasniczej postawysmile) widac popłaciło. nie jest dobrze uzalezniac się od decyzji władzy. Na wypadek gdyby coś miało pojśc krzywo i moze samej cos zorganizowac np. budzet obywatelski? nie wiem jak to wyglada w Twoim rejonie.
 • niki.x 30.06.18, 16:56
  A to jest bardzo duży remont? Czy wystarczy wybić dziurę w ścianie, żeby to połączyć? Bo możesz zorganizować taki remont w ramach "akcji społecznej". Zrobić z tego taką zabawę dla wsi.
 • algaria 30.06.18, 19:41
  To nie takie proste, bo my instytucja i wszystko musi mieć papier, musi być przetarg itp itd, budynek gminny więc nic bez nich.. niby to tylko dziura ale i tak bibliotekę muszę spakować bo na ścianie łączącej stoją regały z książkami, a i przy okazji 30 -letnią boazerię by się zdjęło, a co za ową boazerią - kto to wie? wink Także niby małe przejście wykuć trzeba, a ciągnie to za sobą wiele niespodzianek smile
  Poza tym wiesz przydałoby się po 30 latach coś zmodernizować, bo biblioteka wygląda jak skansen i relikt głębokiego PRL i ostatni bastion minionego wieku i wręcz odstrasza na wejściu.

  --
  Każdy talizman działa, jak jego właściciel w to wierzy. Jak nie wierzy, to talizman nie działa - by nikix4
 • niki.x 30.06.18, 19:52
  Szukaj kasy tutaj:
  www.mkidn.gov.pl/pages/strona-glowna/finansowanie-i-mecenat/programy-ministra/programy-mkidn-2018.php
  lustrobiblioteki.pl/2017/12/granty-i-dotacje-dla-bibliotek-programy-mkidn-2018/
  novaskills.pl/Kalendarz,wydarzen/Fundusze_Unijne_dla_Bibliotek_na_lata_2014_-_2020_-_mozliwosci_finansowania_i_praktyczne_aspekty_pozyskania_dotacji/358,,0,22,1

  Na tych stronach większość naborów jest zakończonych ale Ty i tak w tym roku byś nie zdążyła z projektem.
  Możesz się zastanowić, coś wybrać i przygotować na przyszły rok. Fajne rzeczy można za tą kasę zrobić jak masz pomysł wink
 • niki.x 30.06.18, 20:57
  tu masz przykład wykorzystania takiego dofinansowania wink

  mbpprzasnysz.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=88&Itemid=159
 • inguszetia_2006 01.07.18, 15:04
  Witam
  Super! Powierzchni nigdy za mało. Karty masz całkiem do rzeczy, coś się opóźni, ale koniec wieńczy Król mieczy - przecinanie wstęgi przez oficjeli?
  Pzdr.
  Ing

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka