Dodaj do ulubionych

Czy uda się wskrzesić blog?

03.12.18, 04:04
Najpierw rys historyczny, bez którego sprawa nie będzie zrozumiała. Otóż przez około półtora roku wraz z kilkoma dziewczynami prowadziłam blog. Współautorki powoli się wykruszały, w końcu zostało nas dwie - ja i, nazwijmy ją, Danka. W pewnym momencie podesłałam jej propozycję kolejnego wpisu. Jej odpowiedź zinterpretowałam (może błędnie) jako mało entuzjastyczną, a poza tym znowu porobiły mi się węzły na życiorysie, więc po prostu dałam spokój pisaniu w ogóle. Parę dni temu coś mnie tknęło, weszłam na blog i wśród komentarzy pod ostatnim wpisem znalazłam żale jednego z czytelników, że blog zamarł i odpowiedź Danki, że pozostałe autorki przestały się do niej odzywać. Machnęłam zatem do niej maila, że chętnie wskrzesiłabym blog. Odpowiedzi do dziś się nie doczekałam. Rozłożyłam zatem krzyż celtycki z pytaniem, czy są szanse na wznowienie działalności (sama nie dam rady, to specyficzny rodzaj blogu, który muszą prowadzić najmarniej trzy osoby, żeby miał sens). Wyszło jak niżej.

1. Sytuacja: paź mieczy
2. Znaczenie sytuacji: 2 mieczy
3. To wiem: Śmierć
4. Tego nie wiem: as kielichów
5. Teraźniejszość, która odchodzi: 4 buław
6. To przyjdzie najpierw: Świat
7. Ja w tej sytuacji: 6 buław
8. Wpływ otoczenia: Papież
9. Nadzieje i obawy: królowa mieczy
10. Dalsza przyszłość: Kapłanka i 7 buław (wyciągnęłam jednym ruchem dwie karty, więc dwie zostawiłam, widocznie tak miało być)

Papież wyszedł mi również w pozycji "to nie sprzyja", kiedy rozłożyłam krzyżak na to, czy Danka mi jednak odpisze. Wygląda na to, że się unosi honorem. 6 buław to zapewne moja chęć powrotu do pisania. Kapłanka może wskazywać na to, że jakieś perspektywy są (to w końcu kobieta biegła w piśmie), ale siódemka buław mówi o postawie obronnej. Czy ktoś wyczyta z tych kart więcej? Będę wdzięczna za wszelkie sugestie.
--
Felicità è un bicchiere di vino con un panino.
Edytor zaawansowany
  • niki.x 03.12.18, 11:49
    Paź mieczy to początek pomysłu czy strategii która wymaga dopracowania. Z tą 2 mieczy wychodzi na to, że Danka musi się nad tym zastanowić. Ten As kielichów to pragnienie wyrażenia artystycznych emocji. Czyli Danka by chciała. Ale w tym paziu i 2 musi sobie coś poukładać, wygospodarować czas ? Niepokoi mnie trochę ta 4 buław. Bo w tym rozkładzie pokazuje, jakby to był taki "słomiany zapał". Chcesz reaktywować bloga i robisz coś w tym kierunku ... ale przestaje Ci się chcieć tongue_out I cały Twój zapał za chwilę diabli wezmą. Świat wskazuje na wyjaśnienie sytuacji. Danka się odezwie i znajdziecie jakieś wspólne rozwiązanie. Ty wierzysz w sukces i w to, że się uda. W Papieżu jest wsparcie, może Waszych czytelników? Nadzieje i obawy - z jednej strony masz szanse spełnić swoje ambicje z drugiej boisz się ograniczeń. Pisanie bloga wymaga systematyczności a Tobie się aż tak bardzo w to angażować nie chce wink Kapłanka z tą 7 mówi nie naciskaj, czas pokaże co będzie dalej.

--
    "If you can dream it, you can do it"
    W.Disney
  • nagietek123 03.12.18, 22:58
    Paź to szpieg, to kombinowanie i załatwianie. Myślę, że koleżanka śledzi Twoje poczynania. W 2 mieczy bijesz się z myślami: prowadzić czy nie prowadzić? W końcu dojdziesz do wewnętrznego kompromisu.
    Wiesz, że blog podupadł, a nawet umarł śmiercią naturalną.
    Nie wiesz, ze był źródłem fajnych emocji dla wielu osób. Niektórzy przywiązali się do niego.
    Odejdzie jakaś spontaniczność, nieformalne więzy.
    Twoje wpisy pójdą w świat, zyskasz publiczność czytająca nie tylko w kraju, domyślam się, że jest to blog dotyczący tłumaczeń.
    Poczujesz sukces, ale wiesz, że nie jest to coś trwałego, ale satysfakcja będzie.
    Otoczenie pomoże Ci, np. jakaś umowa, jakaś nauka doskonalszego prowadzenia bloga.
    Królowa mieczy bardzo pasuje do bloga, który chcesz reaktywować: to kobieta władająca obcymi językami, swobodnie posługująca się słowem.
    Na przyszłość masz Kapłankę w połączeniu z 7 buław. Zaopiekujesz się swoim blogiem, raczej sama będziesz go prowadzić. Zawalczysz o niego, czyli o ten blog.
  • nick365 06.12.18, 15:41
    Ja bym zinterpretowała, że w tej samej, lub podobnej formie, to się tego bloga wskrzesić nie da. Twoje ewentualne próby i siły są niewystarczające. Było w to wkładane serce, stąd szkoda tego puścić i dlatego ta frustracja, również po stronie koleżanki...
  • baba_potwor 08.12.18, 00:57
    Danka się odezwała i wyraziła chęć wznowienia działalności. O dalszym rozwoju sytuacji będę informować.

--
  • baba_potwor 20.12.18, 15:00
    Jest pierwszy wpis we wznowionym blogu, mam nadzieję, że Algaria wybaczy mi spam smile.
    konajacy-w-zbozu.blogspot.com/2018/12/33-trener-teoretyczny-czyli-my-tu-nie.html

--
  • niki.x 20.12.18, 18:57
    SUPER!!!
    Bardzo mi się ten Twój blog przyda smile
    Kiedyś jak się musiałam zastanowić na tym co piszę i jak piszę, to pisało mi się dobrze i nawet składnie.
    Jak już nie muszę się zastanawiać bo komputer poprawia to co trzeba, to jest jak jest wink

--
    "If you can dream it, you can do it"
    W.Disney
  • baba_potwor 20.12.18, 20:19
    Bardzo się cieszę big_grin.

--
  • nagietek123 20.12.18, 21:03
    Nooo, to ja już będę bała się cokolwiek tu pisać, taka korektorkę mamy na forum wink Żartowałam. Cytowany blog prezentuje żenująco niski poziom, ale autorka zupełnie nie jest tego świadoma, a może sądzi nawet, że jest świetna?
  • nagietek123 20.12.18, 21:05
    No i jeszcze: jak mnie denerwują źle postawione przecinki... Po słowie spacja, przecinek, spacja.
  • baba_potwor 20.12.18, 21:13
    Analizatornie wyszukują takie własnie teksty, których autorzy (częściej autorki) uważają je za literaturę, i wskazują błędy wszelkiego rodzaju - ortograficzne, interpunkcyjne, gramatyczne, stylistyczne, rzeczowe, leksykalne i czysto warsztatowe (konstrukcja akcji, postaci, zapis dialogów itp.). Wszystko po to, żeby autorzy czegoś się z takiej analizy nauczyli, a inni mieli zabawę. Najważniejsze w tym wszystkim, żeby pastwić się nad tekstem, nie nad autorem.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka